vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 2 χρήστες
Mimhsdr, manoslykos

Twitter

Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος elpaco33

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #225 στις: Μαΐου 11, 2013, 22:45 »
Εγω παντως παιδια οταν πινω κανα κρασακι κανω 1 κ.τ.
Μετα συνεχιζω κανονικα το ατμισμα μου.Δεν πιστευω οτι αυτο θα με γυρισει πισω στο κ.τ.
Το εχω παρει αποφαση να ειμαι μονο ατμιστης.Απλα το κανω κεφι με το πιωμα το 1 τσιγαρακι.

Αποσυνδεδεμένος smokermania

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #226 στις: Μαΐου 12, 2013, 00:50 »
εγω καπνιζα 30 χρονια πανω απο 2 πακετα την ημερα camel μεχρι να το χαλασουν και μετα marlboro μαλακο τα τελευταια 3 χρονια στριφτο virtzinia 1 25αρι την ημερα σχεδον και εδω κι ενα μηνα ειμαι εντελως ακαπνος χαρη στο η.τ...το πασχα λοιπον ειπα να καπνισω ενα τσιγαρακι λογω πιωματος που ειπε κι ο φιλος πιο πανω....ουτε το μισο δεν αντεξα να κανω μου βρωμουσε μεχρι αηδιας οποτε και στο πιωμα Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος maggiver

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #227 στις: Μαΐου 12, 2013, 10:49 »
 Εχω γυρισει στο ΗΤ απο Σεπτεμβριο του '11. Ειχα να πιασω κ.τ. στα χερια μου 5 μηνες απο τοτε που αρχισα το ατμισμα και μου βρωμαγε απιστευτα... Στους 9 με 10 μηνες παρολο που συνεχιζε να βρωμαει το ζηταγε ο οργανισμος μου (πριν εκανα 1 σακουλακι 25αρι Camel την ημερα και Παρασκευες και Σαββατα που εβγενα μεχρι αργα εκανα 1,5 σακουλακι!!). Δεν το ξεκινησα παλι λογο βρωμας και λογο του οτι ακομα θυμομουν τι ειχα παθει με τον καπνο!! Πιστευω οτι αυτο το διαστημα, 9 εως 12 μηνες μετα την διακοπη, ειναι κρισιμο και θελει προσοχη.... Τωρα κανω καμια τρακα που και που απο κανα φιλο (2-3 τσιγαρα την εβδομαδα) κι αυτο περισωτερο μην παει και ξεχασω αυτη τη βρωμα!!! Αυτα!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #228 στις: Μαΐου 12, 2013, 13:31 »
Τάπαμε τα ξανάπαμε και θα τα ξαναπούμε.
Μιά φορά καπνιστής,για πάντα καπνιστής. :yes:
Αυτά που λένε κάποιοι μετά από 2,3 και 5 μήνες ατμίσματος ότι τους βρωμάει,του ξυνίζει  το τσιγάρο και ότι το
σιχαίνονται κ.λ.π. τα θεωρώ βλακείες να μην πω καμιά βαρύτερη λέξη.
Άτιμο πράγμα το τσιγάρο παιδιά. :wall:
11 μήνες στο ατμό χωρίς κανένα κ.τ. 5  μήνες κομμένο και το άτμισμα.................Και όμως έρχονται στιγμές που
θέλω να ανάψω ένα καταραμένο.Τι να λέμε .Δεν διαγράφεται με τίποτε από το μυαλό. :wall:
Φυτεμένο με ρίζες βαθιές και πρέπει να περάσουν χρόνια να ξεριζωθούν όλες.
Απλά δεν θα του κάνω τα χατήρι. Δεν θα ανάψω.
Γιαυτό γυροφέρνω εδώ στο φόρουμ (αν και όχι πολύ ενεργός τελευταία).Φοβάμαι πως αν ξεκόψω τελείως
μπορεί να ξανακυλίσω στην αμαρτία.

Αυτά και μην το βάζετε κάτω παιδιά.Παλέψτε το καταραμένο.Ξεριζώστε του την καρδιά.
Είναι ωραίο πράγμα να νοιώθης ελεύθερος και απαλαγμένος από αυτό.
Σας το λέει ο papoys που τούφαγε τα πνευμόνια του 37-38 χρόνια.

Για το κ.τ μιλάω.Μην παρεξηγηθούμε κιόλας. :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #229 στις: Μαΐου 12, 2013, 13:39 »
Τουλαχιστον εχεις κρατησει κανενα η/τ να εχεις μην τρεχεις στο περιπτερο.
Το πεταξες γρηγορα.
Αφου φλωρεξ εκανες τι βιαστηκες ??

 :yes: :yes: :yes: :yes:





Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #230 στις: Μαΐου 12, 2013, 13:50 »
 :yes: :yes: :yes: :yes:

Ο crystal (καινούργιος) στο κουτί του μαζί με δύο αντιστάσεις πάντα βρίσκεται σε περίοπτη θέση. :thumpup:

Καθώς κα δύο μπαταρίες ego με το φορτιστή.Αν οι μπαταρίες τα παίξουν από την αχρηστία βλέπουμε. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Bensoz

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
  • It's kinf of FUN to do the impossible
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #231 στις: Μαΐου 12, 2013, 13:51 »
μπα δεν χαλάνε αυτές αν σου έρθει η επιθυμία εκεί θα είναι θα σε περιμένουν :D

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #232 στις: Μαΐου 12, 2013, 18:26 »
Κάποτε μου μπήκε η φιλοσοφική ιδέα στο κεφάλι ότι τα αποτελέσματα είναι ολέθρια όταν δηλώσω στον εαυτό μου ότι "κόβω"/"τερματίζω" κάτι, πχ το τσιγάρο ... υποθέτω ότι ξέρετε πόσο αντιδραστικά λειτουργεί ο εσωτερικός εαυτός μας. Σαν τα παιδάκια που τους λες "μην κάνεις αυτό" και αυτά το κάνουν ακριβώς επειδή τους υποδεικνύουν να μην το κάνουν. Στην πραγματικότητα,νομίζω ότι από κει απορρέει το γεγονός ότι όλοι μας πιστεύουμε ότι θα είμαστε για πάντα καπνιστές.

Νομίζω ότι η αλήθεια βρίσκεται κάπου ενδιάμεσα, ή αν θέλετε μπορεί να βρίσκεται και στα δύο άκρα. Είμαστε αυτό που νομίζουμε ότι είμαστε + καλό είναι να παρατηρούμε και να ελέγχουμε αυτά που νομίζουμε για τον εαυτό μας...

Είναι γεγονός ότι όσο και να θέλει διανοητικά κάποιος να το κόψει, η διανόηση είναι ένα μικρό μόνο μέρος του είναι μας + δεν είναι επαρκής για μια τέτοια μεγάλη αλλαγή. Αυτό είναι που κάνει ανέφικτη τη διάρκεια του "κοψίματος" σε πολλούς ανθρώπους.

Κατέληξα πριν μερικά χρόνια ότι δεν θα ξανακόψω τίποτα, ούτε το τσιγάρο! Το αντίθετο μάλιστα, χωρίς να πιεστώ καθόλου αποφάσισα να συνεχίσω να το ψάχνω μέχρι που θα το λήξω χωρίς πόλεμο. Ο πόλεμος φέρνει πόλεμο (ο Ηράκλειτος έλεγε "προς πάσαν δράσιν ισόποσος αντίδρασις" ή κάτι τέτοιο) .......και έτσι, όταν πια η ανάλυση και οι συνειδητοποιήσεις μας φτάσουν να καλύψουν πλήρως το θέμα, όταν αυτή η γνώση μετατραπεί σε ολικό βίωμα, τότε το τσιγάρο - ή το άτμισμα αν θέλετε- δεν έχει λόγο ύπαρξης, απλά αποτελεί παρελθόν.

Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να παρατεθεί το ότι αν κάναμε ότι κάνουμε με μέτρο, χωρίς πόλεμο, τότε τίποτα δεν θα ήταν επιβλαβές. Ούτε το τσιγάρο.
Πχ, έχω ένα γνωστό, ο οποίος καπνίζει συστηματικά και καθημερινά Αλλλλλάαααα, καπνίζει ένα τσιγάρο μόνον την ημέρα, πάντα μετά το μεσημεριανό του, απολαμβάνοντας το πολύ καλύτερα από τους περισσότερους. Ποιός θα μπορούσε να τον κατηγορήσει ότι αυτό που κάνει είναι επιβλαβές;
Αλλά το μέτρο είναι προϊόν συνειδητότητας και όχι απλά ξερής δράσης..


Επιπλέον, επειδή το αξίωμα του Ηράκλειτου είναι συμπαντικός νόμος, όταν κόψουμε κάτι, τότε όλη αυτή η αρνητική ενέργεια, νομοτελειακά θα διοχετευθεί αλλού. Πού όμως; Υποκειμενικό φυσικά στο κάθε διαφορετικό ον, αλλά επειδή δεν είμαστε παντογνώστες ώστε να ελέγχουμε την παραμικρή μας αντίδραση κλπ, ίσως είναι καλύτερα να μην κόβουμε πράγματα, να μην τρέφουμε μια πολεμική ενάντια στον εαυτό μας, ώστε να μην δημιουργήσουμε χειρότερα.

Με τα παραπάνω δεν προτείνω "καπνίστε ελεύθερα, πάθετε καρκίνο και δεν πειράζει". Απλά προτείνω μια ολική αντιμετώπιση του εαυτού, ώστε να μην δημιουργούμε πόλεμο και αντίδραση που θα φέρει χειρότερα. Να το πω αλλιώς, προκειμένου να έχω σπασμένα νεύρα όλη μέρα και να πάθω εγκεφαλικό, καλύτερα μερικά τσιγάρα, αν δεν έχω βρεί καλύτερο τρόπο.

Αν δεν ήμασταν άρρωστοι δεν θα καθόμαστε να τα συζητάμε αυτά άλλωστε .. όταν κάτι έρθει στην ώρα του, τότε δεν έχουμε βίαιες αντιδράσεις, πίεση κλπ.

Όσες φορές προσπάθησα να κόψω το τσιγάρο μαχαίρι, ενώ όμως το είχα ανάγκη, τόσες φορές απέτυχα. Τόσες φορές κατάλαβα ότι πρέπει να είμαι έτοιμος ώστε να μην το κόψω, αλλά να το αφήσω να "πέσει" μόνο του (που δεν μου συνέβη τελικά διότι μετά τα 30 χρόνια κάπνισμα ή συνήθεια είναι σαν δεύτερη φύση μου) ..

Μετά από χρόνια ψάξιμο και ανάλυση και ενδοσκόπηση, σιγά σιγά και χωρίς βία, κατάφερα και κάπνιζα όλο και λιγότερο, χωρίς να ζορίζομαι καθόλου. Τουλάχιστον δεν είχα τη διάθεση να φάω ζωντανό οποιονδήποτε είχα εμπρός μου από το Jazzzzz μου, ΧΑΧΑΧΑ !!!  :idiot1:

Μην ξεχνάμε ότι η ενέργεια μας πάει και "τρέφει" ακριβώς τα "σημεία" που εστιάζει η σκέψη μας. Γι'αυτό το λόγο ένας πολύ καλός τρόπος να αυτοβοηθηθούμε για να μην δημιουργήσουμε -κι άλλη- εσωτερική σύγκρουση, είναι να εστιάσουμε την ενέργεια μας σε κάτι νέο και ωφέλιμο, πχ την άσκηση, ή ένα χόμπι ή δεν ξέρω τι άλλο, ώστε να μην είμαστε έκθετοι σε βίαιες αλλαγές που θα φέρουν χειρότερα. Όταν πάρουμε κάτι από "εδώ", να το τοποθετούμε συνειδητά "εκεί" και να εστιάζουμε στο "εκεί".

Το ΗΤ είναι ένας εξαιρετικός τρόπος, αλλά όπως και τα πάντα, χωρίς την ενδοσκόπηση, μεταλλάσεται ταχέως σε ρουτίνα, με τα όποια αποτελέσματα ..

Συγχωρέστε μου την πολυλογία φίλοι συνατμιστές + δεν έχω κλείσει καν μήνα άκαπνος !!! :))






ΥΓ: Ελπίζω να μη θεωρούμαι εκτός θέματος, μιας και αυτά τα θέματα δύσκολα περιορίζονται χωρίς να εξετάσουμε τις παραμέτρους ....  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #233 στις: Μαΐου 26, 2013, 02:45 »
 Κάπνιζα σαν φουγάρο εδώ και 20 χρόνια...σε σημείο να "αγγαρεύω" τον κολλητό μου που δουλεύει Σαουδική να μου φέρνει 50άρηδες καπνούς (Amber Leaf και Golden Virginia), είχα κόψει το κάπνισμα μαχαίρι για 1 1/2 χρόνο και μια δεύτερη για 7 μήνες (μέχρι που το σύστημα χτύπησε τίλτ...στομάχια...πονοκεφάλους...) σε σημείο να σιχαίνομαι την μυρωδιά και να παρακαλώ φίλους να μην καπνίσουν...
Σε μια ανάβαση που έκανα πριν 2 χρόνια σε μια κορυφή (και όμως ναι...κύλησα μέσω της άθλησης) κάπνισα ξανά ένα κτ και απο τότε ξανακύλησα...
Ήθελα να το κόψω ξανά, αλλά λόγο φόρτου εργασίας (και αυτή την φορά στρες) δεν περνούσε απο το μυαλό μου...στο τσιγάρο πάντα μου έλειπε το "χτύπημα" και όχι η διαδικασία (γιατί έχω γνωστούς που τους λείπει η διαδικασία)...
Μια συνάδερφος με έπεισε να δοκιμάσω το ητ, οι γονείς μου έπαιζαν και αυτοί με το ητ (με διαλείμματα κτ) εδώ και καιρό...εδώ και 5 μέρες ατμίζω (με την τύχη να με βρίσκει να έχω 3 υγρά που μου αρέσουν σε σημείο να αδιαφορώ να δοκιμάσω άλλα - Nobacco Turkish, Nobacco Mystique Golden Margy, Nobacco Mystique Tobacco echo -) χωρίς να έχω την παραμικρή επιθυμία για κτ, μάλιστα λόγο της προϊστορίας (κόψιμο μαχαίρι) έχω και σημεία που μπορώ να καταλάβω αν υπάρχει διαφορά.
Ακολούθησα την ίδια μέθοδο όταν το έκοψα μαχαίρι...την ώρα που το αποφάσισα επέλεξα 4 απολαύσεις που έχω συνδυάσει με το κτ (όχι...για εμένα δεν είναι ο καφές) 1) Μοναστηριακή μπίρα 2) Ένα καλό γεύμα 3) Να απολαύσω ένα έργο ή την μουσική μου... 4) Τον τερματισμό μιας επίπονης πεζοπορίας (και όμως...υπήρχε συνδυασμός)Λόγο της εργασίας μου (προγραμματιστής) η εργασία μου στο υπολογιστή έχει γίνει απόλαυση και όχι βάσανο και μπούκωμα...
Υ.Γ Εμπειρικά...για εμένα...δεν υπάρχει ένα τσιγάρο και πίσω...αλλά και πάλι...είναι η πρώτη φορά σε προσπάθεια που δεν έχω καμία επιθυμία να κάνω κτ...
 
Πλέον μπορώ να κάνω τις πεζοπορίες μου...και να ατμίζω...μόνο που χρειάζομαι να κουβαλώ έξτρα μπαταρίες και ηλιακούς φορτιστές (δεν έχω δοκιμάσει ακόμα...αλλά σύντομα...)...

Αποσυνδεδεμένος dimitrix

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #234 στις: Ιουνίου 09, 2013, 00:08 »
(μετά τον ένα μήνα στο η.τ) καπνίζω με το ποτό κανένα κ.τ , δεν τα κάνω ολόκληρα γιατί νιώθω οτί καπνίζω τασάκι κατά κάποιο τρόπο. Φταίει βέβαια στο ότι είχα μόνο cin-cookies από υγρά και νομίζω οτί κανέλα και αλκοόλ δεν είναι και ότι καλύτερο σαν συνδυασμός. Σήμερα πήρα ένα υγρό σε πιο καπνικό και ίσως με καλύψει, θα δείξει... πάντως στον ένα μήνα σύνολο έχω κάνει περίπου 8 ολόκληρα εργοστασιακά τσιγάρα (αυτά τις πρώτες 7 μέρες) και καμια 7 στριφτά μισά (αυτά περιστασιακά)


για να δούμε


Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #235 στις: Ιουνίου 09, 2013, 00:23 »
Δοκίμασε ολόστεγνος ("καθαρός", άκαπνος, να πάρει όπως και να το πω αργκώ είναι!) δυο βδομάδες, έχω την αίσθηση πως αυτή τασακίλα μετά είναι τόσο έντονη που δε θα το αντέχεις. Τουλάχιστον σε μένα και καν'να δυο άλλους λειτούργησε.

Αποσυνδεδεμένος dimitrix

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #236 στις: Ιουνίου 09, 2013, 01:04 »
ξες τι παθαίνω, παίζω μουσική σε μαγαζιά και δεν μπορώ την ώρα εκείνη να βγάζω το η.τ να καπνίζω, γιατί ντρέπομαι φυσικά και δεν μπορώ να κάθομαι να τραβάω μακρόσυρτες τζούρες εκείνη την ώρα, έτσι καταλήγω να κάνω τράκα και να τα καπνίζω μέχρι την μέση.
Η.τ και ντιτζεινγκ δεν πάνε μαζί χαχαχαχα :)) , ενώ άμα είσαι ταξιτζής πολύ άνετα απο ότι έχω καταλάβει στον έναν μήνα. Σκέφτομαι, π.χ άμα είσαι μπάρμαν και θές να καπνίσεις καμιά τζούρα στα γρήγορα, τι κάνεις? ή άμα κάποια δουλεύει σερβιτόρα

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #237 στις: Ιουνίου 09, 2013, 01:21 »
Γυμνος ατμιζεις και ντρεπεσαι? ???

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #238 στις: Ιουνίου 09, 2013, 01:27 »
Mη ντρεπεσαι! Πάρε παραδειγμα από το Μάριο. Κυρίες μουυυυυ :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #239 στις: Ιουνίου 09, 2013, 01:32 »
Κι εγώ (όπως κι ένας από τους άξιους moders του forum επίσης νομίζω) παίζω σε μαγαζί συχνά. Και δεν ξέρω αν μιλάς για dj (όπου έχω δει με ego passthrough σε κλαμπόμπαρο, ταιριάζει θεωρώ μια χαρά με το στυλ) εγώ μιλάω για ακορντεόν και πιάνο σε ρεμπετάδικα. Περισσότερο είναι πως το βλέπεις εσύ παρά οι άλλοι. Ο Presley λένε δεν έβγαινε ποτέ στη σκηνή με τσιγάρο, δικό του θέμα όμως, δε θα ήταν λιγότερο Presley αν το έκανε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498837 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 53 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy