vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 4 χρήστες
grag, Christos Z, Milarepa, GeorgeGTS

Twitter

Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 01, 2012, 22:21 »
Ευχαριστώ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος demiskalas

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 18, 2012, 12:40 »
  Σημερα παρελαβα και εγω αυτο το φυτιλι,και αμεσως το εβαλα,να κολυμπησει στα βαθια.!!
  Πρωτον απλα το βυθισα σε λιγο νερο το εκοψα,και πραγματι δεν αφησε υπολειματακια.
  Δευτερον το εβαλα τριπλο σε δυο αντιστασεις 1.6 ωμ - ody long mode
                                                                   1.3 ωμ - ody drip mode
  Τριτον το εχω τσιτωσει στα 3.3εως 3.4 βολτ στο μικρο , και αντιστοιχα,3,7 εως3,9 βολτ στον μεγαλο οδυσσεα , και ως τωρα παει φανταστικα . Τελειες γευσεις και σημειωτεον δουλευω ως βαση μονο την ποσιμη γλυκερινη !!!!! Αναραιωτη !!!!!

  Ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια που το εφεραν και μας βοηθησαν να το προμηθευτουμε και μεις.

    Ευχαριστω
    Δημητρης 
 

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 18, 2012, 12:53 »
Οταν λες το βυθισες, εννοεις το εβρασες? πως το εκανες δηλαδη?

Αποσυνδεδεμένος demiskalas

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 18, 2012, 12:58 »
 Απλα το βουτηξα μεσα στο ποτηρι του νερου που πινω !

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 18, 2012, 13:15 »
σαν να του έκανες ένα  ξέπλυμα :hmmm:  δηλ  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 18, 2012, 13:23 »
Bρε παιδια τι ξεπλυμα και βρασιμο και μπουγάδα?
Λιγο καψιμο με αναπτηρα του κανω και ειναι μια χαρά.
Οκ, εχει μια ελάχιστη γευση από φυτιλιλα για ενα με δυο ml στην αρχή,αλλά μετά εξαφανιζεται.
Ακόμα και με καλό καψιμο σε γκαζάκι η φυτιλίλα υπάρχει.Γιατι παιδευεστε? :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 18, 2012, 13:44 »
Εγω πάλι ουτε το έβρασα ουτε το έψησα  :dontknow:
Το εβαλα και το ατμιζω και ουτε φυτιλίλα  ουτε τίποτα :dontknow:
Λες να ειναι απο το υγρο που ειναι μίξη καμια 10 γεύσεων  :)) :)) :))
Ηρθε ενας φιλος ατμιστης χθες για καφέ ( του εκανα την βάση που ειχε μπανάνα) και μου λεει να τραβήξω μια τζουρα απο το δικό σου ? ναι του λεω τράβα , και μιλάμε επαθε πλάκα ! τι ειναι αυτο φώναζε  :))
ουτε αυτος πάντως παραπονέθηκε για φυτιλίλα :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 18, 2012, 13:58 από skopos »

Αποσυνδεδεμένος demiskalas

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 18, 2012, 13:46 »
Bρε παιδια τι ξεπλυμα και βρασιμο και μπουγάδα?
Λιγο καψιμο με αναπτηρα του κανω και ειναι μια χαρά.
Οκ, εχει μια ελάχιστη γευση από φυτιλιλα για ενα με δυο ml στην αρχή,αλλά μετά εξαφανιζεται.
Ακόμα και με καλό καψιμο σε γκαζάκι η φυτιλίλα υπάρχει.Γιατι παιδευεστε? :dontknow:

   Ποιος παιδευεται ?
Εγω απλα ειπα οτι το βουτηξα στο ποτηρι μου που πινω νερο και μετα το τυλιξα.Αμεσως λοιπον πηρα γευση ειδικα στο driping mode του οδυσσεα.Οσον αφορα το long mode του οδυσσεα μετα απο δυο τρεις τζουρες,και αφου ανεβασα λιγο τα βολτ,παλι πηρα φοβερη γευση.
   Αυτα μονο και ουτε για μπουγαδες η τιποτ αλλο μιλησα
   Για υτο ας μην κανουμε το σκοινι σκοινακι αλλα να ακριβολογουμε και να βοηθαμε ο ενας τον αλλο οσο μπορουμε αν βεβαια πιστευουμε οτι μπορουμε.

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 18, 2012, 14:02 »
Καταρχήν ειπα ''βρε παιδιά'' και όχι ''βρε demiskalas'' που σημαινει ότι δεν απευθυνομαι σε εσένα συγκεκριμένα αλλά σε όλους όσους κάνουν την τριχα, τριχιά για το φυτίλι που πρεπει να πλυθει, να απλωθεί, να στεγνώσει,να σιδερωθει, να καεί και μετά να τυλιχτει για να ατμιστει. :o 
 

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 21, 2012, 18:00 »
Καλησπερα. Μια ερωτηση. Σχετικα με την φυλαξη του φυτιλιου, προτεινεται να κρατησουμε καποια μετρα εκτος για χρηση και τα υπολοιπα να τα κλεισουμε σε σακουλα με κενο αερος? θα διατηρηθει? αν ναι και για ποσο?  Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 21, 2012, 18:11 »
Στην αρχή το σεταρα κατευθείαν αλά είχα μια γεύση παράξενη
Τώρα το βράζω 1 λεπτό το στεγνώνω το καίω με την αντίσταση και λίγο με τον αναπτήρα και από ότι βλέπω μέχρι τώρα όλα τέλεια
Για την φύλαξη eizomar εγώ έχω βγάλει ένα μέτρο και το άλλο το έχω στο σακουλάκι όπως μας τα έστειλαν τα παιδιά

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 21, 2012, 18:19 »
...
Για την φύλαξη eizomar εγώ έχω βγάλει ένα μέτρο και το άλλο το έχω στο σακουλάκι όπως μας τα έστειλαν τα παιδιά
...κι εγώ επίσης.
Στειχειώδης φύλαξη πιστεύω ότι είναι αρκετή.
Αν τώρα, το κενό αέρος σε κάνει να νιώθεις καλύτερα στο ζήτημα ασφάλειας, δε νομίζω ότι θα βλάψει (το αντίθετο μάλιστα). 

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 21, 2012, 18:24 »
Ευτυχως εχω το μηχανημα διαθεσιμο γιαυτο ρωταω.

Παντως Κοστα1979 , εγω παρατηρησα το εξης. Το εκανα ετσι που λες και μου εβγαζε καμμενο αμεσως. Μετα διαβασα καπου εδω οτι ενας συμφορουμιτης το βαζει στο νερο και μετα το στεγνωνει και μετα σεταρει. Αυτο μου χει κατσει πιο καλα στον Α2Τ. Με τον FAT και σερα, δεν ξερω αλλα αμεσως εχω καμμενο οτι και να κανω....

Και επισης παρατηρησα οτι κοβω ενα κομματακι, ειναι οκ, παιζει καλα για μια εβδομαδα και πολυ περισοτερο αλλα το αλλαζω για λογους υγιεινης, οπως αυτο που εχω τωρα πανω. Αν κοψω αλλο να το αλλαξω, με το ιδιο σεταπ, αμεσως καμμενο...λες και ειναι απο διαφορετικο υλικο το καθε κομματακι..............

Δεν ξερω αλλα αυτη η εντυπωση μου εχει δημιουργηθει. Εσεις παρατηρησατε κατι τετοιο?

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 21, 2012, 18:34 »
Το συγκεκριμένο φιτίλι λόγω της υφής του (ελαφρώς σκληρό) έχει μια ιδιοτροπία:
Δημιουργεί σχετικά εύκολα "hot spots".
Είναι πολύ πιθανό, κάποια(-ες) σπείρα(-ες) της αντίστασης που δεν είναι σε καλή επαφή με το φιτίλι να σου δείνει καμένο.
Εγώ προσωπικά την έχω πατήσει πάνω από 3-4 φορές.
Πάντα έφταιγε κάποια σπείρα που ήταν ελαφρώς "στον αέρα".
Εντόπισα το πρόβλημα ότι γίνεται εντονότερο, όταν προσπαθούσα να σετάρω με το φιτίλι βρεγμένο, διπλά ή τριπλά τυλίγματα διαφόρων διατομών (2mm με 1mm κτλ.).
Από τότε μόνο στεγνό κατά το "προσεκτικά τόσο-όσο σφιχτό" τύλιγμα της αντίστασης και είμαι ΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Φιτίλι ομαδικής Εντυπωσεις, tips, φυλαξη κλπ
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 21, 2012, 18:37 »
τα φιτίλια αυτά έχουν την ιδιότητα να μαζεύουν όταν μουλιάζουν. Γιατό και εμφανίζονται hot spots. Το είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα
Γιαυτό το λόγο χρησιμοποιώ στα setups μου τριπλό τοπικά και σφυχτό δέσιμο. Με το που μουλιάζουν, έρχεται στα ίσια του

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823402 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114290 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506342 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8794 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154278 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568224 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243327 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293532 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1581 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762266 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 993 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3889 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem