vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

160 επισκέπτες, 0 χρήστες

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #180 στις: Αυγούστου 21, 2011, 13:19 »


το 12/18/24 είναι ο προσδιορισμός της ποσότητας νικοτίνης(mg) ανα ml.
Καλως ήρθες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 13:50 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος blue

  • **
  • 117
  • la Vita e bella
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #181 στις: Αυγούστου 21, 2011, 13:26 »
Ευχαριστώ το καλύτερο μάλλον θα είναι να πάρω 18άρι και θα κρίνω ανάλογα.

Αποσυνδεδεμένος nosfe

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #182 στις: Αυγούστου 24, 2011, 22:45 »
προχθες πηρα τα πρωτα μου halo. τα αφησα να ωριμασουν ( με πολυ δυσκολια ομολογουμενως ) και δοκιμασα. πρωτα εβαλα tribeca 18αρι σε ego-t με lr ατμο........λες και εχωσα το κεφαλι μου μεσα σε τηγανι που εχει τηγανιστει ινδικο φαγητο....( αναρωτιεμαι ειμαι ο μονος που δε του αρεσε καθολου ? ). μετα εβαλα freedom...... "ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ " ειπα με την πρωτη. πολυ καλο χτυπημα, οσο χρειαζεται γλυκο, οσο χρειαζεται διακρητικο και αυτη η απιστευτη γευση που αφηνει μετα την τζουρα....αφου δεν εχω ορεξη να δοκιμασω τα αλλα που εχω παρει. καθομαι απ το μεσημερι και πιπιλαω το ego μου! :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος billypapa

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Take it easy !!!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #183 στις: Αυγούστου 24, 2011, 22:53 »
Δεν είσαι ο μόνος φίλε μου, το έχω ξαναπεί το τι γεύση αρέσει στον καθένα είναι πολύ υποκειμενικό.
Το μόνο καλό στα υγρά της Halo είναι ότι ο καθένας θα βρει κάτι που να του αρέσει πολύ !!!
Τουλάχιστον αυτό έχω παρατηρήσει στο μαγαζί όλο αυτό το διάστημα !
Και το μόνο κακό είναι οτι μόλις βρεις αυτό που σου αρέσει πολύ μετά το πρόβλημα που θα αντιμετωπίσεις είναι
οτι δεν θα μπορείς να φύγεις απο τα HALO ! :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #184 στις: Αυγούστου 25, 2011, 02:27 »
Mωρε μια χαρα φευγεις απτα χαλο!!! ακουμε που σου λεω  :laugh1:
Ακριβα πολυ, σε σχεση με τα DIY. Προσωπικα, τα χαλο με εξιταρανε στην αρχη και μου δειξανε ποσο καλο μπορει να γινει ενα υγρο. Απο κει και μετα το βρηκα ασυμφορο να πληρωνω τοσα λεφτα (4-5μλ τη μερα κανω :eyesplash: ) και πηγα στις προσμιξεις. Βρηκα τα τελεια για μενα. Ασε που εχει αλλο prestige να ατμιζεις τα δικα σου  ;D

Παντως κι εγω με freedom ξεκινησα και τα δοκιμασα ολα. προσφατα πηρα και 5μλ μαλιμπου, το οποιο ειναι εξαιρετικο για το βραδυ που χαλαρωνεις  :thumpup:

Αλλα για καθημερινη χρηση και μαλιστα ολοημερη....αστα βραστα! Και αυτο ισχυει για ολα τα χαλο.

Καλα ατμισματα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #185 στις: Αυγούστου 25, 2011, 10:19 »
Από τότε που δοκίμασα HALO δεν με ικανοποιεί τίποτε άλλο, ούτε το πρώην αγαπημένο  Tuscan της FA. Πρόσφατα τελείωσαν τα τελευταία αποθέματα, άτμισα και τις αναθυμιάσεις και προσπάθησα ξανά με FA αλλά μάταια. Δεν κρύβω ότι και από  κανένα Old Holborn μπλε κρυφοκάπνισα . Τελικά ξαναπαράγγειλα HALO και τα περιμένω σήμερα, από το να ξανακαπνίσω ας το πληρώσω. Αγαπημένα τα Tribeca,  Tiki και Bella Valente.

Αποσυνδεδεμένος Leader133Gr

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #186 στις: Αυγούστου 25, 2011, 13:55 »
οντως παιδια , δεν υπαρχει τιποτα αλλο περα απο τα χαλο.οτι και να πουμε ειναι λιγο .

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • *****
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψάξε και διάβασε,μετά δοκίμασε και μετά γράψε..
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #187 στις: Αυγούστου 25, 2011, 15:25 »
Εντάξει, σε τιμή μπορεί να είναι λίγο πιο ακριβά αλλά πιστεύω πως είσαι ήσυχος
από άποψη ποιότητας και καθαρότητας του υγρού. American made...
Το πόσο σε γεμίζουν επίσης σε γεύση και th δεν συγκρίνετε..
Hello Halo!!!

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #188 στις: Αυγούστου 25, 2011, 15:30 »
Φιλε μου απο αποψη καθαροτητας δεν θα ημουν και τοσο ησυχος, αφου κανεις δεν ξερει τι εχουν μεσα τα υγρα. Ουτε απο αρωματα αλλα ουτε και απο βασεις. Σκεψου μονο την fusion της χαλο. Οτι ειναι american made εμενα δε μου λεει κατι και σιγουρα δε μου εξασφαλιζει ηρεμια μιας και μου φερνει λιγο στο αλανθαστο του παπα. Απτην αλλη στα DIY η FA εχει κανει αναλυσει σε πολλα απτα αρωματα της, οι βασεις ειναι pg vg water και ξερω τι βαζω μεσα και σε τι περιεκτικοτητες.

Δεν υποστηριζω σε καμια περιπτωση την εταιρια, μην παρεξηγηθω. Απλως αναφερομαι στον τροπο σκεψης μου. Εξαλλου κιεγω απολαμβανω ορισμενα χαλο ακομα και τωρα.

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • *****
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψάξε και διάβασε,μετά δοκίμασε και μετά γράψε..
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #189 στις: Αυγούστου 25, 2011, 16:00 »
Ναι σίγουρα δεν είναι και επιχείρημα το ότι είναι (αν είναι) φτιαγμένα στην Αμερική
απλά εμένα με καθησυχάζει αυτή η σκέψη προσωπικά. Για κανένα υγρό δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι όπως λες είτε από Αμερική είναι είτε από Νικαράγουα. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του με δικιά του ευθύνη. Εγώ προσωπικά με αυτή τη λογική θα χρησιμοποιήσω και βάση από Κίνα και αρώματα από Ιταλία κλπ. με την σκέψη ότι δεν θέλουν να μας δηλητηριάσουν..!  :))
Στην τελική το Torque56 που ατμίζω και προτιμώ, το κάνω γιατί δεν έχω βρει κάτι να με καλύπτει απο DIY σε "καπνικό". Αν βρω αλλάζει το θέμα.....

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #190 στις: Αυγούστου 25, 2011, 16:48 »
καλα δεν νομιζω οτι θελουνε να μας δηλητηριασουνε κιολας  :))
Απλα μπορει ουτε αυτοι να ξερουνε την τοξικοτητα των αρωματων τους στις περιεκτικοτητες που τα χρησιμοποιουνε. Για το λογο αυτο προτιμω DIY. Oσο για το torque56, οντως ειναι αξιολογο καπνικο και εχω ενα μπουκαλακι στην ακρη για οτιδηποτε τυχει. Απλα απο αποψη καθαροτητας κτλ δεν πολυ εμπιστευομαι για τους λογους που αναφερθηκα και στο προηγουμενο ποστ. Πες με παρανοικο αλλα μεχρι πριν λιγο καιρο δεν ξεραμε-ηξερα οτι και τα αρωματα δεν ειναι τοσο αθωα οσο νομιζαμε-νομιζα.  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #191 στις: Αυγούστου 25, 2011, 17:44 »
Φιλε μου απο αποψη καθαροτητας δεν θα ημουν και τοσο ησυχος, αφου κανεις δεν ξερει τι εχουν μεσα τα υγρα. Ουτε απο αρωματα αλλα ουτε και απο βασεις. Σκεψου μονο την fusion της χαλο. Οτι ειναι american made εμενα δε μου λεει κατι και σιγουρα δε μου εξασφαλιζει ηρεμια μιας και μου φερνει λιγο στο αλανθαστο του παπα. Απτην αλλη στα DIY η FA εχει κανει αναλυσει σε πολλα απτα αρωματα της, οι βασεις ειναι pg vg water και ξερω τι βαζω μεσα και σε τι περιεκτικοτητες.

Δεν υποστηριζω σε καμια περιπτωση την εταιρια, μην παρεξηγηθω. Απλως αναφερομαι στον τροπο σκεψης μου. Εξαλλου κιεγω απολαμβανω ορισμενα χαλο ακομα και τωρα.
Τα υγρά της Halo είναι απο PG κ VG και αναγράφουν κ τις εταιρείες από όπου κ τις προμηθεύονται.Όσο για το άρωμα είναι σταγόνες από αρώματα τύπου ελαίων(λαδάκι).Γράφει απο που έχουν ελενχθεί.Τώρα αν δε το εμπιστεύεσαι ή δε πρέπει είναι θέμα υποκειμενικό καθαρά(τα κανονικά τσιγάρα γιατί τα εμπιστευόσουν ανεξαρτήτως μάρκας ξέρεις ή λένε τι περιέχουν?).Η Halo απλώς δεν αναγράφει τις περιεκτικότητες σε PG,VG,αραίωμα κ λάδι αρώματος για ευνόητους λόγους.Ούτε κ γω υποστηρίζω την εταιρεία.Τα λέω με φιλικό τρόπο. :)

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #192 στις: Αυγούστου 25, 2011, 18:01 »
Σαφως και ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα!!  8) Οσο για τα τσιγαρα, μιλαμε για αλλες εποχες αλλα μυαλα. Οταν καπνιζα δε με ενοιαζε κιολας. Απτη στιγμη που το εκοψα ομως παει να πει οτι κατι δεν εμπιστευομουνα κατι δε μου αρεσε. Για το λογο αυτο οι επομενες κινησεις ειναι πιο προσεκτικες, πιο ψαγμενες και με οσο το δυνατο λιγοτερο ρισκο.Επειδη καπνιζα ασυστολα οτι μαρκα επεφτε στα χερια μου δε σημαινει οτι μπορω να το κανω και με τα υγρα του η.τ.

Επισης οι λογοι δεν ειναι καθολου ευνοητοι κατα τη γνωμη μου. Το οτι θελουν να πουλησουν και να μη χασουν το μονοπωλειο δεν καθιστα ευνωητους τους λογους που δεν ξερει κανεις περιεκτικοτητες ηδη αρωματων και τοξικοτητα. Αν εχεις βρει εσυ κατι που να δειχνει οτι κανω λαθος (εγγραφως φυσικα) τοτε θα ηθελα να το διαβασω.  :)
Αν η FA εκανε ελεγχους τοξικοτητας, τοτε περιμενω να ακολουθησουν και οι υπολοιποι πριν πω με σιγουρια οτι θα ατμισω συγκεκριμενα υγρα. Οχι απλα να ξερω που ελεγχθηκαν. Για μενα αυτο δεν ειναι αρκετο.  Φιλικα εννοειται παντα συνατμιστη και συνφορουμιτη steamboy  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 13:51 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #193 στις: Αυγούστου 25, 2011, 18:16 »
Δε λέω πως έχεις άδικο απλά βρήσκω λίγο υπερβολικό που ψαχνόμαστε με τα Χ,Ψ υγρά για τοξικότητες,ασφάλειες,περιεκτικότητες,κλπ.Απ τη στιγμή που άλλα (κατά τη γνώμη μου) πιο επικίνδυνα προϊόντα ακόμη κ διατροφης τα πέρνουμε κ τα χρησιμοποιούμε χωρίς αναστολές επειδή τα βρήσκουμε πιο εύκολα και παντού.Παραδείγματα,coca-cola,τυποποιημένα τυριά,αλλαντικά,κλπ(αχ κ να ξέρατε πως φτιάχνονται),φαγητά από catering(πληρώνουμε για να πεθάνουμε),ακόμη κ πολυβιταμίνες επειδή της πουλάνε στα φαρμακεία,κ.α. πολλά...Από αυτη την άποψη το λέω. :)

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #194 στις: Αυγούστου 25, 2011, 18:24 »
ετσι ναι εχεις δικιο και αυτη ειναι η πραγματικοτητα δυστυχως φιλε μου  :-\  ζουμε σε μια καπιταλιστικη κοινωνια ουτως η αλλως αποτε ειναι και αναποφευκτο κατα εναν βαθμο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147149 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 51 10677 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 00:37
από Tem
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 7999 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2122 345398 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 02, 2024, 09:58
από noe
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208826 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 544975 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32885 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360775 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13260 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195721 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos