vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

167 επισκέπτες, 4 χρήστες
BigRed, pngtszs1976, Buliwyf, lagoudakis

GG ΠΗΝΕΛΟΠΗ

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #975 στις: Αυγούστου 12, 2012, 20:43 »
να με βοηθήσετε σα κάτι.... ο πόλος στην πηνελόπη ήταν από την αρχή κάπως ζαβός..... προσπαθώ να την φέρω στα ίσια αλλά δεν μπορώ ρε γ@#ώτο...... καμια βοήθεια παρακαλώ  :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #976 στις: Αυγούστου 12, 2012, 20:54 »
ζαβος σημαινει εκκεντρος;

αν ναι, δες οτι σφιγγεις σωστα το παξιμαδι του κεραμικου με τον κεντρικο πολο και τη φλατ ροδελα απ' εξω, καθως και σε τι κατασταση ειναι το μικρο ο-ρινγκ σου στο τελος.. επισης, θελει λιγη προσοχη να κατσει σωστα στα σπειρωματα και να μην στραβοβιδωσει το επισκευασιμο κομματι..  ;)

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #977 στις: Αυγούστου 12, 2012, 21:07 »
θάνο καλησπέρα λέγοντας ζαβός εννοώ ότι όπως βιδώνω το repairable στην βάση βλέπω ότι δεν βιδώνει ίσια ο πόλος με αποτέλεσμα στο provari δεν κάθεται ίσια.
Λειτουργικό πρόβλημα δεν έχω παρατηρήσει εκτός από κάποιο κόλλημα όταν ανοίγω την καμπάνα αλλά θέλω να το ευθυγραμμίσω.... όπως έκανε και ο KINGGREECE

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #978 στις: Αυγούστου 12, 2012, 21:27 »
κι εμενα δεν ειναι 100% κεντραρισμενος, χωρις αυτο να προκαλει κανενα προβλημα στη λειτουργια της ομως...  :hmmm:

το προβλημα ειναι οταν καθεται πολυ στραβα, κατι που δυσκολα ομως μπορω να προσδιορισω με περιγραφη.. εγω με κινησεις οπως οι παραπανω ελυσα το αναλογο θεμα οταν στις αρχες μου ειχε παρουσιαστει ;)

επισης καλο ειναι, αν και εχει αναφερθει ξανα νομιζω, να βιδωνεις τη βαση στο μοντ και μετα το επισκευασιμο κομματι σε αυτην, ωστε το τελευταιο να βιδωνεται τοσο, οσο χρειαζεται για να συναντησει τον αντιστοιχο πολο.. στην περιπτωση του προβαρι τωρα, δεν ξερω αν χρειαζεσαι και μιση βολτα επιπλεον, για λογους τροφοδοσιας αερα, ειναι κατι που θα κρινεις μονος σου..

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #979 στις: Αυγούστου 12, 2012, 21:39 »
Οταν βιδωνεις το πολο με το ceramic housing  προσεχε το μικρο λαστιχακι που ειναι αναμεσα τους να ειναι ακριβως στο κεντρο ακομα αν εχεις κανενα δευτερο κεραμικο κανε μια αλλαγη μπας και αυτο που φορας εχει καποιο θεμα

Γενικα αν βαλεις διπλο φυτιλι τριαρι τοπικα στην αντισταση και μονο στα αυλακια ξεφανιζεται οποιο θεμα διαρροης και μπουρμπουλιθρας

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #980 στις: Αυγούστου 12, 2012, 21:40 »
ευχαριστώ Θάνο για τις απαντήσεις σου  :respect:
προσπαθώ ακόμα με αποτέλεσμα για ελάχιστο να μην κεντράρεται σωστά ο πόλος ....... μια χαρά είναι.......
άσε μην σπάσω κανά πόλο και βρίζω βραδιάτικα...... δεν ξέρω και αν υπάρχει και σαν ανταλλακτικό  :hmmm: :hmmm:


babis εννοείς την πλαστική ροδέλα μάλλον. προσπαθώ να την κεντράρω αλλά λίγο πριν σφίξω τον πόλο με την βίδα εσωτερικά του κεραμικού δεν είμαι σίγουρος ότι είναι τελείως κεντραρισμένη.
σε ευχαριστώ για την απάντηση και εσένα  :respect: 

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #981 στις: Αυγούστου 12, 2012, 21:45 »
Οταν βιδωνεις το πολο με το ceramic housing  προσεχε το μικρο λαστιχακι που ειναι αναμεσα τους να ειναι ακριβως στο κεντρο ....

απλα το τονιζω ακομη μια φορα αυτο, καθως η εσωτερικη διαμετρος (τρυπα) του ειναι μεγαλυτερη αυτης του center post και αυτο εχει ως συνεπεια να κεντραρεται πολυ δυσκολα ακομη και με πολλη προσοχη.. μιλαμε για τη λεπτη flat ροδελα  :thumpup:



να 'σαι καλα chris, αν διαπιστωσεις καμια διαφορα στην αποδοση ετσι, καταθεσε την και εδω, ωστε να υπαρχει και για τους επομενους!  ;)

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #982 στις: Αυγούστου 12, 2012, 21:54 »
όπως είπα θάνο και πριν που ήταν πάλι στραβός ο πόλος στην βάση δεν είχα πρόβλημα λειτουργικό
αν πάντως διαπιστώσω οτιδήποτε άλλο εννοείται ότι αμέσως θα το αναφέρω  :bye:

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 529
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #983 στις: Αυγούστου 12, 2012, 22:12 »
θάνο καλησπέρα λέγοντας ζαβός εννοώ ότι όπως βιδώνω το repairable στην βάση βλέπω ότι δεν βιδώνει ίσια ο πόλος με αποτέλεσμα στο provari δεν κάθεται ίσια.
Λειτουργικό πρόβλημα δεν έχω παρατηρήσει εκτός από κάποιο κόλλημα όταν ανοίγω την καμπάνα αλλά θέλω να το ευθυγραμμίσω.... όπως έκανε και ο KINGGREECE

Το κόλλημα στην καμπάνα είναι γιατί σου κάθετε στραβά όλο το rebuildable , όταν το φέρεις στα ίσα η τέλος πάντων σε επίπεδο ικανοποιητικό δεν θα στο κάνει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #984 στις: Αυγούστου 12, 2012, 22:42 »
έτσι είναι τώρα που το έφερα όσο καλύτερα μπορούσα κέντρο η καμπάνα ανοιγοκλείνει σωστά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #985 στις: Αυγούστου 13, 2012, 00:34 »
επειδη εχω ασχοληθει ελαχιστα με την πηνελοπη απο τοτε που την εστειλε ο steamboy δεν μπορω να επιμεινω...αυτο που καταλαβα ειναι οτι η βιδα που κρατα το κεραμικο μαζι με το θετικο πολο πρεπει να εχει καποιο ''τζογο'' .....εαν κεντραρεις σωστα το κεραμικο και την μαυρη πλαστικη  ροδελιτσα ο πολος ερχεται στα ισια.
δεν επειμενω ομως διοτι απο την ημερα που τον κεντραρισα και εφτιαξα φυτιλοαντισταση απλα βαζω υγρο και ατμιζω. μπουρμπουληθρες και ρεστα εχω μονο οταν το υγρο τελειωνει... :bye:

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #986 στις: Αυγούστου 13, 2012, 00:52 »
με αυτα τα θέματα έπρεπε να ασχολείτε ο θανασησ κ ο guru.να μασ λένε τι πρέπει να κάνουμε κ να μασ βοηθάνε.ένα σωρό λεφτά αφήνουμε κ είναι λογικό να απαιτούμε after sales help αλλά....

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #987 στις: Αυγούστου 13, 2012, 01:02 »
After sales help υπάρχει απο τον Θανάση εκεί που τον σέβονται ,εμείς οι ΕΞΥΠΝΟΙ τον σουτάραμε..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #988 στις: Αυγούστου 13, 2012, 01:06 »
Κανείς δεν τον σούταρε.
Μόνος του σουταρίστηκε ;D

Αποσυνδεδεμένος wanderer

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #989 στις: Αυγούστου 13, 2012, 02:50 »
το θεματάκι που ξεσφίγγει ο πόλος απο το housing το έχω και εγώ.έβαλα μια ροδέλα κάτω απο την βίδα μέσα στο κεραμικό και 5 μέρες τώρα δείχνει πως είναι οκ.
γενικά είμαι ευχαριστημένος.γεύση καλύτερη απο οδυσσέα και δεν χρωματίζει όπως ο ιαττυ.
της λείπει βέβαια το πολύ ντουμάνι του πρώτου και ο πυκνός ατμός του δεύτερου.
έχω την εντύπωση ότι δίνει την πραγματική γεύση του υγρού χωρίς χροιές.
θα προτιμούσα την καμπάνα μυτερή.
και ο αέρας θα μπορούσε να μπαίνει απο τα πλάγια να μην υπήρχαν σφυρίγματα ,ίσως και δάκρυα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 23 8774 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:04
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2120 343942 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:22
από BigRed
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207700 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543112 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31945 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51130 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598633 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359287 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12279 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194134 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1747 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1824 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos