vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

203 επισκέπτες, 5 χρήστες
JohnDag, dallaskdp, billaras, gfilip, razen

GG ΠΗΝΕΛΟΠΗ

Αποσυνδεδεμένος chrismar53

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #345 στις: Ιουνίου 28, 2012, 19:42 »
απο χτυπημα παιδια τι λεει;  ο ατμοσ ειναι ζεστος;  σε σχεση με τον α2τ
γεια σου φιλε Αλεξη.
ο ατμος μπορω να πω οτι ειναι χλυαρος ,αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι το γεγονος οτι μετα απο μερικες γερες ρουφιξιες το σωμα ζεματαει αλλα το πιπακι ειναι κρυο σχετικα ,επισης κατι αλλο οτι μολις ατμισης χωρις να πατας το κουμπι ενεργοποιησης ο αερας που ερχεται ειναι κρυος ασχετα αν ζεματαει η πηνελοπη.για τον α2-μτ εχω ατμισει πολυ καλα ,αφου αλαζω, μια πηνελοπη, μια α2 και σχεδον εχουν ιδια συμπεριφορα με την διαφορα, ο α2 φερνει ωρες-ωρες πολυ ζεστο ατμο ,μιλω παντα για τα ιδια ομ και βολτ περιπου, και ιδια υγρα ετσι ?

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #346 στις: Ιουνίου 28, 2012, 19:51 »
Την Τριτη πηρα την πρωτη,η οποια ειχε τρελες διαρροες και μπουρ μπουρ,σημερα μου ηρθε και η αλλη που ειχα παραγγείλει..Λοιπον ειναι ολόιδιες και στα παξιμάδια και στα O-ring, παντού και πως να μην ήταν άλλωστε και όμως η δεύτερη ειναι "κυρία"καμια διαρροή καμια μπουρμπουλιθρα. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #347 στις: Ιουνίου 28, 2012, 21:40 »
Και εγώ, πάντως, έχω διαρροές προς τον πόλο που δεν σταματάνε με τίποτα. Το σφίξιμο με πένσα βελτίωσε την κατάσταση, αλλά χωρίς ιδιαίτερο λόγο μετά από ώρα επανέρχονται.

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #348 στις: Ιουνίου 28, 2012, 21:50 »
προσωπικη διαπιστωση αναφερω στην απαντηση 1328 προς τον φιλο nordic μηπως και τον βοηθησω,χωρις να εχω ιδιαιτερη γνωση απο gg εκτος απο αναφορες στο forum. γι'αυτο το λογο ζητησα απο γνωστες, την γνωμη τους.εαν δεν θελει καποιος να βοηθηση οποιον ζητα μια βοηθεια ,με γεια του με χαρα του και ας καθεται να λεει μονον εξυπναδες.
Εμ βαλε κι εσυ μια παραθεση.
Η αμεσως προηγουμενη ερωτηση απο το ποστ σου ειναι περι χωρητικοτητας και απαντατε αμεσως μετα.
Δεν υπαρχει κανενας λογος για παρεξηγησεις φιλε μου.
Ολοι για να βοηθησουμε και να βοηθηθουμε ειμαστε εδω  ;) :)

Αποσυνδεδεμένος chrismar53

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #349 στις: Ιουνίου 28, 2012, 22:00 »
συμφωνω φιλε digitalis και εγω με αυτο το σκεπτικο ποσταρα, αλλα ορισμενοι μου φαινεται σκεφτονται διαφορετικα δυστυχως.το φορουμ ειναι βοηθεια για ολους πιστευω ,δεν εχω παρεξηγηση κανενα και ουτε ειμαι κακοπροεραιτος απεναντι σε κανενα.

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 529
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #350 στις: Ιουνίου 28, 2012, 22:00 »
Εάν έχετε κάποιο μικρό o-ring σαν αυτό που βάζαμε στο πόλο του Οδυσσέα κάτω , αλλάξτε την φλατ ροδέλα , προσπαθήστε να το βιδώσετε έτσι ώστε να πατά σωστά για να κάθετε ο πόλος ίσια. Εγώ αυτό έκανα σήμερα γιατί σφήνωνε η βάση παρόλο που έβαζα βαζελίνη στο κάτω o-ring.

Κάποια στιγμή το πρωί αναίτια είχα και εγώ μπουρμπουλήθρες ελαφρός , μετά την αλλαγή που έκανα όπως λέω παραπάνω , τέλος όλα.

Ο Θανάσης θα έχει το λόγο του που έβαλε αυτό το φλατ ροδελάκι (πιθανόν για να κάθετε ο πόλος χωρίς κόπο ίσια ) αλλά εμένα μου βγήκε σε καλό αυτή η αλλαγή.



****Chrismar53 συγγνώμη αλλά ούτε εγώ κατάλαβα τι ρωτούσες φίλε , δεν υπάρχει λόγος έντασης , όλα καλά  , όλοι εδώ είμαστε παθόντες

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #351 στις: Ιουνίου 28, 2012, 22:16 »
Και΄μενα κάθεται λίγο στραβά ο πόλος.  :hmmm:

(Άλλο ο-ring να δοκιμάσω δεν έχω)

Επίσης κάποια μικροσταγονίδια πάντα στον πόλο της

μπαταριοθήκης...

Αν γίνεται να βρεθεί μια λύση για αυτά γιατί πραγματικά

ο ατμοποιητής αξίζει τρελά σε γεύση και χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος chrismar53

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #352 στις: Ιουνίου 28, 2012, 22:21 »
ναι φιλε panaisr,δεν υπαρχει λογος εντασης δεν αξιζει αλλωστε να χαλαμε τις καρδιες μας.
η ερωτηση ηταν προς τους εμπειρους περι των gg,για τις διαροες κατα το γεμισμα και τα μπουρ μπουρ που δημιουργουνται.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #353 στις: Ιουνίου 28, 2012, 22:26 »
Εμενα παλι ρε παιδια ουτε μπουρμπουληθρα ουτε τιποτα.
Καμια αλλαγη και κανενα επιπλεον υλικο για να δουλεψει αψογα το εργαλειο..

Το μονο θεμα που ειχα ηταν οτι φρακαρε το ceramic housing στη βαση και σε προσπαθεια να βγει εσπασε ενα κομματι απο το κεραμικο. Αλλα συνεχιζει να δουλευει αψογα μεχρι στιγμης.

Επισης να αναφερω οτ δινω απεριοριστο respect σε δυο ατομα. Ενας ειναι o imeo και ο αλλος ειναι ο koss και εξηγω:

Κατα λαθος αφησα στο τραπεζι το πρωι το vvw του koss με την πηνελοπη καθιμενη πανω του με το κουμπι που δινει ρευμα να ακουμπαει στο τραπεζι.
Απο το βαρος το εργαλειο πατουσε το κουμπι για πεντε λεπτα μεχρι να το παρω χαμπαρι , γιατι μιλουσα στο τηλ. Και ειχα απομακρυνθει....

Γυρναω και βλεπω μια μικρη λιμνη υγρου πανω στο τραπεζι. Τρεχω και πιανω το koss vvw και το σηκωνω. Η πηνελοπη ειχε ξερασει οτι υγρο ειχε μεσα της... Δεν μπορουσα να την αγγιξω γιατι πρεπει να ειχε θερμοκρασια πανω απο 70 βαθμους...

Σκουπισα τραπεζι, κλειδωσα vvw και εβαλα με ενα χαρτι την πηνελοπη. Μετα απο μερικα λεπτα ελυσα την κυρια την καθαρισα και τσεκαρα να δω τι εγινε.

Αυτο που ειδα δεν το περιμενα με τιποτα. Δεν επαθε καμια βλαβη !!! Τιποτα !!
Κρυωσε γεμισα κουμπωσα στο koss και ολα μια χαρα!,!!

Respect imeo & koss.

Αποσυνδεδεμένος slaybas

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • nimda
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #354 στις: Ιουνίου 28, 2012, 22:33 »
Τα ίδια και εγω παιδια...μεχρι στιγμής παίζει κανόνι, εκτός απο τον πόλο που είναι λίγο εκτός κέντρου...

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #355 στις: Ιουνίου 28, 2012, 22:36 »
Εκτος κεντρου βγαινει απο το συρμα που δενουμε πολυ τεζα στο παξιμαδι.
Ετσι ηταν στραβα και εμενα αλλα μολις το σεταρα με λιγο ανοχη στο συρμα, ο πολος ειναι στο κεντρο!

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #356 στις: Ιουνίου 28, 2012, 22:45 »
Δοκιμαστε να μην το κανετε πολλες βολτες το συρμα.
Μολις παει να κλεισει την πρωτη στροφη, πριν ξανασυναντησει τον εαυτο του, σφιξτε το παξιμαδι.
Ισως οταν κανει πολλες βολτες στραβοκαθεται το παξιμαδι.
 :hmmm: Δεν ξερω αν βγαζει νοημα αυτο που γραφω  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #357 στις: Ιουνίου 28, 2012, 23:55 »
Και ετσι απλα τα GG και παλι στην κορυφή. Δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι τωρα. Εχω κανει τρια σεταπ και μπορω να πω οτι το 3mm φυτιλι δεν συνεργαζεται τοσο καλα οσο το 2mm. Ωραία γευση ωραιο σωμα ατμου, μικρη, ελαφρια με πολύ καλή χωρητικότητα. Τι αλλο να ζητησει κανεις;Λυπάμαι μονο που ο θανασης δεν είναι εδω σε αυτες τις φασεις.

Εδω ενα σεταπ με μικρό δρακο  0,13συρμα στα 1,6Ω φυτίλι 2mm φιτίλι+1,5mm τοπικα σε ego type leo kross με υγρο tiki juice.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DFr3u1z-Feg&feature=youtu.be[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #358 στις: Ιουνίου 29, 2012, 00:33 »
Επιτελους την απολαμβανω και εγω!! :dance2: :dance2:
Παρολο την ταλαιπωρια και την τσαντιλα που μου προκαλεσε ,τα ξεχναω ολα! :laugh1:
Ετσι και αλλιως δεν φταιει αυτη για τον μπαμπα της που δεν κοιταξε αμα βιδωνει το κολοπαξιμαδι...
Τεσπα
Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Alex74 και την παρεα του για τις ωρες που μου αφιερωσε για να με βοηθησει να καταλαβω τον τροπο λειτουργιας και στησιματος για να καταληξουμε στο προβλημα.
Alex & Καρυδα  :respect:  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #359 στις: Ιουνίου 29, 2012, 00:58 »
Την έχω λύσει και την έχω δέσει άπειρες φορές. Οι διαρροές προς τον πόλο δεν σταματούν   :(. Την  δένω, γεμίζω το τανκ όλα καλά. Φυσάω με δύναμη προς τα κάτω διαρροές μηδέν. Με το που ανοίξω ελάχιστα την καμπάνα και φυσήξω προς τα κάτω αρχίζουν διαρροές προς τον πόλο. Μάλιστα και να κλείσω την καμπάνα τέρμα δεν σταματούν μέχρι να τελειώσει το υγρό. Τι μπορεί να φταίει;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343080 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206757 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542094 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597786 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358352 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios