vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

144 επισκέπτες, 7 χρήστες
ahill2, manoslykos, funes, tsiv, lagoudakis, mfk, bloodlessz

Twitter

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #105 στις: Αυγούστου 21, 2012, 10:00 »


με ανταπτορα την χρησιμοποιεισ την μπαταρια?




να σου πω την αληθεια δεν ξερω ποιος ειναι τον πηρα απο το καταστημα της nobacco στη λαρισα. ακομα δεν τον εχω δοκιμασει

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #106 στις: Αυγούστου 21, 2012, 10:38 »
νομιζω θα το χρειαστεισ αυτο για να κουμπωσεισ τον epsilon πανω
http://www.nobacco.gr/el/productsgr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/hybrid/adaptor-901-510?keyword=hybrid

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #107 στις: Αυγούστου 22, 2012, 06:35 »
να σου πω την αληθεια δεν ξερω ποιος ειναι τον πηρα απο το καταστημα της nobacco στη Λαρισα. ακομα δεν τον εχω δοκιμασει
Θα χρειαστείς αντάπτορα 901-510

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #108 στις: Αυγούστου 22, 2012, 08:34 »

γιαννη εχω κατασταλαξει στο υγρο εδω και 5 μηνες κανω το ιδιο.
ενα ειδος lila pause..
oσο για τις 5νθημερες αλλαγες δεν το κανω για υγιεινη αλλα γιατι πεφτει η αποδοση - χαλανε!

Εγώ χρησιμοποιώ τον crystal εδώ και 27 μέρες με την πρώτη αντίσταση 1,8 και δουλεύει όπως την πρώτη μέρα.Πλούσιο ντουμάνι - γεύση από χτύπημε δεν μπορώ να σας πω ατμίζω μηδενική νικοτίνη. :yes: :yes: .Καμμένο δεν μου έχει δώσει παρά μόνο αν στεγνώσει από υγρό. :yes:

Του έχω κάνει 4 ή 5 καλά πλυσίματα - στεγνώματα και αντίστοιχα drυ burn.

Πιστεύω ότι η διάρκεια ζωής εξαρτάται και από την περιεκτικότητα των υγρών.Εγώ ατμίζω 60 pg 40 vg (και όμως έχω ντουμάνι) συνήθως σκέτη και σπάνια
χρησιμοποιώ ελάχιστες σταγόνες από ένα ελαφρύ άρωμα της e-cig το οποίο ποτέ δεν μου αφήνει κατάλοιπα.
Γνώμη μου ότι τα κατάλοιπα οφείλονται κατά κύριο λόγο στα αρώματα ειδικά σε αυτά με σκούρο χρώμα.

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #109 στις: Αυγούστου 22, 2012, 08:42 »
Για το dry burn να πω πως καλό είναι να αφαιρείται το σιλικονένιο καπάκι της αντίστασης
μιας και υπάρχει περίπτωση να "αναλιγώσει" με την αύξηση της θερμοκρασίας.

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #110 στις: Αυγούστου 27, 2012, 14:19 »
θελω να κανω μια ερωτηση.οι κεφαλες του C4+V3  ξερει κανεις αν ταιριαζουν στον nobacco Epsilon????

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #111 στις: Αυγούστου 27, 2012, 14:21 »
Ταιριάζουν κουτί! :)

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #112 στις: Αυγούστου 27, 2012, 14:21 »
Είναι οι ίδιες  :yes:
Ο Epsilon και ο ce4+ V3 είναι ο ίδιος ατμοποιητής με την διαφορά πως ο Epsilon
έχει το λογότυπο της εταιρείας που τον εισάγει και είναι η Nobacco :)

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #113 στις: Αυγούστου 27, 2012, 14:52 »
Καλημέρα σε όλους.
10η μέρα σήμερα που χρησιμοποιώ τον epsilon με δύο καθαρισματάκια ανά 4 ημέρες χωρίς dryburn.Μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Συνεχίζει να έχει καλή τζούρα(σίγουρα όχι όπως τις πρώτες 3 ημέρες),αλλά ακόμη πολύ καλή,το ίδιο χτύπημα και αρκετά καλή παραγωγή καπνού.Σημειωτέον ότι χρησιμοποιώ 60/40 PG/VG και άρωμα "καπνός" του atmos δυο τρείς σταγόνες vanilla.Τον T2 τον πέταξα πλέον(Με τρέλανε στις διαρροές).Καμμιά σχέση με τον epsilon.
Αν αλλάζω σχεδόν κάθε 10 ημέρες το ανταλλακτικό,τότε με 6,50€ το μήνα είμαι μια χαρά :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #114 στις: Αυγούστου 27, 2012, 15:02 »
Λοιπόν Γιάννη  urahara και λοιποί συνατμιστές.

Σήμερα ο πρώτος μου ce4 crystal  κλείνει 34 ημέρες λειτουργίας (από 25-7 συνάντηση olympiko).

Τον έχω ακόμη με την πρώτη από τις 3 κεφαλές την 1,8.

Πριν μισή ώρα συγκεκριμένα τον άνοιξα του έκανα ένα καλό πλύσιμο στη βρύση όπως πάντα.
Εχω εκπλαγεί που η αντίσταση και το φυτίλι είναι ακόμη καθαρά.Συγκεκριμένα το φυτίλι και κάτω από την αντίσταση
είναι άσπρο. :yes: :yes:

Βέβαια  πιθανόν παίζει μεγάλο ρόλο ότι ατμίζω σκέτη βάση 60pg 40vg χωρίς νικοτίνη και άρωμα.Μία στις τόσες ρίχνω από καμιά σταγόνα ελαφρύ αρωματάκι έτσι να σπάει η μονοτονία.

Μετά το στέγνωμα και το dryburnig τον έβαλα επάνω και δουλεύει άψογα,όπως την πρώτη μέρα.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Η αντίσταση και τα φυτίλια έχουν πολύ μεγαλίτερο χρόνο ζωής όταν ατμίζουμε σκέτη βάση χωρίς
                       νικοτίνη και αρώματα. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #115 στις: Αυγούστου 27, 2012, 15:06 »
Eμένα μου συμβαίνει το εξής παλαβό...

Όσες φορές έχω βγάλει πάνω στην εβδομάδα το ανταλλακτικό για να το καθαρίσω αφήνοντας το σε χλιαρό νερό και μετά καμια μέρα για στέγνωμα, μετά δεν μου δουλευει κανένα!!!! Βάζω καινούριο!

ΥΓ: Λες παππού να πάω σε επισκευάσιμο; :))

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #116 στις: Αυγούστου 27, 2012, 15:07 »
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Η αντίσταση και τα φυτίλια έχουν πολύ μεγαλίτερο χρόνο ζωής όταν ατμίζουμε σκέτη βάση χωρίς νικοτίνη και αρώματα. :dontknow:
:nope: δεν συμφωνώ με το συμπέρασμά σου αλλά δεν το αμφισβητώ.
Εγώ πιστεύω πως το πιο βασικό για μεγάλη διάρκεια είναι ο συχνός καθαρισμός
και η χρησιμοποίηση ενός μόνο υγρού σε κάθε tube. Αυτό λέει η εμπειρία μου
5 μήνες τώρα με clearomizer


ΥΓ. Γιώργο τι θα γίνει με τον πρώτο ce4+ θα τον πάρεις ? :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 27, 2012, 15:36 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #117 στις: Αυγούστου 27, 2012, 15:30 »
εγω papoy τεινω να συμφωνησω μαζι σου οσον αφορα στα αρωματα... αλλα και παλι ο συχνοσ καθαρισμοσ που λεει ο Γιαννησ + το ενα μονο υγρο κανει πολυ δουλεια... Πριν απο καθε καθαρισμο οταν κοιταζω την αντισταση την βλεπω μαυρισμενη (και στο ατμισμα εξαλλου καταλαβαινω οτι θελει καθαρισμα). Μετα το καθαρισμα ομωσ ανασταινεται η κεφαλη.

Dry burning κανω και εγω αλλα οχι καθε φορα, ασ πουμε ανα 2-3 καθαρισματα.
Εμενα το συμπερασμα ειναι οτι η αντισταση και τα φυτιλια στον crystal εχουν μεγαλυτερο χρονο ζωησ απο αλλουσ ατμοποιητεσ. Αν δεν χρησιμοποιεισ και αρωμα, φανταζομαι ακομη μεγαλυτερο.

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #118 στις: Αυγούστου 27, 2012, 15:54 »
Απλά μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που μου συμβαίνει μετά το πλύσιμο των κεφαλών...
Πάντα μετά από καθαρισμό του ce4+ V2, V3 μην περιμένεις να έχει αμέσως απόκριση αλλά
όπως όταν είναι καινούργιος θέλει το χρόνο του.
Μάλιστα καλό είναι να ξεκινάς πάλι με 2/3 του tube γέμισμα και να τον αφήνεις πλαγιαστό
για λίγη ώρα. Επίσης δεν θέλει πολύ ζόρισμα με απανωτές τζούρες στην αρχή  :)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #119 στις: Αυγούστου 27, 2012, 16:08 »
Για το dry burn να πω πως καλό είναι να αφαιρείται το σιλικονένιο καπάκι της αντίστασης
μιας και υπάρχει περίπτωση να "αναλιγώσει" με την αύξηση της θερμοκρασίας.

Γιάννη και για το πλύσιμο πρέπει να αφαιρείται το σιλικονένιο καπάκι για να καθαρίζει καλίτερα.Ασφαλώς dry burn χωρίς το σιλικονένιο
καπάκι το οποίο να τοποθετείται αφού κρυώσει το μέταλο από το dry burn.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499098 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy