vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

160 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #75 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 11:30 »
και τώρα θα έχει να κάνει ένα κάρο ρυθμίσεις, για να βρει την "Ιθάκη" του.

Υ.Γ. Άλλωστε γι'αυτό νομίζω τον έφτιαξε με τόσες ρυθμίσεις  :hmmm:
αν για να βρω την ατμιστικη μου Ιθακη  πρεπει να χασω τον μπουσουλα στις ρυθμισεις ευχαριστω βρε δεν θα παρω :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #76 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 11:45 »
Για καποιον που εχει ασχοληθει παντως  εστω και λιγο με επισκευασιμους ολες αυτες οι ρυθμισεις τον διευκολυνουν να παρει το επιθυμητο για εκεινον αποτελεσμα παρα τον μπερδευουν.

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #77 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 11:48 »
αν για να βρω την ατμιστικη μου Ιθακη  πρεπει να χασω τον μπουσουλα στις ρυθμισεις ευχαριστω βρε δεν θα παρω :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Δεν είναι και τόοοοσες πολλές  ;D :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Κάτσε να βγει πρώτα, να τον πάρουν οι guru και μετά... λίγο διάβασμα στο φόρουμ. ;)

και πήρες βγαίνοντας GG Ithaka ?  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 :)) :)) :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Υ.Γ. Update 27-9-2012: Το επιστόμιο θα κοπεί κατά 4mm  :respect: :respect: :respect: :respect:
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 12:49 από steliosss »

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #78 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 14:17 »
ωφείλει να βγάλει ντρίπερ που να το πεί 'Αργος τότε

Εχει βγαλει driper και τον λενε Οδυσσεα και εχει και κεραμεικο, αλλα εφαγε πολυ σνομπαρισμα τοτε...  ;)

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #79 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 14:20 »
Δεν ήταν θέμα σνομπαρίσματος, απλά έχοντας δώσει 160€ δεν σου πήγαινε η καρδιά να τον έχεις drip.........

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #80 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 14:25 »
Σιγουρα ειναι θεμα τι αρεσει στον καθενα και το ατμιστικο του στυλ. ;)

Μπορουσες ομως να τον εχεις ΚΑΙ drip δηλαδη 2 ατμομποιητες ταυτοχρονα, ειτε με παντεντα ειτε με 30 ευρω παραπανω.
και με τα 160 συμπεριλαμβανει και το long mode.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #81 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 16:06 »
Εμενα η Ιθακη μού θυμισε αμεσως επισκευασιμο UFS αλλά με έξτρας. Ακριβως αυτο που χρειαζομαι δηλαδη. Απιθανη ιδεα και κατασκευη.
Ενα ακομα μεγαλο μπραβο στον Θαναση!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #82 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 16:51 »

Kαι θα πάρει αυτόν?

Δεν γίνεται ρε Στέλιο.
Πρέπει να κατανοήσεις μερικά πράγματα πρώτα που έρχονται με τον καιρό.




Εμένα ο πρώτος επισκευάσιμος ήταν η πενούλα και δεν το έχω μετανώσει ούτε στιγμή... Καλό είναι που έχει τόσα πράματα επάνω γιατί αφήνει πολά περιθώρια πειραματισμών...


Τα μόνα αρνητικά που έχω να πώ και θα ήθελα σε αναβάθμιση και δέν τα βλεπω είναι.... :


1. Την καμπάνα λίγο ποιό κωνική εκεί που συνδέεται στο κεραμικό και στη θήκη του (σαν του ιαττυ που πιστεύω οφείλει και την ανωτερώτητά του) και
2.  Το δαχτυλίδι να μην είχε τρύπες γιατί αν κάνουμε κάποιο λάθος και πλημμυρίσουμε υγρά, πλέον δεν θα μπορούμε όπως πριν να κλείσουμε τη ροή και με 2-3 ρουφηξιές να διορθώσουμε την κατάσταση....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 17:08 από DaemonaS »

Αποσυνδεδεμένος kourssaros

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
  • όλα είν ατμόόόόόόόός!!!!!!!!!!!
Απ: GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 04, 2012, 23:12 »
respect!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Αποσυνδεδεμένος andyapos

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • ζητειτσι kick στα 80 watt
Απ: GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 04, 2012, 23:23 »
Εχει βγαλει driper και τον λενε Οδυσσεα και εχει και κεραμεικο, αλλα εφαγε πολυ σνομπαρισμα τοτε...  ;)

εγω το τίμησα πάντως , αλλά ενα καινούργιο ντριπ για τον ιθακη με το ονομα άργος νομίζω οτι επιβάλλεται αφου θα βγάλει προφανώς αντίστοιχο update με αφτό του οδυσσέα 

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 04, 2012, 23:36 »
μου αρεσει το "προφανως" , για κατι τοσο συνθετο και χρονοβορο..

εχει θεσει ψηλα τον πηχη ο ιμεο..  ;)

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 04, 2012, 23:38 »
o imeo εβαλε ψηλά τον πήχη και τις τιμες οποτε βλέπουμε μονο και θαυμάζουμε !  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 04, 2012, 23:48 »
κι ομως, σε σχεση με αλλους επισκευασιμους ατμοποιητες, ολοι της σειρας GG θεωρω πως δεν ειναι ακριβοι..

γιατι αυτα που σου προσφερουν και μπορουν να σου προσφερουν θα ξοδεψεις πολλα περισσοτερα χρηματα ψαχνοντας τα αλλου, κι αυτο χωρις σιγουρη επιτυχια..  ;)

Αποσυνδεδεμένος andyapos

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • ζητειτσι kick στα 80 watt
Απ: GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 05, 2012, 02:25 »
παιδιά να με συνχωρείται αλλά σε οδυσσέα / ιαττυ / πηνελόπη εχω μετρήσει ατελείωτες ώρες απροβλημάτιστου ατμίσματος με ότι νά ναι υγρά , και εκτός απο ένα κεραμεικό στην πηνελόπη και 1 στον οδυσσέα που σπάσανε λόγω πτώσης δέν εχω ασχοληθεί παρα μόνο με τις αντιστάσεις εδώ και πολύ καιρό, ενώ π.χ. τον Α2 ή τους δυο genesis τype που έχω κάθε μισή ώρα κάτι σκάλιζα επειδή είτε πλυμμύριζέ , είτε δεν έκανε επαφή. και πέρα απ αυτό στον α2 πχ έδωσα λεφτά για αμπούλες catridges αντάπτορες και άλλα που για αυτούς δεν χρειάστηκε. όπως το πάρεις δουλευει και όσο τους σκαλίζεις σου χαρίζουν περισσότερα. 8)

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaka- "Ιθάκη" (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 05, 2012, 02:57 »
προσωπικη μου αποψη ειναι οτι θα υπολειπεται σε σχεση με την πηνελοπη σε αποδοση(λογω μεγαλυτερου κεραμικου)..βεβαια ισως οταν το δοκιμασω να αναθεωρησω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498881 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 63 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy