vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #405 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 00:55 »
atmisti θα απαντησω ακριβως στην ερωτηση που εκανες. Πραγματι το GG με το AVS δινει περισσοτερη, πλουσιοτερη, γεματη γευση και νεα προοπτικη στο ατμισμα για εναν απλο λογο. Στα υπολοιπα cig καθε τζουρα ειναι χειροτερη απο την προηγουμενη. Η τελευταια δε τζουρα πριν ξαναριξεις σταγονες ειναι χαλια. Στο GG καθε τζουρα ειναι σαν καινουργια

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #406 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 07:32 »
atmisti θα απαντησω ακριβως στην ερωτηση που εκανες. Πραγματι το GG με το AVS δινει περισσοτερη, πλουσιοτερη, γεματη γευση και νεα προοπτικη στο ατμισμα για εναν απλο λογο. Στα υπολοιπα cig καθε τζουρα ειναι χειροτερη απο την προηγουμενη. Η τελευταια δε τζουρα πριν ξαναριξεις σταγονες ειναι χαλια. Στο GG καθε τζουρα ειναι σαν καινουργια
Σε ευχαριστώ Θανάση, λογικό ακούγεται αφού ο ατμ είναι συνεχώς βρεγμένος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9608
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #407 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 08:40 »
το GGTS με AVS είναι καταπληκτικό. Εχει ως μοναδικό  μειονέκτημα το μεγάλο μέγεθος. Το GG slim μου ήταν η πιο όμορφη συσκευή που είχα αλλά είχε να αντιμετωπίσει τα προβλήματα της αδύναμης  μπαταρίας (10440). Το πρόβλημα με την μπαταρία με οδήγησε στο icon. Mάλλον δεν έχει βρεθεί ακόμα η χρυσή τομή μεγέθους - απόδοσης. Εκτιμώ αφάνταστα το GGTS αλλά παραμένω φίλος μικρότερων συσκευών. Ωστόσο οι προτιμήσεις ακόμα και στο θέμα του μεγέθους μπορεί να αλλάζουν με τον καιρό  ;)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #408 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 11:06 »
Πραγματικά το GG έχει άριστη απόδοση στην μπαταρία του.
Το ένα και μοναδικό "μείον" του είναι ότι δεν είναι γνωστό στον έξω κόσμο με αποτέλεσμα να έλκει την προσοχή  λάθος
ανθρώπων  σε λάθος τόπο και χρόνο (βλέπε την ιστορία του undertaker)  λόγω του ιδιόμορφου σχήματος-μεγέθους του.


Είναι η πιο έξυπνη κατασκευή που έχω δεί και το μόνο που του λείπει είναι ένα αξιόπιστο passthrough που να φορτίζει και την μπαταρία ταυτόχρονα
και ένας ατμοποιητής made in... imeothanasis!

Για την τιμή του ισχύει "ότι πληρώνεις παίρνεις" όπως και σε όλα τα ποιοτικά αντικείμενα.




Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #409 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 12:14 »
το GGTS με AVS είναι καταπληκτικό. Εχει ως μοναδικό  μειονέκτημα το μεγάλο μέγεθος. Το GG slim μου ήταν η πιο όμορφη συσκευή που είχα αλλά είχε να αντιμετωπίσει τα προβλήματα της αδύναμης  μπαταρίας (10440). Το πρόβλημα με την μπαταρία με οδήγησε στο icon. Mάλλον δεν έχει βρεθεί ακόμα η χρυσή τομή μεγέθους - απόδοσης. Εκτιμώ αφάνταστα το GGTS αλλά παραμένω φίλος μικρότερων συσκευών. Ωστόσο οι προτιμήσεις ακόμα και στο θέμα του μεγέθους μπορεί να αλλάζουν με τον καιρό  ;)

Η  λυση ειναι ετοιμη Tem. Το GGTB συνδυαζει τα παντα. Παιρνει ολες τις μπατεριες εκτος της 18650 και ειναι αρκετα λεπτο για να ικανοποιησει τους παντες

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #410 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 12:15 »
2 ειναι τα βασικα μειονεκτηματα του GGTS, οπως τα εγραψαν και οι φιλοι πιο πανω: το μεγεθος και το καθαρισμα του.

το μεγεθος παραξενευει στην αρχη, αλλα γινεται συνηθεια. Οκ, σε κοιταζουν παραξενα εξω, αλλα αν δε σε απασχολει αυτο, δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Επισης με μια cr123 το μεγεθος γινεται αποδεκτο με θυσια την αυτονομια.

το καθαρισμα ειναι ενα θεμα...
Θαναση, πως ζηταμε αυτο το βουρτσακι που μπαινει στο B&D? Εχει καποια συγκεκριμενη σκληροτητα; Υπαρχει περιπτωση να χαραξει το ggts?


Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #411 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 12:18 »
Και κατι αλλο λειπει Πανο το οποιο θα γινει συντομα. ;D

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #412 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 12:20 »
2 ειναι τα βασικα μειονεκτηματα του GGTS, οπως τα εγραψαν και οι φιλοι πιο πανω: το μεγεθος και το καθαρισμα του.

το μεγεθος παραξενευει στην αρχη, αλλα γινεται συνηθεια. Οκ, σε κοιταζουν παραξενα εξω, αλλα αν δε σε απασχολει αυτο, δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Επισης με μια cr123 το μεγεθος γινεται αποδεκτο με θυσια την αυτονομια.

το καθαρισμα ειναι ενα θεμα...
Θαναση, πως ζηταμε αυτο το βουρτσακι που μπαινει στο B&D? Εχει καποια συγκεκριμενη σκληροτητα; Υπαρχει περιπτωση να χαραξει το ggts?

πανι για γυαλισμα ειναι Σπυρο. Ετσι ζητα το και ξερει το μαγαζι να σε βοηθησει

Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #413 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 15:07 »
Μόλις εφτασε και το δικό μου (για την ακρίβεια εχω 10 λεπτά που πλήρωσα το courrier κι έσκισα το πακέτο  :laugh1:)

επομένως πραγματικά πρώτες εντυπώσεις (ακολουθεί λίστα με τα πράγματα που μου περάσαν από το μυαλό σε αυτά τα πρώτα λεπτά ... warning: χαοτικό ποστ)

  • (δεν αφορά το GGTS αλλά το funstore): 5euro για έξοδα αντικαταβολής? REALLY? όταν σκάω 100+ ευρώπουλα θα περίμενα η αποστολή να είναι δωρεάν  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:...  (θα μου πεις δεν το είδες στο site τους? όχι γιατι ημουν ενθουσιασμένος με το ggts  :-[ )
  • θα μπορούσε να έχει μια τυπωμένη σελιδούλα με ενα βασικό blueprint (ακόμα καλύτερα και μια καρτούλα όπως αυτή του funstore με τη διεύθυνση για το ggwiki) ... ξέρω λεπτομέρειες αλλα κατα τη γνώμη μου θα βελτιώναν σημαντικά την αρχική εικόνα του ανοίγματος του κουτιού (όπως είδατε δεν μιλάω για αναλυτικά manual κλπ γιατί ξέρω ότι κάτι τετοιο και δύσκολο θα ήταν και θα ανεβαζε το κόστος ...)
  • χμμμ πιο ελαφρύ από οτι το περίμενα (στιβαρό όμως)
  • για δες βάλανε και υγρο και πανάκι γυαλίσματος στη συσκευασία (αρα να μην παω Practiker για Β&D σφουγγαρόπανο πριν το δοκιμάσω)
  • ωραία προστατευμένη συσκευασία (κι ευτυχώς ήρθε συναρμολογημένο ώστε να μην χρειαστεί να εξασκηθώ στα παζλ)
  • πολύ αστραφτερό (θα γούσταρα ένα θαμπό αμμοβολισμένο λουκ αλλά μαλλον είμαι ο μονος εδω μέσα  :'(
  • (δοκιμαζοντας το κουμπί): τελικά τα απλά πράγματα ειναι και τα πιο εξυπνα ... στα μειον οτι οταν η ροδέλα ειναι τερμα κάτω ο διακόπτης έχει λίγο "τζογο" και στα πλάγια (μαλλον θα πάρω και τα μαγνητάκια) ... επίσης στα μείον οτι η εγκοπή στη βάση του κουμπιού σε συνδυασμό με το ίσιο της ροδέλας είναι το μικρό σπίτι στο λιβάδι για τη μπίχλα με την πάροδο χρήσης  :o
  • serial number = 1007  :hmmm: καλό αλλά θα προτιμούσα 1337  8)

αυτά για τώρα  το βραδακι θα επανέλθω με τις πρώτες εντυπώσεις από τη χρήση του


Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #414 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 18:19 »
Σήμερα έβαλα τα μαγνητακια και ναι όντως μεγάλη διάφορα στο πάτημα.Ακόμα και το μικρο δαχτυλάκι φτάνει για να πατήσεις και μάλιστα χωρίς κανένα ζόρι.Επίσης παρελαβα και τον ανταπτορα για το AFS για τον 510 αλλα εκει η αληθεια ειναι οτι θα χρειαστω την βοηθεια του κοινου ;D Ο ανταπτορας  στο εσωτερικο του AVS εχει μια ροδελλα που βιδωνει και ξεβιδωνει.Ξερει κανεις που πρεπει να ειναι οταν ειναι γεματο υγρο το AVS :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #415 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 19:09 »
μετα απο 1 ωρα εντατικου γυαλισματος με τροχο/πανι/black & decker/κρεμα, το αποτελεσμα ειναι ...μετριο  :-[

