vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

141 επισκέπτες, 5 χρήστες
gfilip, johnath, camber, bloodlessz, stratoz

Twitter

Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #210 στις: Ιουλίου 03, 2013, 02:23 »
το dripping  για μενα ο καλυτερος τροπος ατμισματος οταν το ανακαλυψα ενθουσιαστικα ,  :respect:

με ενα καλο drip shield  απο 304 ατσαλι για να μην λερωνει και δε χρειαζεσαι τιποτα αλλο

σημερα πηρα το grail σαν drip shield ειναι για τον diver και του βαζεις μεχρι και 20 σταγονες αν θες 

οποτε θεμα κουρασης δεν υπαρχει , ατμιζεις οσο θες


Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #211 στις: Ιουλίου 31, 2013, 07:51 »
Μερικοί φθηνοί επισκευάσιμοι ατμοποιητές μόνο για dripping με τιμή έως 5 €

Nimbus- clone

Trident by Grand Vapor- clone

NIMBUS2- clone

The Cyclone RBA by Vicius Ant- clone

V10 Dripping Atomizer

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #212 στις: Ιουλίου 31, 2013, 10:30 »
Να προσθέσω και τον Μ6 γιατί αυτούς τους "πλαινούς" δεν τους πολυσυμπαθώ.....

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #213 στις: Ιουλίου 31, 2013, 12:21 »
To dripping το μόνο που δεν μου δημιουργεί είναι πρόβλημα. Ίσα - ίσα που μου δίνει πολλές περισσότερες δυνατότητες από ένα κλασικό ατμοποιητή. Πλέον ατμίζω με τον The dripper pro by e-baron είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και με την αυτονομία που πλέον σου παρέχουν οι καινούριοι dripper μιας και πλέον δεν χρειάζεται να στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι μέσα, η γεύση που απολαμβάνεις κατά την γνώμη μου δεν μπορεί να συγκριθεί με κάτι άλλο και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είχα πάρει και τον killer και στο τέλος κατέληξα να τον χρησιμοποιώ ως dripper. Και να μην ξεχνάμε ότι είναι και η καλύτερη λύση σε όσους δεν αρέσκονται σε ένα υγρό μέσα στην ημέρα τους. 

Αποσυνδεδεμένος primeraice

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #214 στις: Ιουλίου 31, 2013, 15:35 »

(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)
εκανα και εγω σημερα μια πρωτη δοκιμη για drip μιας και συνεχει ατμιζα με επισκευασιμους ατμοποιητες αλλα διαβαζωντας εδω μπηκα στη μπριζα να δοκιμασω!!!ειχα τον ασημι στην πρωτη φωτο ξεχασμενο απο το UFS που ειχα!!!για πρωτη δοκιμη πολυ καλη εντυπωση αλλα με χαλασαν λιγο τα εξης:οι μπουρμπουληθρες και το οτι ζεσταινοταν αμεσως το drip tip!!!φανταζομαι οτι θα υπαρχει κατι καλυτερο με πολυ καλυτερα αποτελεσματα αλλα θα ηθελα να μου πειτε οι πιο εμπειροι ποιον.τα φωτα σας λοιπον!!!

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #215 στις: Ιουλίου 31, 2013, 15:54 »
Εμένα μου αρέσει ο δροσερός ατμος αλλά το ντριπινγκ έχει σαφως ζεστό ατμό. Όμως πολύ εύκολα αντιμετωπίστηκε με ενα μακρύ ντριπ τιπ απο ντελριν (δες τις τελευταίες σελίδες του νήματος του ντριπερ οπου έχω φωτο). 1 εκατοστό λες δεν θα κανει δουλειά αλλά κανει.

Τώρα γενικότερα υπαρχουν αρκετοί στην αγορά (αν Ρώτας για αγορά) και θα σου πουν και άλλοι τα συν και πλην που έχουν δοκιμάσει πολλους. Εγώ με εμπειρία μονο τον ντριπερ έιμαι ευχαριστημένος. Μαθαίνεις να φτιαχνεις εύκολα φυτιλοαντισταση (απλα θέλει λίγο εκπαίδευση το σύρμα με και χωρίς αντίσταση) και μετα όλα είναι καλά. Απλα δεν είναι απο τους φθηνότερους.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #216 στις: Ιουλίου 31, 2013, 15:55 »
Κοιτα λιγο το 306 grail του Diver απο Atmistigue

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #217 στις: Ιουλίου 31, 2013, 17:23 »
το οποιο μολις το πηρα και ειναι πολυ καλο,0 διαροες και 15 σταγονες ανετα,φυσικα το dripping πιστευω οτι δεν ειναι για ολες τις στιγμες,πχ αν εισαι συνεχεια στο τρξιμο η οδηγεις πολλες ωρες δεν βολευει,αλλα οταν εισαι αραχτος και σε στιγμες χαλαρωσης απλα τελειο....την καλησπερα μου ;)

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #218 στις: Ιουλίου 31, 2013, 18:16 »
Να σου πω την αλήθεια το έχω συνηθίσει. Στο φαναρι σταζω 5-6 σταγόνες οποτε με βγάζει μετα για αρκετή ωρα. Μέχρι και στην βεσπα έχω γεμίσει. Τώρα πια ξεβιδωνω με ενα χερι και το ucan και το μπουκαλάκι του halo το οποίο είναι ταμαμ για ντριπινγκ λόγω του βολικου σταγονομετρου.

Στο greekvapes έχει κάποια πολυ μικρά γυάλινα μπουκαλακια με λοξή μύτη σταγονόμετρο. Υποθέτω βρίσκονται και σε μεγαλα φαρμακεία. Το βολικό είναι οτι λόγω λοξής μύτης δεν θέλουν καθόλου σημάδι. Το κόλλας στο πλάι και το πατάς όλο. Τα έχω χρησιμοποιήσει αρκετά αλλά τελικά βολευτηκα αρκετά με το ucan και το halo.

Αποσυνδεδεμένος primeraice

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #219 στις: Ιουλίου 31, 2013, 19:29 »
Κοιτα λιγο το 306 grail του Diver απο Atmistigue
πανω στο προβατο θα δουλεψει???ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!!!

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #220 στις: Ιουλίου 31, 2013, 19:36 »
βεβαια δουλευει !
 ειναι αψογο , βαζεις πολλες σταγονες και ουτε διαρροες ουτε τιποτα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #221 στις: Ιουλίου 31, 2013, 19:39 »
πανω στο προβατο θα δουλεψει???ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!!!
ετσι το εχω εδω και 3 ωρες και παει μπαλα ;)

Αποσυνδεδεμένος primeraice

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #222 στις: Ιουλίου 31, 2013, 19:39 »
http://www.atmistique.gr/el/craven-series?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=378&category_id=75


αυτος δεν ειναι???μην παραγγειλω καποιον αλλον και ξενερωσω!!!

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #223 στις: Ιουλίου 31, 2013, 19:45 »
ακριβως ;)

Αποσυνδεδεμένος primeraice

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #224 στις: Ιουλίου 31, 2013, 19:58 »
και κατι τελευταιο και μπαινω να το παραγγειλω!!!το παρακατω drip tip
http://www.atmistique.gr/el/driptips/stainless-steel?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=393&category_id=44


μπαινει πανω στον grail???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115947 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507424 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568810 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294215 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1133 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem