vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

206 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, npaolo, tibolaso, manoslykos

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #480 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 01:42 »
:-) clearomiser είναι είπαμε!!!!

Στάλθηκε από το Sony XPERIA M μου χρησιμοποιώντας TAPATALK 4.3.1


Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #481 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 17:52 »
Έχω αρχίσει και σκέφτομαι τη λύση του επισκευάσιμου και θα ήθελα την απέραντη σοφία σας για να βρω αυτό που μου κάνει εξ αρχής, καθώς δεν κοστίζουν και 8 ευρώ ο καθένας για να αλλάζω όλη την ώρα όπως με τα clearo.

Θα προτιμούσα dripping αν και η ιδανική λύση θα ήταν ένας που να μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για dripping και μέσα σε τανκ. Το βασικό μου κριτήριο είναι η γεύση και το ντουμάνι. Βασικά αυτά πάνε μαζί οπότε οκ. Μετά πάμε στην τιμή. Προφανώς όσο φθηνότερο τόσο το καλύτερο, οπότε αν υπάρχει κάποιος κλώνος που να είναι δοκιμασμένα καλός και αξιόπιστος ίσως να με ενδιαφέρει πολύ. Το τελευταίο είναι η «noobfriendlyκότητά» του, αλλά και η ευελιξία του. Δλδ να είναι (σχετικά) εύκολος για πρώτος επισκευάσιμος, αλλά αν με τον καιρό θέλω να του κάνω κανένα diamond coil (καλά το είπα;  :tongue_smilie: ) να μου δίνει τη δινατότητα.

Με το λίγο ψάξιμο που έχω κάνει έχω βάλει στο μάτι το σοκολατάκι, κυρίως λόγω εμφάνισης. Σε σύγκριση με τον dripper πώς είναι; Υπάρχουν κλώνοι αυτών των δύο; Επίσης, έμαθα ότι όλοι οι επισκευάσιμοι έχουν φυτίλι (ή mesh). Αυτό σημαίνει ότι σε σύκριση με έναν cisco θα υστερούν σε γεύση;
Από μη drippers μόνο τον σοφία έχω κοιτάξει επειδή μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι μπορείς να πειράζεις την αντίσταση με γεμάτο τανκ, χωρίς να χρειάζεται να το αδειάσεις.  Α, και διάβασα κάπου ότι μπορείς και να τον drippαρεις με ικανοποιητικά αποτελέσματα.

Αυτά τα ολίγα.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #482 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 19:49 »
Για dripping αλλά και για tank είναι ο killer απ ότι ξέρω. Να ντριπάρεις με τη Σοφία θέλει λίγο φαντασία όχι ότι δεν γίνεται αλλά δεν είναι γιαυτό τον σκοπό. όλοι αυτοί και το σοκολατάκι που λες δεν δίνουν περιθώρια για ψαγμένα σεταρίσματα που λες γιατί δεν έχουν χώρο ούτε πόλους με βίδες. Φυσικά για κλώνους ούτε συζήτηση (έχω δοκιμάσει κλώνο του dripper και δεν έχει καμία σχέση).

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #483 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 21:53 »
αν ψάχνει κάποιος με πλέγμα για πρωτο επισκευάσιμο
μακράν ο πιο εύκολος και απροβληματιστος και κάνει μέ ολα τα μοντ
είναι ο
Aga mini ss

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #484 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 22:16 »
και ο diver κανει και για ντριπινγκ και για τανκ με το αναλογο αξεσουαρ...(grail)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #485 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 22:26 »

αν ψάχνει κάποιος με πλέγμα για πρωτο επισκευάσιμο
μακράν ο πιο εύκολος και απροβληματιστος και κάνει μέ ολα τα μοντ
είναι ο
Aga mini ss

Επισκευασιμο που να μπαινει σε tank κι εν δυναμει dripping ψαχνει ο φιλος, Xρηστο.

Κατι σε Killer, Diver, Σοφια πρεπει ψαξεις φιλε μου.
Διαβασε τα αντιστοιχα νηματα τους να παρεις πληροφοριες να δεις ποιος ακριβως σου ταιριαζει.


Killer / Diver / Σοφια

Αποσυνδεδεμένος silmaril

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασανίζομαι....
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #486 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 22:31 »
καλυτερα για αρχη να επιλεξεις καποιον που πεζει χωρις NR - R - NR γιατι ειναι μεγαλο ζορι στην αρχη να ενωνεις συρματα εκτος αν πας στη λυση των ετοιμων ή καποιας ηλεκτροποντας ή εισαι τοσο καλος και σου βγαινουν οι κομποι ανετα

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #487 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 22:38 »
αυτο δε παιζει ομως σε επισκευασιμο και για ντριπινγκ λογο κεραμικου...
αλλα ο diver που τον ειχα παιξει μονο με μονο συρμα μια χαρα παει τον κιλερ δε τον ειχα δοκιμασει με μονα συρματα

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #488 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 23:10 »
καλησπέρα
να ρωτήσω και εγώ ,αφού είμαι στο παρά 5 για επισκευάσιμο (εννοείται σαν 1ος να στήνεται σχετικά εύκολα)
αυτόν που`χω τσεκάρει είναι ο dripper pro
τι λέτε;

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #489 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 23:13 »
Πανεύκολος στο στήσιμο χωρίς non-R-non σύρματα, είναι ο Kayfun 3.1

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #490 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 23:18 »

+ μεγάλη ευκολία
+ διάφορα setup+ μεγάλη χωρητικότητα
+ ότι έχει κλωνοποιηθεί εξαιρετικά = λιγότερα χρήματα
....

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #491 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 23:22 »

καλησπέρα
να ρωτήσω και εγώ ,αφού είμαι στο παρά 5 για επισκευάσιμο (εννοείται σαν 1ος να στήνεται σχετικά εύκολα)
αυτόν που`χω τσεκάρει είναι ο dripper pro
τι λέτε;

Καλησπερα φιλε μου.
Ψαχνεις αποκλειστικα επισκευασιμο ατμοποιητη για drippping ή δε σε νοιαζει?
Επισης θες να δουλευει με φυτιλι/βαμβακι ή με mesh?

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #492 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 23:44 »
για αρχή με κεραμικό μου είπαν ότι είναι πιο εύκολο (επίσης θέλω να είναι οικονομικός)
δεν ξέρω τίποτα  :wall:αν και ατμίζω 2,5 χρόνια αλλά είμαι συνεχώς με εργοστασιακούς (ότι βλέπω από τα video)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #493 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 23:50 »
Για οικονομικο ατμοποιητη θα σου προτεινα να κοιταξεις Κινα μερια που υπαρχουν κλωνοι απο πολλους επωνυμους επισκευασιμους ατμοποιητες
που δουλευουν 99% οπως οι κανονικοι αρα θα κανεις τη δουλεια σου και με το παραπανω.

Τωρα οσον αφορα το κομματι να ειναι ευκολος στο στησιμο.
Ολοι ευκολοι και ολοι δυσκολοι ειναι κατα τη γνωμη μου.
Το θεμα ειναι να διαβασεις το σωστο τροπο στησιματος, να δεις βιντεο να κανεις ερωτησεις σε πιο εμπειρα μελη και ολοι ειναι παιχνιδακι στο τελος.


Εμενα προσωπικα μου φαινονται πιο ευκολοι στο στησιμο οι genesis ατμοποιητες (αυτοι δουλευουν με mesh) παρα οι φυτιλατοι.
Πρεπει να ριξεις λιγο διαβασμα στο νημα με τους επισκευσιμους, να δεις τα διαφορα ηδη που υπαρχουν για να αποφασισεις τι σου ταιριαζει περισσοτερο.


Αν θες παντως κατι σε φυτιλι, ο kayfun που προτειναν τα παιδια παραπανω ειναι πολυ καλη επιλογη.
Δεν εχει κεραμικο, αλλα εχει εξισου καλυ αποδοση γευσης.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #494 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 23:54 »
Καταρχήν σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Επισκευασιμο που να μπαινει σε tank κι εν δυναμει dripping ψαχνει ο φιλος, Xρηστο.

Το ανάποδο. Ψάχνω επισκευάσιμο που να είναι για dripping και εν δυνάμει να μπαίνει σε tank.

Απ' ό,τι κατάλαβα έχω πολύ διάβασμα και πολλά video να δω πριν αποφασίσω. Κρίμα που το σοκολατάκι δεν έχει χώρο. Είναι τόσο ωραίο...  :(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103099 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem