vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 2 χρήστες
webtool, Mimhsdr

GG ΠΗΝΕΛΟΠΗ

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1080 στις: Αυγούστου 20, 2012, 15:57 »
Εγώ αγγλικά δεν ξέρω (γνωστό αυτό) ;D
Το σύρμα γιατί το έπιασε με τον τρόπο του Οδυσσέα?
Λέει κάτι γι'' αυτό? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1081 στις: Αυγούστου 20, 2012, 16:11 »
Τι να μάθει... η μπουρμπουλήθρα σύννεφο πήγαινε και στον Οδυσσέα αλλά και στη Πόπη...
Ας της στείλει κάποιος ένα σωστό video να μάθει να κάνει setup επιτέλους...  >:(
Άσε που το υγρό δεν μειωνόταν λόγο πολλών voltage αλλά επειδή το έπινε κανονικά... :lotpot: :lotpot:
Επίσης, αντικειμενικότητα απ τη συγκεκριμένη δε θα πάρεις...  :thumpdown:
Ότι είναι Αμερικάνικης κατασκευής ή GG είναι πάντα τέλειο... τέλος...  ;D
Στο μόνο που συμφωνώ μαζί της ήταν το σχόλιο για τα o-rings "by imeo"  8)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1082 στις: Αυγούστου 20, 2012, 16:15 »
Μάλιστα μάλιστα.
Και ιδίως με αυτό το non που έχει η έτοιμη αντίσταση που πρέπει να είναι 0.28 τουλάχιστον ;D
Αν το πιάσεις και στο δαχτυλίδι... καλά κρασιά :)) :)) :))
Κάναμε αμάν να το βγάλουμε απο εκεί 8)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1083 στις: Αυγούστου 20, 2012, 16:21 »
Αυτό το κόλλημα με το πιάσιμο στο δακτυλίδι το είδα και από άλλους... δε μπορώ να το συλλάβω...
Αχρηστεύουν το τρόπο λειτουργίας του ατμοποιητή...
Και να φανταστεί κανείς πως έκραζαν το Θανάση για αυτό το τρόπο συνδεσιμότητας και τώρα κάνουν ακόμη ακριβώς αυτόν...  :laugh1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1084 στις: Αυγούστου 20, 2012, 16:42 »
η πηνελόπη δεν θέλει κ πολλά.έκανα 2 3 πειράματα αλλά η είχα το ίδιο αποτέλεσμα η χειρότερο από ένα απλό στήσιμο.

δεν θέλει κόλπα κ αλλά τέτοια.ένα κανονικό στήσιμο είναι το καλύτερο.το μόνο που κάνω εξτρα είναι να σηκώνω λίγο την αντίσταση προσ τα πάνω να κάνει καμπύλη για καλύτερη γεύση.

αν έχεισ μπουρμπουληθρεσ ΓΥΡΊΣΕΙΣ στο πλαι ατμηζεισ κ σταματάνε.αν συνεχίζει να έχει το ανοίγεισ κ απλώνεισ με μια βελόνα το φυτίλι καλά στισ εγκοπεσ να μην έχει κενά στο πλάι κ με λίγο χαρτί βγάζεισ τυχόν υγρό μέσα από την καμπάνα.

να πω τώρα εγώ κάτι που έκανα κ είμαι περίεργος

λοιπόν έβγαλα την καμπάνα
έβγαλα το πάνω καπάκι κ δουλεύω την πηνελόπη με ντριπ

έχει αυτό καμία διαφορά από οποιοδήποτε άλλο ντρίπ?

εκτοσ βέβαια από το γεγονός ότι τα χείλη μου ακουμπάνε στο σπέιρωμα


Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 20, 2012, 17:39 από petra »

Αποσυνδεδεμένος nikos.1978

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Νίκος
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1085 στις: Αυγούστου 20, 2012, 18:29 »
Απευθείας απο το επιστομιο αν σταξεις  δεν γίνεται το υγρό;
ή βάλε έστω το καπάκι χωρίς την καμπάνα για να μην βάζεις τα χείλη σου στα πάσα .

Χωρίς καπάκι και καμπάνα πρόσεχε μην γίνει τίποτα περίεργο και σου έρθει καμμια αντίσταση στο στόμα.

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1086 στις: Αυγούστου 20, 2012, 18:50 »
απευθείας από την καμπάνα μέσα όχι δεν γίνετε τόσο εύκολα.ναι έβαλα το καπάκι κ είναι καλύτερα.λοιπόν έχει κάποια διαφορά στην απόδοση αλλά όχι τόσο ώστε να αξίζει να κάθεσαι να στάζεισ συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1087 στις: Αυγούστου 21, 2012, 18:04 »






Αυτό ακριβώς το video πρέπει να έχει τίτλο "Not to do"
Τέτοιοι reviewers δεν θα έπρεπε να βγάζουν στον αέρα videos
Πέρα από τα φιτίλια που έχει αφήσει απ' έξω, πέρα από το δακτυλίδι που δεν το έσφιξε καν, πέρα που δεν έσφιξε καθόλου το παξιμάδι του κεραμικού και εκείνο πλέει μέσα στο επισκευάσιμο, η κοπέλα δεν ξέρει και να ατμίζει
Αν δεν είχε το πρόβατο και την έτοιμη αντίσταση του imeo, αυτό το setup είναι για να ξαναρχίσεις το τσιγάρο  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος kourou90s

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1088 στις: Αυγούστου 21, 2012, 18:25 »
Mεχρι κι εγω που ηταν ο πρωτος μου ατμοποιητης τετοιο σεταρισμα δεν εκανα  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1089 στις: Αυγούστου 26, 2012, 21:59 »
παιδια μια ερωτηση για κατι που εχω παρατηρησει. με διαφορα σεταπ που εχω δοκιμασει παντα σε μηχανικο μοντ η γευση ειναι αρκετα καλυτερη απο οτι με το προβαρι. σε οτι βολτ και να το δοκιμαζω ψηλα-χαμηλα εχει περισοτερο ατμο αλλα χανει απο γευση σε σχεση με τα μηχανικα. το εχει δει και κανενας αλλος; :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1090 στις: Αυγούστου 26, 2012, 22:53 »
Ευτύχη, το προβάρι όταν το έχεις στα 4,2volt, δείνει 4,2 χωρίς απώλειες, ενώ στο μηχανικό όταν η μπαταρία είναι πλήρη φορτισμένη  4,2 (4,18 ) volt δίνει αυτό μείον τις απώλειες του μόντ.
Μέτρα τις απώλειες στο μηχανικό κάνε τη αφαίρεση και δες τι πρέπει να "πείς" στο προβάρι για να ατμίσεις ακριβώς το ίδιο... ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 26, 2012, 23:01 από DIONYSIS »

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1091 στις: Αυγούστου 26, 2012, 23:01 »
Διονυση εχω δοκιμασει απο πολυ χαμηλα και πολλες φορες και με διαφορες αντιστασεις,αλλα παντα μου φαινεται σαν να χανει λιγο απο τη γευση...
ισως να ειναι θεμα του αερα  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1092 στις: Αυγούστου 26, 2012, 23:04 »
Πολύ πιθανό... στο επόμενο σετάπ βγάλε λίγο παραπάνω ή λίγο λιγότερο τον πόλο της πηνελόπης έξω για να έχεις τον αέρα (τζούρα) εκεί που τη θές... ;)
Υ.Γ. Πιο σωστά βάλε τη βάση στο πρόβατο εκεί ακριβώς που νομίζεις με το μάτι, και μετά βιδώσε το σύστημα του πόλου και σφίξε το δακτυλίδι... :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1093 στις: Αυγούστου 27, 2012, 17:18 »
Αν πριν ατμιζες την Πηνελοπη με ggts, μην περιμενεις ιδια αποδοση με το προβαρι. Ο ρυθμιστης αερα σε βοηθαει να βρεις το πραγματικο hot spot = ιδανικη ατμοποιηση.


Υπαρχει και αλλη θεωρια. Λογω της σταθερης αποδοσης του προβαρι, ο ατμοποιητης ζεσταινεται. Οταν ανεβαινει η θερμοκρασια, πεφτει η γευση.


Στο μηχανικο μοντ, οσο διαρκει η τζουρα ή γενικως το ατμισμα, αρα και η ανοδος της θερμοκρασιας, η αποδοση της μπαταριας πεφτει και πεφτει, αρα ζεσταινει λιγοτερο. Επειδη ομως εχει ηδη ζεσταθει το υγρο απο την προηγουμενη τζουρα, υπαρχει μια καπως σταθερη θερμοκρασια και διατηρηση της γευσης οσο πεφτει η μπαταρια. Ολα αυτα στο περιπου και με συγκεκριμενο τεμπο ατμισματος.


Νευρικο ατμισμα στο προβαρι, μετατρεπει ατμοποιητες τυπου Πηνελοπης σε χυτρες, και η γευση παει περιπατο. Τοτε η λυση ειναι να ριξεις λιγο τα βολτ κατα περιπτωση, και ισως να παιξεις λιγο με την καμπανα.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1094 στις: Αυγούστου 27, 2012, 18:22 »
Πολυ σωστα , το ιδιο συμβαινει και με τους αλλους δυο ατμο του Θαναση .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 27 9000 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:59
από Chris66
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2120 344088 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:22
από BigRed
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207823 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32046 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598813 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359428 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1861 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1963 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos