vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

232 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, camber, ηλεκτρονικό τσιγαράδικο

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος sotos83

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
  • v4.dna40.5pawns.
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2580 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 00:14 »
οι τυποι πολυ :idiot1: :wall:

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2581 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 01:58 »
Ε ναι ...αν καβαλησεις το καλαμακι ετσι γινεται...αλλα η κορυφη απο τον πατο,και ιδικα σε ενα ειδος οπως ειναι το Η.Τ που εχει καταντηση να εχει πιο πολλες αναβαθμησεις απο τον Η.Υ ....ΔΕΝ ΑΠΕΧΕΙ ΠΟΛΛΥ....απλα αυτοι εχουν να κανουν με ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ ως επι το πλειστον ...και τους περνει ακομα. :whip:
Αν ηταν μια εταιρεια που ξεκινουσε τωρα,με πιο ποιοτικα υγρα απο της HALO, υπηρχε περιπτωση να σου δωσει τετοια απαντηση?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2582 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 02:07 »
Ειναι καλυτερο δηλαδη η νεα εταιρια που λες να προπαγανδιζει τα προιοντα της οτι ειναι τελεια παρα να το αποδεικνυει?

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2583 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 03:27 »
Ισως να καταλαβα λαθος την απαντηση..παιζει και αυτο, γιατι εχει περασει 3.... :yes:
αλλα θα προτιμουσα μια απαντηση ατι εχουν παει αυτοι στο γιατρο και γινεται ετσι...οχι να παω εγω στον γιατρο,δεν περισευουν.. αλαζω υγρα :)  ανησυχιες για την υγεια σε οτι εχει να κανει με τα υγρα τους πρεπει να τις εχουν πρωτα αυτοι και μετα ο καθε ατμιστης...αυτοι κονομανε αυτοι να κανουν και τις καταληλες ερευνες και να δωσουν εμπεριστατωμενες απαντησης σε τετοιες ερωτησεις οπως του Cruiser79,ειναι χρεος τους-απεναντη μας!
 
 ΟΙ ποσότητες είναι μικρότερες από αυτές που συναντάμε σε προϊόντα όπως στοματικό διάλυμα και εξατμίζονται σε ακόμα μικρότερες ποσότητες όσο ζεσταίνονται και ατμίζονται.
 
ΑΥΤΟ αν ειναι (αποδεικνυει) εγω πασο .

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2584 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 04:13 »
Μήπως ξέρεις να μας πεις κάποια εταιρία? Μια εταιρία που έχει κάνει μακροχρόνιες έρευνες και έχει αποδείξει ότι τα υγρά της είναι παντελώς ακίνδυνα για τον ανθρώπινο οργανισμό?

Ποιο τίμια απάντηση δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να δώσει η HALO. Σε αντίθεση με άλλες εταιρίες που ενώ δεν έχουν κάνει καμία σοβαρή και μακροχρόνια έρευνα, προπαγανδίζουν ότι τα υγρά τους είναι απόλυτα ασφαλή. Μια τέτοια απάντηση θα ήταν καλύτερη?



Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2585 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 06:25 »
Μια χαρά ξηγήθηκε η Halo ρε παιδιά..
Αν έχεις κάποιο θέμα μην κάνεις άλλο και ρώτα γιατρό. Το λογικό δηλαδή.
Άλλες εταιρείες προσπαθούν να σε πείσουν ότι δεν πειράζουν κάποια "περίεργα" στα υγρά τους...
Εκεί υπάρχει θέμα, όχι στην στάση της halo.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2586 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 08:24 »
Στις ΗΠΑ οι εταιρείες έχουν τέτοια πολιτική προκειμένου να αποφεύγουν τυχόν μηνύσεις και αποζημιώσεις καθώς υπάρχει μακρά παράδοση σε εκδικασμένες υποθέσεις αποζημιώσεων. Οπότε αποποιούνται την ευθύνη μ αυτό τον τρόπο, δεν το κάνουν απ την καλή τους την καρδιά ούτε από σεβασμό στον πελάτη

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2587 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 08:35 »
Νομίζω ότι ξεφεύγουμε αλλά δεν υπάρχει έμπορος που να κάνει κάτι απ' την καλή του την καρδιά.
Οι δικοί μας δεν το κάνουν γιατί δεν φοβούνται τα δικαστήρια, αφού εδώ κανείς δεν ασχολείται. Και όσοι το κάνουν δε σέβονται τον πελάτη. Τον φοβούνται γιατί ο δυσαρεστημένος πελάτης, δυσαρεστεί άλλους δέκα. Γενικά στο εμπόριο σημασία έχει το χρήμα. Ανέκαθεν έτσι ήταν και έτσι θα είναι


Συγνώμη για το off topic αλλά η επιστολή της Halo χρειάζεται μονάχα επιβράβευση και όχι να ψάχνουμε δόλο μόνο και μόνο επειδή είναι Αμερικάνοι. Οι λόγοι που την έγραψαν δεν έχουν καμία σημασία. Σημασία έχει ότι την έγραψαν.


Τέλος πάντων. Αν χρειάζεται η διαχείριση ας σβήσει το ποστ μου και ζητώ συγνώμη αν κάποιος προσβληθεί. Δεν έχω σκοπό να στενοχωρήσω κανέναν προσωπικά

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2588 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 09:38 »
Άλλο ίχνη αλκοόλ και άλλο οινόπνευμα , μην τα μπλέκουμε.
Εξάλλου υπάρχουν για τα υγρά και Δελτία Χημικής Ανάλυσης.

Πάντως έχω πάψει προ καιρού να κάνω Tribeca χωρίς να πω ότι το βαρέθηκα,
απλά έχω βρει άλλες γεύσεις πιο ελκυστικές  :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2589 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 09:46 »
οι τυποι πολυ :idiot1: :wall:

Ε ναι ...αν καβαλησεις το καλαμακι ετσι γινεται...αλλα η κορυφη απο τον πατο,και ιδικα σε ενα ειδος οπως ειναι το Η.Τ που εχει καταντηση να εχει πιο πολλες αναβαθμησεις απο τον Η.Υ ....ΔΕΝ ΑΠΕΧΕΙ ΠΟΛΛΥ....απλα αυτοι εχουν να κανουν με ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ ως επι το πλειστον ...και τους περνει ακομα. :whip:
Αν ηταν μια εταιρεια που ξεκινουσε τωρα,με πιο ποιοτικα υγρα απο της HALO, υπηρχε περιπτωση να σου δωσει τετοια απαντηση?

Προφανώς και δεν καταλάβατε την απάντηση, δεν μπορώ να εξηγήσω αλλιώς αυτά τα ποστ.

Καθαρά, επίσημα και ξάστερα: Η εταιρεία σου λέει ότι αν αυτή η πληροφορία - γεγονός (το ότι κάποιες γεύσεις περιέχουν ίχνη οινοπνεύματος) σε ανησυχεί - αγχώνει - χαλάει - ξενερρώνει κλπ, σταμάτα τη χρήση των υγρών και κουβέντιασέ το με κάποιον ειδικό.

Με άλλα λόγια, δίνει μια πληροφορία και δεν λαμβάνει θέση, ούτε προσπαθεί να πείσει ότι αυτή η περιεκτικότητα έχει οποιεσδήποτε συνέπειες (καλές ή κακές), γιατί απλά δεν είναι ειδικός επι του θέματος.

Επειδή τα τελευταία κάμποσα χρόνια ζω και αναπνέω σε εταιρικά επαγγελματικά περιβάλλοντα λόγω δουλειάς, μπορώ εύκολα να πω ότι είναι από τις πιο επαγγελματικές απαντήσεις σε ερώτημα που έχω διαβάσει.

Έχετε δίκιο στο εξής: δεν έχετε ολοκληρωμένη εικόνα του θέματος, και αυτό από δικό μου λάθος, γιατί απλά δεν ανέφερα ποτέ το περιεχόμενο του δικού μου ερωτήματος. Το κάνω τώρα:

"
Dear Sir/Madam,
I am a satisfied Tribecca vaper and a moderator team member of the Greek Vaping Forum "e-kapnisma"(www.e-kapnisma.gr), mostly responsible for threads regarding e-liquids. During the past, there has been a debate about whether Halo uses alcohol when producing e-liquids, in other fora as well from what I hear. I desire to clarify this matter for our members once and for all and I would greatly appreciate a formal, definitive answer to the matter, which I will gladly quote in the relevant forum thread.
Keep up the good work.
Best regards"
Μετάφραση:
"Αγαπητέ κύριε ή κυρία,
Είμαι ένας ικανοποιημένος ατμιστής Tribeca και μέλος της Σ.Ο. του Ελληνικού Φόρουμ Ατμιστών "e-kapnisma"(www.e-kapnisma.gr), με κύρια ευθύνη τα νήματα που αφορούν υγρά. Στο παρελθόν, έχει υπάρξει μεγάλη συζήτηση γύρω από το αν η Halo χρησιμοποιεί οινόπνευμα κατά την παραγωγή υγρών στο δικό μας αλλά και σε άλλα φόρα από ότι ακούω. Επιθυμώ να ξεκαθαρίσω το θέμα στα μέλη μας μία και καλή και θα εκτιμούσα μία επίσημη και τελική απάντηση επί του θέματος, την οποία ευχαρίστως θα παραθέσω στο ανάλογο νήμα."


Όπως βλέπετε, στην ερώτησή μου δεν υπάρχει ούτε καν υπόννοια περί θεμάτων υγείας.


Ισως να καταλαβα λαθος την απαντηση..παιζει και αυτο, γιατι εχει περασει 3.... :yes:
αλλα θα προτιμουσα μια απαντηση ατι εχουν παει αυτοι στο γιατρο και γινεται ετσι...οχι να παω εγω στον γιατρο,δεν περισευουν.. αλαζω υγρα :)  ανησυχιες για την υγεια σε οτι εχει να κανει με τα υγρα τους πρεπει να τις εχουν πρωτα αυτοι και μετα ο καθε ατμιστης...αυτοι κονομανε αυτοι να κανουν και τις καταληλες ερευνες και να δωσουν εμπεριστατωμενες απαντησης σε τετοιες ερωτησεις οπως του Cruiser79,ειναι χρεος τους-απεναντη μας!
 
 ΟΙ ποσότητες είναι μικρότερες από αυτές που συναντάμε σε προϊόντα όπως στοματικό διάλυμα και εξατμίζονται σε ακόμα μικρότερες ποσότητες όσο ζεσταίνονται και ατμίζονται.
 
ΑΥΤΟ αν ειναι (αποδεικνυει) εγω πασο .
Μόλις έλαβα mail από τη HALO και το παραθέτω αυτούσιο:

Replied From: Omar Ruiz
-------------------------------
Hello,

Some of our flavors do contain trace amounts of alcohol. This amount is less than found in products such as mouthwash and will evaporate to even lower amounts as it is heated and vaporized. However, if you have concerns we suggest discontinuing use of all HALO e-liquids until you speak with a doctor regarding any health concerns.

I hope this helps! Please let us know if you have any other questions.

Thank you,
The HALO CS Team

Μετάφραση:


Κάποιες από τις γεύσεις μας περιέχουν ίχνη αλκοόλ. ΟΙ ποσότητες είναι μικρότερες από αυτές που συναντάμε σε προϊόντα όπως στοματικό διάλυμα και εξατμίζονται σε ακόμα μικρότερες ποσότητες όσο ζεσταίνονται και ατμίζονται. Εντούτοις, αν έχετε ανησυχίες, προτείνουμε να σταματήσετε τη χρήση προϊόντων HALO μέχρι να μιλήσετε με γιατρό όσον αφορά ανησυχίες για την υγεία.
Και εδώ που έχω κοκκινήσει και υπογραμμίσει, έκανα ένα λαθάκι λόγω βιασύνης. Αντί "ατμίζονται" έπρεπε να πω "ατμοποιούνται".


Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2590 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 13:39 »
Πήγα χθες και πήρα ένα tribecca. Έχω ατμίσει λίγο, αλλά μιας και το συγκεκριμένο έχει αλκοόλ, ή καλύτερα (ίσως) περιέχει ίχνη αλκοόλ, μπορείτε να μου πείτε αν χρειάζεται να το αφήσω ανοιχτό για κάποια ώρα, ή αν μετά από μερικές μέρες βελτιώνεται η γεύση; Είμαι σίγουρος ότι κάπου υπάρχει η απάντηση μέσα στο νήμα, αλλά, συγγνώμη, βαριέμαι να ψάξω 161 σελίδες.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2591 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 13:41 »
Το ανοιγεις και ατμιζεις. Δε χρειαζεται να το αφησεις ανοιχτο.
Απλα μετα το ανοιγμα να ξερεις οτι η γευση του θα συνεχιζει να αλλαζει μεχρι να παρει την τελικη της μορφη 1-2 μερες μετα.

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2592 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 12:54 »
Αφου δοκιμασα 3-4 γευσεις απο την Halo μου εκανε εντυπωση το torque56. Πηρα ενα 15ml / 12mg να δοκιμασω.
Οταν ανοιξα το μπουκαλακι ειχε ενα πολυ εντονο αρωμα, ξερω οτι πρεπει να τ'αφηνουμε 1-2 μερες αλλα δεν κρατηθηκα και το εβαλα στον evod.


Η πρωτη τζουρα ειχε αρκετα εντονο αρωμα και δυνατο throat hit. Βεβαια δεν εμοιαζε καθολου σ'αυτο που δοκιμασα στο μαγαζι. Την επομενη μερα ξαναγεμιζω το τανκ και δοκιμαζω ξανα. Τουλαχιστον 3 φορες καλυτερο απο την 1η φορα. Το εντονο αρωμα που ειχε και στοιχεια αλκοολ, εχει εξασθενησει και πλεον ειναι πολυ ξεκουραστο για ολη την μερα.
Ειναι ενα ξερο καπνικο, χωρις την "τσιγαριλα" του κ.τ. , σιγουρα θα αρεσει σε οσους εκαναν καπνο (οπως και εγω). Θελει ομως σιγουρα τουλαχιστον 1-2 μερες ωριμανση. Περιμενω να δω πως θα ειναι μετα απο 1 εβδομαδα!


Το θεωρω το καλυτερο καπνικο ως τωρα, μετα απο τα el toro. Μεγαλο μειον οτι το μπουκαλακι δεν εχει σταγονομετρο, ειλικρινα εδωσα 12 ευρω για 15 ml, ειναι γυφτια να μην εχει σταγονομετρο.


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2593 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 12:58 »
Αν σου αρεσουν τα halo κι έχεις σκοπό να ξαναγοράσεις,
μην παίρνεις μπουκαλάκια των 15ml αλλα των 30ml, συμφέρουν περισσότερο οικονομικά
μιας κι αυτά των 30ml κοστίζουν γυρω στα 18€ με την έκπτωση του φόρουμ.
Έχουν και σταγονόμετρο.  ;)

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2594 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 13:06 »
Ναι εχεις δικιο, πιο πολυ το πηρα σαν δοκιμη. Οταν τελειωσει θα παραγγειλω των 30 ml.
Αλλα και παλι ειναι γυφτια να μην εχει σταγονομετρο, εδω το natura των 10ml που κανει 3 ευρω εχει..... >:(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206246 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540933 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30857 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49937 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596904 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192805 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1136 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios