vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

46 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO

Αποσυνδεδεμένος red30

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #75 στις: Ιουλίου 18, 2010, 12:51 »
Ναι αλλα ετσι θα πρεπει να εχω ανταπτορα για καθε...ατμιστη και εχω ενα σωρο απο δαυτους  :)

:dontknow: Μια ιδεα εριξα. Εγω εχω παρει μια 5αδα αντάπτορες απο hg για τους αντίστοιχους.. ατμιστές (ή ατμοποιητές, ή atomizer ή οπως εχει συνηθίσει να τους λεει ο καθένας).

Διαρκεια ζωής eGo 900αρα μετα απο 2 εβδομάδες χρήσης, περίπου 24 ωρες χαλαρό φυσιολογικό ατμισμα, δηλαδη πανω-κάτω 4 ωρες συνεχές ατμισμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 18, 2010, 12:56 από red30 »

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #76 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 01:47 »
Μα πώς γίνεται οι περισσότεροι να λέτε για 6-8 ώρες για τη διάρκεια της  650άρας μπαταρίας;

Έχω 3 ΗΤ τύπου ego, όλα με 650άρα
1. egoT  ovale
2. egoC ovale
3. egoT  amigo

Εδώ και 20 μέρες που ξεκίνησα τη διαδικασία ατμίσματος, δεν κρατάει καμία πάνω από 2 ώρες !!!
Σχεδόν στις 2,5 ώρες και το υγρό στο tank τελειώνει ...

Ναι, ατμίζω συνεχώς σχεδόν!
Αλλά τόσο λίγο η διάρκεια μπαταρίας;
Έχει συμβεί σε άλλον;

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #77 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 10:05 »
κΑΛΗΜέΡΑ!!!

Εγώ θα σου πώ ότι έχω μπαταρίες ego  που σε λίγο καιρό (σε 4 μήνες αν δεν κάνω λάθος) θα είναι δυο ετών!!!! :yes: :yes:!! Κ αυτές είναι οι παλιές 650 mAh από Νobacco κ τις χρησιμοποιώ μέρα παρά μέρα!!!!!!!! Τις φορτίζω μετά από 8 ώρες χρήσης!!!!!!!! Τώρα που ατμίζω με τους Giant τις φορτίζω κάθε 4  ώρες!!!! Mα ποτέ δεν με άφησε καμία στα κρύα του λουτρού  ::) ::) ::) ::)

Έχω μια ego_T η οποία δεν βγήκε καλή γιατί μου κρατάει γύρω στις 5 ώρες μα δεν ξέρω αν φταίει που την χρησιμοποιώ με τους Giant που όλοι γνωρίζουμε ότι "τρώνε" γρήγορα τις μπαταρίες μας. ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

Να πώ ότι ατμίζω κ εγώ πολύ μα έχω πάντα τρείς μπαταρίες που τις χρησιμοποιώ εναλλάξ!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος geos

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #78 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 11:00 »
Εγω που χρησιμοποιω εδω και 10 μερες τισ ego-c  ατμιζωντας υπερβολικα θα λεγα μου διαρκουν περιπου 7-9 ωρες στα8ερα...............βεβαια σημερα περιμενο και την giant για να δουμε......

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #79 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 11:14 »
@Misirlou

Μηπως τις βγαζεις απο το φορτιστη πριν φορτισουν πληρως; Το ακουω υπερβολικα λιγο το νουμερο.....Κ εμενα οι 650mah μου κρατανε με τον Giant τουλαχιστον 4 ωρες κ το εχω πιπιλα. Οι 1000mah σχεδον 10 ωρες.

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #80 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 17:43 »
Φίλε, η ένδειξη στους φορτιστές από κόκκινο σε πράσινο λαμπάκι βλέπω πως γίνεται σε 2 ώρες περίπου. Η πρώτη φόρτιση των μπαταριών μου έγινε, όπως μου υπόδειξαν, για ένα ολόκληρο 8ωρο.
Η χρήση μου, ναι! είναι υπερβολική... Είμαι συνεχώς μ' ένα ΗΤ.
Σήμερα πχ έκανα ρεκόρ!!! Μου κράτησε ο egoC  σχεδόν 3 ώρες!!! (αλλά έκανα και κάτι οικιακά παράλληλα...)

Αλλά,
3 ώρες ατμίσματος με χρήση 3 -σχεδόν- tankάκια  υγρών...

Μήπως κάτι δεν πάει καλά;
[σα να διάβαζα σε ένα ποστ ότι κάποιοι κάνουν 2ml το 24ωρο !!!!]




Από τον συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Μην απαντάτε με "Παράθεση" όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα. Χρησιμοποιήστε το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω αριστερά από το τελευταίο μήνυμα της σελίδας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2012, 17:57 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος red30

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #81 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 17:55 »
Οι ώρες είναι πάνω/κάτω αυτές που αναφέρθηκαν. Θα ήταν καλό να βεβαιωθείς για την σωστή φόρτιση με κάποιον άλλο φορτιστή, μήπως αυτός σου κάνει κολπάκια.  :hmmm:

Αλλά.. μήπως κάτι δεν πάει καλά με το υγρό που χρησιμοποιείς; Μου φαίνεται πως δεν σε "πιάνει" και αναγκάζεσαι να το κάνεις πιπίλα για να βρεις απόλαυση.
Για δοκίμασε με κάτι λίγο βαρύτερο σε νικοτίνη και ξανα-κατεβαίνεις σε ελαφρύτερο, μετά από λίγο καιρό. ;)

Αποσυνδεδεμένος thanos_rr

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
    • Δρομοκρατία
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #82 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 17:59 »
Misirlu κάνε αυτό που είπε το παιδί απο πάνω.Πάρε υγρό με περισσότερη νικοτίνη και κατα προτίμηση μιας καλής εταιρείας να την ακούσεις λιγάκι για να σταματήσεις να το ρουφάς συνέχεια και να σου βγάλει παραπάνω η μπαταρία.
Πάρε ενα Halo 24αρι και αν δε καλύψει ούτε αυτό τι να πώ θα είσαι για 8+volt :)
Οσο γι αυτούς που κάνουν 2 ml τη μέρα μου φαίνεται και εμένα πολύ περίεργο μιας και εγω είμαι στάνταρ 12+  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #83 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:04 »
Η διαρκεια των μπαταριων ειναι συναρτηση της χρησης,
και του ατμοποιητη.
Οποτε πρεπει να λεμε τι ατμοποιητη χρησιμοποιουμε
και ποσα ml κανουμε την ημερα.
Φορτιζω 2ego 650 και 1ego 900, 2 φορες την ημερα,
με giant.
Οποτε Misirlou μια χαρα ειναι οι μπαταριες,
απλα πρεπει να περιορισεις τα ml οπως και εγω.
Και κατεβαζε την νικοτινη καλυτερα πιπιλα με 0mg
παρα λιγα ml υψηλα mg.

 :) :) :) :) :)


Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #84 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:05 »
Παίδες...
Το πιθανότερο -όπως με ενημέρωσαν σε ΠΜ-  μπορεί να 'ναι ελαττωματική η αντίσταση από τη μάνα της. Να έπεσα σε "κακή" παρτίδα προδιαγραφών.

- Έχω 2 φορτιστές και τους δοκίμασα.
- Έχω μεγάλη συλλογή υγρών & όλων των εταιριών & όλων των ποσοστών νικοτίνης

Όλα τα έχω δοκιμάσει πλέον!!!!
(μόνο χασισέλαιο δεν έχω βάλει....) :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thanos_rr

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
    • Δρομοκρατία
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #85 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:07 »
Ναι σωστό και αυτό παίζει να φταίει και ο ατμοποιητής.
Ολα πιθανά είναι  :-[

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #86 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:09 »
Ολοι οι ατμοποιητες δεν εχουν ιδια καταναλωση.
 :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #87 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:30 »
Ρε παιδιά ΠΩΣ ορίζετε τη διάρκεια μπαταρίας σε ώρες; Άλλος λέει 4 ώρες, άλλος 6-8 ώρες κλπ. Μπορεί να είναι στάνταρ; Εγώ τύχαινε να καπνίσω πολύ και δεν μου βγαζε ούτε μέρα, ενώ μπορεί να το πάω χαλαρά και να μου βγάλει και 2ήμερο! Καλά αν βγω βράδι... άστο :shock_sick_02:
ΠΩΣ ξέρουμε πόσες τζούρες κάνουμε ακριβώς για να πούμε και πόσες ώρες; ::)

Σχετικά με τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας και την αντικατάστασή της: όταν τα φτύσει, παύει να λειτουργεί; ή συνεχίζει αλλά αποδυναμωμένη; Δηλ πότε θα την αλλάξουμε; Εμένα πχ σε 10 μέρες θα κλείσουν 3 μήνες αλλά έχω καταλάβει τις τελευταίες μέρες ότι έχουν πέσει πάρα πολύ. Ούτε το χτύπημα είναι το ίδιο και χρειάζεται να ρουφάω περισσότερο για να καταλάβω καλή τζούρα :-\

ΥΓ: ούτως ή άλλως παρήγγειλα 2 καινούργιες αλλά θέλω να ξέρω τι θα κάνω με τις παλιές (αν είναι για σουτάρισμα ή αν μπορώ να συνεχίζω μέχρι να ξεληγωθούν τελείως :P)

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #88 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:34 »
.....Σχετικά με τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας και την αντικατάστασή της: όταν τα φτύσει, παύει να λειτουργεί; ή συνεχίζει αλλά αποδυναμωμένη; Δηλ πότε θα την αλλάξουμε;......

Ενδιαφέρουσα ερώτηση!
Περιμένουμε εμείς οι "νέοι" τους ατμούς των υποδείξεών σας...

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:38 »
Και τα δυο...

και εξασθενημενη μπορει να ειναι αμα αρχισει να τα παιζει..

και σε μπαταρια ego μου εχει τυχει και το υπεροχο.....Η.τ. ακουμπισμενο μπροστα μου....το κουμπακι της μπαταριας δεν ηταν πατημενο....και μολις πηγα να το πιασω απλα ειχε τρελλη θερμοκρασια κι εφυγε με φορα στον απεναντι....Η μπαταρια απλα και χωρις λογο αποφασισε να αυτοκτονησει και μαλιστα η πιο προσφατα αγορασμενη....τρελλο βραχυκυκλωμα...
καλα που εχω και μαρτυρες δηλαδη γιατι θα τους το ελεγα και δεν θα με πιστευαν... ::) :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8829 1115182 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 07:09
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506923 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154515 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568465 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243546 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293891 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1675 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762532 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1057 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3966 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem