vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

178 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, tapantari, BigRed, pngtszs1976, Buliwyf, lagoudakis

GG ΠΗΝΕΛΟΠΗ

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #990 στις: Αυγούστου 13, 2012, 08:16 »
εγώ δεν ξέρω γιατί έφυγε ο θανασησ αλλά όταν πουλάσ κάτι κ μάλιστα τόσο ιδιαίτερο κομμάτι πρέπει να έχεισ after sales servis.αν δεν θέλει ο ίδιος να είναι εδώ ασ βάλει κάποιον άλλον.η από το κατάστημα που μασ τα διανέμει. δηλαδή αν εμένα τώρα μου πάθει μια ζημία η χάσω κάποιο κομμάτι τι θα κάνω.θα ψάχνω εδώ μέσα στα τυφλά.

Αποσυνδεδεμένος aggelos g

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #991 στις: Αυγούστου 13, 2012, 08:34 »
υπαρχει ο βασιλης κ οποιος εχει οποιοδηποτε προβλημα -απορια μπορει να παρει ενα τηλ στο e-smoke guru κ να τους τις λυσει...αλλωστε ειναι ο επισημος αντικαταστατης του θαναση :)

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #992 στις: Αυγούστου 13, 2012, 10:36 »
Τι λετε?  :confused1: αν ζητήσει ή ρωτήσει κάποιος  θα τον πείτε"Εδω έκανες την αγορά σου??"

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #993 στις: Αυγούστου 13, 2012, 10:38 »
Εστω και ετσι να ειναι βρε Κωστα,και μεταχειρισμένο να αγοράστηκε,παλυ στον αντιπρόσωπο δεν απευθυνόμαστε για απορίες και ανταλλακτικά??


Προς Θεού δεν "κοντράρω" τον Σταμάτη, συζήτηση κάνουμε...

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #994 στις: Αυγούστου 13, 2012, 10:42 »
Τι λετε?  :confused1: αν ζητήσει ή ρωτήσει κάποιος  θα τον πείτε"Εδω έκανες την αγορά σου??"
Οχι βέβαια αλλα δεν μπορείς να "απαιτείς" after sale σε εναν τοπο που δεν εχει καμιά σχέση με πωλήσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #995 στις: Αυγούστου 13, 2012, 10:51 »
Έχω την εντύπωση ότι λέμε τα αυτονόητα ;D :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #996 στις: Αυγούστου 13, 2012, 11:26 »
Εστω και ετσι να ειναι βρε Κωστα,και μεταχειρισμένο να αγοράστηκε,παλυ στον αντιπρόσωπο δεν απευθυνόμαστε για απορίες και ανταλλακτικά??


Προς Θεού δεν "κοντράρω" τον Σταμάτη, συζήτηση κάνουμε...

Δεν διαφωνω και το αυτονοητο ειναι πρωτα πας στον αντιπροσωπο οπως πολυ σωστα λες.

Απο την αλλη ειναι μια ιδιαζουσα περιπτωση το ΗΤ που κατα καποιο τροπο , απο εδω αγοραζεις (πχ "λιστες προπαραγγελιων") και απο εδω μεσα κανεις τις ερωτησεις σου και λυνεις τυχον αποριες.

Αλλα οντως , αν υπαρχει προβλημα , πρωτα στον αντιπροσωπο και μετα εδω.

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #997 στις: Αυγούστου 13, 2012, 14:54 »
εδώ μασ το παρουσίασε εδώ μασ το διαφημίζει.από εδώ το ξέρω το προϊόν από την επίσημη σελίδα του καταστήματος στο φόρουμ αυτό. από εδώ έμαθα να το σεταρω κτλ άρα εδώ πρέπει να είναι το κατάστημα να μου πει τι θα κάνω αν εχω πρόβλημα.η έστω να απαντάει στα πμ.δεν θέλω να κατηγόρησω κανέναν εγώ τώρα.ισωσ δεν προλαβαίνει ο βασιλησ κ το καταλαβαίνω αυτό αν όντως συμβαίνει. αλλά όταν είναι να βγει ένα νέο προϊόν εδώ είναι από το κατάστημα κ απαντάν σε ολεσ  τισ ερωτήσεις.όταν τα πουλήσει όλα ούτε καν απαντάει σε πμ η ακόμα κ στον επίσημο πίνακα.εγώ τώρα μια βδομάδα περίμενα απάντηση εν τέλη μπαίνει κάποιοσ από το κατάστημα γράφει ένα μήνυμα στον πίνακα του ότι άρχισαν οι προ πωλησεισ του gg ts κ βγήκε.

τώρα θα μου πεισ πάρε τηλ.
έ όχι ρε φίλε.όταν θεσ να πουλήσει κάτι μπαίνεισ εδώ κ μασ μιλασ κ μετά που πουληθούν όλα πρέπει ΕΜΕΊΣ να σε κυνηγάμε για ότι χρειαστούμε.

πείτε ότι θέλετε εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος με αυτην την αντιμετώπιση κ επιμένω στην άποψη μου.κάποιοι μπορεί να έχετε ειδική μεταχειρηση κ να είστε ευχαριστημένοι.η μόνη δικαιολογία που θα καταλάβω είναι αν τρέχει κ δεν φτανει ο άνθρωποσ.

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #998 στις: Αυγούστου 13, 2012, 16:33 »
εχει τυχει σε κανεναν να χανει η Πηνελοπη στην αποδοση συγκεκριμενων γευσεων, αναλογα με το σεταπ;  :hmmm:

τις τελευταιες δυο φορες με το ιδιο υγρο (malibu menthol της HALO, το οποιο περιεχει κυριως ανανα και μεντα), αποδιδει μονο εν μερει τη γευση του (κυριως τη μεντα δηλαδη), ενω στον Οδυσσεα εχω πληρη αποδοση τους σταθερα..

απο δεσιματα, σπειρωματα, o-rings, και λειπες σταθερες παραμετρους νομιζω πως ειναι ΟΚ. το κεραμικο επισης δειχνει καθαρο και δεν εχει ουτε στην οψη ουτε στη μυρωδια κατι περιεργο..


να συμπληρωσω πως ολα τα στησιματα εγιναν με συρμα αντιστασης 0.17 και τελικη αντισταση στο ευρος 1.9~2.1 Ω, ενω σε ολα εχει χρησιμοποιηθει 3αρι φυτιλι απο esmokeguru.

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #999 στις: Αυγούστου 13, 2012, 16:56 »
δεν εχω πολύ εμπειρία με την πηνελόπη αλλά κάπου εδώ διάβασα ότι για καλύτερη απόδοση στην γεύση πρέπει να κανεισ την αντίσταση σαν ανάποδη γέφυρα δηλαδή καμπύλη προσ τα πάνω.το δοκίμασα κ βοηθησε στην απόδοση γεύσησ.κανε το μηπωσ σε βοηθήσει.τώρα για πιο εξειδικευμένα πράγματα δεν ξέρω. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1000 στις: Αυγούστου 14, 2012, 03:38 »
3mm φυτιλι με 17mm συρμα με ακροδεκτες συρμα χωρις αντισταση στα 1,9 ωμ ........παει σφαιρα!!!
απο την ημερα που το παρελαβα απο την κληρωση εως σημερα παει κανονι...μοναδικη αλλαγη που εκανα ηταν να βαλω o'ring εφαρμοστο στον πολο της πηνελοπης αφου ο προηγουμενος κατοχος-χορηγος ειχε μαλλον αλλαξει το o'ring για καποιο λογο. και επισης ξεβιδωσα το κεραμικο και κεντραρισα καλυτερα τον πολο.
σημειωση: το oring ειναι μεγεθους F1 .
η διαφορα ειναι μεγαλη και αν το δει ο steamboy που ηταν ο κατοχος θα το επιβεβαιωσει οτι υπαρχει διαφορα.
 

Επιβεβαιώνω King, το είχα αναφέρει απ τη πρώτη μέρα που την αγόρασα πως της άλλαξα o-ring για να μπορώ να κατεβάσω το πόλο πιο χαμηλά χωρίς ζόρι ώστε να παίρνει αέρα πάνω στο Provari.
Εγώ δεν κοντράρισα ποτέ το πόλο και δεν είχα κανένα πρόβλημα...
Είναι το πρώτο και το μόνο προϊόν GG που μου δούλεψε άψογα απ τη πρώτη μέρα και με διάρκεια ως τη μέρα που έφτασε στα χέρια σου!
Πάντως καλά έκανες και άλλαξες o-ring και συγνώμη που ξέχασα να σου το πω  :eyesplash:


Καλά ατμίσματα φίλε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος artemisvas

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • mini provari, steam machine, penelope
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1001 στις: Αυγούστου 14, 2012, 21:16 »
Παιδιά γειά σας,
σήμερα έπαθα το εξής κουφό με την πηνελόπη,

ήμουνα στην παραλία και άφησα την πηνελόπη κουμπωμένη σε ένα  DD by Graven επάνω σε μία πετσέτα θαλάσσης η οποία ήταν βρεγμένη όπως σκουπιζόμαστε από την θάλασσα.
Δίπλα στην πηνελόπη άφησα και τον steam machine με μιά ego μπαταρία.
 Τα δύο αυτά σετ μείνανε επάνω στην βρεγμένη πετσέτα για περίπου 10-15 λεπτά.
Εκπληκτος είδα να έχει διαβρωθεί το μέταλλο της πηνελόπης στα σημεία που ακουμπούσε στην βρεγμένη πετσέτα, κάτι σημάδια σαν σπιθουράκια.
Μάλιστα ξύνοντας ελαφρά με το νύχι τα σημεία αυτά δείχνει ότι έχει κάνει βαθουλοματάκια.  :angry_orange: :'(
Ελαφριά φθορά έχει υποστεί και η ego μπαταρία στο σημείο του δακτυλιδιού, δίπλα στο κουμπί έφυγε λίγο το χρώμα.
Αντιθέτως ο steam machine δεν έπαθε απολύτως τίποτα, ούτε και η  DD μπαταριοθήκη.

και ρωτώ, είναι δυνατόν το SS μέταλλο της πηνελόπης να είναι τόσο ευαίσθητο?
Τι κάνουμε τώρα?  :dontknow:







 

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1002 στις: Αυγούστου 14, 2012, 21:18 »
Μια φωτο θα ηταν οτι πρεπει για να δουμε και εμεις περι τινος προκειται  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος artemisvas

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • mini provari, steam machine, penelope
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1003 στις: Αυγούστου 14, 2012, 21:31 »
 θα προσπαθήσω σήμερα ή αύριο να ανεβάσω φώτο,( αν και στο συγκεκριμένο φόρουμ δεν έχω ξανανεβάσει και δεν γνωρίζω,  τι προδιαγραφές θέλει η φώτο)
αλλά θα το κοιτάξω.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1004 στις: Αυγούστου 14, 2012, 21:32 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 23 8776 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:04
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2120 343943 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:22
από BigRed
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207700 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543112 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31945 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51130 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598639 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359287 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12279 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194134 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1748 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1825 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos