vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, Ποντικός, Milarepa, Nikrom, Parolos

Twitter

Z-Atty G-Pro-U

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 21, 2013, 03:45 »
Ευχαριστω παιδια για τισ πληροφοριεσ!Ειχα ενα AGA W πριν κανα 2 βδομαδεσ..δεν ασχοληθηκα τον εστειλα..με αυτον ρε παιδια δεν ξερω..πρωτο μου σεταρισμα ειναι..μου αρεσει καλυτερα.!Στην τρύπα για το mesh δεν εχω μονωτικό...μπορω να βρω απο καπου ενα γιατι τον εχω σεταρει τωρα ετσι??Δουλευει παντωσ και χωρισ μια χαρα.Ετσι μου ειρθε ο ατμοποιητηs...χωριs μονωτικο..ειναι σε αριστη κατασταση....να ειναι καλα εναs απο ταs εξωτερικαs..! DaemonaS ευχαριστω για τισ πληροφοριεσ!demkoni ετοιμασου να γυρισοθμε καμια υπερπαραγωγη Paramount Pictures! :respect: :respect: :respect: :idiot1: :idiot1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

demkoni πηρεσ pm!!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΔΕΛΦΕ???Υπαρχει τελικα Θεοs!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2013, 04:06 από Christos_Tz »

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 21, 2013, 04:12 »
Γνώμη... Μην ξοδεύεσαι για μονωτικό... Τσάμπα κόπος...Εφόσον έτσι σου δουλεύει μια χαρα...

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 21, 2013, 04:24 »
DaemonaS  To πακετακι ειχε μεσα 2 οξειδωμενα ετοιμα mesh..απλα ειναι ψιλολυγνα τυλιγμενα..ξερεισ...οποτε και προφανωσ για να πετυχω καλυτερο σεταρισμα χωρισ μονωτικο πρεπει να τα κανω πιο χοντρα ε??

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 21, 2013, 04:38 »
Εώς πολύ... 4 με 4,5 εκατοστά για αρχή.... Εκεί προσανατολίζομαι... Δεν μπορώ να βρω και πουθενά στο εξωτερικό κουβέντες για μήκος χωρίς μονωτικό...

Άκυρο !!! Σετάρισμα κάποιου...

Z atty pro
Tossed out the insulator
500 mesh
40 x 80mm
Solid wick
4/3 32awg
1.7 ohms vaped at 4.2 volts


Εφόσον αυτός θέλει 8 εκατοστά για στενό, εμείς με τρυπούλα θα θέλουμε γύρω στα 6 υπολογίζω... Άντε να οξειδωθεί αυτό το mesh  :wall: :wall: :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2013, 04:56 από DaemonaS »

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 22, 2013, 20:58 »
Επιστρεφω στο θεμα που ειχα με τον Z-Atty Pro.Δεν ξερω τι ειχε γινει η τι εκανα..αν εκανα λαθοs με τον AGA W που ειχα..ισωs εφταιγε και το υγρο που ειχα μεσα αλλα σαν πρωτη επαφη με Genesis δεν αποκομισα και τιs καλυτερεσ εντυπωσειs.Στο υπαρχον σεταρισμα μου στον Z Atty pro με ικανοποιητικο ντουμανακι και ωραια γευση απο RED APPLE υγρο προσθεσα στο υπαρχον mesh ενα λεπτοτερο μακαρονακι μεσα(μου το ειχε δειξει σε σεταρισμα ο SO69..)!Αποτελεσμα?Η Τζουρα μου εγινε πιο γεματη στο στομα..το ντουμανι ανεβηκε ενα τακ παραπανω και η γευση του μηλου σαν να μου εγινε ενα τακ λιγο πιο πιο εντονη(ισωs ειναι και ιδεα μου για την γευση ειτανε εντονη ετσι και αλλιωs..).Τελικα καποια παιδια ισωs εχουνε δικιο..οι Genesis ειναι μια σεβαστη κατηγορια ατμοποιητων!Μου φαινετε θα σκαλωσω καιρο μαθαινονταs και ανακαλυπτωνταs σεταρισματα που να μπορουνε να μου δωσουνε οτι μαξιμουμ μπορω να παρω..!Μεχρι τωρα τετοια γευση δεν εχω παρει απο καποιον αλλον ατμοποιητη(Iatty..penelope κτλ..δεν ειχα ποτε για να συγκρινω.Αρχιζω να πιστευω παντωs αν σκαλωσειs με τουs Genesis δυσκολα ξεκολαs.Ιδωμεν....

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 23, 2013, 16:16 »
Αυτά τα θέματα διαρροών να μην είχε και το χαζό καπάκι που δεν κάθεται στη θέση του και όντως θα το είχα και εγώ στην πρώτη προτίμηση...


Νέο βίντεο νέο στήσιμο Υπέροχα ντουμανάκια και χτύπημα....


[youtube]nsMXCePIedI[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2013, 19:42 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #51 στις: Απριλίου 29, 2013, 20:16 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JsWEJigSUNc[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος giorgos-maria

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #52 στις: Μαΐου 02, 2013, 00:52 »
μετα απο χρηση 3 εβδομαδων του εν λογω ατμοποιητη εχω να κανω μερικες παρατηρησουλες.οντως οταν ζεστενεται η καμπανα του βγαινει ευκολα.δε δυσκολευτηκα ομως να διορθωσω τη "βλαβη" του.εβγαλα το ο-ρινγκ που υπαρχει για να συγκρατει τη καμπανα και τυλιξα στην εγκοπη λιγη κλωστη.ετσι εκανα την εγκοπη να ειναι μικροτερη και το ο-ρινγκ να καθεται λιγακι πιο εξω απο οτι ηταν.η καμπανα πλεον βγαινει και μπαινει σχετικα δυσκολα.
το προβλημα της διαρροης το ελυσα κλεινοντας την τρυπα του μες πανω.
ο ατμο ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης με αριστη αποδοση γευσης και ατμου.πιστευω πως θα ειναι ο βασικος μου ατμο για πολυ καιρο ακομη.
πανω στο προβαρακι δενει απολυτα.ο πιο ομορφος συνδιασμος που εχω  δει.

Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #53 στις: Μαΐου 10, 2013, 20:18 »
V2.1 Version του ατμοποιητή που έρχεται τώρα με ένα κεραμικό φιτίλι.

Το λογότυπο ZEN είναι χαραγμένο μηχανικά στη καμπάνα.



Με κεραμικό πλέον mesh έτοιμο σεταρισμένο πάνω στον ατμοποιητή.

Η συσκευασία του περιλαμβάνει:

1 - Z-Atty-Pro V2.1 Tank (Completely assembled with wick, wire, o-rings and quartz glass)
1 - Allen Wrench
1 - Refill syringe and removeable blunt tip
1 - Spool of Kanthal Wire (wrapped around syringe)
1 - Extra Ceramic Wick (Be careful with the ceramic wick. They will break if you bend or put too much pressure on them.)
Η τιμή είναι ίδια 115 € + μεταφορικά


Νέα μειωμένη τιμή από την Provape για τον ατμοποιητή στα 105 €  την 18-07-2013
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 18, 2013, 11:17 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος stolias

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 17:05 »
Ζ arty pro 2.1 με πράσινο Τζαμάκι Πάνω σε provari mini

Sent From My Toilet


Αποσυνδεδεμένος martin

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 15:08 »
ευτυχης κατοχος και εγω του Z-Atty pro εδω λαι λιγες μερες αγορασμενο απο συνφορουμιστα.
Πραγματικα πολυ αξιολογος ατμοποιητης πολυ καλητερος απο οτι εχω ατμισει μεχρι τωρα.
Πολυ καλα ντουμανια και αρκετο χτυπημα σε σχεση με αλλους.
Η μονη μου απορια ειναι που βρισκω μπουκαλακια αναπληρωσης με μακρια μυτη :hmmm: ,οσο και αν εψαξα στο φορουμ δεν βρηκα κατι.

Αποσυνδεδεμένος nvlass

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 18:37 »
Έχεις πρόβλημα με τις διαρροές διάβασα ότι έχει θέμα
Τον έχεις με το κεραμικό ή κανονικό mesh?

Αποσυνδεδεμένος stolias

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #57 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 18:42 »
Ο z atty έχει διαρροή γιατί η τρύπα που γεμίζουμε με υγρό δεν σφραγίζει..τι έκανα εγώ άνοιξα την τρύπα 3 χιλιοστά ώστε να βάλω μια σιλικονουχα τάπα από τον rsst που έχω....δεν έχει σημασία άμα είναι Κεραμεικό η mesh...τώρα πλέον δεν έχει διαρροή..

Sent From My Toilet


Αποσυνδεδεμένος nvlass

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #58 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 11:54 »
Ωραία ιδέα μου φαίνεται την άνοιξες μόνος σου την τρύπα ή πήγες σε τόρνο
Πόσο εύκολο είναι να την ανοίξεις με τρυπάνι?
Επειδή πιάνουν τα χέρια μου αλλά δεν θέλω εάν πάρω ένα τέτοιο ατμοποιητή να τον χαλάσω

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #59 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 12:02 »
Η μονη μου απορια ειναι που βρισκω μπουκαλακια αναπληρωσης με μακρια μυτη :hmmm: ,οσο και αν εψαξα στο φορουμ δεν βρηκα κατι.

Αν δεν βαριέσαι έλα να σου χαρίσω ένα 20άρι :)

Στείλε μου πμ


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26819 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115652 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824177 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507183 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154666 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243706 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294065 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1716 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762654 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1089 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog