vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

149 επισκέπτες, 5 χρήστες
tsiv, geoliol, dvelev, giorgosp, skiniko36

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #330 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 14:21 »
Αν και εξαιρετικά νέος ατμιστής (μόλις μια εβδομάδα), πήρα το θάρρος και χωρίς να τα έχω δοκιμάσει ποτέ, παρήγγειλα 6 τεμ Tribeca και 2 τεμ Freedom των 30 ml έκαστο, τα οποία και παρέλαβα εχθές!!! (κατευθείαν απο Αμερική - 159 $ με μεταφορικά)
Το μόνο λάθος μου ίσως, ότι τα πήρα όλα στα 24 mg/ml....
Σήμερα, πήρα από το φαρμακείο 100ml φυτική και τα αναμιγνύω σε 1:1, το άρωμα γίνεται πιο ελαφρύ, αλλά παραμένει πολύ καλό και στα 2!!
ΠΟΛΥ καλό το Tribeca, καλό και το Freedom, αν και το 2ο θυμίζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καπνό!!
Και δεν μπορώ να θυμηθώ ποιον καπνό....

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #331 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 14:51 »
Διαθέσιμα πλέον στο ivape. Προστέθηκε και το Captain Jack. Μπουκαλάκια των 7 και 30 ML
http://www.ivape.eu/e-liquid/halo-purity.html

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #332 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 14:58 »
Επί την ευκαιρία,να πω πως παρέλαβα προχθές τα Tribeca μου απ τη "μητέρα" Halo :D :thumpup:
Δώρο ένα μπουκαλάκι των 30ml Torgue56,το οποίο και δοκίμασα αφήνοντάς μου εξαίρετες εντυπώσεις. :thumpup:
Πολύ όμορφο άρωμα και θύμιζε εκλεκτό τσιγάρο! 8)

Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #333 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 15:09 »
 :yahoo:επιτελους εφτασαν!!!! :dance2:
 :yahoo: :yahoo: :yahoo: :hapy_crazy:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 04, 2011, 16:44
ΗΑΛΟ ΗΑΛΟ ΗΑΛΟ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2011, 16:44 από Geraki »

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #334 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 15:39 »
Μόλις παρέλαβα 2 Tribecca,2 Freedom και 2 Torque 56. Ατμίζω το Tribeca αυτή τη στιγμή καλό με πολύ ντουμάνι αλλά δεν τρελάθηκα απο γεύση... Να δούμε σε 2 μέρες αν θα φτιάξει η γεύση (άφησα μισάνοιχτο το καπάκι στο Tribeca).

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #335 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 02:09 »
έχει κάνει κάποιος το Captain Jack, εντυπώσεις?

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #336 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 02:23 »
Δες εδώ για κάποιες γνώμες :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2094.msg62608.html#msg62608

Αποσυνδεδεμένος member10a

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #337 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 14:39 »
Καλησπέρα και από μένα.
Νέα στο φόρουμ. Είμαι εδώ και 7 μέρες κάτοχος ενός ego-t με υγρό prime 15 που μου άρεσε αρκετά. Θα παραγγείλω και εγώ για δοκιμή το tribeca το freedom και το captain jac. Η αλήθεια είναι ότι σε σχέση με άλλα άλλα υγρά που δοκίμασα το prime μου άρεσε καλύτερα. Μου αρέσει γενικά η γεύση καπνού. Το ivape τα έχει φέρει πλέον οπότε και περιμένω να παραλάβω.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #338 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 11:42 »
Δοκίμασα τα εξής: (χωρίς ωρίμανση)
Malibu (12 mg),
πάρα πολύ καλό σε όσους τους αρέσουν οι γλυκές γεύσεις, η πρώτη σωστή γεύση ανανά που βλέπω σε υγρό (κάπου μέσα στην καρύδα και τη μέντα).
το καλοκαίρι που έρχεται αν υπάρχουμε ακόμη θα είναι η πιο κατάλληλη εποχή του...

Captain Jack (24mg) Πολύ παράξενο υγρό...(δοκιμη σε 901LR)
Που πέτυχε:
Πέτυχε στην αίσθηση του καπνίσματος αρωματικού καπνου πίπας (με κύριο συστατικό τα καπνά burley) ο οποίος στην εισπνοή έχει (το πρόσθετο)άρωμα και στην εκπνοή
βγάζει μια ιδαίτερη καπνίλα η οποία φέρνει λίγο σε καβουρντισμένο κακάο ή κάτι τέτοιο που δεν την έχει ούτε το τσιγάρο ούτε το πούρο (η οποία σημειωτέον μπορεί
να είναι απωθητική σε καπνιστές τσιγάρου μέχρι να τη συνηθίσουν)

Η καπνίλα αυτή είναι πολύ πετυχημένη (αν και χαμηλής έντασης, θα την ήθελα δυνατότερη), σχεδόν σάστισα για μια στιγμή θυμούμενος παλιά που
κάπνιζα πίπα.

Το κτύπημα του είναι πολύ καλό.

Που απέτυχε: (πριν την ωρίμανση τουλάχιστον)
Στην επιλογή του αρώματος που νιώθεις στην εισπνοή. Θα προτιμούσα κάτι σε σοκολάτα/βανίλια κτλ ενώ μου θυμίζει τριαντάφυλλα ή κάτι σε λουλούδι
όχι πολύ της αρεσκείας μου.
Βγάλτε το με άρωμα σοκολάτα/βανίλια ή έστω Cherry (βλέπε Captain Black) και θα γίνει το νούμερο ένα υγρό μου, και αφήστε τον Captain Jack να κουρσεύει
Εγγλέζικες σκουνες στα στενά της Τζαμάικα!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 11:51 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Iannis

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #339 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 14:18 »
Έφτασαν απο USA 4 30αρια Tribeca.

Έως τώρα άτμιζα αυτά τα Flavor Art (φρούτα) από τα περίπτερα
Καμία σχέση παίδες.

Της Flavor art ειναι VG ενω τα Hallo PG?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #340 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 14:31 »
halo
PG/VG  80/20

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #341 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 15:14 »
Ειναι οντως "αλλου" τα Halo αλλα δυστυχως και ακριβα (αν και εχω την εντυπωση οτι κρατανε περισσοτερο)

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #342 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 15:14 »
Έλεγα να κάνω κι εγώ αντίστοιχο ποστ!  :)  Σήμερα παρέλαβα Tribeca, Torque, Freedom, Bella Valente και Captain Jack. Από τα υγρά της Halo είχα δοκιμάσει μόνο Tribeca και Prime. Το Tribeca δεν το συζητώ, απλά όνειρο! Το Prime πάλι όχι και τόσο. Το καλό -για μένα- είναι ότι απ'ό,τι έχω διαβάσει, το Prime είναι αρκετά διαφορετικό απ'τα υπόλοιπα της Halo, τη στιγμή που τα υπόλοιπα -λένε ότι- μοιράζονται κοινά στοιχεία, χωρίς φυσικά να είναι τα ίδια.
Τέλος πάντων, αρκετά με τον πρόλογο!  ;) Όλα τα υγρά είναι 18mg σε καινούριους ατμο (το καθένα στον δικό του) εκτός από captain jack που πήρα το μικρό μπουκαλάκι στα 12mg, και τα ατμίζω με το ICE από funstore.

Tribeca: Είναι η δεύτερη φορά που παραγγέλνω το συγκεκριμένο υγρό. Το πρώτο μπουκαλάκι των 30ml έφυγε μέσα σε δύο εβδομάδες και έπεσε πάνω στην περίοδο της μεγάλης έλλειψης. Μου είχαν μείνει 2-3 ml οπότε τα κράτησα κάμποσο καιρό ατμίζοντας μόνο λίγο το βράδυ. Πρέπει να είχε ωριμάσει τέρμα γιατί με το που άνοιξα σήμερα το καινούριο μπουκαλάκι, ήταν μια εντελώς διαφορετική μυρωδιά και γεύση!! Εννοείται πως είναι έτσι κι αλλιώς πολύ ωραίο, (κυρίως μου βγάζει ξύλο και καραμέλα) αλλά ρε παιδιά δεν είχα συνειδητοποιήσει τέτοια διαφορά με την ωρίμανση!! Οπότε θα πρότεινα σ'αυτούς που δεν τους άρεσε να περιμένουν κανα διβδόμαδο, που η γεύση γίνεται..στρογγυλή είναι η λέξη που μου ταιριάζει πιο πολύ.

Torque: Μου έβγαλε μια ξυλώδη και λίγο γλυκιά μυρωδιά, σαν το Tribeca, αλλά όχι και τόσο γλυκό. Προσωπικά μου άρεσε πολύ, και ανυπομονώ να περάσουν λίγες μέρες για να βγάλει τον πραγματικό του εαυτό..!

Freedom: Να πω την αλήθεια απογοητεύτηκα λίγο. Μου θύμισε λίγο μούχλα νομίζω μαζί με κάτι ελάχιστα ξινό. Υπάρχει κανείς που να του λέει κάτι αυτό? Αλλά ελπίζω ότι αυτό θα αλλάξει με τον καιρό, αφού φαίνεται ότι το freedom αρέσει σε πολλούς.

Captain Jack: Woooa!! Πολύ έντονη καπνίλα-τριανταφυλλίλα-κερασίλα!! Κι όμως όλα αυτά τα λέω με την καλή έννοια! Δεν ξέρω αν τελικά θα το αντέξω για all day, όμως η πρώτη εντύπωση ήταν πολύ θετική.
edit: Μου είπαν ότι μυρίζει και μέλι..όντως!! :respect:

Το Bella δεν το'χω δοκιμάσει ακόμη. Είπα να γράψω εδώ και τώρα τις απόψεις μου για τα Halo τώρα που είναι..μικρά κι ανώριμα  :tongue_smilie:  και σε καμιά βδομάδα-10 μέρες να ξαναγράψω για να δούμε διαφορές!  :)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 09, 2011, 13:34
Bella Valente: Το δοκίμασα τελικά χθες με μια επιφύλαξη, αφού είχα δοκιμάσει υγρό με γεύση πούρου και πιο παλιά και απλά αηδίασα τη ζωή μου. Αυτό είναι τέλειο!!! Ειδικά για χειμώνα μ'άρεσε πάρα πολύ.. Έχει μια ζεστή γεύση βανίλιας και καλού καπνού και ανυπομονώ να πάρει την τελική του μορφή (ή καλύτερα γεύση) σε λίγες μέρες..!  :love_hearts:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2011, 15:56 από sempreviva »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #343 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 07:19 »
11.11.2011 Veterans Day  ;)
Coupon Code : HALO4VETS
15% off  για παραγγελίες από 10 έως 14.11.2011  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος geoxras

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #344 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 16:37 »
Σήμερα παρέλαβα και εγώ απο την HALO και μιας και είχα ξεμείνει φουλάρισα tribeca και άρχισα το άτμισμα...
Αν και ανώριμο είναι το καλύτερο υγρό που έχω δοκιμάσει...
Ανοιξα όλα τα μπουκαλάκια που παρέλαβα για να ωριμάσουν και πιστεύω οτι θα με περιμένουν κι άλλες εκπλήξεις με την δοκιμή και των άλλων γεύσεων!

Υ.Γ. Στο ταχυδρομείο έστειλα την κοπελιά μου να τα παραλάβει και τις είπαν να πληρώσει 4ευρά...
Δεν  είναι όλα μαζί τα έξοδα με τα μεταφορικά που χρέωσε η HALO?

ΕDIT: Και το 56 πολυ καλό υργό!
Το tribeca ένα κλικ ανώτερο απο 56.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2011, 13:55 από geoxras »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1003 146901 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:30
από billythekid
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 51 10534 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:37
από Tem
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 7884 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2122 345259 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 02, 2024, 09:58
από noe
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208685 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 544743 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32783 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52161 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600004 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360636 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13145 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195561 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos