vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

149 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, stavros76, Tol1as, chkontog, I.P, ZoeM

Twitter

RAM

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: RAM
« Απάντηση #165 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 12:58 »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #166 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 13:02 »
Για μενα στειλε ενα μειλ στην νομπακο, στα κεντρικα, και ανεφερε το.
Δεν ειναι ωραιο αλλα shops να κανουν την εκπτωση και αλλα οχι. Ισως με ενημερωση της εταιριας να ακολουθησουν ολα τα καταστηματα την γραμμη αυτη (να κανουν την εκπτωση εννοω ;D) γιατι δεν εχω διαβασει/δει πουθενα οτι η εκπτωση εχει καταργηθει..

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: RAM
« Απάντηση #167 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 13:14 »
H εκπτωση γενικα ισχύει αλλα όχι για το συγκεκριμενο προιόν, καθως και για τα υγρα Nobacco exclusive και Atmos Lab

Αποσυνδεδεμένος zazatakos

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Ολα μια ιδεα ειναι
Απ: RAM
« Απάντηση #168 στις: Οκτωβρίου 03, 2012, 11:18 »
Στην Χαλκιδα δινουν εκπτωση κανονικα

Αποσυνδεδεμένος doctor76

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • nemesis, kayfun L+ & DIY
Απ: RAM
« Απάντηση #169 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 13:19 »
εγω απο οσο ξερω η εκπτωση ισχυει σε ολα εκτος απο τα υγρα exclusive και τα DIY

Αποσυνδεδεμένος Alexander20

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm Batman. SHHH!
Απ: RAM
« Απάντηση #170 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 20:15 »
Υπάρχει έκπτωση στο RAM, γιατί εγώ απο ενα κατάστημα στην Αθήνα το πήρα με έκπτωση και επίσης υπάρχει κάπου ποστ πως ισχύει κανονικά. Μόνο τα DIY και τα Exclusive όπως είπε και ο doctor76 απο πάνω δεν έχουν.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: RAM
« Απάντηση #171 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 22:47 »
δεν ειναι καλυτερα να ξερουμε ποια μαγαζια κανουν εκπτωση;οποιοι γνωριζουν νομιζω οτι δεν υπαρχει προβλημα να το αναφερουν

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: RAM
« Απάντηση #172 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 09:36 »
τι να πω  :dontknow: :dontknow:


εγω πήγα μια φορα,
ρώτησα,
μου είπε οτι δεν εχει εκπτωση,
δεν ξαναπάω....




Να εκανε λάθος; :hmmm:   
Δέ νομίζω.............. :-\

Απ: RAM
« Απάντηση #173 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 08:11 »
Εδώ και δύο ημέρες έχω αγοράσει το Ram, από το κατάστημα Χαλκίδας (από το οποίο είμαι υπερευχαριστημένος). Πρώτες εντυπώσεις:


Με ατμοποιητή Titan απλά σκοτώνει :D Φοβερή ποσότητα ατμού, πολύ δυνατό χτύπημα (ενώ ο titan σε άλλες συσκευές δεν παράγει δυνατό χτύπημα) και η γεύση με καμία αλλοίωση.


Κατανάλωση υγρού σε φυσιολογικά πλαίσια για εμένα (δηλαδή πιπίλα 16 περίπου ώρες, μου έφαγε περίπου 5 ml).


Οι μπαταρίες σε λειτουργία πιπίλας, μου κρατάνε περίπου 8 ώρες.


Επίσης το τσιγάρο είναι SS, δεν ξέρω αν είναι χάλυβας ή γενικότερα τη σύσταση του, αλλά είναι SS.


Μέχρι τώρα έχουν περάσει από τα χέρια μου τα εξής: Hybrid, egoT, iWant και Giant, και πρέπει να πω πως δεν έχει καμία σχέση με όλα τα υπόλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: RAM
« Απάντηση #174 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 13:02 »
Να ευχαριστήσω από εδώ, δημόσια, το service της nobacco για την άψογη υποστήριξη στο RAM μου  :thank_you2: :thank_you2: :thank_you2:
Να'στε καλά παιδιά  :respect:
Δεν μετάνιωσα για την αγορά του  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Alexxb

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #175 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 03:27 »

Θέλω να ευχαριστήσω κι εγώ δημόσια την nobacco για το άψογο after sale service που μου παρείχε.Ομολογώ δεν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση από ελληνική εταιρεία.
Από δικό μου λάθος έκανα ζημιά στην πλακέτα του RAM στην προσπάθεια να κουμπώσω το top cap μετά από πτώση.Να σημειώσω οτι έχω επέμβει στην πλακέτα στο παρελθόν βάζοντας πιο χοντρά καλώδια ακυρώνοντας όπως είναι φυσικό την εγγύηση.
Επικοινώνησα με το service της νομπάκο και τους το έστειλα από Κρήτη προχτές, και σήμερα το παρέλαβα σαν καινούριο.Επισκεύασαν την πλακέτα,άλλαξαν το μπουτόν ενεργοποίησης και έκαναν πλήρη καθαρισμό της συσκευής από κόλλες που είχα βάλει αλλά και υπολείμματα υγρού στην περιοχή του σπειρώματος, πληρώνοντας .. ΜΗΔΕΝ ευρώ.ούτε μεταφορικά ούτε εργατικά ούτε τίποτα κι όλ'αυτά εκτός εγγύησης.
Με τέτοια υποστήριξη θεωρώ οτι αξίζει και με το παραπάνω να προτιμήσει κάποιος ελληνικές επιχειρήσεις του επιπέδου της Nobacco,αντί να ψάχνεται να εισάγει από μόνος του και μετά τρέχα γύρευε...και ας πληρώσει και 10 και 20 ευρώ παραπάνω,το αξίζουν.

Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #176 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 15:37 »
θα συμφωνησω και εγω παλιοτερα με hyvrid και  giant σελφ σερβις νο μανει...ας το παρουν παραδειγμα ολο και περισσοτεροι after service και χωρις χρηματα η εστω κατι ψηλα  βοηθανε στην αυξηση των πωλησεων και ειδικα αυτους τους καιρους..και να προσθεσω σε αγορα πανω απο 40 ευρω κουριερ θα ηταν χρησιμο να ειναι δωρεαν...και αυτο παιζει το ρολο του. ειδικα αυτους τους καιρους

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: RAM
« Απάντηση #177 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 15:40 »
στα τελευταια ποστ βλεπω ευχαριστα νεα.....
που σημαινει οτι κατι παει να γινει σωστο .........
μπραβο και απο μενα και να συνεχισουν ετσι...και πανω απο ολα να βρουνε μιμητες!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος rgthekid

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • w00t w00t
Απ: RAM
« Απάντηση #178 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 20:37 »
Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα πήγα και αγόρασα το RAM λοιπόν, μέχρι στιγμής έχω κάποιες απορίες . Δεν αγόρασα τις μπαταρίες της RAM αλλά είχα αγοράσει τις aw imr 18350 700mah. κόκκινες. Παρατήρησα αυτές που πήγε να μου πουλήσει η κοπελίτσα, οι οποίες δεν είχαν ακριβώς μύτη, ήταν πιο πλακουτσωτό. αυτές που έχω εγώ έχουν μια μυτούλα. οπότε φοβήθηκα λιγάκι και το καπάκι δεν το έχω κουμπώσει τελείως, μέχρι να μου απαντήσετε και εσείς, μιας και δεν είδα κάπου κάτι τέτοιο. Επίσης, υπάρχει μήπως πρόβλημα με τις μετρήσεις του; Αύριο θα πάω να πάρω πολύμετρο αλλά το RAM μου έλεγε ότι τα ohm του ατμοποιητή ( vision eternity ) είναι στα 1.6 που απ όσο ξέρω είναι στα 1.8-2.0 .
Για την ώρα τον χρησιμοποιώ στα 3.5. Η τάση που δίνει στον ατμοποιητή είναι στα 3.5 και η τάση που λειτουργεί η μπαταρία είναι στα 7.7. Υπάρχει κάποιο υπολογίσιμο ή κάποιο tip για να βλέπω που και πως λειτουργεί σωστά; Ξέρετε, ο φόβος της μπαταρίας ! :)
Ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, αν και θα ήθελα περισσότερο HT μιας και όταν τον χρησιμοποιούσα σε EGO μπαταρία είχε περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: RAM
« Απάντηση #179 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 20:53 »
Καλοάτμιστο το RAM σου  :cigar: 
Δεν έχεις φόβο με τις μπαταρίες. Βίδωσε το καπάκι κανονικά  :thumpup: 
Οι μπαταρίες που είδες επιδή είναι άλλη μάρκα, έχουν κ' διαφορετική κεφαλή. Κατά τα άλλα, το ύψος ίναι το ίδιο με αυτές που έχεις.  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571745 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7923 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 652 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 365 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8535 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297502 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827502 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios