vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

206 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, petra, pngtszs1976, costasibiza84, Sergios, thebull

Twitter

Θυμάστε την ακριβή ημερομηνία του τελευταίου σας κανονικού τσιγάρου?

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Θέλουμε να αφήσουμε πίσω το Κ.Τ. κ αυτός είναι ο σκοπός μας ναι? Δεν επιβάλλεται σε κανένα μας να κάνει κάτι που δεν επιθυμεί.

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Ειναι και θεμα αισθητικης, εκτος απο ιδεολογικο, το "κεντρο απεξαρτησης" Αγγελικη. :)

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
gioupi, άλλος λιγότερο, άλλος περισσότερο, χρειάζεται μια κάποια "βοήθεια" σε κάποια δύσκολη στιγμή, πριν ανάψει κ.τ. και καλό είναι να μπορεί να την βρεί εδώ.

Αμφιβάλλει μήπως κανείς ότι το κ.τ. ήταν/είναι εξάρτηση, που θέλει καθημερινή προσπάθεια (μικρή ή μεγάλη) να μην ξαναπέσουμε σ' αυτό ?


Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Η "βοηθεια" που αναφερεις vagskarm υπαρχει αφθονη και διαχυμενη σε ολο το φορουμ. Η "παρεμβαση" μου αφορα περισσοτερο την ταση "κατευθυντικοτητας" που δεν θα επρεπε να υπαρχει κατα την αποψη μου.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Εσύ μπορείς να μην βλέπεις ποτέ τι σου δείχνουν οι άλλοι κ ξέρεις γιατί?
Γιατί ο αποφασισμένος άνθρωπος έχει ήδη χαράξει την πορεία του!

Πες τώρα ότι μπαίνεις μέσα σε ένα κέντρο απεξάρτησης ναρκωτικών ναι? Κ έρθει κάποιος κύριος κ σου πει ευγενικά
" Έχεις πρόβλημα με ουσίες"? Κ εσύ θα του πεις "όχι"!!!!!! Ίσως κ λίγο αμήχανα ναι?

Εκείνος θα σου πει" Μπορείς να μείνεις εδώ γιατί όσα κάνουμε ωφελούν κ αυτούς που δεν έχουν σχέση με τα ναρκωτικά".

Τότε εσύ που γνωρίζεις καλά εσένα επιλέγεις να μείνεις είτε να φύγεις.

Είναι απλά τα πράγματα κ μην τρομάζεις όταν σε μια πόρτα μπορεί να δεις μια ταμπέλα που όμως εσένα δεν θα σε αφορά.  :) :) :) :) :) :) :) :)
Εύχομαι να καταλαβαίνεις πως το εννοώ ναι? Δεν μας κατευθύνει κανείς στις επιλογές μας μα ούτε κ στις πράξεις μας!

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Σεβαστη καθε αποψη - διαφορετικη οσο ιδιαιτερες και ξεχωριστες προσωπικοτητες ειμαστε ολοι μας.
Ωστοσο το παρον θεμα εχει συγκεκριμενο τιτλο και αντικειμενο.
Ας παραθετει αναλογα ο καθενας την εμπειρια του μιλωντας περισσοτερο προσωπικα.
Η Διαχειριση εχει κανει αναλογη αναφορα σε σχεση με την ορθη χρηση των θεματων του φορουμ :

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13342.msg501507.html#msg501507

Στην ποικιλομορφια μας και την ιδιαιτεροτητα μας ενα κοινο εχουμε σιγουρα
και αυτο ειναι και το ζητουμενο που πραγματευεται το φορουμ - Ο Ατμος !!!

Μιλήστε περισσότερο θετικά, παρά αρνητικά.

Δημοσιεύστε καλοπροαίρετα μηνύματα .

Στο φόρουμ προσπαθούμε να χαλαρώσουμε αλλά και να ενημερωθούμε ταυτόχρονα.


15/7/11
ουτε τζουρα εκτοτε,με ευχαριστουν 1000 φορες παραπανω τα καλουδια μου

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2012, 12:30 από Yiannis Rasta »

e-kapnisma.gr/index.php/topic,13270.0.html

εδω καλυτερα νομιζω

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
24 Οκτωβρίου 2011 στις 11:30 ήταν το τελευταίο.


Με μόνο "φάουλ", στις 23/11/2011 (παραμονή της γέννας της γυναίκας μου), που έκανα 2 τζούρες, και το έσβησα στο καπάκι... :yes:
Έκτοτε, δεν έχω πιάσει ούτε καν πακέτο, όχι μόνο τσιγάρο... ;)

Δεν θυμάμαι την ημερομηνία θυμάμαι μόνο πως ήταν Άγια Ημέρα

Αποσυνδεδεμένος takattack

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε
24 Οκτωβρίου 2011 στις 11:30 ήταν το τελευταίο.


Με μόνο "φάουλ", στις 23/11/2011 (παραμονή της γέννας της γυναίκας μου), που έκανα 2 τζούρες, και το έσβησα στο καπάκι... :yes:
Έκτοτε, δεν έχω πιάσει ούτε καν πακέτο, όχι μόνο τσιγάρο... ;)
Τα ίδια και εγώ χωρίς φάουλ όμως.  :thumpup:

Σαν σήμερα 8 Οκτωβρίου του 2011 κάπνισα το τελευταίο μου τσιγάρο. Είμαι έναν ολόκληρο χρόνο στον ατμό και ατσίγαρος. Μου φαίνεται σαν ψέμα μετά από τόσες αποτυχημένες προσπάθειες που έκανα στο παρελθόν να κόψω το ΚΤ.
Είχα πετάξει πακέτα για  πακέτα αλλά  την άλλη μέρα έτρεχα στο περίπτερο και πάλι έλεγα αυτό είναι τα τελευταία τσιγάρα που κάνω. Αστεία όσο και τραγική κατάσταση που ευτυχώς την ξεπέρασα με το άτμισμα. :)

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Δεν ξεχνιέται ;) Θεωρώ ότι όποιος:
1) ήθελε πάρα πολύ να το κόψει (τον βασάνιζε δηλ πολύ καιρό αυτή η σκέψη)
2) δεν μπορούσε (γιατί είχε αποτυχημένες προσπάθειες στο παρελθόν)
3) τα κατάφερε τελικά και οριστικά (χωρίς να ξανακάνει ούτε τζούρα από τότε)
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ξεχάσει ποτέ την ημερομηνία αυτή!!!

Ήταν μεσάνυχτα της Κυριακής 30-10-2011 όταν έκανα το τελευταίο μου τσιγάρο (και τελευταίο του πακέτου). Μήνες πριν με βασάνιζε η σκέψη ότι "πρέπει να το κόψω". Πριν λίγες μέρες είχε ανοίξει το κατάστημά της η Ovale στη πόλη μου, το οποίο συμπτωματικά άνοιξε ένας πελάτης μου! Δεν ήξερα τίποτα για το η.τ. αλλά η ιδέα ότι θα μπορούσε να αντικαταστήσει τη κακιά μου συνήθεια με ενθουσίασε.
Δευτέρα πρωί 31 Οκτώβρη κατά τις 10 η ώρα πήγα στο μαγαζί του, χωρίς να έχω καπνίσει τσιγάρο ούτε καν με τον πρωινό καφέ! Κρατήθηκα γιατί ήθελα να είμαι καθαρός όταν θα δοκίμαζα τη νέα γεύση, ενώ είχα δει ως σημαδιακό και το γεγονός ότι το κάπνισμα πέθανε μαζί με το τελευταίο τσιγάρο του άδειου πακέτου της προηγούμενης βραδιάς :yes: Ήξερα ότι αν αγόραζα νέο πακέτο εκείνο το πρωινό, δεν θα κατέληγα στο κατάστημα με τα ατμιστικά...

ΥΓ: πλάκα πλάκα, σε 3 βδομάδες κλείνω χρόνο :thumpup: Καλή συνέχεια σε όλους τους συνατμιστές του φόρουμ. Συχνά νιώθω ότι είμαστε μέλη μιας φυλής :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Σαν σήμερα 8 Οκτωβρίου του 2011 κάπνισα το τελευταίο μου τσιγάρο. Είμαι έναν ολόκληρο χρόνο στον ατμό και ατσίγαρος. Μου φαίνεται σαν ψέμα μετά από τόσες αποτυχημένες προσπάθειες που έκανα στο παρελθόν να κόψω το ΚΤ...
Συγγνωμη προκαταβολικα για το μικρο off, αλλα ναι, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΕΚΟΨΕΣ! Χιλια μπραβο φιλε, σε σενα και σε ολους μας :thumpup: :thumpup: :thumpup:


για να μην ειμαι τελειως οφτοπιτσας ομως, τελευταιο "τακτικο" μου κτ ηταν στις 20-01-12.. 


τα ελαχιστα μεμονωμενα εκτακτα που προεκυψαν, ουτε τα θυμαμαι, ουτε θελω.. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1119988 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 256 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 142 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8295 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296718 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826801 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510446 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9438 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156346 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570818 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245557 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios