vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, djfloor

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος dakis

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #555 στις: Απριλίου 13, 2015, 01:41 »
τι στα κομμάτια έχει μέσα το τριμπέκα και δεν μπορούμε να φτιάξουμε ενα πιστό κλώνο να ησυχάση το πνεύμα και η τσέπη μας??  :wall:

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #556 στις: Απριλίου 13, 2015, 01:47 »
Δηλαδή πρέπει να είναι ακριβώς ίδιο; αν δλδ ατμίζεις κάτι που φερνει στο 80-90% και γλιτώνεις τόσα χρηματα δεν μπορείς να ικανοποιηθείς; Δεν ειναι και θεμα συνηθειας;;;
Ειναι σαν τον παστιτσιο της μανας ενα πράγμα....μπορει η γυναικα μας να μην το εκανε στην αρχη οπως η μανα αλλά με τον καιρό και η μαγειρικη της γυναικας βελτιώθηκε και μεις συνηθίσαμε τη νεα γευση και στο τελος ισως να μας φαινεται και καλύτερο  :idiot1:

Δοκίμασε μερικές από τις συνταγες και μπορει να βρεις μια που να σου αρεσει σε μεγάλο βαθμο...και να μεινεις ικανοποιημενος.




Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #557 στις: Απριλίου 14, 2015, 19:51 »
Νεα Συνταγη που την εκανα για την φιλη μου Ιωαννα ...  :yes: :yes: Υγρο απο παλια ιδιοκατασκευη με καποιες αλλαγες για τα μετρα της Ιωαννας  :D







Καλές Ιδιοκατασκευές!!!!

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #558 στις: Απριλίου 14, 2015, 20:08 »
θα επανέλθω σε δυό εβδομάδες με εντυπώσεις!Χίλια ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #559 στις: Απριλίου 14, 2015, 20:13 »
Εχει σημασία αν γινει 50/50 vg/pg, η και να ανεβει η νικοτίνη στο διπλάσιο;

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #560 στις: Απριλίου 14, 2015, 20:21 »
οχι καμια ... οι βασεις να τις κανετε οπως εσεις θελετε ...  :yes: σε 50-50 θα ειναι και πιο δεμενο .. οσο κατεβαινει η PG  το αποτελεσμα ειναι πιο κρεμωδεις

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #561 στις: Απριλίου 14, 2015, 20:34 »
Λίγο άσχετο,, αλλά στις περισσότερες συνταγές βλέπω την αναλογία VG/PG στο 70/30, μάλιστα αρκετοί λένε να μένει η συνταγή όσο το δυνατόν πιο κοντά σε αυτή την αναλογία. Αναρωτιέμαι λοιπόν, η VG ειναι πιο φιλική σε άρωμα-γευση, η ειναι απλά συμβουλή για αυτες που εχω δει εγω;

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #562 στις: Απριλίου 14, 2015, 20:38 »
είναι γούστα του καθενός, εγώ ας πούμε όταν ανεβαίνει η pg στα υγρά παίρνω μία μεταλλική γεύση στην εκπνοή που είναι αβάσταχτη για μένα.Μου πήρε καιρό να το καταλάβω και μου κόστισε σε ένα χρόνο κανονικά τσιγάρα γιατί δε μου άρεσε κανένα υγρό από όσα και αν δοκίμαζα...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #563 στις: Απριλίου 14, 2015, 20:40 »
οχι απλα ετυχε .. πολλες φορες η VG πνιγει τις γευσεις αλλα και αναδεικνυει καποιες γλυκες .. δεν ξερω αλλα αυτη η αναλογια μου ταιριαζει μιας και πριν καμια 2 εβδομαδες ειμουν μονο με VG

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #564 στις: Απριλίου 15, 2015, 15:32 »
    Λοιπον...  Εχω
1) graham cracker
2)  French vanilla creme
3) black honey
Τι μπορω να φτιαξω και τι χρειαζομαι να παραγγείλω για CL clone?
Αν μπορει κάποιος


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #565 στις: Απριλίου 16, 2015, 18:09 »
Κώστα μπήκαν στο χρονοντούλαπο και αναμένω.Αποφάσισω να την ακολουθήσω πιστά ως προς τις δοσολογίες και έκανα και μία με παραλλαγή την κρέμα με το graham cracker να δω ποια θα βγει καλύτερη και να την φτιάξω σε ποσότητα  :) και πάλι χίλια ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #566 στις: Απριλίου 16, 2015, 18:24 »
Ιωαννα ειμαι σιγουρος οτι θα βγουνε πολυ καλες και οι δυο .. αλλα να ακολουθησεις οτι λεω στις οδηγιες για αν εχεις τα αποτελεσματα που παιρνω εγω .. το μονο που αν θα αλλαξεις ειναι  οι βασεις και η νικοτινη που κανεις εσυ ...  αλλα τα steeping steps  καλυτερα να τα ακολουθησεις ...  ειναι πολυ βασικα

και αν ωριμασουν και οι δυο θελω να κανεις μια μικρη παρουσιαση εδω για να δουμε τα αποτελεσματα σου  :yes: ..  εγω ειμαι σιγουρος οτι θα σου αρεσουν μιας και ειναι υλικα που τα ξερω απο παλια και νεα που  εμαθα και αργοτερα σαν το μπανανα φοστερ


τωρα ετοιμαζω καινουριο υγρο αλλα θελω χρονο steeping  γιαυτο και θα εχει καπνικη δροσιστικη καλοκαιρινη γευση ... θα επανελθω

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #567 στις: Απριλίου 16, 2015, 18:49 »
ναι σε ξεχωριστά βήματα όπως έγραψες ακριβώς.Φαντάζομαι οι σταγόνες ήταν μετρημένες με τα γνωστά ίδια τους μπουκαλάκια, γιατί αλλιώς έκανα βλακεία, δεν είχα σύριγγα μικρή εύκαιρη και οι μικρές ζουζουνίζανε μες στα πόδια μου και μέτρησα σταγόνες...
Αμα πετύχει είπαμε τσίπουρα στη Θάσο!

Αμα μου αρέσει θα σε εμπιστευτώ και θα πάρω και το καπνικό που είπες.Πάντως οι μυρωδιές είναι ωραίες όλες, ειδικα΄του froster τα σπάει από το μπουκάλι.Και μέχρι να ωριμάσουν ας πάω να χτυπήσω ένα hedons bite  :laugh1:

Tώρα θέλω να αξιοποιήσω ένα έτοιμο καρπούζι του yaeliq που μόνο του μου θυμίζε φρουτότσιχλα και έχω ροδάκινολευκόσαρκο f.a, καρπούζι,λέμον λάιμ,koolada από tpa.Ωραία είναι σε μίξη και με την μπανάνα του άτμος.Στην εισπνοή όλα τέλεια τα φρουτάκια, στην εκπνοή μου τα χαλάει, αν βάλω την bavarian cream λες να κάνει κάτι σ'αυτό το κομμάτι ή το μέλι;Βρήκες μπελά μάστερσεφ

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #568 στις: Απριλίου 16, 2015, 19:12 »
μια χαρα θα ειναι και με σταγονες .. εγω πολλες φορες το κανω με σταγονες αν το ποσοστο ειναι πολυ μικρο ... και γιαυτο παντα βαζω και σταγονες στις συνταγες μου... καλα εκανες και τα εχεις σε ξεχωριστα μπουκαλακια ... αστα οσο σου ειπα .. φανταζομαι αυτο που ειναι σε 2 μερες δεν το εχεις φτοιαξει ακομα περιμενοντας τα αλλα που ειναι στις 4 μερες  :tongue_smilie: .. αλλα και αν δεν το εκανες δεν πειραζει ...


τωρα η αλλη ερωτηση σου  :hmmm: :hmmm: :hmmm:

το καρπούζι του yaeliq  δεν το εχω δοκιμασει .. γενικα απο αυτον δεν εχω δοκιμασει τιποτα .. αλλα αν λες τσικλοφουσκα μου παει το μυαλο σε αυτες της παχιες τσιχλες γεματες ζαχαρη που τρωγαμε μικρα σαν τις μπαμπολ.. :tongue_smilie:   

για να κανεις μια καλη προσπαθεια σε αυτο το υγρο θα σου προτεινα να κανεις ενα καλοκαιρινο υγρο αλλα ισως θα χρειαστεις λιγο αρωμα μεντα και τα υπολοιπα που θα σου πω... αλλα αν δεν εχεις θα σου προτεινα να βαλεις σε 10μελο  βαση και να ριξεις μεσα σε αυτο 6 σταγονες λεμον λαιμ ...... 3 σταγονες κολαδα και να το αφησεις μονο του μια εβδομαδα .. μετα να το κουνησεις - ανοιξεις  και να το κλεισεις παλι και να το κουνησεις παλι ... θα εχεις φτοιαξει ενα ελαφρυ πολυ υγρο δροσιστικο αλκοολουχο ελαφρως ... οταν εχει ωρημασει μετα απο την εβδομαδα που σου ειπα ... βαλει ενα 10μελο απο το καρπούζι του yaeliq και το 10μελο αυτο μαζι ( αν ειχες μεντα οτιδηποτε θα εριχνες μια σταγονα μολις θα τα ενωνες μαζι ) και μετα ανακουνημα και φυλαξη ντουλαπι απο 1-2 εβδομαδες .. θα εχεις αλλο υγρο μετα ..


αν ειναι πολυ δυνατη η μεντα σου ισως να βουτηξεις μια οδοντογλυφιδα μεσα στο αρωμα και μετα στο τελικο προιον  για να μην το σκεπασει αν ριξεις μια ολοκληρη σταγονα .. εμεις θελουμε μονο μια δροσια στο βαθος ... δοκιμασε να το κανεις το βούτηγμα 1-2 φορες αν ειναι πολυ δυνατη μεντα
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2015, 19:47 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #569 στις: Απριλίου 16, 2015, 19:30 »
έχω και μέντα έχω ένα άρωμα που είναι ο τέλειος κλώνος της aquafresh που είπε και ένας συνατμιστής!Θα δοκιμαστεί και αυτό!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8822 1114617 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:03
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823532 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506520 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8819 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154359 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568291 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243390 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293687 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1606 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762343 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem