vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

404 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Mimhsdr

Cisco 306 atomizer Expert in dripping !

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #660 στις: Μαρτίου 29, 2013, 17:12 »
Αντε ωραια. Καλα ατμισματα με ντριπινγκ τωρα...

Για το ποτε δεν θα σου πω για τζουρες γιατι ο καθενας κανει διαφορετικες απλα θα σου πω οτι μολις δεις οτι η γευση που πηρες στις 2 πρωτες τζουρες αρχιζει να αλλοιωνεται τοτε σταξε κανα 4-5 σταγονες και συνεχιζεις...

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #661 στις: Απριλίου 14, 2013, 11:11 »
Μετά από 14 ημέρες απροβλημάτιστης χρήσης ο δικός μου έπεσε γενναία :'(
Πήγα να βγάλω το drip shield να τον κάνω ένα μπανάκι σε οινόπνευμα γιατί είχε σφίξει λίγο η τζούρα του, ελάχιστα όμως, και δυστυχώς ο μισός έμεινε μέσα, κόπηκαν κάτι κόκκινα καλωδιάκια.Κρίμα, γιατί έτσι πως τον έκοβα έβγαζε άλλο τόσο άνετα. Πάμε γι'άλλον...

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cisco @ e-smokers
« Απάντηση #662 στις: Απριλίου 16, 2013, 12:45 »
παιδιά τί διαφορά έχει ο Cisco Spec 1.8ohm Low Resistance Atomizers από τον Ατμοποιητής Cisco 306 LR (1.8 ohm);


Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cisco @ e-smokers
« Απάντηση #663 στις: Απριλίου 16, 2013, 12:47 »
ιδιοι είναι. στον δευτερο παίρνεις και 2 ντριπ τιπ.

Αποσυνδεδεμένος diggy

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #664 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 00:32 »
Καλησπέρα σε όλους.

Εγώ πάλι έχω άλλο πρόβλημα.
Πήρα σήμερα το πακετάκι στα 1.8 με τα drip shields και βλέπω πως ενώ λειτουργεί:
1) Δεν κουμπώνει όλος μέσα. Φαντάζομαι όμως πως αυτό είναι φυσιολογικό γιατί φτάνει μέχρι εκεί που ξεκινάνε οι τρύπες εισαγωγής.
2) Τα σπειρώματα δεν κάθονται καλά πάνω στο VAMO V5. Ο άτμο παίζει και αν τον κουνήσω λίγο, απλά βγαίνει, σαν να μην είναι τα ίδια σπειρώματα και να μη βιδώνει σωστά.

Στον αντίποδα, σε ego μπαταρία, κάθεται κανονικά και δεν παίζει, αλλά δεν ξέρω εαν εδώ βιδώνει σωστά καθώς σε αυτή βιδώνει τέρμα οπότε δεν έχει περιθώριο να παίξει.
Ακόμη στο VAMO και ο Τ3S που πήρα μαζί και βιδώνει στο ego σπείρωμα και αυτός παίζει λίγο αλλά δεν βγαίνει με το κούνημα.

Τι θεωρείτε ότι μπορεί να φταίει; Γιατί το VAMO ούτε μήνα δεν το έχω. Παίζει να έχουν πρόβλημα τα σπειρώματά του; Μήπως να πάρω τηλ και να ζητήσω αλλαγή του MOD;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #665 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 02:52 »
Αν δυο διαφορετικοι ατμοποιητες βιδωνουν ακριβως σε eGo και "παιζουν" στο Vamo,
υπαρχει πιθανοτητα να εχει οντως θεμα το σπειρωμα του mod.
Σου επεσε τιποτα κατω ή το ζορισες σε καμια τσεπη ή κατι τετοιο?
Αν δε σου ειναι δυσκολο κανε και καμια βολτα απο το μαγαζι που το πηρες να σου πουν κι αυτοι μια γνωμη
μηπως κι οντως φταιει το Vamo και στο αλλαξουν.

Αποσυνδεδεμένος diggy

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #666 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 03:35 »
χμμ.
Το θέμα είναι ότι μένω Νάουσα (Ημαθίας) και το πήρα από Αθήνα, οπότε βόλτα δυστυχώς δεν είναι δυνατή.

Όσο για την μεταχείριση, όχι, το κουβαλάω ευλαβικά σε θήκη. Ποτέ σε τσέπη ή μπουφάν.
Μάλλον θα τους πάρω ένα τηλέφωνο να δω τι μπορεί να γίνει.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Cisco @ e-smokers
« Απάντηση #667 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 04:24 »
Λέω να δοκιμάσω και το dripping λόγω των διθυράμβων που λαμβάνει ως προς την απόδοση των γεύσεων αλλά έχω μερικές απορίες.
Ο 306 LR τι διαφορές έχει με τον spec 2.0/1.8 ως προς τη λειτουργία/απόδοση γεύσης/ντουμάνι/αυτονομία σε τζούρες κτλ;
Ο 306 χρειάζεται και drip tip ή με το drip seal είναι έτοιμος προς χρήση;
Ο spec περιλαμβάνει drip tip/seal ή πρέπει να πάρω έξτρα;
Για κάποιο λόγο δεν κατάλαβα ότι η απάντηση της lemy με καλύπτει ήδη.  :wall:
Ο 306/spec μπορεί με κάποιον τρόπο να δεχθεί ένα οποιοδήποτε 510 επιστόμιο;
Υπάρχει κάποιο εκπτωτικό κουπόνι για τα μέλη του φόρουμ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2013, 20:49 από renesis »

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #668 στις: Ιανουαρίου 03, 2014, 14:29 »
Έχω στα χέρια μου από χθε τον 306 αλλά έχω δυο θεματάκια.
Έφτιαξα τα πρώτα μου diy υγρά και προφανώς τα δοκίμασα στον 306. Ένα από τα υγρά ήταν η καραμέλα της atmos lab με 70% VG. Χθες το βράδυ έσταξα δυο τρεις φορές το συγκεκριμένο υγρό, και η μυρωδιά της καραμέλας παραμένει.  Από τότε έχω στάξει πολύ cuban cigar της liqua και λίγο old tobacco της ovale αλλά η καραμέλα εκεί. Άλλαξα και το drip seal, και η καραμέλα επιμένει. Εξασθενημένη κατά πολύ μεν, αλλά εκεί. Σίγουρα μετά από μερικά σταξίματα θα φύγει η μυρωδιά, αλλά είναι λογικό ένας dripping να κρατάει τόσο πολύ τη μυρωδιά;

Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω πόσο είναι το μέγιστο των σταγόνων που πρέπει να στάζω. Χρησιμοποιώ το κλασσικό πλαστικό μπουκαλάκι με βελόνα και συχνά πυκνά έχω διαρροές στο σπείρωμα, όταν βάζω 7-8 σταγόνες οι οποίες «λιμνάζουν» γύρω από τη γέφυρα.

Και κάτι πιο γενικό, έχω ένα drip seal που είναι ματ κι όχι ημιδιαφανές όπως τα άλλα δυο. Αρκεί απλώς να στοχεύω τη σταγόνα να πέφτει μέσα ή πρέπει να σημαδεύω συγκεκριμένα τη γέφυρα; Με τα ημιδιαφανή το τελευταίο είναι αρκετά εύκολο, αλλά με το ματ όχι και τόσο.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #669 στις: Ιανουαρίου 03, 2014, 16:28 »
την εχω πατησει και εγω με δυνατα υγρα...η λυση;τον αφησα σε βοτκα για μερικες ωρες,στεγνωσε μετα και ολα οκ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #670 στις: Ιανουαρίου 03, 2014, 19:46 »
Ότι σου είπε και ο παραπάνω. Παίρνεις βότκα (καμία φτηνή, μην πάρεις καμία Belvedere!!!) και τον κάνεις μπανάκι. Φρόντισε να τον στεγνώσεις καλά μετά.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #671 στις: Ιανουαρίου 03, 2014, 20:51 »
Νά 'στε καλά, παίδες. Με πήρε κι ο Τάσος του e-smokers, μου έλυσε όλες τις απορίες και μου πρότεινε βράσιμο για 1 λεπτό σε νεράκι, για καθαρή αλλαγή γεύσης. Βότκα μου πρότεινε για συντήρηση, όταν μετά από καιρό μπουκώσει η τζούρα του.

ΤΓ: Έχει ξεμυρίσει εδώ και ώρα η καραμέλα. Τώρα μυρίζει μαστίχα.  :))

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #672 στις: Μαρτίου 21, 2014, 09:45 »
παιδιά καλημέρα
έχω μια ερώτηση-απορία, αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει :
τι ρόλο ακριβώς παίζει η γέφυρα και το μες υλικό που την περιβάλλει ;
η αν θέλετε ποια η διαφορά του bridge από τον bridgless ;
σας ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #673 στις: Μαρτίου 21, 2014, 10:42 »
Τα πρώτα ηλεκτρονικά τσιγάρα ήταν μεγέθουε περίπου τσιγάρο. Οι μπαταρίες αυτόματες, όπου ο ατμοπιητής βίδωνε πάνω. Πάνω στον ατμοποιητή (με γέφυρα μόνο τότε) κούμπωνε ένα σαν πλαστικό καπάκι με σφουγκάρι μέσα, το οποίο ήταν νοτισμένο με υγρό. Αυτό το σφουγκάρι ακουμπούσε  η γέφυρα και μετέφερε το υγρό στην αντίσταση. Επειδή αυτό το σύστημα δε δούλευε πολύ καλά, πολύ ξεχνάγαν την ιδέα με το σφουγκαράκι, κι απλά στάζαν υγρό στην αντίσταση. Αφού το είδαν οι εταιρείες, βγάλαν τέτοιους ατμοποιητές χωρίς τη γέφυρα, ώστε να "μην μπαίνει στη μέση" της γέυσης.

Το mesh γύρω από την αντίσταση τώρα, μέσα στο κεραμικό (στην περίπτωση που ρωτάς και για αυτό) είναι για να συγκρατεί μερικές σταγόνες μιας και το φιτίλι είναι το ίσα ίσα όσο μικρότερο γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #674 στις: Αυγούστου 15, 2014, 20:37 »
ενα λινκ για αγορα παιζει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342392 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206584 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597358 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357864 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11575 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193126 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1348 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1348 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592089 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios