vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

107 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, Aspirecigs

Twitter

Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #195 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 16:03 »
το θεμα ειναι οτι μπερδευεισ τον κατασκευαστη μαζικης παραγωγης με τον εμπορο .....το DH δεν ειναι κατασκευαστης οπως δεν ειναι κ το discount vapers, to vapor hawk  k οι διαφοροι στο alibaba  ....ειναι εμπορος χονδρικης.....

Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #196 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 16:11 »
επιδη εχω δει μονο την ατμομηχανη απο κοντα,πειες ειναι οι διαφορες τους ως προς το μηκος και την διατομη?

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #197 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 16:29 »
dimspy αυτους που ειδες ολοι θελου ξεσφιγμα ? κανεις σφιξιμο για να κεντραρει ?  ???

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #198 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 16:32 »
κανεις.....αλλα οπως προανεφερα δεν υπαρχει κανενα προβλημα στο ξεσφιγμα....ισως με καποιο ο-ρινγκ επιπλεον απο αυτο που εχει να κατσει σωστα κ με σφιξιμο .....δεν το εχω δοκιμασει ...υποθετω

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #199 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 16:41 »
το θεμα ειναι οτι μπερδευεισ τον κατασκευαστη μαζικης παραγωγης με τον εμπορο .....το DH δεν ειναι κατασκευαστης οπως δεν ειναι κ το discount vapers, to vapor hawk  k οι διαφοροι στο alibaba  ....ειναι εμπορος χονδρικης.....

μπορει να εχεις και δικιο..
μπορει απλα να μου εχει πει ψεματα ο τυπος που εχω μιλησει απο εκει οτι τα φτιαχνει η εταιρια του και οτι παραγεται απο δικο τους εργαστασιο.. Ισως ειναι ψεματα οτι η τρυπα πεφτει μπροστα ακριβως απο το mesh.. Δεν τους πιστευω παντα αλλα ειναι δικα του λογια.. :dontknow:

Το θεμα ειναι οτι εχω απο την μια αυτον και τις διαβεβαιωσεις του και απο την αλλη εναν χρηστη που δεν δοκιμασε αυτο τον ατμοποιητη αλλα καποιον αγορασμενο απο αλλου.. οποτε επετρεψε μου να μην σε ακολουθω στην σιγουρια σου. Αν τον παρει καποιος και αναφερθει το ιδιο θα πω οκ..μεχρι τοτε καλο ειναι να μην γενικευουμε και να μην δενουμε τιποτα κομπο.

Αρκετα με αυτο το ζητημα απο εμενα

ΥΓ: το DH δεν ειναι εμπορος. ειναι τυπου alibaba με καλαθι και μεγαλυτερες ασφαλιες προς τον καταναλωτη. Οι περισσοτερες καταχωρησεις (στα διαφορα προιοντα) εχουν ελαχιστη παραγγελια 1 τεμαχιο και δουλευει με φιλοσοφια ebay.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #200 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 16:43 »
αν καταλαβα καλα οταν σφιξει θα προσπερναει το κεντραρισμα γυρο στο μισο εκατοστο περιπου η κανω λαθος ?
αν ετσι ?:dontknow:
θελει πολυ φαγωμα για να κεντραρεις  :yes:

τελικα ολα φτιαχνονται αν αξιζει  :D

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #201 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 17:05 »
μπορει να εχεις και δικιο..
μπορει απλα να μου εχει πει ψεματα ο τυπος που εχω μιλησει απο εκει οτι τα φτιαχνει η εταιρια του και οτι παραγεται απο δικο τους εργαστασιο.. Ισως ειναι ψεματα οτι η τρυπα πεφτει μπροστα ακριβως απο το mesh.. Δεν τους πιστευω παντα αλλα ειναι δικα του λογια.. :dontknow:

Το θεμα ειναι οτι εχω απο την μια αυτον και τις διαβεβαιωσεις του και απο την αλλη εναν χρηστη που δεν δοκιμασε αυτο τον ατμοποιητη αλλα καποιον αγορασμενο απο αλλου.. οποτε επετρεψε μου να μην σε ακολουθω στην σιγουρια σου. Αν τον παρει καποιος και αναφερθει το ιδιο θα πω οκ..μεχρι τοτε καλο ειναι να μην γενικευουμε και να μην δενουμε τιποτα κομπο.

Αρκετα με αυτο το ζητημα απο εμενα

ΥΓ: το DH δεν ειναι εμπορος. ειναι τυπου alibaba με καλαθι και μεγαλυτερες ασφαλιες προς τον καταναλωτη. Οι περισσοτερες καταχωρησεις (στα διαφορα προιοντα) εχουν ελαχιστη παραγγελια 1 τεμαχιο και δουλευει με φιλοσοφια ebay.
κ εσυ μπορει να εχεις δικιο......παντως επειδη ασχοληθηκα πολυ με το θεμα του συγκεκριμενου ατμοποιητη κ σε ξενα φορουμ ακουστηκε η φημη οτι θα βγει κ νεα βερσιον η οποια θα εχει κανονικη τρυπα αερισμου .....για την ευθυγραμμιση με το mesh δεν ακουστηκε κατι σχετικο αλλα μπορει κ αυτο να διορθωθηκε......προσωπικα κατι τετοιο πιστευω δεν μπορει να γινει οταν μιλαμε για μαζικη παραγωγη αλλα ποτε δεν ξερεις....


αγιαλας ....κατι λιγοτερο απο μια πληρη περιστροφη

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #202 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 22:21 »
μια ερωτηση παιδια......
εχει κανεις αυτον τον ατμοποιητη? λογο οικονομικης στενοτητας εκανα παραγγελια αυτον τον ατμοποιητη που ειναι ποιο κατω στην φωτογραφια. στοιχισε 9 και κατι ευρω αν θυμαμαι καλα.
εχει κανεις καμια προταση η κατευθηνση να μου δωσει αν μπορει να παρει mesh ?
δεν εχω ασχοληθει με τετοιου ειδους ατμοποιητες και δυστηχως δεν ξερω και τι ακριβως πρεπει να ψαξω....δηλαδη τι mesh πρεπει να παρω κ.λ.π .
θα ημουν υποχρεωμενος αν καποιος συνατμιστης μου εδινε κανενα λινκ του φορουμ μας που να λεει πως και τι γινετε με το mesh. εψαξα βρηκα πολλα αλλα δεν...... (ειμαι και λιγο ψιλοχαλια τελευταια και εχω χασει την προσοχη μου) .  :) :)
 
edit :
συγνωμη ξεχασα να βαλω και το λινκ του καταστηματος.... :eyesplash:   (πραγματι δεν ειμαι καλα)
http://health007.net/cobra-clearomizer-use-for-ego-ecig-battery-p-977.html
 
 

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #203 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 22:24 »
 :yes: :yes: Meshάτος είναι....και ωραίος μάλιστα....στο άτμισμα τώρα  :hmmm: εσύ θα μας πείς όταν τον πάρεις  :))
Για πληροφορίες για το mesh εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8644.0.html
Για mesh πάρε 325 εμένα με έχει βολέψει αφάνταστα με ότι υγρό και να του βάλω...κυριώς VG.
Για σκέτη VG και μικρότερο από 325 καλό κάνει.

Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #204 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 22:35 »
Συνήθως Χρήστο έρχονται με μικρά κομμάτια mesh στη συσκευασία.
Αν όχι πάρε mesh 325 για υγρά με περισσότερη vg ή 400 για υγρά με περισσότερη pg  :)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #205 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 22:41 »
ευχαριστω παιδια......
vg  ατμιζω .........    :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:
να'στε καλα...θα σας πω γνωμες μετα την παραλαβη..... αν και θα αργησει νομιζω....γιατι τετοια εποχη μπλοκαρει η china mail.
παντως απο τιμουλα σκιζει...τωρα μενει να δουμε τι ειναι και πως ειναι.
 

Αποσυνδεδεμένος anapofasistos

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #206 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 23:51 »
Εμένα αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οτι σε ατμοποιητές όπως αυτός που αναφέρθηκε παραπάνω, οι καταασκευαστές δίνουν και περιορισμό στα Volt λειτουργίας. Για παράδειγμα στο συγκεκριμένο λένε μέχρι 4.2 ενώ σε άλλους από την εταιρία που φτιάχνει και τον AGA-t, λένε ορθά κοφτά "τάση λειτουργίας 3.7". Δηλαδή αν τους πας παραπάνω θα λιώσουν...

http://yourcig.en.alibaba.com/product/658265566-214106518/Fully_SS_material_AGA_DIY_rebuildable_atomizer.html

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #207 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 23:54 »
H λογική λέει ότι προτείνουν την συγκεκριμένη τάση, για την συγκεκριμένη αντίσταση...
Δεν λιώνουν προς θεού  :)) ....αλλά και πάλι κράτα μικρό καλάθι, για τα Κινέζικα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος anapofasistos

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #208 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 00:02 »
Τρόπος του λέγειν "Θα λιώσουν"...

Στον ατμοποιητή που έδειξε ο KINGGREECE όντως αναφέρει και αντίσταση. Στο link που έστειλα εγώ μιλά για αντίσταση που προσαρμόζεται αλλά η τάση στα 3.7  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #209 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 00:03 »
Στάνταρ κάρτα είναι για ολα τα προϊοντα και απλά συμπληρώνουν. Αν ηταν μοντ θα εγραφε πιθανον 3-7,4 αν ηταν τηλεσκοπικο η με προεκταση ας πουμε.
Απλα συμπληρώνουν για να μην ειναι κενό.


Εγω στέκομαι καπου αλλου!
Πιστευουν ειλικρινά οτι μια τέτοια φωτό αποτελεί διαφήμιση?
Δηλαδής, θα τη δεί κάποιος και για την ομορφάδα του συνόλου θα παραγγείλει καμμιά δεκαριά να χει??????
Σιριουσλι????????
 :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8825 1115046 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:27
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823806 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506839 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8862 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154492 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243515 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293839 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1659 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762486 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1048 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3956 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem