vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

144 επισκέπτες, 4 χρήστες
GeorgeGTS, razen, lagoudakis, Thanosroudman

Cisco 306 atomizer Expert in dripping !

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #285 στις: Αυγούστου 30, 2012, 21:48 »
Είναι το μοναδικό...που είναι στεγανό δεν επιτρέπει διαρροές...συγχωρώντας λάθη υπερπλήρωσης υγρού στους 306...και βάζεις ότι pipe 510 γουστάρεις....

Διαγραφή άμεσης παράθεσης

 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2012, 21:53 από alexmach »

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #286 στις: Αυγούστου 30, 2012, 22:09 »
Να ειχανε και drip tip διαθεσιμο να παρουμε.. :(

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #287 στις: Αυγούστου 30, 2012, 22:30 »
Παρ΄οτι είναι ασορτί δεν μου αρέσει καθόλου Παύλο, μου θυμήζει τελικό εξάτμισης.... :yes: ....το ίδιο φώναζα για Πηνελόπη και Οδυσσέα που θα μπορούσε η καμπάνα τους να τελειώνει με ένα πιπάκι της προκοπής σε εμφάνιση και αίσθηση στο στόμα....τουλάχιστον κάπως έτσι.... http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yxve46fvrnud.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/yxve46fvrnud/Products/SuperT-70-06 (βλέπε ιαττυ επίσης...)...
Τώρα βέβαια από κοντά μπορεί να είναι ωραίο επάνω στο DCA με τη λεπτομέρεια της ψύκτρας που έχει...(ευτυχώς αυτό είναι SS...για αλουμινένιο δε θα το συζητούσα καν...)
Back on topic


Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #288 στις: Αυγούστου 31, 2012, 09:58 »
Αναλογα τη χρηση και την τυχη..
Αφού είναι ανάλογα τη χρήση και τη τύχη γιατί δεν το γράφατε από την αρχή άλλα λέγατε κρατά 3 μήνες. Οι περισσότερη που το πήραμε διαβάσαμε εσένα και τη lemy.
Αλλιώς πολλοί δεν θα δίναμε 17 ευρώ αν ξέραμε ότι είναι doa χρήση και τύχη :thumpdown:
 

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #289 στις: Αυγούστου 31, 2012, 10:16 »
Ρε φιλε αποψεις και εμπειριες γραφουμε. Μηπως σου χρωσταω και λεφτα? απο τους ενενηντα σε τρια ατομα βγηκε οπως λενε μη ικανοποιητικος και στους υπολοιπους οτι καλυτερο εχουν ατμισει.
Και τι απευθυνεσαι σε εμενα . Επειδη εγραψα τη γνωμη μου ως χρηστης και συμφωνουν μαζι μου αλλοι 80?
Τι ειμαι ο Ω cisco? Χηστης που ειπα τη γνωμη μου ειμαι.

On topic please.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #290 στις: Αυγούστου 31, 2012, 10:19 »
λοιπόν. για να ξεκαθαρίζουμε τα πράγματα και για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις.
δε γέννησε το δικό μου το μυαλό και του παύλου το ότι ο ατμοποιητής με καλή συντήρηση μπορεί =έχει πιθανότητες να ζήσει μέχρι και 3 μήνες. το διαβάσαμε σε ξένα φόρουμ και το μεταφέραμε, όπως γίνεται καθημερινά και με άλλα προιόντα.  ούτε γράφτηκε ποτέ από κανέναν πως κάτι τέτοιο είναι  βέβαιο. να βλέπουμε και τι διαβάζουμε!!

επίσης, το γεγονός πως όλοι οι εργοστασιακοί ατμοποιητές είναι DOA είναι τοις πάσοι γνωστο, στις ατμιστικές κοινότητες ανά τον κόσμο, και κανένα κατάστημα είτε φυσικό είτε ηλεκτρονικό δε δίνει εγγύηση για τους ατμοποιητές που εμπορεύεται.
Αφού είναι ανάλογα τη χρήση και τη τύχη γιατί δεν το γράφατε από την αρχή άλλα λέγατε κρατά 3 μήνες. Οι περισσότερη που το πήραμε διαβάσαμε εσένα και τη lemy.
Αλλιώς πολλοί δεν θα δίναμε 17 ευρώ αν ξέραμε ότι είναι doa χρήση και τύχη :thumpdown:
 

αυτό που λες, μόνο κάποιος που είναι καινούριος στο φόρουμ και δεν έχει περιηγηθεί στα θέματά του θα μπορούσε να το διατυπώσει. ένα μέλος που είναι ήδη πάνω από ένα χρόνο μέλος θα έπρεπε να γνωρίζει τα παραπάνω γραφόμενά μου, όσον αφορά την εγγύηση.
Δεν απαντησε η avidvape εαν ειναι προβληματικοι η εαν φταει η χρηση που τους κανουμε(αν 5 μερες με 10ml τι χρηση ειναι αυτη...)...το μονο που εδωσε οδηγειες για καθαρισμο μετα απο χρηση ενος μηνα!!!οποτε εμεις που το εχουμε 5 μερες τι πρεπει να κανουμε;(αυτη δεν ειναι απαντηση γι κατι που κοστιζει 17€ κ βασταει 5 μερες)

η τιμή του ατμοποιητή είναι 13 ευρώ μαζί με ντιπ τιπ, από το ελληνικό κατάστημα που τους εμπορεύεται. η τιμή που δίνει η μαμά εταιρεία είναι 8,99 δολάρια μόνο τον ατμοποιητή και το ντριπ τιπ το χρεωνει 4,49 δολάρια ήτοι σύνολο 13,48 δολάρια...
 :)



Αποσυνδεδεμένος albertneofitos

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #291 στις: Αυγούστου 31, 2012, 10:23 »
Καλημέρα τον έχω εδώ και μια μέρα είμαι πολύ ευχαριστημένος προς το παρόν πάντως για 12 ευρό άμα δεν μου κρατήσει τουλάχιστον 1 μήνα με καλή χρήση πάντα δεν θα τον ξανά πάρω!!!!

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #292 στις: Αυγούστου 31, 2012, 10:29 »
Δεν σου ζήτησα τα λεφτά που έδωσα. Άλλα όταν γράφουμε γνώμη λέμε η διάρκεια θα δείξει η ότι είναι doa. Όχι αυτό  (Εδω ειμαστε να μοιραστουμε τις εμπειριες μας καθως και τη διαρκεια του ατμοποιητη που δειχνει να μην μασαει και πολλα)
lemy δεν ασχολούμαι με εργοστασιακούς από την αρχή πήρα επισκευασιμο.
Οι αλήθεια είναι ότι προωθήσατε καλά το προϊόν με τα γραφόμενα σας.

Αποσυνδεδεμένος christhes

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #293 στις: Αυγούστου 31, 2012, 10:35 »
Και εγώ με 20 μέρες χρήσης (όχι αποκλειστικής βέβαια), απόλυτα ευχαριστημένος.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #294 στις: Αυγούστου 31, 2012, 10:37 »
μπράβο παύλε για την παρουσίαση.

είναι αλήθεια πως ο παύλος πριν αρκετούς μηνες μου ανέφερε τους σίσκο, όταν του έθεσα το ερώτημα, αν γνωρίζει κάποιον κορυφαίο ατμοποιητή για ντρίπινγκ.

τώρα που τον έχω κι εγώ στα χέρια μου κατάλαβα γιατί πρότεινε τον συγκεκριμένο.

τονίζω πως η 5-6 σταγόνες από μπουκαλάκι με βελόνα είναι ο ιδανικός αριθμός για στάξιμο, μιας και το παράκανα σε δοκιμή χθες από μπουκαλάκι της flavourart (πιο παχές σταγόνες) και πλημύρισα, διότι δεν έχω drip shield.

σε σχέση με τον 306 της joyetech, τον οποίο έχω επίσης στα χέρια μου και τον χρησιμοποιώ ενίοτε, η διαφορά είναι αισθητή, και σε ποιότητα κατασκευής, αλλά και σε απόδοση. ο της joyetech έχει καλό χτύπημα και αρκετά καλό ντουμάνι, τις πρώτες 3-4 μέρες,  αλλά όχι τόσο καλή γεύση. όσον αφορά την ποιότητα, έχω δώσει σε συνατμιστή έναν της joyetech και με λίγη χρήση έφυγε το φυτίλι κάτω από τη γέφυρα.

αναμένεται η ζωή του να κρατήσει περίπου 3 μήνες (από εμπειρίες άλλων χρηστών). η διαφορά του σε σχέση με άλλους 306 είναι σίγουρα η γενική κατασκευή αλλά και το σύρμα που χρησιμοποιείται στην αντίστασή τους, το οποίο κάνει κυρίως τη διαφορά.
Βλεπεις πουθενα μπορει=εχει πιθανοτητες

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #295 στις: Αυγούστου 31, 2012, 10:41 »
Κοντά στα 50ml χρήσης και δουλεύει ακούραστα σαν καινούργιο...τι να πώ...το υγρό (τριμπέκα); Σταθερή τάση (πρόβατο στα 4,2 και 2 ημέρες στα 4,5);
Δεν έχω κάνει Βέβαια εναλλαγή υγρού...
´Αν είμαι απλά τυχερός και μου έπεσε καλό κομμάτι δε θα το μάθω σύντομα..μόλις τα παίξε θα μπώ σε δοκιμαστική περίοδο στον C9-306 (cloud9) που περιμένει...
Καλό είναι όσοι τον έχουν να γράφουν μέρα πάρα μέρα αντικειμενικές εντυπώσεις μπας και βγάλουμε άκρη... :)
ΥΓ: δε είναι κανένας μας μέτοχος της Cisco και δε υπάρχει λόγος να μανουριάζουμε μεταξί μας...και εγώ τόσο το πλήρωσα Νίκο και γράφω την εμπειρία μου όπως εσύ  ο Παύλος και οι υπόλοιποι...αφού δε σου πήγε μη τον ξαναπάρεις...πιθανόν το ίδιο θα έκανα και εγώ...είναι πράγματι ακριβός για να πούμε : πήρα 3 μου βγήκαν οι 2 ή ο ένας...


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 31, 2012, 10:52 από DIONYSIS »

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #296 στις: Αυγούστου 31, 2012, 10:42 »
Δεν σου ζήτησα τα λεφτά που έδωσα. Άλλα όταν γράφουμε γνώμη λέμε η διάρκεια θα δείξει η ότι είναι doa. Όχι αυτό  (Εδω ειμαστε να μοιραστουμε τις εμπειριες μας καθως και τη διαρκεια του ατμοποιητη που δειχνει να μην μασαει και πολλα)lemy δεν ασχολούμαι με εργοστασιακούς από την αρχή πήρα επισκευασιμο.Οι αλήθεια είναι ότι προωθήσατε καλά το προϊόν με τα γραφόμενα σας.


Παληκαρι μου αποψεις λεμε και προσωπικες εμπειριες. Τι να κανουμε τωρα, αυτες εχω αυτες γραφω. Το οτι η εγγυηση ειναι ετσι και δεν ειναι γιουβετσι με ενδιαφερει ?

Αν δεν το ξερεις εσυ εγω ειμαι υπευθυνος για να σε ενημερωσω?
Σου πουλησα κατι και σε κοροιδεψα? αντε να χαρεις .
Τελευταια φορα.

Back on topic.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #297 στις: Αυγούστου 31, 2012, 10:53 »
Βλεπεις πουθενα μπορει=εχει πιθανοτητες

αναμένεται η ζωή του να κρατήσει περίπου 3 μήνες (από εμπειρίες άλλων χρηστών).

τι δεν καταλλλαβαίνεις?


το αν δεν ασχολείται κάποιος με εργοστασιακούς ατμοποιητές δεν είναι πρόβλημα των υπόλοιπων χρηστών. το αν δε διαβάζει κάποιος τα θέματα στο φόρουμ, και δεν ενημερώνεται σωστά, επίσης.



Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #298 στις: Αυγούστου 31, 2012, 11:05 »
Εγώ πέρα από όλα αυτά πιστεύω ότι οι δικιμές πρέπει να γίνονται με VV mod και όχι με μηχανικά που με φορτισμένη μπαταρία δίνουν ρεύμα 4,05 στην αρχή και μετά από δύο-τρείς  ώρες 3,7...επίσης πρέπει να παίζει ρόλο και η αναλογία VG PG του υγρού που χρησιμοποιούμε...Γνώμη μου πάντα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #299 στις: Αυγούστου 31, 2012, 11:12 »
Διονυση μου ετσι ειναι οπως τα λες.
Και ρευμα και υγρο και αντιληψη χρησης και ολα παιζουν ρολο. :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343151 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206842 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542142 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597828 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593940 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios