vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

232 επισκέπτες, 6 χρήστες
trabaman, jajavax, white varadero, bloodlessz, Milarepa, Doubt

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #570 στις: Νοεμβρίου 24, 2010, 16:21 »
 :thumpup :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #571 στις: Νοεμβρίου 24, 2010, 17:48 »
Σωστός ο Νίκος :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #572 στις: Νοεμβρίου 24, 2010, 22:29 »
Μετά από 7 μήνες με το GGTS (απ΄τον Απρίλιο), θέλω να σας πω τις διαπιστώσεις μου:
1)     Είναι γερό ακόμη, σχεδόν καινούριο, παρά τις  πτώσεις και τις  διάφορες καθημερινές κακουχίες.  Η  (μηχανική) κατασκευή του αποδεικνύεται καλή επιλογή:  ούτε καλωδιάκι  να κοπεί, όπως στο stick μου, ούτε διακοπτάκι  να  καεί, όπως στο πρώτο κινέζικό μου, ούτε να δουλεύει από μόνο του - φωτιά κυριολεκτικά στα μπατζάκια μας, όπως στο άλλο κινέζικό μου.
2)     Είναι όμορφο ακόμη, όμως θέλει το γυάλισμά του, αλλιώς μαυρίζει πολύ.
3)     Θέλει το AVS  του, χωρίς αυτό δεν γίνεται. Πάντα το ήθελε δηλαδή, αλλά στην αρχή είχε μόνο φίλτρα, γιατί ο Θανάσης δεν το είχε φτιάξει ακόμη. Άργησε. Τον Ιούνιο το έφτιαξε. Για 3 μήνες υπέφερα χωρίς αυτό.
4)     Δεν έχω βρει ακόμη να φταίει πραγματικά για κάτι, παρότι τρώει τα βρισίδια του (το …GG όχι ο Θανάσης) με την πρώτη στραβή : Οι ευθύνες αποδεικνύεται, ίσως όχι πάντα αμέσως, ότι ανήκουν σε μένα,  που δεν το καθαρίζω, στη μπαταρία, που απρόβλεπτα τελειώνει,  στο φίλτρο, που δεν τραβάει (μέχρι τον Ιούνιο, προ AVS), στο ατομάιζερ,  που τι να πρωτοπώ γι αυτό, για όλα αυτό φταίει, στο υγρό, που είναι ελαφρύ και βαρύ και  πηχτό και αραιό και γλυκό και απόλα και ότι νάναι.
 
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
Έχω μπλέξει  και χωρίς αυτό δεν κάνω  και σ΄αυτό φταίει αυτό (το ….GG  αλλά και ο Θανάσης!!) και τελικά αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα που βρήκα στο GG: Η εξάρτηση. Και πρέπει να πάρω δεύτερο γι ασφάλεια και οι καιροί είναι χαλεποί και δεν είναι και φθηνό (θα μου πεις ότι πληρώνεις παίρνεις, εντάξει) και το σκέφτομαι και … και… θα το κάνω.
Αλλά μη σας παρασύρω: Τα παραπάνω είναι καθαρά προσωπικές-υποκειμενικές απόψεις.
Ειλικρινά
Νίκος
Συμφωνώ και επαυξάνω, γι αυτό δεν το έχω για βασικό το GG , γιατί κολλάς με αυτό !!
Πάντως παρότι το GG AVS είναι ότι καλύτερο έχει βγει μέχρι σήμερα έχει ένα μείον , αυτό δεν είναι για μένα ούτε το καθάρισμα ούτε τα υπόλοιπα που λες, είναι αχόρταγο το άτιμο,. Μεγάλη υγροφαγάνα!

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #573 στις: Νοεμβρίου 24, 2010, 22:33 »
γιατί νιώθω μόνος-για να μην πω τίποτα άλλο που αρχίζει από μ- που δεν έχω το GG;; ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος nikdnik

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #574 στις: Νοεμβρίου 24, 2010, 22:50 »
Συμφωνώ και επαυξάνω, γι αυτό δεν το έχω για βασικό το GG , γιατί κολλάς με αυτό !!
Πάντως παρότι το GG AVS είναι ότι καλύτερο έχει βγει μέχρι σήμερα έχει ένα μείον , αυτό δεν είναι για μένα ούτε το καθάρισμα ούτε τα υπόλοιπα που λες, είναι αχόρταγο το άτιμο,. Μεγάλη υγροφαγάνα!
Με το AVS πάω υποχρεωτικά σε DIY υγρά!
Χωρίς το AVS θα πάω στο περίπτερο για τσιγάρα!
Αυτές τις επιλογές έχω τώρα :)   

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #575 στις: Νοεμβρίου 24, 2010, 22:52 »
Συμφωνώ και επαυξάνω, γι αυτό δεν το έχω για βασικό το GG , γιατί κολλάς με αυτό !!
Πάντως παρότι το GG AVS είναι ότι καλύτερο έχει βγει μέχρι σήμερα έχει ένα μείον , αυτό δεν είναι για μένα ούτε το καθάρισμα ούτε τα υπόλοιπα που λες, είναι αχόρταγο το άτιμο,. Μεγάλη υγροφαγάνα!


 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Το υγροφαγάνα μου θυμίζει έναν φίλο μου... που όταν πήρα το βουουμ βουουμ μου 1800 κυβικά με έπρηξε ΄<<ότι είναι καλο΄αλλά καίειιιιι>> :o :o :o
Μπορεί το the ggts & avs να καίει ίσως λίγο παραπάνω και επαναλαμβάνω ίσως, αλλά η απόλαυση η άνεση η ποιότητα του ατμίσματος ειναι κορυφαία :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Και το συμβατικό μου 1800άρι μπορεί, ίσως να καταναλώνει περισσότερο μαμ (εγώ δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορα σε σχεση με τα προηγούμενα μικρότερα βουουμ βουουμ που είχα). Άλλη οδηγική συμπεριφορά εχει στα ταξίδια στις προσπεράσεις κ.λ.π.  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

THE GGTS & AVS Το απόλυτο ατμοπαραγωγικό μηχάνημα :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #576 στις: Νοεμβρίου 25, 2010, 03:12 »
Πράγματι το GG κάνει απίστευτες προσπεράσεις και στα ταξίδια είναι γα(μπιπ)

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #577 στις: Νοεμβρίου 25, 2010, 10:57 »

 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Το υγροφαγάνα μου θυμίζει έναν φίλο μου... που όταν πήρα το βουουμ βουουμ μου 1800 κυβικά με έπρηξε ΄<<ότι είναι καλο΄αλλά καίειιιιι>> :o :o :o

Kάτι μου θυμίζει αυτό, μήπως εκτός από το ίδιο GG έχουμε και το ίδιο αυτοκίνητο  :))

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #578 στις: Νοεμβρίου 25, 2010, 11:06 »
Kάτι μου θυμίζει αυτό, μήπως εκτός από το ίδιο GG έχουμε και το ίδιο αυτοκίνητο  :))

και να είναι κίτρινο :thumpup: :thumpup: :thumpup:

λες................ :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #579 στις: Νοεμβρίου 25, 2010, 11:07 »
Πράγματι το GG κάνει απίστευτες προσπεράσεις και στα ταξίδια είναι γα(μπιπ)


ακριβώς έτσι :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #580 στις: Νοεμβρίου 25, 2010, 11:49 »
..μόνο που όταν είσαι έξω και κάνεις κίνηση να το βγάλεις από την εσωτερική τσέπη του πανοφοριού σου, στην πρώτη θέα, θα νομίσουν πως είναι όπλο και θα πέσουν με τη μια όλοι στο πάτωμα.

Οπότε προσοχή, ειδικά αν είστε μέσα σε τράπεζα...

 :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #581 στις: Νοεμβρίου 25, 2010, 12:08 »
Με το AVS πάω υποχρεωτικά σε DIY υγρά!
Χωρίς το AVS θα πάω στο περίπτερο για τσιγάρα!
Αυτές τις επιλογές έχω τώρα :)


καλοοοοοοοοοο :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #582 στις: Νοεμβρίου 25, 2010, 12:10 »
..μόνο που όταν είσαι έξω και κάνεις κίνηση να το βγάλεις από την εσωτερική τσέπη του πανοφοριού σου, στην πρώτη θέα, θα νομίσουν πως είναι όπλο και θα πέσουν με τη μια όλοι στο πάτωμα.

Οπότε προσοχή, ειδικά αν είστε μέσα σε τράπεζα...

 :)) :)) :))



και πάλι καλόοοοοοοοοο :thumpup: :thumpup: :thumpup: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #583 στις: Δεκεμβρίου 03, 2010, 11:50 »
Θα ξαναγυρίσω στο θέμα του μαγνητικού διακόπτη στο GGTS, όσο λοιπόν το λειτουργώ με το ελατήριο στον διακόπτη όλα καλά, όταν βάλω τους μαγνήτες συμπεριφέρεται σαν να μη δίνει ρεύμα στον ατμοποιητή ή όταν δίνει σε σχετικά παρατεταμένο πάτημα συμπεριφέρεται σαν να μεσολαβεί αντίσταση μεταξύ διακόπτη και ατμοποιητή (μειωμένη απόδοση).Το ίδιο  συμβαίνει με χρήση 2 ή 3 μαγνητών.
Με δεδομένο ότι ξέρω να τοποθετώ σωστά τους μαγνήτες, ότι οι επαφές είναι όλες καθαρές και με αλοιφές και με ψιλό γυαλόχαρτο και το GG μου δεν έχει α/α 666 έχει κανείς καμιά ιδέα τι άλλο μπορεί να φταίει? Έχει παρατηρήσει άλλος μειωμένη απόδοση από μαγνητικό διακόπτη  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #584 στις: Δεκεμβρίου 03, 2010, 21:07 »
Θα ξαναγυρίσω στο θέμα του μαγνητικού διακόπτη στο GGTS, όσο λοιπόν το λειτουργώ με το ελατήριο στον διακόπτη όλα καλά, όταν βάλω τους μαγνήτες συμπεριφέρεται σαν να μη δίνει ρεύμα στον ατμοποιητή ή όταν δίνει σε σχετικά παρατεταμένο πάτημα συμπεριφέρεται σαν να μεσολαβεί αντίσταση μεταξύ διακόπτη και ατμοποιητή (μειωμένη απόδοση).Το ίδιο  συμβαίνει με χρήση 2 ή 3 μαγνητών.
Με δεδομένο ότι ξέρω να τοποθετώ σωστά τους μαγνήτες, ότι οι επαφές είναι όλες καθαρές και με αλοιφές και με ψιλό γυαλόχαρτο και το GG μου δεν έχει α/α 666 έχει κανείς καμιά ιδέα τι άλλο μπορεί να φταίει? Έχει παρατηρήσει άλλος μειωμένη απόδοση από μαγνητικό διακόπτη  :confused1:
Θέλουν καλό καθάρισμα οι μαγνήτες με στεγνή χαρτοπετσέτα και γυαλοχαρτάρισμα μέσα στον κύλινδρο που τοποθετούνται. Αν βγάλεις τους μαγνήτες και κοιτάξεις μέσα στον διακόπτη που τοποθετούνται, θα δεις μία - δύο μαύρες κουκίδες σαν βρωμιά, όπου βλέπεις μαύρες κουκίδες στο GG τις αφαιρείς με γυαλόχαρτο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10785 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147198 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8030 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208853 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545040 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32898 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52395 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600266 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360805 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13282 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195765 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos