vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

295 επισκέπτες, 5 χρήστες
maprix, Sergios, djfloor, Buliwyf, athmichalop

Twitter

Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #45 στις: Μαΐου 17, 2010, 18:33 »
η αποδοση του ειναι σταθερη.ειναι πολυ καλος.αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι δεν εχει διαρροες οπως ο μπουλου.(bl)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #46 στις: Μαΐου 17, 2010, 19:48 »
Παράθεση
Με βάλατε βρε μπαγάσες (ύστερα από τα τελευταία άσχημα μηνύματά σας) και παράγγειλα 4075 και 901 για να δω εάν τον τελευταίο καιρό έχουν ρίξει την ποιότητά τους.
Θυσιάστηκες για το καλό του φόρουμ !  :laugh1: :respect: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #47 στις: Μαΐου 17, 2010, 20:12 »
Σήμερα δυστυχώς ύστερα από πολλές μέρες χρήσης άρχισε να μυρίζει καμένο.
Δεν φταίει αυτός.
Πατιώνταν συνεχώς στην τσάντα μου το κουμπάκι του eGo και δεν το πήρα πρέφα.
Ελπίζω να φύγει αυτή η γεύση...
Τελευταία κάνω πράξη τη συμβουλή της Janty για το καθάρισμα της γεύσης στα 510.
Και μου πετυχαίνει, η γεύση καμένου εξαφανίζεται όντως.
Ο Mik λοιπόν λέει:
Αφήνεις ζεστό νερό να τρέξει μέσα στο ατομάιζερ και επάνω στη γέφυρα για 20 δεύτερα.
Φυσάς καλά σε χαρτοπετσέτα να φύγει και το τελευταίο σταγονίδιο νερού.
Ψήσιμο 3-4 φορές μέχρι να μπει το cut-off στην μπαταρία ή για 10-12 δευτερόλεπτα τη φορά.
Έτσι το στεγνώνεις.
Στάξιμο 5 σταγόνες πάνω στη γέφυρα.
Βάζεις φιλτράκι χωρίς πολυεστέρα και αρχίζεις να ατμίζεις.
Αν η γεύση εξακολουθεί ρίχνεις άλλες τρεις σταγόνες.
Ξανά άτμισμα. Αν εξακολουθεί ρίχνεις άλλες 2
Η γεύση θα έχει επανέλθει (λέει ο Mik) και όντως επανέρχεται!
Παλιά τα πέταγα, τώρα τα πλένω, στεγνό ψήσιμο, στάξιμο και μου βγάζουν σίγουρα άλλη μια εβδομάδα.

Με βάλατε βρε μπαγάσες (ύστερα από τα τελευταία άσχημα μηνύματά σας) και παράγγειλα 4075 και 901 για να δω εάν τον τελευταίο καιρό έχουν ρίξει την ποιότητά τους.
6 στα 6 Κώστα, από t.w. σκάρτα!

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #48 στις: Μαΐου 17, 2010, 20:24 »

6 στα 6 Κώστα, από t.w. σκάρτα!

τωρα το λες ?:eyesplash: :eyesplash: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #49 στις: Μαΐου 17, 2010, 20:48 »
Παράθεση
6 στα 6 Κώστα, από t.w. σκάρτα!
Αντίθετη άποψη εδω  , απο TW  3/3 καλά έως πολύ καλά.
Μη το ψάχνετε παιδιά , από Κινα έρχονται και άμα τύχεις σε καλή παρτίδα έχει καλώς,
 αν όχι τότε  :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #50 στις: Μαΐου 17, 2010, 20:51 »
Τώρα που το λές, :hmmm:υπομονή πρίν απο 3 ώρες έδωσα παραγγελία λογικά τέλος εβδομάδας θα ξέρω αν είναι καλά ή σκάρτα

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #51 στις: Μαΐου 17, 2010, 20:56 »
O 510 του Unique είναι ίσως ο καλύτερος ατμοποιητής που δοκίμασα ποτέ.
Πολύ καλό ντουμάνι και φοβερό χτύπημα χωρίς την γεύση του καμένου που ήξερα από τον 510.
[...]
Ίδια περίπτωση.
Πάνω που αναρωτιόμουν αν μέχρι τώρα ήμουν γκαντέμης με τους 510 ή απλά ήμουν τυχερός αυτή τη φορά αλλά μάλλον είναι όντως ο καλύτερος από τους 510 τελικά.

Τον έχω δυο βδομάδες και είναι σταθερότατος. Έπεσε η απόδοση για λίγο όταν τον άφησα για δυο μέρες στην άκρη, αλλά μετά από λίγο δούλεμα ξαναήρθε στην αρχική του απόδοση και συνεχίζει κανονικότατα.
Και να τα φτύσει τώρα, τόσο που κάνει τα έχει βγάλει τα λεφτά του. Πρέπει να πω ότι ατμίζω τον Unique αποκλειστικά στο σπίτι με τη μπαταρία του eGo. Η δικιά του μπαταρία αποδίδει τουλάχιστον το ίδιο καλά - αν όχι καλύτερα μάλιστα - αλλά δεν έχει την αυτονομία του eGo.

Επίσης έχω την εντύπωση ότι το φιλτράκι του Unique δουλεύει καλύτερα από το κλασικό 510. Σαν να είναι καλύτερος ο πολυεστέρας. Σ' αυτό όμως μπορεί να παίζει και το υγρό ρόλο (USA mix από  Nobacco). Αυτό το λέω γιατί θυμάμαι παλιότερα που πήγαινα να ξαναγεμίσω φιλτράκι 510, μετά από 2 το πολύ 3 γεμίσματα ήθελε καλό καθάρισμα - στέγνωμα αλλιώς υπερχείλιζε με τη δεύτερη σταγόνα, δεν απορροφούσε παραπάνω. Τώρα το έχω γεμίσει 10 φορές και ακόμα απορροφάει αρκετές σταγόνες.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #52 στις: Μαΐου 17, 2010, 21:05 »
Τον βλέπω να στρώνει γευστικά ξανά.
Η γεύση του καμένου σιγά σιγά φεύγει.
Θα τον δω και αύριο...

6 στα 6 Κώστα, από t.w. σκάρτα!
Κάτι παρατήρησα τις τελευταίες μέρες και πριν το γράψω στο φόρουμ θα ήθελα να το επιβεβαιώσω και με τους δικούς σου ατμοποιητές.
Μπορείς να τους μετρήσεις την αντίσταση με ένα πολύμετρο και να μου γράψεις τα νούμερα;

Κατάφερα να αναστήσω προς το παρόν 2 4075 που νόμιζα ότι είχαν μπουκώσει.
Ο ένας από αυτούς δουλεύει εδώ και 3 βδομάδες χωρίς πρόβλημα ενώ ο δεύτερος περιμένει τη σειρά του :)

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #53 στις: Μαΐου 17, 2010, 21:23 »
Τον έχω δυο βδομάδες και είναι σταθερότατος........  Πρέπει να πω ότι ατμίζω τον Unique αποκλειστικά στο σπίτι με τη μπαταρία του eGo.
+1 Ακριβώς τα ίδια και από εμένα.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #54 στις: Μαΐου 17, 2010, 22:09 »
Για να ισχύουν αυτά που λέμε και δεν πρόκειται απλώς για καλή τύχη, πρέπει οι 510 του Unique να μην κατασκευάζονται από την Joye που κατασκευάζει και τους αυθεντικούς 510.

Εάν θυμάμαι καλά από τη λίστα που είχε βάλει παλιά ο sktoris υπάρχουν και κάποια εργοστάσια που κατασκευάζουν "μαϊμούδες" 510.
Πιθανώς αυτός του Unique να προέρχεται από ένα από αυτά τα εργοστάσια.

Ίσως λοιπόν κάποια "μαϊμού" να είναι καλύτερη (για κάποιων τα γούστα) και από τους αυθεντικούς.

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #55 στις: Μαΐου 21, 2010, 10:09 »
υπάρχουν και κάποια εργοστάσια που κατασκευάζουν "μαϊμούδες" 510.
Πιθανώς αυτός του Unique να προέρχεται από ένα από αυτά τα εργοστάσια.
Να παίζει κάτι τέτοιο πολύ πιθανό, παρατήρησα σε 3 ατμοποιητές, 3 διαφορετικές διαμέτρους, στον 1ο τα φυσίγγια κούμπωσαν κανονικά με το χαρακτηριστικό κλικ, στον 2ο ερχόταν φαρδιά και δεν κούμπωναν και στον 3ο κουμπώνουν ζόρικα  :confused1:
Η συμπεριφορά τους όμως είναι το ίδιο καλή.

Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #56 στις: Μαΐου 21, 2010, 12:47 »
Όντως τα φιλτράκια του Unique δεν παίζονται. Τα άλλα φιλτράκια μετά από 2-3 γεμίσματα ήτανε για πέταμα. Αυτά του Unique τα γεμίζω 10 μέρες τώρα και τραβάνε πολύ καλά. Νομίζω ότι ο πολυεστέρας που έχουν είναι διαφορετικός - και εξαιρετικός.
Κι εγώ ατμίζω με ατμοποιητή Unique και μπαταρία e-Go και δεν παίζεται. Μένει μόνο να βρω και τα κατάλληλα υγρά, αφού μετά από 3-4 τζούρες, αυτά που χρησιμοποιώ χάνουν τη γεύση τους.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #57 στις: Μαΐου 21, 2010, 15:32 »
Κι εγώ ατμίζω με ατμοποιητή Unique και μπαταρία e-Go και δεν παίζεται.
Την ίδια ακριβώς εμπειρία έχω και εγώ.
Μένει να δούμε βέβαια στατιστικά πως είναι οι ατμοποιητές.
Μπορεί απλώς να τύχαμε σε καλούς...

Πάντως και με την νέα παραγγελία που έκανα έχω πια 12 από δαύτους ...  :))
Και ο πρώτος συνεχίζει ακάθεκτος τα τρομερά του ντουμάνια χωρίς πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #58 στις: Μαΐου 23, 2010, 21:44 »
Συνέχεια κριτικής μου για Nobacco Unique

Είχα αρχίσει να απογοητεύομαι από τους unique ατμο
Εχω χρησιμοποιήσει 3 μέχρι τώρα
ο πρώτος "μπούκωσε" μετά από μια βδομάδα
ο δευτερος μετά από 3 μέρες
ο τρίτος μετά από 4 μέρες
Τους γύρισα ανάποδα και άρχισα να ατμίζω έναν 901 που μου κάθισε καλά μετά από πολύ καιρό.
Αφού μαζέψαν λίγη σκόνη πάνω στο γραφείο, έβαλά έναν στο ego (δυστυχως δεν θυμάμαι ποιός απο τους 3 ήταν) και άρχισά να ατμίζω και ....
....  ο ατμο ατμίζει όπως την πρώτη μέρα μετά από εξαντλητικό διήμερο άτμισμα.

Συμφωνώ με τους προλαλίσαντες ότι ο unique έχει κάτι το διαφορετικό σε γεύση και ένταση ατμίσματος απο τους κλασσικούς 510.

EDIT
Κώστα δεν μας τάπες αυτά ...  έγινες 510κάκιας ?    :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #59 στις: Μαΐου 24, 2010, 18:48 »
Κώστα δεν μας τάπες αυτά ...  έγινες 510κάκιας ?    :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Με τον 510 του Unique (και μόνο μ' αυτόν) έχουμε μια ιδιαίτερη σχέση  :))
Εξελίχθηκε τις τελευταίες ημέρες σε μεγάλο έρωτα και απέκτησα 12 από αυτούς.  :)

Έχει φοβερό χτύπημα, πολύ καλή παραγωγή ατμού και καλή γεύση, ίσως ελάχιστα χειρότερη από τον 4075.
Ελπίζω να μην με διαψεύσει...

Προς το παρόν τους έχω και τους δύο ως τους καλύτερους και χρησιμοποιώ έναν 4075 σε mod και έναν 510 Unique σε eGo.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6222 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117245 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825397 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508486 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569408 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294886 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1971 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763391 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog