vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

222 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, tibolaso, Buliwyf, vasim, manoslykos, maprix, ZoeM

Twitter

Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό

Αποσυνδεδεμένος akis8607

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #195 στις: Απριλίου 07, 2016, 19:57 »
τωρα 2 μερες κανω σκετη βαση και ηρεμησα.....
καλα τι εχει μεσα και με πειραξε τοσο πολυ??

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #196 στις: Απριλίου 07, 2016, 20:28 »
Δεν έχουμε τις συνταγές των υγρών, μόνο την προσωπική του εμπειρία ο καθένας.
Σε πολλούς υπήρξε κάποια στιγμή ένα υγρό που είπαμε "ποτέ ξανά". Συνήθως ήταν κάτι που δεν ενοχλούσε κανέναν άλλο. :dontknow:
Μαθαίνουμε από τον οργανισμό μας και συνεχίζουμε.
Φαίνεται να είχες αλλεργική αντίδραση σε κάτι.
Παρασκευάστρια των numbers της Nobacco είναι η AtmosLab. Αυτό δεν σε βοηθά πολύ, γιατί μπορεί να μην ξαναέχεις κανένα πρόβλημα με τίποτα άλλο δικό της. Ίσως να προσέχεις σε δικά της υγρά ίδιου γευστικού ύφους με το Νο2, να τα δοκιμάζεις σε μικρές ποσότητες στην αρχή.

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #197 στις: Μαΐου 14, 2016, 17:14 »
Όσοι έχετε παρατηρήσει κατά καιρούς κάποιο κάψιμο στον λαιμό, έχει τύχει να προχωρήσει και προς τον οισοφάγο? Τις τελευταίες 5 ημέρες έχω έντονο κάψιμο από τον λαιμό μέχρι το στέρνο και έχω αρχίσει και ανησυχώ γιατί δεν περνάει με τίποτα...
Υγρά δεν έχω αλλάξει εδώ και 2 χρόνια...

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #198 στις: Μαΐου 14, 2016, 17:40 »
Υπάρχει περίπτωση να μην είναι από τα υγρά ή το άτμισμα γενικότερα.  ;)
Εγώ δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #199 στις: Μαΐου 14, 2016, 17:54 »
Όσοι έχετε παρατηρήσει κατά καιρούς κάποιο κάψιμο στον λαιμό, έχει τύχει να προχωρήσει και προς τον οισοφάγο? Τις τελευταίες 5 ημέρες έχω έντονο κάψιμο από τον λαιμό μέχρι το στέρνο και έχω αρχίσει και ανησυχώ γιατί δεν περνάει με τίποτα...
Υγρά δεν έχω αλλάξει εδώ και 2 χρόνια...

αφου δεν περναει φιλε ,να πας στον γιατρο ,με το αν εχει ακουσει κανεις τιποτα δεν βγαζεις ακρη ,με την υγεια δεν παιζεις !!

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #200 στις: Μαΐου 14, 2016, 18:02 »
Θα αφήσω 2-3 ημέρες δίχως να ατμίσω να δω αν υποχωρήσει. Ήθελα να δω αν συνέβει και σε άλλους

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #201 στις: Μαΐου 16, 2016, 14:07 »
Μόλις γύρισα από το γιατρό ο οποίος με ξεσκόνισε και ατμίζει και ο ίδιος. Λοιπόν, δεν βρήκε τίποτα το ανησυχητικό σε ότι αφορά λεμφαδένες οισοφάγο κλπ, παρά μόνο προχωρημένης μορφής φαρυγγίτιδα. Μου είπε πως σίγουρα κάτι στα υγρά με πειράζει και πρέπει να το βρω οπωσδήποτε γιατί θα εξελιχθεί σε χρόνια. Πρότεινε μηδενική vg δίχως αρώματα σε χαμηλά watt και αν δεν υποχωρήσουν τα συμπτώματα, μου είπε θα πρέπει να το σκεφτώ σοβαρά να το κόψω... :'(

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #202 στις: Μαΐου 16, 2016, 15:32 »
Αναρωτιέμαι, μετά από τόσα χρόνια, τώρα θυμήθηκε να σε πειράξει? Χλωμό το κόβω.
Μήπως έχεις αυξήσει τελευταία τα ml που ατμίζεις? Πόσα ml κάνεις τη μέρα? Πόσα έκανες πρίν?
Καλά έκανες φυσικά και πήγες στο γιατρό. Απόλυτα σεβαστό το ότι λέει. Εγώ μάλιστα προσωπικά θα σταματούσα τελείως το άτμισμα για μερικές μέρες για να δώ αν θα αλλάξει κάτι. Αν το πρόβλημα εξαφανιζόταν τελείως, θα ξανάρχιζα ακριβώς με ότι είχα σταματήσει. Αν ξανάρχιζε το πρόβλημα θα ήταν ένδειξη/απόδειξη ότι πραγματικά φταίει κάτι που έχει σχέση με το άτμισμα. Τότε μόνο θα έψαχνα τις υπόλοιπες λεπτομέρειες (υψηλότερη VG, μηδενική νικοτίνη, λιγότερα ml κλπ)

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #203 στις: Μαΐου 16, 2016, 15:48 »
Κοίτα, σίγουρα το έχω αυξήσει, (για να μην πω ξεφτιλίσει) με μερικές φορές πάνω και από 10ml την ημέρα και σκεφτόμουν πως οι νέοι ατμοποιητές είναι σαφώς πιο δυνατοί από τους προγενέστερους. Παλιότερα είχα ξεκινήσει για κανένα 6μηνο με 18mg νικοτίνη. Αργότερα σταθεροποιήθηκα στο 10-12 mg και πλέον είμαι στο 6mg.
(Η γυναίκα μου καπνίζει κανονικά και όποτε κάνει μια τζούρα από το δικό μου, βήχει και μου λέει ότι της καίει το στήθος και απορεί πως το έχω όλη μέρα πιπίλα)

Ανέκαθεν πάντως όποτε ξέφευγα πολύ σε ml, το πρωί είχα ξηρότητα και ελαφρύ ερεθισμό που πάντα έφευγε με τον πρωινό καφέ.
Δοκίμασα προχθές χωρίς να ατμίσω και ένιωθα καλύτερα. Μόλις ατμίζω μέσα σε μισή ώρα, αρχίζει το έντονο κάψιμο στο λαιμό.

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #204 στις: Μαΐου 16, 2016, 20:01 »
Ετσι, και γώ όταν το παραχ$%^ νοιώθω ένα μπούχτισμα, μιά ξηρότητα στο στόμα, ένα κάτι τι... είναι το καμπανάκι ότι παράγινε πιπίλα.
:baby:
Κάνε λίγο κράτει μέχρι να γίνεις καλά και μετά βάλε στόχο τα 5-6 ml. Και γω στα 10ml είμαι και έχω πάρει απόφαση να το φτάσω στα 6 οπωσδήποτε (και για οικονομικούς λόγους άλλωστε)

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #205 στις: Μαΐου 16, 2016, 22:42 »
Παντως ΤΝΤ για να σε παρηγορησω η σκετη βαση με λιιιιιιγο αρωματακι ή   και καθολου είναι πολύ ωραια! Μου αρεσε της eliquid  η 50/50.
 Κι αν χρειαστει να αναπνεεις μονο αερακι της πολης η του βουνου. ριξε μια ματια σ αυτο το νηματακι. Ειμαστε αρκετοι ειτε μας κουναει το δαχτυλο ο γιατρος ειτε οχι! 
Περαστικα! :)

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 591
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #206 στις: Μαΐου 16, 2016, 23:16 »
Zelatini άντε ο αέρας του βουνού έχει Ο νικοτίνη αυτός της πολης ξέρεις ποσά Mg έχει ? περαστικά TNT . Μπούκωμα στο στήθος  συνήθως προς το βράδυ εχω και γω μάλλον απο νικοτίνη πρέπει να ειναι ,αν και 6αρα πρέπει μάλλον να ελαττώσο  :confused1: :yahoo:ξέχασα να αναφέρω και βραχνάδα στη φωνή , ειναι φυσιολογικό ?

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #207 στις: Μαΐου 17, 2016, 08:44 »
Ευχαριστώ Ηρακλή και zelatini. Όντως πάντως και σκέτη vg δεν είναι και τόσο χάλια...:)

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #208 στις: Μαΐου 17, 2016, 09:21 »
@TNT ξέχασα να σε ρωτήσω κάτι βασικό... πίνεις νεράκι? πόσο πίνεις τη μέρα?

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #209 στις: Μαΐου 17, 2016, 09:26 »
Δεν έπινα πολύ, αλλά τελευταία πίνω αναγκαστικά γιατί αλλιώς δεν παλεύεται...:) Τώρα μαζί με το Η.Τ έχω και ένα ποτήρι πάντα δίπλα...κάπου στα 2λίτρα πρέπει να φτάνω, αλλά μάλλον θέλει και λίγο παραπάνω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem