vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

100 επισκέπτες, 2 χρήστες
george kotsopoulos, bokostas

Twitter

Cisco 306 atomizer Expert in dripping !

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #690 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 18:27 »
Το ντρίπ τιπ του δέλτα σου δε κάνει?Σαν μπουρί είναι  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #691 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 19:46 »
κι όμως όχι στο grail φυσικά και το δοκίμασα  :laugh1: η τρύπα όμως δεν είναι μεγάλη, στον δέλτα δίνει όντως πάρα πολύ αεράτη τζούρα, έτσι την θέλω και στο grail αλλά εκεί  :nope:

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #692 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 21:44 »
Με ψήσατε και παρήγγειλα και εγώ έναν από e-smokers. :D :D


Για να δω αν έχω καταλάβει, δεν αλλάζουμε αντίσταση ή κάτι τέτοιο, σωστά;  Πότε ξέρουμε ότι πρέπει να πάρουμε άλλον;  Επίσης μπορούμε να τον καθαρίσουμε με κάποιο τρόπο ή δεν χρειάζεται;


Τέλος, είδα ότι υπάρχουν with bridge & bridgeless, ποια είναι η διαφορά;


Α! και κάτι άλλο, αν θέλω να αλλάξω γεύση μπορώ κατευθείαν έτσι;  Κάτι τέτοιο κατάλαβα και ήταν από τους βασικούς λόγους γιατί τον θέλω για δοκιμές υγρών!

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #693 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 23:20 »
Για να δω αν έχω καταλάβει, δεν αλλάζουμε αντίσταση ή κάτι τέτοιο, σωστά;  Πότε ξέρουμε ότι πρέπει να πάρουμε άλλον;  Επίσης μπορούμε να τον καθαρίσουμε με κάποιο τρόπο ή δεν χρειάζεται;
Δεν αλλάζεις αντίσταση, απλά τον πετάς όταν θα παραδίδει πνεύμα. Θα το καταλάβεις ότι θέλει πέταμα όταν θα σου βγάζει λίγο ατμό ή και γεύση περίπου καμένου (αλλοιωμένη γεύση).
Προσωπικά δεν μπήκα ποτέ στην διαδικασία καθαρισμού.

Τέλος, είδα ότι υπάρχουν with bridge & bridgeless, ποια είναι η διαφορά;
Είναι περίπου τα ίδια, διαφορά τους η θερμοκρασία του ατμού. Τουλάχιστον αυτό αποκόμισα εγώ!

Α! και κάτι άλλο, αν θέλω να αλλάξω γεύση μπορώ κατευθείαν έτσι;  Κάτι τέτοιο κατάλαβα και ήταν από τους βασικούς λόγους γιατί τον θέλω για δοκιμές υγρών!
Σχεδόν αμέσως αλλάζει γεύση, είναι ότι πρέπει για τον λόγο που τον θες.

Προσοχή θέλει κατά το στρώσιμο. Υπάρχει σχετική απάντηση για το πως, στο παρόν νήμα.  ;)
Καλή συνέχεια. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #694 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 23:42 »
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.  Λογικά αύριο παραλαμβάνω οπότε θα επανέλθω με σχόλια σχετικά με την απόδοση.


Κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω είναι για το drip shield και το grail που είδα να αναφέρονται και τι κάνει το καθένα.


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #695 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 23:51 »
Το drip shield είναι αυτό που δίνεται μαζί με τον άτμο για να μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις. Ουσιαστικά το σώμα του ατμοποιητή και το επιστόμιο σε ένα!
Το grail είναι ένα shield χωρίς το drip. Έτσι σου δίνει την δυνατότητα να προσαρμόζεις όποιο drip (επιστόμιο) με μεγάλη τρύπα σε βολεύει!
Έβαλα το μεγάλη τρύπα σε έντονα, γιατί για να στάξεις και να πάει το υγρό εκεί που θες, γρήγορα και σωστά, χρειάζεσαι τέτοιο επιστόμιο. ;)

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #696 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 00:19 »

Κατάλαβα, είναι αυτά τα πλαστικά που είχε μέσα αυτό που πήρα.


Στο e-smokers είδα και το Siam PRECISION 306 Drip Shield, υποθέτω κάνει την ίδια δουλειά με τα πλαστικά απλά είναι SS και πιο όμορφο, σωστά;


Το grail είναι αυτό που είδα εδώ;


Έχεις να προτείνεις κανα drip tip που να κάνει;


Πολλές ερωτήσεις, το ξέρω αλλά θα μάθω που θα πάει  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #697 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 01:05 »
Όπως ακριβώς τα δείχνεις είναι!
Τώρα για επιστόμιο, δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι γιατί είναι ανάλογο του πως θέλει ο καθένας μας το δικό του.
Εάν ρωτήσεις στα καταστήματα που παρέθεσες, για επιστόμια για ντριπινγκ ατμοποιητές, έχουν να σου προτείνουν αρκετά.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #698 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 19:07 »
Να σημειώσω εδώ επειδή έχω και τα δύο, ότι το σιάμ είναι κουστουμάκι, δηλαδή βιδώνεις τον 306 στη μπαταρία σου και του το φοράς από πάνω κατ' επέκταση αν παραρίξεις υγρό θα έχεις διαρροές στην μπαταρία σου.Ποιοτικό πράγμα όμως, σου δίνει άλλη αίσθηση σε σχέση με τα πλαστικά, ωραία αεράτη τζούρα και λίγη μεγαλύτερη χωρητικότητα.Το grail από την άλλη είναι άλλο πράγμα.Βιδώνεις τον 306 στη βάση του και μετά από πάνω άλλα δύο κομμάτια, και πάνω βάζεις το ντριπ τιπ.Που σημαίνει στεγανότητα από κάτω ό,τι κι αν κάνεις.Επίσης ακόμα μεγαλύτερη χωρητικότητα μόλις το μάθεις και λίγο πιο σφιχτή τζούρα ό,τι ντριπ τιπ και να βάλεις.Όμορφο πολύ.Ακόμα εξυπηρετεί στο να ξεβιδώνεις τον 306 και να τον βράζεις σε λίγο νεράκι για καθαρή αλλαγή γεύσης, αν μείνει κανένα δυνατό υγρό, ή αν θες να τον βάλεις καμιά ωρίτσα σε βότκα για παράταση της ζωής του.Ενώ από το σιάμ, όσες φορές και να δοκίμασα να τον βγάλω γιατί σφίγγει για να εφαρμόζει σωστά, δεν τα κατάφερα και τον έκοβα.Κι εγώ προτιμώ να τον πετάω αφού κρατάει τόσοοοοο πολύ!

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #699 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 00:31 »
Λοιπόν, παρέλαβα σήμερα.


Τον ατμίζω στο cloupor mini (ναι, αυτό που λιώνει  ;D ;D ;D ) στα 15W, πήρα με bridge και 1.8Ω.  Από ντουμάνι είναι καλός έως αρκετά καλός, μου αρέσει.  Από γεύση τώρα δεν ξέρω, με μπερδεύει.  Με το ένα υγρό απογειώνεται με το άλλο θέλω να τον πετάξω  :dontknow: :wall:


Όπως και να' χει αλλάζει όντως εύκολα γεύση, όχι από την πρώτη τζούρα αλλά μόλις πάρω καμμένο και βάλω άλλη γεύση, στην 2-3 τζούρα είναι ενταξει.  Οπότε για αυτό που τον ήθελα είναι ότι πρέπει.  Νομίζω ότι θα τιμήσω και κάποιο κουστουμάκι, είτε το siam είτε το grail, θα δω.


Γενικά καλή αγορά, θεωρώ ότι είναι ιδανικός για να πας σε μαγαζί και να δοκιμάσεις υγρά και σίγουρα θα πάρω και άλλους  :thumpup: :thumpup: :thumpup:


Μπορώ να τον βράσω ή να τον βάλω σε οινόπνευμα όπως είναι (βγάζοντας το πλαστικό drip shield εννοείται);

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #700 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 09:02 »
μπορείς να τον βράσεις δυο λεπτά σε νεράκι, σε περίπτωση που κάποιο άρωμα επιμείνει για να φύγει εντελώς.Μετά από πολλά μλ χρήσης, μα πολλά, μπορείς να τον βάλεις σε ένα ποτηράκι με βότκα κάποιοι λένε και καθαρό φαρμακευτικό οινόπνευμα (δεν το έχω δοκιμάσει παρά μόνο με βότκα) για καμιά ωρίτσα άντε δύο το πολύ.Στο ενδοιάμεσο κάνε και καμιά ανάδευση μήπως και ξεκολλήσουν τίποτε κατάλοιπα.Αυτό είναι για μιά μικρή ανάστασή του για λίγο ακόμα όταν σφίξει κάπως η τζούρα του ή μειωθεί ο ατμός ή όταν δεν αντιλαμβάνεσαι πια τις γεύσεις.Ο cisco νομίζω ότι δεν τα πάει καλά με υγρά με μενθόλη, καταπίνονται τα αρώματα και βγαίνει άγρια η μενθόλη.Με όλα τα άλλα  :love_hearts: Έχε υπόψιν σου ότι μετά από 4-5 μέρες χρήσης αρχίζει να δίνει τα καλύτερά του!

Τον δοκίμασες σε χαμηλότερα βατ και δεν σου άρεσε;Εγώ με τον 1.8 εκεί που ατμίζεις εσύ δεν καταλαβαίνω γεύση...

Μην τον αφήνεις στο σημείο να παίρνεις σιδερίλα κάθε φορά, γιατί μειώνεις τη διάρκεια ζωής του.Επίσης όταν τον αφήνεις στην άκρη μην τον αφήνεις ποτέ στεγνό, στάξει μια δυο σταγόνες πρώτα.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #701 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 13:49 »
Δεν δοκίμασα χαμηλότερα Watt, να πω την αλήθεια, θα το δοκιμάσω και θα σου πω.

Επίσης τον έβρασα χτες και όντως έφυγαν όλες οι μυρωδιές  :thumpup:

Σήμερα νομίζω ότι είναι λίγο καλύτερος σε απόδοση γεύσης, θα δείξει!

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #702 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 21:40 »
Oι cisco θελουν φροντιδα κ προδερμ.. Δε θελουν γκαζια..  :nope:
Χαλαρα πραματα σε watt, ετσι ωστε να απολαμαβανεις..  :thumpup: :thumpup:



Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #703 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 23:23 »
Δε θελουν γκαζια..  :nope:

Αυτό ακριβώς. Προσαρμοσε τα βατ να σου βγάζει 3,7v και εκεί θα καταλάβεις τι αγόρασες.
Εκεί θα αντιληφθείς στο υγρό σου γεύσεις που δεν περιμένεις ότι υπάρχουν μέσα!  ;)

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #704 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 13:29 »
Είχατε δίκιο ρε παιδιά, μόλις κατέβασα τα watt έφτιαξε πολύ η γεύση του!  :bow:

Αυτή την στιγμή ατμίζω στα 8 - 9W και η γεύση  :baby: :baby: :baby:

Σας  ευχαριστώ  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114007 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154132 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568076 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243211 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293397 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1539 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 964 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3863 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13837 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios