vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

294 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, kostapapa8971

Twitter

Θυμάστε την ακριβή ημερομηνία του τελευταίου σας κανονικού τσιγάρου?

Αποσυνδεδεμένος Black Cat

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • The trouble is, you think you have time...
 Θυμαμαι την ημερομηνια γιατι ειναι κοντινη ακομα.... 13/9/2012
Αν περασει ο καιρος ομως θα πρεπει να ανατρεξω σε αυτο το post για να την ξαναθυμηθω!  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
30/06/2011
την επομένη πρωι-πρωι (01/07/2011) πήρα το 1ο μου η.τ. (ego-T)
και από εκείνο το πρωινό ΤΕΛΟΣ το κ.τ.

 ;)

Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Έχω την εντύπωση ότι όταν λέει "Θυμάστε την ακριβή ημερομηνία του τελευταίου σας κανονικού τσιγάρου;" ο θεματοθέτης εννοεί του "όντως τελευταίου" ή τέλος πάντων "αυτού που ελπίζουμε και ευχόμαστε ότι ήταν όντως το τελευταίο μας κανονικό τσιγάρο"  :tongue_smilie:
 
Όσο για τους κυρίους (και τις κυρίες) που κάνουν κανονικό και ηλεκτρονικό ταυτόχρονα έχω δύο πράγματα να πω
1. Μπράβο για την προσπάθεια!
2. Αφού κατάφερα εγώ που κάπνιζα 3πακέτα 25άρια τη μέρα να μην ανάψω κανονικό τσιγάρο για 8 μήνες* , όλοι μπορούν να το κάνουν...!
 
 
* στους οποίους αντιμετώπισα και αντιμετωπίζω πολλά και εξαιρετικά σημαντικά προβλήματα

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος tsourakos

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
29/7/2011... ημερομηνια γενεθλιων της κορακλας μου  :_love_heart: ... δεν ξεχνιεται τετοια ημερομηνια... δωρο δικο της ηταν... με ανταλαγμα δωρο απο εμενα για αυτην να κοψω το τσιγαρο... μεχρι στιγμης ουτε τζουρα απο κ.τ. και ουτε πιστευω να το ξαναβαλω...


Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος gx2

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
16-11-2011


ΥΓ1: Αν είμαι of topic παρακαλώ να μεταφερθεί στο κατάλληλο νήμα. :)
ΥΓ2:Το μόνο που μπορεί να μας κρατήσει όρθιους αυτές τις δύσκολες ώρες που περνάμε σαν λαός είναι το χιούμορ.Αν το χάσουμε και αυτό θα κάνουμε πλούσιους τους ψυχολόγους... :) :D :))

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Το τελευταίο μου τσιγάρο το κάπνισα στις επτάμιση το βραδάκι, περπατώντας στην Κάνιγγος στις 23-12-2011 και έχοντας στην σακούλα το πρώτο μου ΗΤ. Το πέταξα μισό.

Όπως σε όλες τις προσωπικές αποφάσεις, η μόνη δέσμευση που πήρα -κι αυτό μέχρι αποδείξεως του εναντίου- ήταν απέναντι στον εαυτό μου. Γι αυτό και είναι προσωπικές.

Αποσυνδεδεμένος Στράτος

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
20 Οκτωβριου 2011 16,30 , και το πληρωσα μαζι με υγρα κλπ 125 ευρω!!!!!!!
Αλλα για ενα μηνα ειχα μαζι μου τους 2 καπνους που ειχα αγορασει το πρωι , χωρις να τους αγγιξω......

Αποσυνδεδεμένος georgekriti

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
18-10-2011


Γύρω στις 11 το πρωϊ πρέπει να ήτανε λίγο πριν η courier μου φέρει το πακετάκι με το πρώτο μου Η.Τ. Το θυμάμαι σαν να ήταν χθές!
Σε λίγες μέρες κλείνω χρόνο!!!! :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος mobilem

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
1η Οκτωβρίου 2011
Ένας χρόνος χωρίς αυτό τον διάολο!!!
 :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Το νήμα καθαρίστηκε.
Αν και έγινε σύσταση να παραμείνουμε στο θέμα μας χωρίς προσωπικές αντιπαραθέσεις, αγνοήθηκε από κάποιους  και το θέμα εκτροχιάστηκε πάλι.
Οι προθέσεις κάποιων τις τελευταίες μέρες έχουν γίνει καλά αντιληπτές, σ΄αυτό και σε άλλα νήματα και καλό θα ήταν να σταματήσουν άμεσα τα μηνύματα που μόνο ευγενικά δεν μπορούν να χαρακτηριστούν. Σε αντίθετη περίπτωση θα υπάρξουν – δυστυχώς – συνέπειες.
Οι κανονισμοί υπάρχουν για να τηρούνται και στο πνεύμα, όχι μόνο στο γράμμα τους.
Μια συζήτηση που ξέφυγε από το θέμα της, αλλά εξελίχτηκε σε πολιτισμένη παράθεση αντίθετων απόψεων κατέληξε σε προσπάθεια δημιουργίας κλίματος - από ορισμένους - ενάντια σε μια διαφορετική άποψη.
Η ταυτότητα του ατόμου που εξέφρασε τη διαφορετική άποψη ενισχύει ακόμη περισσότερο το γεγονός ότι τα υπονοούμενα, η κακεντρέχεια  και η συγκαλυμμένη επίθεση δεν έχουν καμιά θέση στο φόρουμ μας.
Παράκληση: κοιτάξτε ξανά τον τίτλο του θέματος.


Από το συντονισμό.



Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Διαβάζοντας το αρχικό μήνυμα του NewHolborn που άνοιξε το θέμα, νομίζω ότι είναι προφανές ότι η ο σκοπός της συζήτησης θα ήταν εμψυχωτικός για όσους τη διαβάζουν: "Πέταξα το πακέτο τότε και δεν άναψα ξανά τσιγάρο". Ναι μεν δεν διευκρινίζεται αν κάποιος που έκανε το τελευταίο τσιγάρο του πριν ένα λεπτό δεν είναι ανάγκη να το γράψει σ' αυτό το θέμα αλλά νομίζω ότι το πνεύμα του μηνύματος ήταν προφανές ότι αναφέρεται σ' αυτούς που διέκοψαν το κάπνισμα. Και έτσι άρχισε από ό,τι βλέπετε στα πρώτα μηνύματα.

Εγώ αυτό το έχω παράπονο... θυμάμαι ότι πρέπει να ήταν Φεβρουάριος  :-\ ... αλλά δεν θυμάμαι τίποτα άλλο δυστυχώς  :eyesplash: .. ούτε καν τι μάρκα ήταν... ούτε καν από ποιον έκανα τράκα  :-[ ..... είμαι ο μόνος???  :-\ ???

Γράψτε όσοι θέλετε πότε κι αν θέλετε και κάτι παραπάνω... την ''Ιστορία του τελευταίου σας τσιγάρου''.. :D . Μ'αρεσουν οι ιστορίες αυτές... Άκουγα με θαυμασμό τις ιστορίες αυτόν που το είχαν κομμένο χρόνια και θυμόντουσαν την κάθε λεπτομέρεια  :)) ... ''Ήταν ένα πρωινό του Φλεβάρη .. τσαλάκωσα το πακέτο και το πέταξα από το παράθυρο'' κτλ  :)) ...
Αλλά και αυτή που δεν θυμούνται την ακριβείς ημερομηνία μπορεί να θυμούνται άλλες λεπτομέρειες.. εύχομαι να μην είναι όλοι σαν και μένα  :D ...

Είμαστε ένα φόρουμ ατμιστών και έχει αναφερθεί πολλάκις ότι η αλληλοϋποστήριξη από εδώ μέσα ήταν αυτή που κράτησε πολλούς μακριά από το τσιγάρο. Πόσα μέλη το έχουν αναφέρει αυτό στα μηνύματά τους και ευχαριστούν τους συνατμιστές και το φόρουμ που τους βοήθησαν σ' αυτό!

Ναι μεν ο καθένας είναι ελεύθερος στις επιλογές του και δεν πρόκειται και ούτε πρέπει να χαρακτηριστεί λεπρός επειδή έκανε ένα τσιγάρο ή επειδή κάνει ένα - δύο την ημέρα. Αυτό όμως μπορεί να ειπωθεί σε μία κατ' ιδίαν συζήτηση, δεν είναι ανάγκη να αναφερθεί και δημόσια εδώ και μάλιστα σε ένα τέτοιο θέμα, και εξηγώ παρακάτω το λόγο:

Όπως - αν κάποιος θα ήθελε να βοηθήσει - θα απέφευγε να μιλάει για ποτά σε κάποιον αλκοολικό που προσπαθεί να απέχει από το ποτό, όπως θα απέφευγε κανείς να μιλάει για ναρκωτικά σε κάποιον ναρκομανή που βρίσκεται σε προσπάθεια απεξάρτησης, έτσι θα πρέπει να αποφεύγει να μιλάει για τσιγάρα σε κάποιον που προσπαθεί να κρατηθεί μακριά από αυτό. Προτάσεις όπως "απολαμβάνω ένα τσιγαράκι" κτλ. σίγουρα όχι μόνο δεν βοηθούν αλλά αντίθετα κάνουν κάποιον πιο εύκολα επιρρεπή στο να ξαναγυρίσει στο τσιγάρο. Πόσο μάλλον όταν αυτό το ακούει από περισσότερα άτομα. Το εύκολο συμπέρασμα θα ήταν ότι τελικά όλοι καπνίζουν κι από κανένα "τσιγαράκι", ας ανάψω λοιπόν κι εγώ ένα, δε χάλασε ο κόσμος κι ας ήταν 10 αυτοί που το δήλωσαν αυτό και 1000 οι άλλοι που δήλωσαν το αντίθετο. Εκείνα τα μηνύματα "κολλάνε" περισσότερο στο μυαλό του πρώην καπνιστή, πόσο μάλλον όταν επαναλαμβάνονται από τα ίδια άτομα και δίνουν την εντύπωση ότι είναι πολύ περισσότερα.

Όσοι καπνίζετε, επιλογή σας είναι. Πείτε το στους φίλους σας αν θέλετε σε μια συζήτησή σας αλλά μην το αναφέρετε στο φόρουμ. Δεν είναι στρουθοκαμηλισμός, Ούτε επιχειρήματα "είμαστε ενήλικες και δεν επηρεαζόμαστε" έχουν ισχύ εδώ. Δεν βγήκε τυχαία η έκφραση "το τσιγάρο είναι άτιμο" γιατί ένα έναυσμα χρειάζεται κάποιος για να το ξαναρχίσει. Ας μην του το δώσουμε. Όχι μέσα από αυτό το φόρουμ τουλάχιστον.


ΥΓ: Κάποια μηνύματα που ανέφεραν ως τελευταίο τσιγάρο το χθεσινό μαζί με ουίσκι ή το πρωί μαζί με τον καφέ, όπως καταλαβαίνετε είναι εκτός θέματος και διαγράφηκαν, όπως διαγράφηκαν και αυτά που ακολούθησαν στη συζήτηση με τις αντιπαραθέσεις. Εδώ μιλάμε για το τελευταίο τσιγάρο όταν το διακόψαμε οριστικά, όχι για το τελευταίο όσων εξακολουθούν έστω και περιστασιακά να καπνίζουν. Γι' αυτό δεν θέλουμε να ξέρουμε. Δεν μας βοηθάει κάτι τέτοιο και η πληροφορία δε μας αφορά. Χωρίς κανένα ίχνος εμπάθειας απλά ζητάμε τη συμπαράστασή σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2012, 03:10 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Ναι ρε παιδια, αλλα ετσι φαινεται σαν κεντρο απεξαρτησης... :respect_hat:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1119994 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 143 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325453 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8297 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296728 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826805 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510447 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156348 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570822 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245560 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios