vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 1 χρήστης
bloodlessz

Twitter

Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό

Αποσυνδεδεμένος geopal

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #120 στις: Απριλίου 19, 2014, 12:41 »
Εγώ κατάλαβα πως με το "με το 12άρι τελείωνα τη μπαταρία σε 5 ώρες " εννοεί ο φίλος ότι δεν του έφτανε η νικοτίνη και το είχε πιπίλα. Γι' αυτό πήρε 18αρι. Όχι ότι έπαιξε ρόλο το υγρό για το άδειασμα της μπαταρίας!
Φίλε, δοκίμασε και υγρά με μεγαλύτερο ποσοστό vg σε σχέση με pg. Επίσης, μπορείς να το ανεβάσεις το 12 δοκιμάζοντας και ενδιάμεσα (14/16) του 18 σε νικοτίνη.
Δε ξέρω τι ήταν τα υγρά που έκανες, σε ποσοστό pg/vg. Αλλά δες το λίγο αυτό που γράφω. Γιατί νομίζω ή η πολλή pg σε ενόχλησε, ή η περισσότερη νικοτίνη.
Με δυό-τρεις τυχαίες τζούρες καμένο, όπως λες, δε νομίζω να σου ερέθιζε τόσο το λαιμό.


Αυτό ακριβώς εννοούσα.. Πως δεν μου έφτανε η νικοτίνη. Ενδιάμεσα υγρά δυστυχώς δεν βρίσκω και μάλιστα πλέονμ παρατηρώ πως οι περισσότερες γεύσεις είναι σε 9 και 18... Ούτε καν 12...

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #121 στις: Απριλίου 19, 2014, 13:12 »
Άμα θέλεις 12mg νικοτίνη και το υγρό που σε ενδιαφέρει βγαίνει μόνο σε 9 και σε 18, μπορείς να πάρεις ένα 9άρι κι ένα 18άρι και να τα αναμίξεις. Για κάθε 2ml υγρού με 9mg θα προσθέτεις 1ml με 18mg.

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #122 στις: Απριλίου 19, 2014, 21:34 »
Ολη μερα μια χαρα ειμαι με 50-50 pg-vg ειδικα το βραδυ του δινω και καταλαβαινει
Το πρωι ομως μαγκες δε μπορω να μιλησω,βηχα καθολου αλλα ξηρο λαιμο γδαρσιμο.
Πινω 2-3 τσουρες καφε ξεκιναω να ατμιζω με μικρο πατημα κουμπιου γιατι με ενοχλει και με το υγρο που ανεφερα και οσο περναει η ωρα ο λαιμος επανερχετε και φτανω σε σημειο
να μη το αφηνω απο το χερι μου
Δε ξερω αν το παθαινει κ αλλος αυτο το περιεργο πραγμα.
Κανονικα αν σε πειραζει καποιο υγρο δε θα πρεπε να σε πειραζει ολη τη μερα?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 19, 2014, 21:43 από TakisStam »

Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #123 στις: Απριλίου 19, 2014, 21:44 »
Μήπως η ξηρότητα προέρχεται από ροχαλητό στον ύπνο ?
Αν σε πείραζε με κάποια αλλεργία θα είχες και όλη την υπόλοιπη μέρα τα ίδια συμπτώματα  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #124 στις: Απριλίου 19, 2014, 21:50 »
Η αληθεια ειναι οτι αναπνεω πολυ απο το στομα και οχι απο τη μυτη κατι που δε συστηνεται αλλα παντα το ειχα.
Δε ξερω  :hmmm:
Αφου φτανω σε σημειο στη διαρκεια της μερας να λεω στο εαυτο μου "μηπως θες παραπανω νικοτινη"?
Ελα ομως που το πρωι με ενοχλει τοσο πολυ που στις πρωτες τζουρες κραταω πατημενο το κουμπακι 1 δευτερολεπτο γιατι αν το κρατησω παραπανω παει..
Μετα απο κανα 10λεπτο κυριλε.Ξεκιναω να "δινω πονο"




Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #125 στις: Απριλίου 19, 2014, 21:54 »
Κοίτα, τώρα που το λες και με το κ.τ. έτσι ένιωθα και γω και κάθε πρωί δεν ξεκινούσα με βαθιές τζούρες. Αλλά το ίδιο και με το η.τ. το πρωί θες κάτι με λιγότερο ατμό πιο ελαφρύ και μόλις ανοίξουν οι πνεύμονες τους φουσκώνω τέρμα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #126 στις: Απριλίου 19, 2014, 22:00 »
Aπο βδομαδα θα κανω μια δοκιμη και με σκετη vg μηπως και..
Και θα δω πως θα παει.
Αν ειναι παντως να μη νιωθω οτι ατμιζω χωρις χτυπημα θα προτιμησω τον πρωινο 10λεπτο πονολαιμο.

Δοκιμασα οπως ειχα πει με σκετη vg(flavour art) αλλα δε μου αρεσει κατι.
Σιγουρα πιο φιλικη με το λαιμο η σκετη vg αλλα κατι δε μου αρεσει δε ξερω.Xωρια οτι κανω πολυ παραπανω υγρο.
Το γυρναω στα ετοιμα 50-50 και ας εχω ενα μικρο πρωινο πονολαιμο.


Από το συντoνισμό: Συγχώνευση συνεχόμενων μυνημάτων.
Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2014, 23:44 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος giannis kriti

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
  • τζημινιερα
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #127 στις: Απριλίου 23, 2014, 23:21 »
τη ατμο δουλεβης επησκευασημο η εργοστασιο και ακομα πανο σε μοντ μηχανηκο η vv ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #128 στις: Απριλίου 23, 2014, 23:29 »
vision spiner 1300 και σε ενα itaste svd.
Mε ατμο τον μικρο protank 2.

Αποσυνδεδεμένος giannis kriti

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
  • τζημινιερα
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #129 στις: Απριλίου 23, 2014, 23:41 »
κατα την γνομημου παντα με ενα επησκευασημο και χαμηλες αντηστασης η σκετη vg με αρωμα η χωρεις θα σε καληψη πληρος και με χαμηλη νικοτηνη θα περνης φουλ χτηπημα και απηστευτο ντουμανη ;) ;) εγω τουλαχηστον ετσει το εχω κανει και με καληβη πληρος μιας και με πηραζε η pg σε σηνδιασμο με την νικοτηνη ειχα βηχα ξιροτητα το πρωη παντα ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #130 στις: Απριλίου 24, 2014, 13:48 »
Aπο βδομαδα θα κανω μια δοκιμη και με σκετη vg μηπως και..
Και θα δω πως θα παει.
Αν ειναι παντως να μη νιωθω οτι ατμιζω χωρις χτυπημα θα προτιμησω τον πρωινο 10λεπτο πονολαιμο.

Δοκιμασα οπως ειχα πει με σκετη vg(flavour art) αλλα δε μου αρεσει κατι.
Σιγουρα πιο φιλικη με το λαιμο η σκετη vg αλλα κατι δε μου αρεσει δε ξερω.Xωρια οτι κανω πολυ παραπανω υγρο.
Το γυρναω στα ετοιμα 50-50 και ας εχω ενα μικρο πρωινο πονολαιμο.


Από το συντoνισμό: Συγχώνευση συνεχόμενων μυνημάτων.
Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας

Δεν είναι απαραίτητο να πας από το 50-50 σε σκέτη vg!
Kαι μένα το 50-50 μου είναι κάπως "σκληρό", αλλά με τη σκέτη vg είναι σαν να μην ατμίζω καθόλου.
Πήγαινε σε diy, και δοκίμασε 40-60 ή 30-70 pg-vg, ή ακόμα και 20-80 στην ανάγκη.
Νομίζω θα είναι καλύτερα από σκέτη vg!

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #131 στις: Απριλίου 24, 2014, 15:15 »
Όπως το λέει και η Σένια, επειδή μου αρέσει το ντουμανι αλλά θέλω και λίγο χτύπημα παραπάνω χωρίς με με ενοχλεί στο λαιμό  κάνω τα υγρά 75vg/25pg και επειδή είμαι και ψηλά σε νικοτίνη θα το κάνω 80/20.

Sent from my C1605 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #132 στις: Μαΐου 16, 2014, 06:45 »
Τελικα κατεβασα τη νικοτινη στο 12 και το προβλημα λυθηκε.Δε με πειραζει τελικα η pg και ουτε ειμαι αλλεργικος
και παλι καλα γιατι καποιες μερες που ατμιζα σκετη vg ηθελα 3 μπαταριες στο mod ενω τωρα με 1 τη βγαζω ολη μερα.
Τι πραμα ειναι αυτη η σκετη vg,με 18αρα νικοτινη και το ειχα κατι παραπανω απο πιπιλα αλλα και παλι δεν ευχαριστιομουν,αφου σε μια φαση με πονεσε το κεφαλι μου απο τη νικοτινη
και την επεσα για υπνο. :))

Αποσυνδεδεμένος Christel

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #133 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 22:15 »
καλησπερα σε ολους .καινουργια στο χωρο μολις 3 μερες ατμισματος και εχς καταφερει αν μη τι αλλο να μου βρομαει το κανονικο τσιγαρο (στριφτο εκανα ).εχω και εγω προβλημα στο λαιμο σαν πονο σαν μπουκωμα ... εχω tobacco 11 αλλα οταν δοκιμασα τι να παρω τα μικροτερα σε περιεκτικοτητα δεν μου εδιναν την ιδια αισθηση τσιγαρου οπως αυτο . τι να κανω?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #134 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 22:18 »
Αλλαξε την συνθεση του υγρου.
Αν δηλαδη αυτο ειναι vg βρες καποιο υγρο που να σου αρεσει σε pg
Αν τωρα ειναι και απο τα δυο εκει θελει περισσοτερες εναλλαγες στις ποσοτητες  vg η pg μεχρι να βρεις το καταλληλο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115907 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824371 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507385 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8936 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568779 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem