vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, thebull, chkontog, tony1976, lagoudakis, camber, manoslykos, Sergios

Twitter

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #390 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 20:24 »
Οσο για το καθαρισμα του GG θα ηταν πολυ ευκολο αν ειχατε ενα Βlack & Decker. Αντι για τρυπανι βαζετε μια ειδικη βουρτσα γυαλισματος (πολυ φθηνη) μαζι με αλοιφη autosol (πολυ φθηνη και κραταει πολλους μηνες) και γυαλιζει σε δευτερολεπτα

Για δώσε λεπτομέρειες για αυτή τη βούρτσα.
Όσες έχω υπόψιν είναι σκληρές και γδέρνουν οπότε προφανώς δεν εννοείς αυτές.

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #391 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 20:29 »
imeo...
μην μας  βάζεις τέτοιες ιδέες.... :)) :)) :))
οι μισοί θα τα χαλάσουμε.... :)) :)) :))



Αλλά με ενδιαφέρον θα δω τι βούρτσα λες....
Πρωί πρωί με βλέπω Practiker........

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #392 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 21:23 »
Παιδιά, καλοάτμιστο σε όλους σας :)
Εγώ εκτός από το τρελό κόλλημα που έχω με τις διαστάσεις του GG για χρήση στον ...έξω κόσμο  :laugh1: και φυσικά την τεμπελιά μου σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ θέλει συντήρηση (γυάλισμα, καθάρισμα, κλπ  :tongue_smilie:), δεν έχω να βρω τίποτε παραπάνω (για εμένα έτσι?) "αρνητικό" για το GG, εκτός ίσως από την τιμή του, η οποία όπως διαβάζω δικαιολογείται ΑΠΟΛΥΤΑ από την ΚΟΡΥΦΑΙΑ ποιότητα της κατασκευής του.
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω (και να μου απαντήσετε με πάσα ειλικρίνεια παρακαλώ) και έχει την ΜΕΓΙΣΤΗ σημασία για εμένα, είναι το εξής απλό:
Αν Η ΓΕΥΣΗ στο άτμισμα που δίνει το GG, έχει κάτι το τόσο διαφορετικό ή εκπληκτικοτρομερό :laugh1: που λέει και κάποιος τηλεπωλητής, ώστε ένας ατμιστής με πείρα (π.χ. εγώ  8)) να πάθει την "πλάκα" του, σε σύγκριση με τα απλά Η.Τ. που ατμίζουμε (π.χ. το ego).
Αν δεν συμβαίνει αυτό, τότε δεν βλέπω κανέναν άλλο λόγο και βάσει των "αρνητικών" -για εμένα πάντα- που προανέφερα να θέλω να το αποκτήσω :confused1:
Πραγματικά Θανάση, έχω μεγάλο σεβασμό σε εσένα ΚΑΙ στους συνατμιστές που αναφέρουν τα καλύτερα για το GG σου, αλλά ήθελα αυτή την ερώτηση για αρκετό καιρό (και κυρίως από περιέργεια βρε αδερφέ) να την υποβάλλω.
Ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις, ούτε εσύ, ούτε κανείς άλλος :)

Υ.Γ: Παρέλειψα να αναφέρω το ΤΕΡΑΣΤΙΟ + στην αυτονομία του υγρού :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2010, 21:32 από atmistis »

Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #393 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 21:36 »
Σε αυτά που αναφέρεις atmistis το GG έχει το κύριο πλεονέκτημα που έχουν τα περισσότερα mods σε σύγκριση με τα ΗΤ παραγωγής: σε αφήνουν να ΔΕΙΣ (και άρα να εχεις προσβαση και να ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ) τη μπαταρία που θα τους χώσεις. Αυτό ειναι το σημαντικότερο για μένα. Συγκριτικά με το ego π.χ. θα έλεγα τα εξής:
  • φθηνή και γρήγορη αλλαγή μπαταριών (~10 ευρώ για τις καλύτερες 18650 της αγορας π.χ)
  • δυνατοτητα επιλογής Voltage αναλογα με το συνδυασμό μπαταριών (τα κλασικά και ευκολα που μπορείς να πετυχεις με GG ειναι 3,7V / 6V / 7.4V
  • τελος το GG δίνει τη δυνατότητα να προσαρμόσεις διαφορετικών ειδών ατμοποιητές ΧΩΡΙΣ αντάπτορες
Όλα τα παραπάνω σου δίνουν μια ευελιξία να προσαρμόζεις το ΗΤ σου στις διαθέσεις που έχεις καθε στιγμή (π.χ. το πρωι θέλω αρχικα κατι ελαφρυ με τον καφέ ενώ κατα τη διάρκεια της μερας θέλω περισσότερο throat hit και το βραδάκι στη χαλάρωση θέλω περισσότερο ντουμάνι και παραγωγή ατμού --> όλα αυτα τα πετυχάινω 100% με 3 atomizers 3 batteries και 1 GG  ;) )

βέβαια το GGTS είναι μπίζιλο ... στην περίπτωσή σου και με όλο το θάρρος (και θράσσος  :tongue_smilie:) θα πρότεινα το GGTB (που δεν ειναι τόσο ευέλικτο όσο το GGTS αλλά σίγουρα είναι πολυ μα πολύ πιο user friendly)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #394 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 21:49 »
Σε αυτά που αναφέρεις atmistis το GG έχει το κύριο πλεονέκτημα που έχουν τα περισσότερα mods σε σύγκριση με τα ΗΤ παραγωγής: σε αφήνουν να ΔΕΙΣ (και άρα να εχεις προσβαση και να ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ) τη μπαταρία που θα τους χώσεις. Αυτό ειναι το σημαντικότερο για μένα. Συγκριτικά με το ego π.χ. θα έλεγα τα εξής:
  • φθηνή και γρήγορη αλλαγή μπαταριών (~10 ευρώ για τις καλύτερες 18650 της αγορας π.χ)
  • δυνατοτητα επιλογής Voltage αναλογα με το συνδυασμό μπαταριών (τα κλασικά και ευκολα που μπορείς να πετυχεις με GG ειναι 3,7V / 6V / 7.4V
  • τελος το GG δίνει τη δυνατότητα να προσαρμόσεις διαφορετικών ειδών ατμοποιητές ΧΩΡΙΣ αντάπτορες
Όλα τα παραπάνω σου δίνουν μια ευελιξία να προσαρμόζεις το ΗΤ σου στις διαθέσεις που έχεις καθε στιγμή (π.χ. το πρωι θέλω αρχικα κατι ελαφρυ με τον καφέ ενώ κατα τη διάρκεια της μερας θέλω περισσότερο throat hit και το βραδάκι στη χαλάρωση θέλω περισσότερο ντουμάνι και παραγωγή ατμού --> όλα αυτα τα πετυχάινω 100% με 3 atomizers 3 batteries και 1 GG  ;) )

βέβαια το GGTS είναι μπίζιλο ... στην περίπτωσή σου και με όλο το θάρρος (και θράσσος  :tongue_smilie:) θα πρότεινα το GGTB (που δεν ειναι τόσο ευέλικτο όσο το GGTS αλλά σίγουρα είναι πολυ μα πολύ πιο user friendly)
Αυτά που αναφέρεις φίλε μου τα γνωρίζω και μπορείς να τα πετύχεις (ειδικά τη ρύθμιση των βολτ) και με μικρότερα σε μέγεθος μοντ (και φθηνότερα)
Άλλο ρώτησα ;)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #395 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 22:05 »
Κώστα αν και το έχω πολύ λίγες μέρες σε σύγκριση με άλλα παιδιά η γνώμη μου είναι (και από την πείρα μου στα mod) ότι το GG υπερτερεί από τα υπόλοιπα mod σε 3 σημεία.
1.Μηδέν απώλεια τάσης
2.AVS
3.Μηχανικός διακόπτης
Μπορεί να κάνω λάθος άλλα δεν είναι δυνατόν στο CHUCK ίδια μπαταριά,ίδιος ατμο,ίδιο υγρό που δοκίμασα εναλλάξ με το GG να έχει το GG χτύπημα σαν να έχω 7 βολτ.
Και δεν χαϊδεύω αυτια το ξερεις.
Και κάτι ακομα που ξεχασα ισως λεω ίσως να παίζει ρόλο και το υλικό κατασκευής του σαν πολύ καλός αγωγός.     

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #396 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 22:19 »
Αν Η ΓΕΥΣΗ στο άτμισμα που δίνει το GG, έχει κάτι το τόσο διαφορετικό ή εκπληκτικοτρομερό :laugh1: που λέει και κάποιος τηλεπωλητής, ώστε ένας ατμιστής με πείρα (π.χ. εγώ  8)) να πάθει την "πλάκα" του, σε σύγκριση με τα απλά Η.Τ. που ατμίζουμε (π.χ. το ego).
+0.5V σε σχέση με οποιαδήποτε janty/joye μπαταρία κάτω από φορτίο (όπως όλα τα mods άλλωστε). Τώρα, σε σχέση με τα άλλα mods, οι απόψεις διίστανται και η δική μου διαπίστωση είναι πως όλα τα καλά mods (αυτά που έχω δοκιμάσει τουλάχιστον) αποδίδουν όπως ακριβώς το GG με την ίδια μπαταρία και τον ίδιο ατμοποιητή. Με καλώδια, αλουμινένια, από ατσάλι, όλα.

Αλλά, δεν τελειώνει η εμπειρία ενός mod με την ικανότητα ατμοποίησης προπυλενογλυκόλης, έχει πολλούς άσσους στο μανίκι του το GG. :yes:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #397 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 22:29 »
+0.5V σε σχέση με οποιαδήποτε janty/joye μπαταρία κάτω από φορτίο (όπως όλα τα mods άλλωστε). Τώρα, σε σχέση με τα άλλα mods, οι απόψεις διίστανται και η δική μου διαπίστωση είναι πως όλα τα καλά mods (αυτά που έχω δοκιμάσει τουλάχιστον) αποδίδουν όπως ακριβώς το GG με την ίδια μπαταρία και τον ίδιο ατμοποιητή. Με καλώδια, αλουμινένια, από ατσάλι, όλα.

Αλλά, δεν τελειώνει η εμπειρία ενός mod με την ικανότητα ατμοποίησης προπυλενογλυκόλης, έχει πολλούς άσσους στο μανίκι του το GG. :yes:
Συνθαλαμιτη μου θα διαφωνησω αν μου επιτρέπεις.Δεν ξέρω αν το chuck το θεωρείς ενα μετριο  mod αλλα το αναγνωρισμενο silver bullet γιατι βγηκε μαπα?Από αλουμίνιο ήταν κατασκευασμένο και όμως στα 3.7 σερνόταν.Οι διακόπτες σε κάθε mod είναι νούμερο ενα,και οπως βλεπεις jammi στο ξενο φορουμ ακομα ψαχνουν καλα διακοπτακια.Ακομα και το bulli απο διακοπτη εχει προβλημα.Μετα τα καλωδια εχουν ενα μεγαλο κακο.Μια ψυχρη κολληση να γινει μετα αντε γεια.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #398 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 22:47 »
Πιστεύω Γιώργο και Βαγγέλη οτι με καλύψατε, ευχαριστώ :)
Είναι ένα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ μοντ και αξιόπιστο όπως λέτε, αλλά δεν θα το προτιμήσω (προς το παρόν τουλάχιστον) για τους λόγους που προανέφερα (κόστος, μέγεθος... γυάλισμα :laugh1:).
Είναι η ρολς ροϋς των Η.Τ. έως τώρα και όπως όλες οι ρολς που είχα :laugh1:, έχει τις ιδιαιτερότητές του και αυτό και θέλει να αφιερώσεις χρόνο μαζί του.
Αργότερα ποιος ξέρει, μπορεί... :)

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #399 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 22:52 »
Συνθαλαμιτη μου θα διαφωνησω αν μου επιτρέπεις.Δεν ξέρω αν το chuck το θεωρείς ενα μετριο  mod αλλα το αναγνωρισμενο silver bullet γιατι βγηκε μαπα?Από αλουμίνιο ήταν κατασκευασμένο και όμως στα 3.7 σερνόταν.Οι διακόπτες σε κάθε mod είναι νούμερο ενα,και οπως βλεπεις jammi στο ξενο φορουμ ακομα ψαχνουν καλα διακοπτακια.Ακομα και το bulli απο διακοπτη εχει προβλημα.Μετα τα καλωδια εχουν ενα μεγαλο κακο.Μια ψυχρη κολληση να γινει μετα αντε γεια.
Βρε δεν το συζητώ πως τα μη πλήρως μηχανικά μπορεί να σε ταλαιπωρήσουν με χίλιους δύο τρόπους, αυτό που λέω είναι πως το GGTS σε σύγκριση π.χ. με το Icon ή με το δικό σου 1xAA box mod, έχει ακριβώς την ίδια απόδοση, για το chuck (ή το συγκεκριμένο chuck) δεν ξέρω.

Είμαι ο τελευταίος που θα πει πως το GG δεν είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί, μην το παρεξηγείς, αλλά - προσωπικά τουλάχιστον - βρίσκω πως αποδίδει όσο ακριβώς όλα τα καλά mods. Ότι βρίσκεται 10 χρόνια μπροστά ως ecig είναι γεγονός, ως "μπαταριοθήκη" όμως δίνει όσο ρεύμα δίνουν όλες οι καλές μπαταριοθήκες.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #400 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 22:52 »
(κόστος, μέγεθος... γυάλισμα :laugh1: ).

Κόστος, το αγοράζεις μια φορά και ξενοιαζεις
Μεγεθος,βάλε την μικρή μπαταρια και είναι ίδιο με το ego
Γυαλισμα,εε τότε φόρα γάντια  :laugh1: :laugh1:
Σου έλυσα τους προβληματισμούς?
 

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #401 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 23:06 »
Βρε δεν το συζητώ πως τα μη πλήρως μηχανικά μπορεί να σε ταλαιπωρήσουν με χίλιους δύο τρόπους, αυτό που λέω είναι πως το GGTS σε σύγκριση π.χ. με το Icon ή με το δικό σου 1xAA box mod, έχει ακριβώς την ίδια απόδοση, για το chuck (ή το συγκεκριμένο chuck) δεν ξέρω.

Είμαι ο τελευταίος που θα πει πως το GG δεν είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί, μην το παρεξηγείς, αλλά - προσωπικά τουλάχιστον - βρίσκω πως αποδίδει όσο ακριβώς όλα τα καλά mods. Ότι βρίσκεται 10 χρόνια μπροστά ως ecig είναι γεγονός, ως "μπαταριοθήκη" όμως δίνει όσο ρεύμα δίνουν όλες οι καλές μπαταριοθήκες.
Σε ένα πράγμα φίλε μου Γιώργη θα επιμείνω και ίσως δεν το  διατύπωσα καλά πριν ειναι οτι τα μη μηχανικα mods στο 3μηνο το πολύ, συνεχους χρησης τους θα βγάλουν τα καθιερωμενα προβληματα τους ενω το GG οχι.Ίσως εκεί οφείλεται και η διαφορά που βρήκα ανάμεσα στο GG και στο CHUCK.Γιατι το CHUCK οταν μου το έκανε δώρο ο Στάθης δούλευε 17 ώρες την ήμερα για 5 μηνες.Άλλα εσύ που να κάνεις χρήση ενός mod για 5 μήνες σερί με τόσα που έχεις.Όλα καινουργια ειναι  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #402 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 23:07 »
Μία μέρα το έχω Κώστα,
Στην ερώτηση σου θα απαντούσα ότι ναι , έπαθα πλάκα με το AVS. Aν και μπελαλίδικο "είναι το κάτι άλλο" όταν κάνεις τις πρώτες τζούρες, όχι απο πλευράς αυτονομίας αλλά απο απόδοση. Μάλλον οφείλεται στον μόνιμα και σταθερά βρεγμένο ατμοποιητή. Μιλάω πάντα με 3,7 και LR.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2010, 01:26 από Abet »

Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #403 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 23:29 »
(κόστος, μέγεθος... γυάλισμα :laugh1:).

και για αυτό ακριβώς σου πρότεινα το GGTB  ;)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #404 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 23:45 »
Προτιμώ ego (προς το παρόν)...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 131 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 129 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247554 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572711 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2114 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8241 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 506 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327403 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8881 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298506 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140