μου φαινεται οτι δε θα το ξαναδω ποτε να γυαλιζει οπως τη 1η μερα  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #416 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 19:21 »

  • (δεν αφορά το GGTS αλλά το funstore): 5euro για έξοδα αντικαταβολής? REALLY? όταν σκάω 100+ ευρώπουλα θα περίμενα η αποστολή να είναι δωρεάν  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:...  (θα μου πεις δεν το είδες στο site τους? όχι γιατι ημουν ενθουσιασμένος με το ggts  :-[ )

Μήπως έγινε κάτι λάθος γιατί πριν από μερικές μέρες παρέλαβα το avs και 1-2 αναλώσιμα από funstore με acs για εκτός Αθηνών και δεν πλήρωσα κόστος αποστολής καθόσον στο αντίστοιχο πεδίο και πριν περάσω στην πληρωμή με PayPal μου παρουσίαζε μηδενική τιμή. Πήρα τηλέφωνο και μου διευκρίνισαν ότι για παραγγελίες πάνω από 50 Ε. δεν χρεώνουν μεταφορικά. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #417 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 19:32 »
Η αποστολή είναι δωρεάν αν το ποσό της παραγγελίας είναι 50€ η περισσότερο. Η αντικαταβολή, ασχέτως κόστους παραγγελίας, πληρώνεται.

Οπότε:
Παραγγελία 50€ -> Paypal = 0€ courier
Παραγγελία 40€ -> Paypal = 3-4€ (μεταφορικά)

Παραγγελία 50€ -> Αντικαταβολή = 4-5€ (αντικαταβολή)
Παραγγελία 40€ -> Αντικαταβολή = 4-5€ (αντικαταβολή) + 3-4€ (μεταφορικά)

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #418 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 19:51 »
Το ποσοστο κερδους στο GGTS ειναι τοσο μικρο που δεν νομιζω ο Περικλης να μπορει να το στειλει δωρεαν Pol. Ειναι ηδη πολυ φθηνο για αυτα που παρεχει και για την κατασκευη του.

Δεν ηξερα οτι το fun store βαζει μεσα maintance kit! Μπραβο Περικλη, ωραια εκπληξη!

Pol, δεν εισαι ο μονος που το γουσταρει ματ. Να εισαι σιγουρος οτι ολα τα νεα GGTS θα ειναι ματ

Ο διακοπτης εχει τζογο γιατι δεν θελουμε να κολλησει ποτε απο βρωμια. Θα μπορουσα να αφαιρεσω τελειως τον τζογο. Δεν καταλαβα το δευτερο μειονεκτημα. Αλλα το κουμπι καθαριζεται πολυ ευκολα ετσι και αλλιως

SEB, εγω γυρναω τη ροδελα κατα 1/4 της στροφης απο την πληρως κλειδωμενη θεση. Βαζεις ατμοποικτη, κλειδωνεις και ξεκλειδωνεις κατα 1/4 Αν δεις οτι χρειαζεσαι περισσοτερο η λιγοτερο υγρο στον ατμοποπιητη πραττεις αναλογα.

Σπυρο, αυτο που λες δεν ειναι δυνατον. Η βουτσα και η κρεμα οπου ακουμπησουν το γυαλιζουν σε 1 λεπτο ακριβως. Εγω τα περναω σε βουρτσα με ειδικο σκληρο σαπουνι. Αν θελεις παρε αυτο το σαπουνι απο χρωματα σιδηρικα

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #419 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 20:16 »
(δεν αφορά το GGTS αλλά το funstore): 5euro για έξοδα αντικαταβολής? REALLY? όταν σκάω 100+ ευρώπουλα θα περίμενα η αποστολή να είναι δωρεάν  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:...  (θα μου πεις δεν το είδες στο site τους? όχι γιατι ημουν ενθουσιασμένος με το ggts  :-[ )

Το 5ευρω αυτό είναι τα έξοδα της αντικαταβολής, που δεν τα βάζει το Funstore αλλά η ACS. Αν είχες πληρώσει με PayPal πχ, δεν θα πλήρωνες ούτε αυτά.


Edit: Στραβομάρα! Ήδη το είχε αναφέρει (και πιο αναλυτικά) ο Zoobi  :eyesplash:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1413 180939 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:10
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 137 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 131 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247556 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572727 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2115 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8241 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122803 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 507 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327405 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8884 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis