vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 3 χρήστες
mathimatikos1966, Jorge, maprix

Twitter

Εθεάθη συνατμιστής!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1455 στις: Ιουνίου 06, 2016, 22:22 »
Αν ρωτάς εμένα, τίποτα δεν μου φαίνεται περισσότερο περίεργο απ' όσο πρέπει να είναι. 

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1456 στις: Ιουνίου 06, 2016, 22:28 »
και ας ειμαστε και λιγο στο θεμα, προχθες ετυχε να συναντησω ενα γνωστο γυρω στα 55 που ατμιζει απο το 2010 με τα τραγικα τοτε εκεινα σετακια που υπηρχαν ... ο ανθρωπος αυτος εχει 2 750αρες μπαταριουλες και 1 ατμοποιητη .. σε 6 χρονια ατμισματος αλλαξε 1 φορα ατμοποιητη και συνεχιζει ακομα με αυτο το σετακι , ατμιζει ενα υγρο μαξμπορο μηδενικο πλεων και δεν εχει βαλει τσιγαρο στο στομα ...

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΤΜΙΣΤΗΣ  ΜΕ ΠΑΝΤΑΛΟΝΙΑ ( που λενε και στο χωριο μου) 

εμεις ειμαστε απλα φιγουρατζιδες

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1457 στις: Ιουνίου 06, 2016, 22:40 »
Εθεαθη η θεια μου στο διπλανο μπαλκονι μου χροοοονια ολοκληρα καπνιστρια των 2 πακετων την ημερα(καθε μιση ωρα και τσιγαρο οχι παιξε γελασε) με μοντακι αιστικ 60 και μελο ατμο να εχει κανει απο προχθες 3 τσιγαρα!  :D Δοκιμασε το ριλαξ απο μενα και τωρα μου χει αναθεσει την ιδιοκατασκευη του ::) Θα δούμε...
Τετοια να βλεπουμε και τα αλλα τα περι ερευνων και εξαπλωσης του η.τ. σαν μοδας θα τα αντιμετωπιζουμε στην πορεια.  ;)
Θα το γραψω και στο νημα για το ποσους ατμιστές εχεις δημιουργησει....

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1458 στις: Ιουνίου 06, 2016, 22:49 »
Σ αυτό συμφωνώ και εγώ με χίλια! Προχτές το απόγευμα ήμουν για καφέ , και στο διπλανό τραπέζι ήταν μια παρέα με τρία νέα παιδιά με μοντάκια οι δύο vtc mini και ο άλλος με mini coopor και παράλληλα είχαν και ένα πακέτο lucky strike στο τραπέζι τους και έναν καπνό golden virginia. Ενω ατμίζανε που και που κάνανε κ από κανένα τσιγάρο .. Ενιωσα κάπως περίεργα μπορώ να πω όταν τους είδα να ατμίζουν κ να καπνίζουν παράλληλα

Κάποτε ήμουν ένας από αυτούς... και μπορώ να σου πω πως εγώ ένοιωθα περίεργα. Όχι για κάποιου είδους «κόντρα» που ένοιωθα πως υπήρχε (όπως π.χ. όταν ένα fanboy έχει iphone και android μαζί :)) ) αλλά γιατί ένοιωθα σα να «κοροϊδεύω» όσους μέσω του ατμίσματος προσπαθούν να το κόψουν. Σαν υποκριτής, δε μπορώ να το περιγράψω ακριβώς.

Μου πέρασε τελικά, αν και ακόμα είμαι της άποψης πως ακόμα και ένα τσιγάρο να «κερδίζει» κάποιος, καλό κάνει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2016, 23:02 από akpe »

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1459 στις: Ιουνίου 07, 2016, 02:36 »
ποιος ο λογος να νιωσεις περιεργα ? ο καθενας κανει οτι γουσταρει ... μη κανουμε και εμεις σα τους καπνιστες που βλεπουν περιεργα τους ατμιστες ... οπως βλεπω δεν εχουμε και τεραστιες διαφορες στη συμπεριφορα .. μια λεπτη κλωστη μας χωριζει

οποιος μπηκε στη διαδικασια να αγορασει η.τ και παραλληλα καπνιζει καποια στιγμη θα το κοψει γιατι θα δει τα συν και τα πλυν αυτον των 2 ...

καλοδεχουμενοι και αυτοι λοιπον

βαρεθηκα να γραψω σεντονι προηγουμένως να αναλύσω την σκέψη μου και λογικο να κανεις αυτες τις ερωτησεις.Σε καμια περιπτωση δεν με νοιαζει τι κανει ο οποιοσδηποτε απλα αν το δεις μαθηματικα νομιζω οτι ειναι ψιλοκαγκουρια να δινεις λεφτα για καλο εξοπλισμο και να καπνιζεις ταυτοχρνα γιατι εν τελει θα σε κερδισει το τσιγαρο  . Επισις κανεις μεγαλο λαθος αν νομιζεις οτι ενας που παραλληλα καπνιζει-ατμιζει θα επιλεξει για τα συν τον ατμο.Απο προσωπικη εμπειρια με δυο γνωστους μου εγινε το αντιθετο. Επισης και για να κλεισω δεν καθονται ολοι να ενημερωνονται και να την ψαχνουν απο το φορουμ και γενικα γκουγκλαρισμα κλπ (ισως ενα 25-35 τις εκατο της ''ατμιστικης κοινοτητας''??ισως λεω και πολυ...) 

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1460 στις: Ιουνίου 07, 2016, 13:20 »
Αν κάνεις και τα 2 (τσιγάρο και ατμό) δύσκολο να δεις το όφελος στην υγεία/φυσική κατάσταση στο 100%
Επόμενη σκέψη
...δε βαριέσαι
...τα ίδια είναι
...πακέτο επί πακέτου ξανά.
Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον, μπορεί να κάνω και λάθος.

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1461 στις: Ιουνίου 07, 2016, 13:31 »
εμεις ειμαστε απλα φιγουρατζιδες

Σωστά και ένας γείτονας 60ρης που έχω και καβαλάει ακόμα την floretta με σαγιονάρα,αυτός είναι μηχανόβιος όχι εμείς οι φιγουρατζήδες με τα Varadero και τα Uvex.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1462 στις: Ιουνίου 07, 2016, 15:06 »
Ποζεριά με Varadero και uvex δεν κάνεις ούτε με απανωτά ευχέλαια.   ;D



Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1463 στις: Ιουνίου 08, 2016, 18:47 »
[justify]Ούτε ένας, ούτε δύο, τέσσερις συνατμιστές σήμερα στο μετρό Αγίου Δημητρίου  :thumpup:

Συνολικά σε μια γρήγορη βόλτα κέντρο, μόνο από μετρό Συντάγματος στα ΕΛΤΑ και πάλι πίσω, μέτρησα καμιά δεκαριά  ;D
[/justify]

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1464 στις: Ιουνίου 08, 2016, 19:26 »
Σωστά και ένας γείτονας 60ρης που έχω και καβαλάει ακόμα την floretta με σαγιονάρα,αυτός είναι μηχανόβιος όχι εμείς οι φιγουρατζήδες με τα Varadero και τα Uvex.
οσο και αν δε θες να το πιστεψεις φιγουρατζιδες ειμαστε απλα . ο οργανισμος του ανθρωπου δε φτιαχτικε για να βγαζει ατμο - καπνο σα τα φουγαρα των ατμοπλοιων , το η.τ εχει ενα σκοπο την εναλακτικη - ποιο υγιεινη λυση στην απορρόφηση  της νικοτινης  στην οποια ειναι εθισμενος ο οργανισμος μας ,αν αυτο το καταφερνεις και με ενα αρχαιο σετακι δεν υπαρχει λογος για κατι αλλο περα απο αυτο . καποιοι το καταφερανε και ειναι ο μεγαλυτερος αριθμος ατμιστων , εμεις λοιπον οι πιο μαγκες θελουμε τα top μοντακια και τους ατμοποιητες με κοστος ανα σετ οσο ενας ελληνικος μισθος ας πουμε ...

και αλλος ατμιστης σημερα 2 ετων με ego μπαταριουλες ... ειχα παρει ενα υγρακι σημερα για παρτυ μου και οταν ηρθε στη παρεα και ειδα τη ατμιζε και με τη του το εδωσα , χαλαλι του για τη μαγκια και το σθενος να ατμιζει τοσο τίμια και απλα χωρις να σκέφτεται το τσιγαρο 

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1465 στις: Ιουνίου 08, 2016, 23:12 »
Νταξ ρε παιδια και εγω κανω 3-4 τσιγάρα την ημερα σταθερά δεν το βρίσκω κακό ούτε θελω να πιέσω τον εαυτό μου. Στην τελική απο το πακέτο που εκανα έφτασα για πλακα σε αυτο το επίπεδο και ξερω οτι αν το θελω για πλακα παω το κανενα κτ για μερες.. Όφελος εχω δει ούτε βήχας το πρωί ούτε τιποτα. Αυτο μονο μου φτανει για να ξερω οτι δεν θα γυρίσω στο κτ αππκλειςικα..Θεμα καθαρά υγείας και όχι οικονομικό γιατι πλακα πλακα πάνω κάτω στα ίδια ειμαι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1466 στις: Ιουνίου 12, 2016, 01:14 »
Μόλις γυρίσαμε απο παιδικό πάρτυ στα γήπεδα δίπλα απο γτο alloy fun park.
Από καμιά 30ριά μεγάλους, 4 με τσιγάρα (οι 2 ζευγάρι) και 10 ατμιστές.......
......σοκ....και δεν πίστευα στα μάτια μου......

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1467 στις: Ιουνίου 12, 2016, 01:41 »
Δεν ξαναπάω περίπτερο να πάρω καφέ, θα πλακώσω κανέναν στο ξύλο.

Εθεάθη λοιπόν κυρία που ζητούσε από το περίπτερο γλυκερίνη μηδενική, έχοντας την παλιά στο χέρι
(ούτε που είχα ξαναδεί τέτοιο μπουκαλάκι βασικά)
και εμφανώς αναστατωμένη ρώταγε που θα βρω κλπ και προσφέρθηκα να βοηθήσω ρωτώντας την τι έπαθε.
Κάπου έδω μπαίνει και στην ιστορία ο θεριακλής χάχας που μόλις έσκασε να πάρει 3 πακέτα παλμάλ μη και ξεμείνει ο λακάμ.
Που πάτε με αυτό ρε λέει, κάπνισε καλύτερα λέει κυρία μου.
Βούτηρο στο ψώμι μου.
Μη το πεις πουθενά αλλού αυτό του λέω γιατί θα γελάσει η Ευρώπή μαζί σου :lotpot: Έφυγε απλά. :bye:

Τι προκύπτει τώρα που δεν ήξερα και μου έκανε εντύπωση:
Το πρόβλημα της Κυρίας ήταν ότι αυτή η αγνώστου προελεύσεως γλυκερίνη που είχε, χύθηκε στην δερμάτινη της τσάντα και της την έκανε πίτσα πεπερόνι γι αυτό ήταν έξαλη!!
Πριν μου  πεί ότι είναι μηδενική κλπ , ο εξυπνάκιας της είπα για νικοτίνες και τοξικότητες :eyesplash:
Και ρωτώ: Κάνει τόση ζημιά η γλυκερίνη γενικότερα ή έχει να κάνει με ποιότητα και δεν ξέρω εγώ τι?


Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1468 στις: Ιουνίου 12, 2016, 01:49 »
Αυτο σου έκανε εντύπωση ? Ότι πήγε στο περίπτερο και ζήταγε γλυκερινη το θεωρησες απολύτως φυσιολογικο?
Τελικά το περίπτερο είχε γλυκερινη?

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1469 στις: Ιουνίου 12, 2016, 02:08 »
Ναι ρε συ γι αυτό πήγε εκεί επειδή είχε κάτι σότα. Και η κουτσή μαρία πουλάει υγρά και γλυκερίνες τώρα δίπλα στις καραμέλες και τις αλοιφές για κάλους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 128 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 125 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247552 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2112 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8239 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122798 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 506 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327393 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8879 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140