vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

430 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, Ηρακλης, Buliwyf, goran, thanos1071, Jorge, trabaman, manoslykos, vsotos

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1635 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 12:22 »
Αυτό είναι κατι που συνήθως το οριζει ο δωροθετης και ο σκοπός του και όχι το φορουμ.   

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1636 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 12:27 »
Ο δωροθέτης μπορεί να ορίσει ότι προϋποθέσεις συμμετοχής θέλει στο νήμα προσφοράς που ανοίγει, όπως κάποιοι θέλουν like και συμμετοχή μέσω facebook που εγώ π.χ δεν έχω και δεν συμμετέχω χωρίς αυτό να με ενοχλεί, δε μπορεί όμως ο δωροθέτης να καθορίσει "Κανονισμό του Φόρουμ"
Εάν δηλαδή υπάρχει σχετικός κανονισμός του φόρουμ ο κάθε δωροθέτης ότι σκοπό και να έχει δε μπορεί να κάνει τίποτα.
Στο κάτω κάτω το φόρουμ δημιουργήθηκε από ατμιστές για ατμιστές και όχι από επιχειρήσεις για την διαφήμισή τους.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1637 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 12:55 »
Όλα είναι αλληλένδετα, το φόρουμ χρηματοδοτείται από διαφημίσεις επιχειρήσεων και σε εμάς αρέσουν οι κληρωσουλες.. Δεν διαφωνω γενικα με αυτό που λες, αλλα θεωρώ οτι οι υπάρχοντες κανόνες (εάν τηρούνται ... χθες παρατήρησα μελος που μολις γράφτηκε να συμμετέχει σε διαγωνισμο που ο δωροθετης ειχε σαν μοναδικο ορο να είναι οι συμμετέχοντες γραμμένοι πριν τις 4/2), είναι αρκετοι, δεν αποτελούν τροχοπεδι και δεν απαιτούν λεπτομερή διαπραγμάτευση μεταξύ φόρουμ και εταιριών.

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1638 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 13:00 »
Γι αυτό το λόγο ακριβώς είπα και στο πρώτο μου σχετικό ποστ ότι εάν η ανοικτή συμμετοχή στις κληρώσεις όπως ισχύει τώρα  εξυπηρετεί κάπου το φόρουμ ας αγνοηθεί η σκέψη μου  :)
Αν και δεν θεωρώ αρνητικό να βλέπει κάποιος ότι γίνονται κληρώσεις και δωράκια αλλά πρέπει να γίνει πιο ενεργός για να μπορεί να συμμετάσχει.
Εξάλλου εάν κοιτάξεις τον αριθμό μελών του φόρουμ είμαστε 14.130!! ζωή να έχουμε  :) άρα μέχρι και βουλευτή σε μεγάλη περιφέρεια εκλέγουμε  :))
 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2016, 13:14 από bono »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1639 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 14:38 »
Υπάρχει μεγάλο ποσοστό μελών που προτιμά να διαβάζει και όχι να γράφει. Προτιμώ να μείνει έτσι, παρά να αρχίσουν να γράφουν άσχετα μόνο και μόνο για να πάρουν μέρος στις κληρώσεις. Ήδη γίνεται σε κάποιο βαθμό αυτό για τις αγγελίες.


Εγώ πάλι θέλω να προτείνω να μπει ένα function που να σβήνει αυτόματα τα posts που αρχίζουν με "Ρε παιδιά" ή περιέχουν μέσα την φράση "τι λέει"






Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1640 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 14:42 »
Τι λέει αυτός ρε παιδιά;

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1641 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 14:44 »
Ανάποδα. Όπως "Ρε παιδιά αυτός ο καυφουν τι λέει?"


 :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1642 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 14:52 »
Υπάρχει μεγάλο ποσοστό μελών που προτιμά να διαβάζει και όχι να γράφει. Προτιμώ να μείνει έτσι, παρά να αρχίσουν να γράφουν άσχετα μόνο και μόνο για να πάρουν μέρος στις κληρώσεις. Ήδη γίνεται σε κάποιο βαθμό αυτό για τις αγγελίες.

Ισχύει αυτό που λές και γι αυτή την περίπτωση υπάρχει η δυνατότητα του κριτηρίου χρόνου εγγραφής στο φόρουμ.

edit: μάλλον πρέπει να αποδεχθώ ότι υπάρχει και μια ειδική μερίδα μελών στα φόρουμ οι "κληρωσάκηδες"
το λέω γιατί έχω δεί προφίλ ακόμα και σχετικά παλιών μελών να έχουν 5-10 μηνύματα καταμετρήσιμα αλλά να είναι γεμάτα με μηνύματα συμμετοχών σε κληρώσεις!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2016, 17:13 από bono »

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1643 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 19:46 »
Και μετρημένοι στα δάκτυλα να είναι αυτοί που θα γραφτούν για μια κλήρωση αλλα μετα θα συνεχίσουν να προφέρουν ενεργά στο φόρουμ, παλι κερδος είναι... με μοναδική χασούρα την μη μετρήσιμη μειωση των ποσοστών νίκης ενεργών μελών σε κληρώσεις... Δεν χάθηκε και ο κοσμος...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1644 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 20:04 »
Οχι βεβαια δε χαθηκε ο κοσμος. Αυτο που με προβληματιζει ομως ειναι οτι συμμετεχουν αρκετοι με χρονο εγγραφης 2011, 2012 κτλ. με κατω απο 10 μηνυματα. Δηλαδη παλιες εγγραφες που "ξαφνικα" ανασταινονται σε καθε διαγωνισμο για συμμετοχη. Πρωτον αυτοι δεν προκειται ποτε να γινουν ενεργα μελη γιατι θα το καναν εδω και τοσο καιρο ηδη. Και δευτερον με το βρωμικο μου μυαλο σκεφτομαι την περιπτωση διπλων, τριπλων, τετραπλων εγγραφων απο το ιδιο ατομο που εχει το βασικο του λογαριασμο (απο οπου ειναι σχετικα ενεργος ή οχι) και εχει στη καβαντζα αλλους 2-3 για οποτε παιζει διαγωνισμος... Μπορει να ελεγχθει κατι τετοιο απο τη διαχειρηση;

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1645 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 20:08 »
την ιδια απορια εχω και εγω
2-3πλο εγγραφες παιζουν?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1646 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 20:21 »
Μπορει να ελεγχθει κατι τετοιο απο τη διαχειρηση;

Στο λεπτό, εκτός κι αν μπαίνουν από proxy :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1647 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 20:25 »
Ή με dynamic ip κι ένα απλό on-off το ρούτερ  ;) 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1648 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 20:28 »
Δε νομίζω, σίγουρα υπάρχει τρόπος να βρεθεί η διπλοεγγραφή. Στους τράκερς σε βρίσκουν σε δευτερόλεπτα κι έχεις φάει "μπανάνα" δια παντός. ;)

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1649 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 20:34 »
Δεν είμαι μηχανικός δικτύων αλλά έχω κάποιες γνώσεις λόγω σχολής. Η μόνη μοναδική διεύθυνση είναι η MAC Address της κάρτας δικτύου που πηγαίνουμε. Σε όσα control panels έχω δει καταγράφεται μόνο η ip δικτύου με την οποία συνδέεται ο χρήστης. Σχεδόν όλες οι συνδέσεις dsl που έχουμε σπίτια μας έχουν dynamic ips , και το ρούτερ «τσιμπάει» μία από ένα pool διευθύνσεων του παρόχου. Αυτό σημαίνει πως την τωρινή μου ip μπορεί αύριο κάποιος άλλος να την έχει αν κάνουμε και οι δύο restart τα routers μας.
Τα γράφω αυτά βασικά για να πω πως είναι εύκολο να ξεγελάσεις κάθε είδους site αν θες για απλά πράγματα, χωρίς να πληρώνεις proxys κτλ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem