vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

239 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, camber, Tem, Milarepa

Twitter

Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette
« στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 01:56 »
Ακόμα δεν βγήκε και το αντέγραψαν οι κινέζοι
http://kangwei.en.alibaba.com/product/614055632-200608025/CNC_Machining_for_E_cigarette.html

Απ: Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 02:08 »
ΣΑΜΠΟΤΑΖ οι Κινέζοι διαβάζουν  http://e-kapnisma.gr
και κλέβουν τις ελληνικές ιδέες....

http://kangwei.en.alibaba.com/product/614055632-200608025/CNC_Machining_for_E_cigarette.html

αχαχαχαχαχαχαχχαχαχχαχαχαχχααχ ;D ;D ;D ;D ;D
 :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2012, 02:14 από nikkal2007 »

Απ: Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 02:43 »
Δεν βλέπω κάποιο mod  :dontknow: Παροχή Υπηρεσιών σε παραγγελίες αυτό είναι  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 02:47 »
Γιάννη το μοντακι στη φωτογραφία δεν είναι το sirius?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 02:48 »
nikpar και nikkal2007, τα μηνύματά σας μεταφέρθηκαν από πίνακα εμπόρου εδώ μιας και δεν επιτρέπεται η αναφορά σε άλλα προϊόντα και sites στον πίνακα ενός εμπόρου.

Παρακαλώ τα μέλη που δημοσιεύουν μηνύματα στον πίνακα ενός εμπόρου να αποφεύγουν συγκρίσεις με ανταγωνιστικά προϊόντα άλλων εμπόρων ή πολιτικές άλλων εταιριών. Η επικοινωνία με τους εμπόρους είναι αποκλειστικά και μόνο για τα δικά τους προϊόντα, όχι για συγκρίσεις ή κριτικές άλλων προϊόντων. Οι ερωτήσεις σας θα αφορούν μόνο τα προϊόντα και τις πολιτικές της εταιρίας που εκπροσωπείται στον κάθε πίνακα.

Το προϊόν φαίνεται να μοιάζει όντως με άλλο που ανακοινώθηκε αλλά το να αρχίζει το θάψιμο με μόνο στοιχείο μια φωτογραφία και χωρίς να ξέρουμε τι ακριβώς έχει συμβεί, δεν είναι σωστό. Αν κάποιος τα έχει στα χέρια του και τα δυο μπορεί να τα συγκρίνει και να μας εκθέσει τα συμπεράσματά του, αλλά και πάλι δεν μπορεί να ξέρει τι ακριβώς έχει συμβεί. Γι' αυτό να είστε προσεκτικοί στις διατυπώσεις σας.

Απ: Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 02:51 »
Γιάννη το μοντακι στη φωτογραφία δεν είναι το sirius?
Νομίζω δεν είναι αν κοιτάξεις καλύτερα στο κουμπί, αλλά δεν βλέπω να το πουλάνε, το δείχνουν σαν παράδειγμα για παραγγελίες παρά σαν έτοιμο προϊόν, αλλά μπορεί και να είναι για παραγωγή.
Έχεις τεχνικά χαρακτηριστικά του ?

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 02:57 »
Αυτό είναι το mod... Σιγά μην σκάσουμε 40€ και άλλα δε ξέρω πόσα να τα πάρουμε κ να τα συγκρίνουμε... Η φωτογραφία μιλάει από μόνη της... Και ως παράδειγμα να το έβαλε ο Κινέζος που το βρήκε αφού ο άλλος ακόμη καλά-καλά δε το ανέβασε δημόσια κ που είναι κ δική του κατασκευή...

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 03:10 »
Αρα χωρις καθολου στοιχεια, μονο με μια φωτο, κανουμε τις εικασιες μας!!!!!

το κλοπι-πεϊστ μια χαρα ομως, Νικολα!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 03:11 »
εχουμε μπερδευτει καπου....κανενας δεν αντεγραψε κανενα.
μια στογγυλη σωληνα με ενα διακοπτακι δεν αποτελει κλοπη ......
εχουνε ξαναειπωθει τετοια....
 στο E-SAVUKE υπαρχουν τετοιου ειδους μοντ εδω και 2 χρονια........

Αποσυνδεδεμένος SpirosPan

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 03:15 »
το κουμπι απο αλλη οπτικη γωνια φενεται το ιδιο ομως με αυτο που εχει μπλε χρωμα.. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 03:17 »
Εκτός από αυτό:

Φανταστικό σενάριο που μπορεί να επικαλεστεί ο κάθε έμπορος - εγχώριος κατασκευαστής:

Σχεδιάζω ένα mod και λέω για φτηνό κόστος να το φτιάξω στην Κίνα. Συζητάμε, αναλαμβάνουν να το φτιάξουν, τους στέλνω τα σχέδια αλλά μόλις τα παραλαμβάνουν μου λένε ότι έχει τεχνικές δυσκολίες και μου βγάζουν παραπάνω τιμή από αυτή που συμφωνήσαμε αρχικά. Αποφασίζω τελικά να το φτιάξω μόνος μου. Μέχρι να βάλω μπροστά το CNC, οι Κινέζοι το έχουν βγάλει για παραγγελία ως δικό τους.
 ;)

Τι έχετε να πείτε;
Θα ρωτήσετε τον Κινέζο αν είναι αλήθεια;
Και ποιον θα πιστέψετε;  :confused1:

Και πες ότι το σενάριο αληθεύει. Θα έχει διασυρθεί άδικα κάποιος; Ναι ή όχι;
Το φόρουμ πρέπει να αφήνει εικασίες και υποθέσεις που κάνει ο καθένας να αιωρούνται μέχρι να αποδείξει κάποιος το αντίθετο; Αν τα αναφέρεις ως ξεχωριστά προϊόντα ή πεις ότι μοιάζουν, δε θα έχεις ενημερώσει τους αναγνώστες; Πρέπει δηλαδή να υπάρχουν οπωσδήποτε και μομφές και κοροϊδία κτλ.;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 04:33 »
Μιας και ο έμπορος δεν μπορεί να δημοσιεύσει εδώ, δόθηκε μια απάντηση σχετικά με το θέμα.

Παιδιά πρόκειτε για παρεξήγηση. Το mod αυτό δεν είναι το Sirius. Δεν έχει καμία σχέση. Ίσως κάτι να σας μπερδεύει στις φωτογραφίες, όμως πραγματικά δεν πλησιάζουν καν. Επίσης το Sirius είναι κατασκευασμένο απο 304 ανοξείδωτο, και όχι από αλουμίνιο όπως αυτό.
Σχέδια του Sirius έχω μόνο εγώ, και το εργοστάσιο που μου έφτιαξε τα parts εδώ στο Ηράκλειο Κρήτης. Ούτε καν μπήκα στην διαδικασία να ψάξω εργοστάσιο σε άλλη πόλη, γιατί ήθελα να είμαι παρόν σε όλες τις φάσεις της δημιουργίας, και για άλλους τεχνικούς λόγους. Πόσο μάλλον σε άλλη Ήπειρο! Δεν μουεπιτρέπετε να μιλήσω για οποιονδήποτε άλλο κατασκευαστή λόγω των κανονισμών, και πολύ σωστά κατά την γνώμη μου. Το μόνο που μπορώ να πώ ώστε να μην πέσω στο σφάλμα της σύγκρισης είναι ότι στις φωτογραφίες που ανέβασα δεν υπάρχει η παραμικρή παρέμβαση. Είναι τραβηγμένες απο κινητό Galaxy S3, και αποτυπώνουν το Sirius ακριβώς όπως είναι δίχως καθόλου χρήση photoshop. Είναι πολλά αυτά που δεν έχω πεί επίσηςγια το Sirius, και που αφήνω να ανακαλύψετε μόνοι σας. Γιατί αν το "πενέψω" θεωρώ λογικό το να σκεφτείτε ότι έχω οικονομικό συμφέρον. Πιστεύω επίσης πως το Sirius ήρθε για να μείνει. Είναι πολύ οι λόγοι που θα τους αναλύσουμε όταν τα κομμάτια θα φτάσουν στους κατόχους τους, και θα μας μιλήσουν οι ίδιοι με πιο αντικειμενικά κριτήρια από ότι εγώ που... πως να το κάνουμε είμαι ο μπαμπάς του!

Τώρα που τα ξανακοίταξα, όντως δεν έχουν καμία σχέση. Στο Sirius το κομμάτι του διακόπτη είναι πιο μικρό από το κινέζικο αλλά και το βαθούλωμα στο κινέζικο είναι οβάλ ενώ στο Sinus είναι στρόγγυλο. Τα υπόλοιπα είναι σωλήνας.

Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette


Sirius (Σείριος)


Αν λοιπόν υπάρχουν νέα από το mod του θέματος, σχετικά με τεχνικά χαρακτηριστικά κτλ. συνεχίζουμε τη συζήτηση εδώ και όταν βγει το Sirius, όποιος το αγοράσει μπορεί να ανοίξει ξεχωριστό θέμα για να πει τις εντυπώσεις του.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2012, 05:16 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 10:47 »
Γιατι ψαχνουμε για την παρ8ενογεννεση στο χωρο του Η.Τ κ κοιταμε πως να φαμε τα μουστακια μας μεταξυ μας?  :hmmm:

Ακομη κ τελειως ιδια να ειναι, ο κα8ε κατασκευαστης απευ8υνεται στο αγοραστικο κοινο κ ο κα8ενας μας επιλεγει...αλλωστε τωρα που το Η.Τ ειναι στο ζενι8 του υπαρχουν εναλλακτικες για ολα τα βαλαντια κ για ολα τα γουστα... ;)

Οποτε οτιδηποτε αλλο κ οποια αλλη αντιπαρα8εση νομιζω ειναι περιττα... :)

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1935
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 11:04 »
Με τρώει ο στόμας μου, από όταν είδα το νήμα......

Ε, θα το πω!!!!!

Μα καλά, ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ κανένας, ότι οι ομοιότητες περιορίζονται μόνο στο σχήμα?????? Και ο διακόπτης είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ (πιθανότατα ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ, καθώς αυτός εδώ πιθανότατα ΔΕΝ είναι μηχανικός), και η φωλιά του, ΚΑΙ το μέγεθος της κεφαλής.....

Από την άλλη, αν το καλοσκευτείτε (όπως είπε και κάποιος φίλος παραπάνω), διάολε, ένας ΑΠΛΟΣ κυλινδρικός σωλήνας, πόσο πολύ μπορεί να διαφέρει από έναν άλλο ΑΠΛΟ κυλινδρικό σωλήνα????

Έχουμε αναλωθεί να διηλύουμε τον κώνωπα και να καταπίνουμε την κάμηλο, για πολύ καιρό......

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο κινέζικο mod: CNC Machining for E-cigarette
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 11:56 »
'Οντως καμία σχέση!
Και το κουμπί είναι άλλο και ο χώρος για να το πατήσεις, στον Sirious είναι στρογγυλό, ενώ στο κινέζικο είναι οβάλ. :yes:
Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπερδευτήκατε :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499335 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy