vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 8 χρήστες
johnath, lounik, camber, Milarepa, Doubt, Parolos, andreashadji, bloodlessz

Twitter

Vapenova Flavours

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #75 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 17:35 »
Παιδιά έχετε να μου προτείνετε ένα καπνικό και ένα μη καπνικό περισσότερο φρουτένιο άρωμα της εταιρίας που να μην έχει οινόπνευμα και γεύση από ασετόν; Τη σοκολάτα και το donhl που δοκίμασα την είχαν και τα πέταξα..... :wall:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #76 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 17:57 »
red devil απο καπνικο.......
αλλα να εισαι φιδολος στην αραιωση αν το κανεις μονος σου...ξεκινα με 1% αραιωση....


για γλυκα-φρουτενια αρωματα δεν ξερω........ποτε δεν ασχοληθηκα....προτιμουσα να τα τρωω...... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 18:42 »
KINGGREECE σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Φέρνει έτσι καθόλου σε τσιγάρο (θα το ήθελα). Τι γεύση έχει;
To Prince το έχει κάνει κανείς;


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2013, 22:17 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 19:14 »
αυτο τωρα ειναι  υποκειμενικο......εχει μια επιγευση θα ελεγα σαν πουρο......!!!!
αλλοι που το δοκιμασαν το αγαπησαν ...αλλοι το πεταξαν......οποτε οτι και να σου πω ειναι θεμα γουστου.εγω δεν το εχω για ολη μερα...μου πεφτει ''βαρυ'' ..........αλλοι το εχουν πιπιλα....... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 19:55 »
KINGGREECE πρέπει να το αφήσω ανοιχτό το μπουκαλάκι για 2 μέρες ή μπορώ να κάνω τη μίξη κατ' ευθείαν; :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 20:39 »
εγω το ατμιζω μετα απο κανα δυο ωρες μολις το φτιαξω και σε αυτο το διαστημα του ριχνω κανα ανακατεμα......
και δεν το αφηνω ανοιχτο..........
οποτε δεν κανω ''ωριμανση'' κ.λ.π..........


βεβαια αυτο οσο μενει ''δενει'' .........


ξανατονιζω προσεχε την δοσολογια.ξεκινα με 1% και βλεπεις.....βεβαια σε καμια περιπτωση μην περασεις το 3% ........

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 13:57 »
Παιδιά έχετε να μου προτείνετε ένα καπνικό και ένα μη καπνικό περισσότερο φρουτένιο άρωμα της εταιρίας που να μην έχει οινόπνευμα και γεύση από ασετόν; Τη σοκολάτα και το donhl που δοκίμασα την είχαν και τα πέταξα..... :wall:
ένα καπνικό που είναι καλό είναι το red devil. πολύ καλό. το χρησιμοποιώ μαζί με άλλα που έχω φτιαξει μίξη, αλλά και μονο του είναι πολύ καλό. ένα μη καπνικό είναι ο ελληνικός καφές. πολύ καλός επίσης.  Και το καπουτσίνο είναι καλό, και το εσπρέσο. όλοι οι καφέδες που έχει η vapenova είναι καλοί. Βέβαια αυτά είναι γούστα, αλλά πιστεύω θα σ'αρέσουν.
Ακόμα πιο καπνικό που μοιάζει περισσότερο με τσιγάρο, είναι το greek tobacco. Επισης  και το RY μετράει. Καλά και αυτά στο είδος τους.
αραίωση 2%
Εγώ τα αφήνω 2 μέρες και έπειτα το ατμίζω, εκτός και αν δεν έχω (σπάνιο). Και κλειστό να είναι το μπουκάλι δεν τρέχει τπτ .
Κανονικά λένε ότι πρέπει να είναι κλειστο, αλλά να μην είναι γεμάτο το μπουκάλι, αλλά να είναι γεμάτο κατα τα 2/3, αλλά και πάλι λέω και υποστηρίζω δηλαδή, πως δεν τρέχει τπτ. και στη μια μέρα να το κάνεις πάλι λέει. απλά στο 48ωρο "έχει γίνει".
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2013, 14:05 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος lefthedef

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 14:44 »
εγω εχω δοκιμασει μερικα αρωματακια απο vapenova , θα ελεγα ειναι φτηνα και καλα αν βρεις τις γευσεις σου. σιγουρα εχει πολλα τα οποια αλλο περιμενεις και αλλο σου βγαινει αλλα μερικα ειναι πολυ καλα και εγω και καποιοι φιλοι μου εχουμε κολλησει.
Συνηθως για τα γουστα μου τα αραιωνω περιπου 17 σταγονες στα 10 ml.απο εκει και περα παιρνουν και αραιωση με πιο λιγο αρωμα χωρις να αλλαζουν δραματικα.


Red Devil :πολυ καλο καπνικο με επιγευση βανιλια, το συγκεκριμενο ακομα και καπνιστες το γουσταραν απο το αρωμα που αφηνει στην ατμοσφαιρα.
Greek Tobacco : πιο βαρυ καπνικο, ιδιαιτερα οταν δεσει και αλλαξει το χρωμα του προς το καφε... ισως βγαζει λιγο μελι, αλλα θα το βαθμολογουσα με 10/10 !!!!!!!!!!
Capuccino : οπως γραφτηκε πιο πανω ειναι πολυ καλο  ,αλλα εδω θελει λιγο προσοχη απο 15-17 σταγονες στα 10μλ εβγαζε και το γαλατακι του capuccino, με περισσοτερες σταγονες μπουκωνει...
Prince : καπνικο ελαφρυ, πιο πολυ ομως μου βγαζει δαμασκηνο.
Ry4 : και αυτο ελαφρυ σαν καπνικο ,δεν κουραζει ομως και μπορει καποιος να το κανει ολη μερα !!!
davidorf : απλα χαλια.... κατι σαν φαρμακιλα μου βγαζει....
Οriental : περιγραφεται ως καπνικο, αλλα πιο πολυ σαν μαστιχα Χιου μου φανηκε....
Mocca : βγαζει ακριβως αυτο που περιγραφει το ονομα του Μοκα !!! ελαφρια μεν αλλα μοκα !!!!!!!







Αποσυνδεδεμένος georgenik

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 15:58 »
Όσα αρώματα της vapenova και της inavera έχω δοκιμάσει μου φέρνουν Κολονία,χάλια.

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 19:17 »
έχω γύρω στα 20+ συμπυκνωμένα αρώματα της vapenova και καμιά δεκαριά της inawera. Το greek tobacco το έχω, αλλά το άλλο της inawera που λες δεν το έχω δοκιμάσει καν. Για τα άλλα μπορώ όμως να μιλήσω, και έχω να πω πως στη γεύση που μου δίνουν, δεν έχουν καμιά σχέση μεταξύ τους.


tablet with linux format


Μα δεν τα βγάζει απαραίτητα με τα ίδια ονόμοτα ούτε αυτά που χρησιμοποιεί τα προσφέρει και σε έκδοση Inawera οπότε πως να έχουν σχέση. Τέλος πάντων, επειδή την Inawerίλα την καταλαβαίνω από μιλια μακριά, κι επειδή οι τιμές είναι και ίδιες "τύπου Inawera" δεν προτίθεμαι να προχωρήσω σε περαιτέρω δοκιμές.

Υπάρχουν όμως και κάποια που εντόπισα με τα ΙΔΙΑ ακριβώς ονόματα και τα έχω σε Inawera. Μέχρι και το ταμπελάκι στα καπνικά ίδιο concept με της Inawera είναι και η τιμή φυσικά.

Π.Χ.

Oriental
Kent
Tobacco Black Cherry
Camtel
Donhil
 

Τα γλυκά και φρούτα πιστεύω ότι είναι από στοκ σε αρώματα Flavourart και Inawera. Για να βρεί κανείς τις αντιστοιχίες θα πρέπει να πάρει όλη την γκάμα της Inawera κάτι που δεν σκοπεύω να κάνω μετά από 40+ αρώματα που έχω πάρει από αυτούς. Πάντως προσωπικά αυτό πιστεύω και όποιος θέλει είναι ελεύθερος να δοκιμάσει αγοράζοντας και τις δυο εκδόσεις. Δεν σημαίνει ότι είναι κάτι κακό αυτό που λέω φυσικά και απλά το σημειώνω.






Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 19:49 »
Εγώ έχω κολήσει 8+ μήνες με το RY4 πάντως και δεν έχει καμία σχέση με inawera...για FA δε γνωρίζω καθώς δεν έχω δοκιμάσει το RY4 τους.

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 26, 2013, 22:49 »

Μα δεν τα βγάζει απαραίτητα με τα ίδια ονόμοτα ούτε αυτά που χρησιμοποιεί τα προσφέρει και σε έκδοση Inawera οπότε πως να έχουν σχέση. Τέλος πάντων, επειδή την Inawerίλα την καταλαβαίνω από μιλια μακριά, κι επειδή οι τιμές είναι και ίδιες "τύπου Inawera" δεν προτίθεμαι να προχωρήσω σε περαιτέρω δοκιμές.

Υπάρχουν όμως και κάποια που εντόπισα με τα ΙΔΙΑ ακριβώς ονόματα και τα έχω σε Inawera. Μέχρι και το ταμπελάκι στα καπνικά ίδιο concept με της Inawera είναι και η τιμή φυσικά.

Π.Χ.

Oriental
Kent
Tobacco Black Cherry
Camtel
Donhil
 

Τα γλυκά και φρούτα πιστεύω ότι είναι από στοκ σε αρώματα Flavourart και Inawera. Για να βρεί κανείς τις αντιστοιχίες θα πρέπει να πάρει όλη την γκάμα της Inawera κάτι που δεν σκοπεύω να κάνω μετά από 40+ αρώματα που έχω πάρει από αυτούς. Πάντως προσωπικά αυτό πιστεύω και όποιος θέλει είναι ελεύθερος να δοκιμάσει αγοράζοντας και τις δυο εκδόσεις. Δεν σημαίνει ότι είναι κάτι κακό αυτό που λέω φυσικά και απλά το σημειώνω.
Εν μέρει έχεις δίκιο. λέω εν μέρει γιατί εις δίκιο στο ότι είναι περίπου τα ιδια σε τιμές αλλά και σε ονόματα όπως λες, τα άλλα δεν ξέρω αν όντως είναι έτσι όπως λες, και τπτ δε μου φαίνεται απίθανο. Πάντως ο καφές της inawera δεν έχει καμιά σχέση με τον καφέ της vapenova. Για τα άλλα που λες, δεν ξέρω, δε τα έχω ψάξει.

Αποσυνδεδεμένος 11100

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #87 στις: Μαρτίου 03, 2014, 09:07 »
Εγω πάντως που εγραψα πως ολα μου αφήνουν γεύση σαπούνι,  επιασα ενα μετα από 2 μήνες στην άκρη και ήταν πολυ καλο ( ηταν το davidov). Αρα κάποια ειναι απλά πολύ φρέσκα.

Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #88 στις: Μαΐου 15, 2014, 21:19 »
Πριν λιγο αγορασα για δοκιμη το red devil.
Απιστευτη γευση και αρωμα!!

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Vapenova Flavours
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 16, 2014, 11:15 »
ειναι πολυ καλο αλλα κουραστικο στην διαρκεια της ημερας!!!!!!!!
καλοατμιστο!!!!!!!
και προσοχη στην αραιωση....αν το κανεις d.i.y...........

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115933 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824394 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507410 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568801 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243891 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294199 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem