vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

38 επισκέπτες, 2 χρήστες
tasos1976, Tem

Εθεάθη συνατμιστής!

Αποσυνδεδεμένος BLACK

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1365 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 23:14 »
Εκτός θέματος, αλλά αφού αναφέρθηκε θα το ρωτήσω: Αν όσοι ατμιστές δεν το αναφέρουν, καλώς ή κακώς δεν το αναφέρουν; Έχει σχέση με την πρόσληψη νικοτίνης;
Δεν γνωριζουν ουτε οι γιατροι για το ατμισμα.Δεν εχουν στοιχεια για να αξιολογησουν και ετσι παραληπεται...δυστυχως.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1366 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 04:16 »
Εγώ βλέπω αρκετούς πάντως! Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω μία βόλτα και να μην δω έστω και έναν! Ιδικά στο μαγαζί που συχνάζω,είναι πάρα πολλοί.

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1367 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 17:42 »
Η μανα μου!.Τωρα που αναβαθμησα τον εξοπλισμο της ειχα δωσει το αρχικο μου πακετο,μπας και την ξεκολλησω απο το κ.τ.Στην αρχη τα γνωστα αρνητικα σχολια,που εχουμε ακουσει ολοι.Σημερα περασα απο το σπητι της αιφνιδιαστηκα και την ειδα να ατμιζει στο μπαλκονι!Στα 72της ευχομαι να την βαλω στον σωστο δρομο :))

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1368 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 00:38 »
Πριν 1,5 ώρα, τρομερή αύξηση της τάσης στην πολυκατοικία. Λάμπα των 60w φώτιζε σαν να είναι 200άρα, χωρίς υπερβολές! Δεν το είχα ξαναζήσει αυτό το πράγμα. :o
Ήρθε συνεργείο 3 ατόμων και αποκατέστησε την βλάβη στην κεντρική παροχή της πολυκατοικίας από την κολόνα. Ο ένας ανέβηκε στην κολόνα, ο άλλος βοηθούσε από κάτω και ο τρίτος, ο οδηγός, άτμιζε μαζί μου :laugh1:
Είχε ένα istick50 κι ένα μεγάλο ναυτίλο, αυτόν με το πλέγμα και είναι 22 μήνες στον ατμό χωρίς κανένα τσιγάρο και πλέον στην κατηγορία φλορέξ ;D

Υ.Γ. μεγάλη δουλειά το ups παίδες, μ' έσωσε, αλλιώς δε θα έγραφα τώρα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1369 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 01:19 »
Χαρηκα που ειδα σημερα ενα παλιο μου συνεργατη μετα απο χρονια,  στου "ΓΡΗΓΟΡΗ" περιμενοντας να παρω καφε. Ντουμανιαζε με ενα VTC και ενα ΤΗΛΕΜΑΧΟ  8)

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1370 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 03:13 »
Ένα νεαρό στα 28 στο χωρίο που βρίσκομαι είδα στο φεύγα από το βενζινάδικο .Τον ψάχνω άλλα κρύβετε εδώ και 1 χρόνο.Μάλλον δεν θέλει να έχει παρέα με μένα τον τίτλο ο τρελός του χωριούΑμ δεν μου τον παίρνει με τίποτα το ζαγαρ και να θέλει.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2185
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1371 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 09:54 »
Στο διάλειμμα θεατρικής μουσικής παράστασης (αφιερωμένο στον domaze!!! ::)) ένας στους τρεις χαρμανιασμένους ήταν ατμιστές, οι περισσότεροι με i stick, οι γυναίκες με κάτι κομψότατα σετάκια τύπου ego! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1372 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 21:00 »
Μήπως θα μπορούσες να μοιραστείς μαζί μας και το όνομα της παράστασης8)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2185
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1373 στις: Μαρτίου 01, 2016, 09:33 »

Αποσυνδεδεμένος Jenn

  • *
  • 49
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1374 στις: Μαρτίου 02, 2016, 10:40 »
Η Καλλιθέα είναι γεμάτη ατμιστες, τους συναντας παντού. Και το περίεργο είναι ότι είναι όλων των ηλικιών.
2 γεροντάκια που είδα πάντως το είχαν πιπίλα και ντουμανιαζαν σαν τρελοί.

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1375 στις: Μαρτίου 02, 2016, 13:06 »
Λογικό μιας και έχει 6-7 μαγαζιά με ειδη ατμισης σε ακτίνα 2-3 χιλιομέτρων... :tongue_smilie:
Γενικά στην Αθήνα πλέον βλέπεις παντού ατμιστες...
Ίσως να υπήρχαν και πιο πριν και να τους προσέχω περισσοτερο απο τοτε που ξεκινησα το ατμισμα,αλλά και παλι η  αύξηση είναι σίγουρα εντυπωσιακή.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1376 στις: Μαρτίου 02, 2016, 13:37 »
Δεν είδα καλό όνειρο χθες μάλλον επηρεασμένος απ την πραγματικότητα.
Σε τραπέζι καφετέριας νέοι, επιδοξοι ατμιστές να μιλάνε για watt για clapton για μοντάκια με περισσότερη ram, 90  fps σε 4Κ κλπ. :laugh1:

Όλα αυτά γιατί είδα ψες έναν γνωστό μου πιτσιρικά με μοντάκι, και χάρικα βασικά γι αυτό ,αλλά μου έκανε εντύπωση για τις δέκα μερες άκπαπνος που είπε σε σχέση με τον εξοπλισμό που είχε.
Δεν του έκανε το vtc mini στη βδομάδα πάνω και το έδωσε στην κοπέλα του, και αυτός αναβαθμίστηκε σε cyboid με διπλές clapton turbo intercooler και τα συναφή!
Οκ όλα καλά και χαίρομαι που εξαπλώνετε το όλο θέμα έστω κ με αυτόν το τρόπο ακόμα και  για τα νέα παιδιά που κάνουν μια προσπάθεια να κόψουν το ριμάδι, αλλά επειδή διανυουμε μια δεύτερη εποχη μόδας και γιγάντωσης του ητ και των παρελκόμενων του, φόβαμαι ότι χάνεται η ουσία και το μετρό.
Θα τρόμαζα δήλαδή χθες που εντυπωσιάστηκε με τον aerotank mini που ειχα στην τσεπη για δευτερο, και αυτος κρατούσε  κάποιο μηχανικό mod να με ρωτάει που θα βρούμε υγρά!!!

Παν μέτρον άριστον λοιπόν ειδικά στους μικρούς μας φίλους για να μη πέσουν στην παγίδα της σύγκρισης και των επιδόσεων και έχουμε τίποτα άλλα και τρέχουμε.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1377 στις: Μαρτίου 02, 2016, 14:45 »
Είναι λογικό οι πιτσιρικάδες να ρουφάνε πληροφορίες που οι μεγαλύτεροι αργούν να απορροφήσουν.
Αλλά δεν μου αρέσει που σιγά-σιγά δημιουργείται μια ατμιστική υποκουλτούρα που θυμίζει γήπεδο.
"Επιδόσεις" ( :idiot1:), μαγκιά και διαφημίσεις με γκόμενες που λες και μόλις βγήκαν από τσόντες.
Επειδή υπάρχει κοινό η αγορά παρα-στράφηκε σε άντρες 16-23 ετών (λες και οι υπόλοιποι δεν ατμίζουν) και μακροπρόθεσμα θα την πληρώσει, γιατί κινδυνεύει να ταυτιστεί με ανόητες συνήθειες.
Ήδη στις ΗΠΑ βλέπω αστεία με το στερεότυπο του ηλίθιου, προκλητικού πιτσιρικά που ποζάρει με τον μοντ, σου φυσάει ατμό στη μούρη και θεωρείται ενοχλητικά γραφικός.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1378 στις: Μαρτίου 02, 2016, 16:43 »

Εγώ πάλι πρέπει να ζω σε κάποιο παράλληλο σύμπαν γιατί, αν εξαιρέσουμε τις επισκέψεις μου στα ατμο-μαγαζιά, δεν βλέπω ποτέ και πουθενά ατμιστές. Και ζω στην Αθήνα όχι στα Γιούρα ή στην Σιγκαπούρη. Είδα βέβαια ένα τύπο μ’ ένα μοντάκι και dripper στο καράβι για την Σκύρο πέρσι το καλοκαίρι αλλά αυτό δεν αλλάζει και πολύ την εικόνα, έτσι δεν είναι; Τελευταία δε συνειδητοποίησα πως δεν γνωρίζω προσωπικά κανέναν ατμιστή εκτός από τον φίλο μου τον Δημητράκη που ήταν και αυτός που (λίγο τσαμπουκαλεμένα) με έμπασε στο άτμισμα πριν καμιά δεκαπενταριά μήνες.
Που κρύβεστε ρε; :dontknow:

 
ΥΓ. Και δύο κουβέντες για τον πιτσιρικά του BigSur. Έχοντας υποστεί τρεις μέχρι τώρα εφηβείες (2 αγορίστικες και 1 [κόλαση!] κοριτσίστικη), έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως η φάση αυτή δεν είναι απλώς φάση. Είναι επάγγελμα και όλα τα παιδιά ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις του με απρόσμενη σοβαρότητα. Ο σκοπός αυτού του επαγγέλματος (λειτουργήματος κατά την προσωπική μου άποψη) είναι να δοκιμάζεται καθημερινά η ανθεκτικότητα και βιωσιμότητα του ανθρώπινου είδους. Αν αντέξεις την δοκιμασία αυτή είσαι ΟΚ – θα τα αντέξεις όλα. Αν όχι, δεν πειράζει. Θα μας αδειάσεις την γωνία, βελτιώνοντας ταυτόχρονα τις πιθανότητες για επιβίωση του πιο ισχυρού γονιδίου. Και αν νομίζετε πως υπερβάλλω, περιμένετε να αποκτήσετε παιδιά ή να φτάσουν στην εφηβεία αυτά που έχετε και θα με θυμηθείτε. (Φυσικά υπάρχει πάντα και η λύση της υστερεκτομής...)
Μην πείτε μετά πως δεν σας προειδοποίησα... ;)


Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1379 στις: Μαρτίου 02, 2016, 16:52 »
CP , έλα Αμαρουσίου Χαλανδρίου 36 , να σου δείξω τέσσερις σε έναν όροφο..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41430 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 249939 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420839 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158613 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15888 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131409 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 227 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 251 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 251 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 373 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 231 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767909 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966