vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

109 επισκέπτες, 2 χρήστες
Doubt, camber

Twitter

Cartomizers

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Cartomizers
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 17, 2010, 16:42 »
Τώρα με τον αντάπτορα 510-401 τον χρησιμοποιώ στο tornado, όταν βγαίνω βόλτα. Αλλά και πάλι με μπουκαλάκια, τσιμπιδάκια, συνδετήρα... >:(
Ενώ με τα κάρτο, είμαι άρχοντας!!!
Εντάξει βρε, δεν είναι και τόσο τραγικό, πάντα υπάρχει η δυνατότητα να γεμίσεις 5 carts και να αλλάζεις αυτό που χρησιμοποιείς μόλις τελειώνει.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizers
« Απάντηση #61 στις: Απριλίου 17, 2010, 17:12 »
Εντάξει βρε, δεν είναι και τόσο τραγικό, πάντα υπάρχει η δυνατότητα να γεμίσεις 5 carts και να αλλάζεις αυτό που χρησιμοποιείς μόλις τελειώνει.
Άστο, μην ανέβεις σε νικοτίνη για τα παλιοκάρτο. Καλά είσαι. Κι εγώ το είχα ρίξει στα 6-11 και σιγά σιγά το ξανανέβασα! Αλλά για να είμαι ειλικρινής, το τελευταίο διάστημα ατμίζω vinirette 15mg και το έχει το χτυπηματάκι του!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Cartomizers
« Απάντηση #62 στις: Απριλίου 17, 2010, 20:25 »
Και κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει, τα 808 έχουν καλύτερο χτύπημα με τις δικές τους μπαταρίες (έχω των 380mAh) παρά με τις eGo ή το passthrough.
Αρα είτε ο αντάπτορας κόβει την απόδοση είτε η μπαταρία του 808 έχει περισσότερα βόλτ (δεν την έχω μετρήσει)

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizers
« Απάντηση #63 στις: Απριλίου 17, 2010, 20:31 »
Λοιπόν, 7η μέρα σήμερα με το ίδιο cartomizer και το άνοιξα να δω αν έχει καεί ο πολυεστέρας. Υπήρχε πράγματι μια τρύπα με διάμετρο φακής και γύρω από την τρύπα πολύ αχνή κιτρινίλα σε πολύ μικρή έκταση. Ο υπόλοιπος πολυεστέρας πεντακάθαρος. Όντως μια μέρα, ενώ είχα αντιληφθεί ότι είχε αρχίσει να στεγνώνει ο πολυεστέρας και έπρεπε να ξαναγεμίσω, τράβηξα τη μοιραία τζούρα η οποία μου έδωσε μια γεύση καμένου.

Τώρα, πήρα ένα από τα άσπρα cartomizer από funstore και πρόσεξα πως ο πολυεστέρας φαινόταν νωπός. Αρχικά πίστεψα ότι ήταν προγεμισμένο και είχε γίνει λάθος, όμως δεν ήταν. Έσταξα 19 σταγόνες, τράβηξα τζούρα και μου ήρθε ο ουρανός σφοντύλι! Είχε μια απαίσια γεύση σαν βερνίκι, σαν κόλλα, κάτι τέτοιο. >:(
Τα μαύρα  cartomizer που έχω από HG που το πακέτο γράφει "accessories" και βρίσκονται σε συσκευασία σαν των Depon, δεν έχουν καμία μυρωδιά ούτε υγρό. Απογοήτευση!

Θα τα πλύνω όλα όπως στο βίντεο σε βραστό νερό και ελπίζω η μυρωδιά να υποχωρήσει.
Πάντως και οινόπνευμα που έσταξα, δεν έκανε πολλά πράγματα. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Cartomizers
« Απάντηση #64 στις: Απριλίου 17, 2010, 21:25 »
Δεν βαριέσαι ρε Billy ?

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizers
« Απάντηση #65 στις: Απριλίου 17, 2010, 21:51 »
Δεν βαριέσαι ρε Billy ?
Βαριέμαι αλλά τι να κάνω? Να πετάξω 5 πακέτα καρτο?

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Cartomizers
« Απάντηση #66 στις: Απριλίου 18, 2010, 00:53 »
Τώρα, πήρα ένα από τα άσπρα cartomizer από funstore και πρόσεξα πως ο πολυεστέρας φαινόταν νωπός. Αρχικά πίστεψα ότι ήταν προγεμισμένο και είχε γίνει λάθος, όμως δεν ήταν. Έσταξα 19 σταγόνες, τράβηξα τζούρα και μου ήρθε ο ουρανός σφοντύλι! Είχε μια απαίσια γεύση σαν βερνίκι, σαν κόλλα, κάτι τέτοιο. >:(
Παράξενο :hmmm: από funstore πήρα και δεν είχαν τέτοιο θέμα, μήπως πέτυχες προβληματικό κομμάτι; Δοκίμασε κανένα ακόμα πριν αρχίσεις να βράζεις.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizers
« Απάντηση #67 στις: Απριλίου 18, 2010, 01:32 »
Παράξενο :hmmm: από funstore πήρα και δεν είχαν τέτοιο θέμα, μήπως πέτυχες προβληματικό κομμάτι; Δοκίμασε κανένα ακόμα πριν αρχίσεις να βράζεις.
Τα έβρασα και τώρα τα έχω απλώσει. Όλα μυρίζουν κόλλα και ήταν νωπά. Βάζουν εργοστασιακό υγρό για κάποιο λόγο? Πολλή κόλλα αδερφάκι μου. :heat:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizers
« Απάντηση #68 στις: Απριλίου 18, 2010, 08:35 »
την κόλλα δηλαδή που την βάζουν ?

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizers
« Απάντηση #69 στις: Απριλίου 18, 2010, 16:30 »
την κόλλα δηλαδή που την βάζουν ?
Το καπάκι είναι κολλημένο με κόλλα. Το εξωτερικό αυτοκόλλητο αν το ξεκολλήσεις έχει την ίδια μυρωδιά με αυτή που είχε όταν άτμισα το πρώτο. Πρέπει, από την κλεισούρα να παίρνει την μυρουδιά και ο πολυεστέρας. Εκτός κι αν βάζουν υγρό γιατί δείχνει νωπός. Αλλά τι υγρό και γιατί?  :confused1:

EDIT> Η μυρωδιά έφυγε με το βράσιμο! Με ταλαιπώρησαν λίγο αλλά το αποτέλεσμα είναι πολύ ικανοποιητικό!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 18, 2010, 16:44 από Vasilis »

Απ: Cartomizers
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 27, 2010, 19:09 »
Καλησπέρα

Εχω  2  ειδων  μπαταριες :   Njoy   &  Greensmoke  .. Εκτος  από τα  δικά  τους  Cartomizers  μπορω  να  βάλω  κ  αλλα ?  Εχετε  να μου  συστήσετε  καποια  για  τα  συγκεκριμένα που έχω?
Ευχαριστω


Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizers
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 27, 2010, 20:25 »
Καλησπέρα gegeor και καλώς ήρθες. Για το greensmoke χωρίς να είμαι 100% σίγουρος μπορείς να χρησιμοποιήσεις KR808D-1 cartomizer (από Ελλάδα μόνο στο http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=184)
και για njoy μόνο από εξωτερικό cartomizer για RN4081.

Απ: Cartomizers
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 27, 2010, 22:44 »
Σε  ευχαριστω  Βασιλη....Τα ειδα  αυτα  που προτεινεις  κ  ετσι  οπως  δειχνουν  ειναι τα  σωστα....Στο μεταξυ ομως Θα προσπαθησω  να  εφαρμοσω  την πρακτικη με  τις  σταγονες  να  δω  το αποτελεσμα .....

Γ.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizers
« Απάντηση #73 στις: Ιουνίου 05, 2010, 13:19 »
Παρελαβα προχθες καρτομαιζερ απο funstore KR808D1 και σημερα αποφασισα να δοκιμασω ενα για πρωτη φορα.Αφου το γεμισα με vinirette kafe (20 σταγονες) το χρησιμοποιησα στα 5 βολτ.Πρωτες εντυπωσεις αναμικτες.Ζεστος ατμος,σφιχτη τζουρα χτυπημα τελειο για να μην πω ανυποφορο στα 5 βολτ.Δυο μειον για μενα το επιστομιο που ειναι στρογγυλο και η διαφορετικη γευση που δινει.Στην διαρκεια χρησης σκεφτηκα κατι για να απαλλαγω απο το ενοχλητικο για μενα επιστομιο.Εβγαλα τα πλαστικα καπακια του καρτο και εβαλα ενα επιστομιο 901 καινουργιο γιατι αν δεν ειναι κολυμπαει μεσα στο καρτο απο την χρηση του στον 510.Εδω μου ηρθε η ιδεα να γεμισω το φιλτρακι του 901 με φιλτρο απορροφητηρα και υγρο μαζι.Το αποτελεσμα ειναι καταπληκτικο,γιατι απλα μεχρι στιγμης απο οτι βλεπω δουλευει σαν τον 510 και χωρια την χωρητικοτητα του 20 σταγονες στο καρτο και 10 στο 901 επιστομιο.Εδω και δυο ωρες περιπου λειτουργει η ιδεα καλα.Περισσοτερα συμπερασματα μετα απο αρκετη χρηση.
ΥΓ:Παρατηρησα επισης οταν εβγαλα το φιλτρο του 901 ενω ο υαλοβαμβακας ηταν στεγνος η γευση και ο ατμος παρεμενε ιδιος πραγμα που σημαινει οτι μαλλον συνεχιζει να αντλει υγρο απο το καρτο  :hmmm: Θα φανει στην διαρκεια.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Cartomizers
« Απάντηση #74 στις: Ιουνίου 05, 2010, 14:01 »
Παρελαβα προχθες καρτομαιζερ απο funstore KR808D1 και σημερα αποφασισα να δοκιμασω ενα για πρωτη φορα.Αφου το γεμισα με vinirette kafe (20 σταγονες) το χρησιμοποιησα στα 5 βολτ.Πρωτες εντυπωσεις αναμικτες.Ζεστος ατμος,σφιχτη τζουρα χτυπημα τελειο για να μην πω ανυποφορο στα 5 βολτ.Δυο μειον για μενα το επιστομιο που ειναι στρογγυλο και η διαφορετικη γευση που δινει.Στην διαρκεια χρησης σκεφτηκα κατι για να απαλλαγω απο το ενοχλητικο για μενα επιστομιο.Εβγαλα τα πλαστικα καπακια του καρτο και εβαλα ενα επιστομιο 901 καινουργιο γιατι αν δεν ειναι κολυμπαει μεσα στο καρτο απο την χρηση του στον 510.Εδω μου ηρθε η ιδεα να γεμισω το φιλτρακι του 901 με φιλτρο απορροφητηρα και υγρο μαζι.Το αποτελεσμα ειναι καταπληκτικο,γιατι απλα μεχρι στιγμης απο οτι βλεπω δουλευει σαν τον 510 και χωρια την χωρητικοτητα του 20 σταγονες στο καρτο και 10 στο 901 επιστομιο.Εδω και δυο ωρες περιπου λειτουργει η ιδεα καλα.Περισσοτερα συμπερασματα μετα απο αρκετη χρηση.
ΥΓ:Παρατηρησα επισης οταν εβγαλα το φιλτρο του 901 ενω ο υαλοβαμβακας ηταν στεγνος η γευση και ο ατμος παρεμενε ιδιος πραγμα που σημαινει οτι μαλλον συνεχιζει να αντλει υγρο απο το καρτο  :hmmm: Θα φανει στην διαρκεια.
Ωραία πατέντα! Μήπως μπορείς να μετρήσεις την αντίσταση στα cartomizers; Γιατί τα δικά μου (KR808D1 από funstore - 3.2Ω) στα 5V ίσα που πλησίαζαν το χτύπημα που έχει ο 510 στα 3.7V. Ίσως μείωσαν την αντίσταση στα πιο καινούργια :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116051 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8956 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154824 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568852 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243938 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294250 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1777 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762823 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1142 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4031 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem