vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

297 επισκέπτες, 0 χρήστες

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2595 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 13:25 »
Για δοκιμες γιατι δεν παιρνεις τα μικρα των 7ml? Tα καταργησαν?
Eγω οταν ξεκινησα το ατμισμα και δοκιμασα 1-2 Halo απο φιλους και καταλαβα οτι μου αρεσουν σαν υγρα,
αγορασα σχεδον ολα τα υγρα τους σε 7ml για να τα δοκιμασω.
Αφου κατεληξα στο αγαπημενο μου, μετα αγορες μονο μπουκαλακια των 30ml.

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2596 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 13:46 »
Στο μαγαζι που πηγα δεν ειχαν των 7, μονο 15 & 30 δυστυχως. Ειχα το σκεπτικο να παιρνω 2 των 7 καθε φορα για δοκιμη αλλα δεν..ειναι και τσιμπημενα τα ατιμα.
Δεν πειραζει, δοκιμασα αρκετα στο μαγαζι και ενω ηταν τα περισσοτερα αρκετα καλα σαν γευσεις το torque ηταν αυτο που με κερδισε με διαφορα.


Παντως σιγουρα θα δοκιμασω και αλλα Halo απλα σαν νεος στο αθλημα εψαχνα ενα υγρο για να μεινω και μαλλον το βρηκα.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2597 στις: Φεβρουαρίου 04, 2014, 11:38 »
Drippάροντας μια εβδομάδα τώρα το tribeca έχω να δηλώσω ότι το συγκεκριμένο υγρό είναι ωσάν τα ναρκωτικά. Όσο το ατμίζεις, τόσο δεν το χορταίνεις. Δεν ξέρω τι να πω. Μόλις συνηθίσεις αυτήν την αλκοολίζουζα γλυκάδα, με τους τόνους υποβόσκουσας πικράδας, αυτή την χαρακτιρηστική tribecιλα που σου αφήνει τελοσπάντων, που ήταν κι αυτό που με ξένισε αρχικά, το λατρεύεις.  :respect:

Μου έχουν μείνει κάνα δυο ml ακόμα, και το ατμίζω με σύνεση, για να μου τελειώσει όσο το δυνατόν αργότερα.
 

Αποσυνδεδεμένος Johnnyd13gr

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2598 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 23:33 »
Εκεί λοιπόν που με χει πιασει η βλακεία μου λεω δε βαζω σε ενα ατμοποιητη λιγο τριμπεκα να αηδιασω ωστε να ξαναγυρισω στα υγρα μου και να γουσταρω... ναι σαδομαζοχισμος ξερω...


ΕΛΑ ΠΟΥ ΧΑΖΕΨΑ ΟΜΩΣ... λεω δε μπορει... πριν 2 εβδομαδες δεν μπορουσες ουτε να το μυρισεις και σημερα δεν μπορεις να σταματησεις να ατμιζεις; Λεω τραβα τζουρα τωρα θα ξενερωσεις.. μπααα... τραβα αλλη μια τωρα θα σου σκασει η παπουτσιλα... μπααααα.. ε απο χθες λοιπόν δεν εχω ατμισει αλλο υγρο.. αφου σε καποια φαση με πιασε νευρικο γελιο... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2599 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 00:09 »

Μου το εφεραν την Κυριακη και ατμισα αυτο το 1 ml την Τριτη οπότε κι από θεμα ωριμανσης ειμαστε ενταξει.



:nope: :nope: :nope:  Αστο μια εβδομαδα.  Το υγρο θα αλλαξει και μπορει να σου αρεσει.  Ετσι αηδιασα κι εγω τη πρωτη φορα. Πηγα να το δωσω στον αδελφο μου, δεν το πηρε (ευτυχως), και μετα απο καμια εβδομαδα που το ξαναδοκιμασα τυχαια..   :thumpup: :baby:



 ;D ;D ;D  Στο ελεγα εγω!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2014, 00:20 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Johnnyd13gr

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2600 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 00:11 »

Ρε δεν υπαρχει αυτο το πραγμα. Λες και δεν το ειχα δοκιμασει ποτε. Αφου σου λεω απο την ωρα που το δοκιμασα δεν εχω βαλει αλλο υγρο στο στομα μου. Ρε τι γινεται....

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2601 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 00:37 »
Εκεί λοιπόν που με χει πιασει η βλακεία μου λεω δε βαζω σε ενα ατμοποιητη λιγο τριμπεκα να αηδιασω ωστε να ξαναγυρισω στα υγρα μου και να γουσταρω... ναι σαδομαζοχισμος ξερω...


ΕΛΑ ΠΟΥ ΧΑΖΕΨΑ ΟΜΩΣ... λεω δε μπορει... πριν 2 εβδομαδες δεν μπορουσες ουτε να το μυρισεις και σημερα δεν μπορεις να σταματησεις να ατμιζεις; Λεω τραβα τζουρα τωρα θα ξενερωσεις.. μπααα... τραβα αλλη μια τωρα θα σου σκασει η παπουτσιλα... μπααααα.. ε απο χθες λοιπόν δεν εχω ατμισει αλλο υγρο.. αφου σε καποια φαση με πιασε νευρικο γελιο... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
καπως ετσι ξεκινησε και η δικια μου ιστορια με αυτο το υγρο....το πηρα για πρωτη φορα πριν 2 χρονια και μου ηρθε μια αηδια αφανταστη,μετα απο καιρο αφου ξεμειναι απο υγρο λεω ας κανω αυτο μια και δεν εχω τιποτα αλλο,το αποτελεσμα;να αγοραζω 3 μπουκαλια των 30ml τον μηνα ευτυχως που κανω και κανενα αλλο ενδιαμεσα γιατι θα ηθελα 100 ευρω τον μηνα

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9643
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2602 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 01:19 »
Κάπως έτσι θα είχε ξεκινήσει η ιστορία και στην περίπτωση που θα είχες ξεμείνει από υγρό την επόμενη μέρα Γιάννη  ;)
Το ξέρω......μπορεί να μη ταιριάζει σε όλους......αλλά αυτό το υγρό είναι απίστευτα καλό  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2603 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 01:43 »
Απίστευτα καλό όπως το λες .
Μου άρεσε απο την πρώτη στιγμή και ακόμη εξακολουθεί να μου αρέσει το ίδιο .
Επειδη ειναι ακριβό λεω συνέχεια θα έχω ενα για κάποιες στιγμές , αλλα δεν γινεται το ατμιζω μέχρι να τελειώσει ... Και καταλήγω συνεχώς να αγοράζω άλλο ενα και άλλο ενα και άλλο ενα .....Εθισμος !
Πραγματικά με βοήθησε πολύ να παραμεινω ατμιστης αυτή η υπέροχη γεύση του tribeca!
Όταν έχω να ατμισω 2-3 μέρες το συγκεκριμένο υγρό ,και αυτό γιατι θα έχω ξεμείνει , πάντα έχω λαχτάρα να το ατμισω .... και μόλις το παρω σίγουρα θα αλλάξω το set up του ατμοποιητη με καινούριο ( του φοράω τα καλα του ) ώστε να υποδεχθεί αυτό το καταπληκτικό υγρό !!!
Καλα ντουμανια σε όλους  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2604 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 01:54 »
Φίλε johnnyd κι εγώ ακριβώς το ίδο έπαθα με το συγκεκριμένο. Το είχα πρωτοδοκιμάσει τις πρώτες μέρες της μ.α. ζωής μου και δε μου άρεσε καθόλου.

Έχω καταλάβει, πάντως, δυο πράγματα σχετικά με τη γεύση των υγρών. Ότι όσο καθώς αποκτάς εμπειρία στον ατμό, αλλάζει και το γούστο σου αλλά και η αίσθησή σου σχετικά με τη γεύση των διαφόρων υγρών. Και ότι για να μπορέσεις να εκτιμήσεις σωστά την αξία (θετική ή αρνητική) ενός υγρού πρέπει να το ατμίσεις για κάποια ώρα. Σπάνια θα έχεις τις ίδιες εντυπώσεις για το υγρό μετά τις πρώτες τζούρες και μετά από κάποια ώρα, ασχέτως αν είναι diy (που παίζει ρόλο η ωρίμανση) ή έτοιμο.

Για το κόστος εγώ σκέφτομαι να εναλλάσω τις αγορές υγρών ανάμεσα στα αγαπημένα μου έτοιμα. Μία tribeca, μία cuban cigar κ.ο.κ. Αν κάνεις και diy ως διάλλειμα από τα μόνιμα υγρά, τότε το κόστος αντέχεται πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2605 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 08:52 »
ξέρουμε μήπως αναλογίες VG/PG στα υγρά της Halo?
επίσημα στην σελίδα τους δεν απαντάνε σε αυτο το ερώτημα.. αυτο που λενε ειναι:
"This is proprietary information which we are unable to share at this time. There are many companies looking to duplicate Halo e-liquid, and we prefer not to offer any specific information regarding ratios or specific ingredients."

ρωτάω διότι έχω πρόβλημα στην πολύ PG.. ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2606 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 08:53 »
Και μην ξεχναμε παιδες οτι παιζει σημαντικο ρολο και ο ατμ,σε καποιους δεν μπορω ουτε τζουρα να τραβηξω με το τριμπεκα,και με αλλα υγρα φυσικα,και σε καποιους ειναι θεικο....το εχω ξαναπει περι ορεξεως....και ειδικα με τα υγρα,ποτε δεν προτεινω υγρο σε ατμιστη,ειναι ενας δρομος που τον περπατας μονος σου,την καλημερα μου

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9643
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2607 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 09:00 »
Η αναλογία είναι περίπου PG/VG : 70/30
Η αναλογία αυτή διαφοροποιείται πιθανότατα ανάλογα με το κάθε υγρό της Halo.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2608 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 09:02 »
χμμ.. καλά είχα υποψιαστεί μεγάλη αναλογία σε PG... μάλλον θα έχω πρόβλημα...
ευχαριστώ για την απάντηση

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2609 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 09:58 »
Να επιβεβαιώσω Θέμη, Γιάννη και Στάθη  :yes:

Και γω όταν το είχα δοκιμάσει θεώρησα πως είναι ίσως το χειρότερο γευστικά υγρό.
Το ίδιο υγρό μετά από 10-15 μέρες δεν είχε καμία σχέση στη γεύση μου.
Από τότε έγινε το αγαπημένο μου αν και το έχω παραμερίσει τους τελευταίους μήνες.
Είναι όμως σίγουρα αυτό που με έκανε να παραμείνω στο η.τ. άνετα για πολλούς μήνες.
Και η αρχή είναι πάντα δύσκολη μέχρι να βρεις αυτό που σου ταιριάζει και το tribeca
ήταν εκεί  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30855 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49936 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1133 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios