vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

421 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, thanos1071, Jorge, trabaman, manoslykos, vsotos, camber

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
παππού, ο Νίκος έχει την κοινή λογική να ξέρει που, πότε, και πάνω απ όλα ΠΟΣΟ μπορει καθε φορά να παρεκτραπεί!
Αν το παρακάνει κανενα μέσον δεν τον βοηθάει! Αλλα Δεν το εχει παρα-παρκάνει. (ακόμα... :tongue_smilie: )


Αλλα που΄να ξέρεις εσύ. Αυτα ερχονται με την ηλικία! Αμα φτάσεις τα χρόνια του θα καταλάβεις!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Σιριουσλι όμως, ας σταθούμε ολοι στην πρώτη μου πρόταση! Εκει ειναι το μυστικό γενικότερα.

Νομιζω οτι για τετοια θεματα λειτουργικα του φορουμ, το καλυτερο ειναι εσεις που ειστε Συντονιστες να αποφασισετε. Εσεις αποφασιζετε...γιατι αλλιως δεν προκειται να βγει ακρη με +7,000 ατομα

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Το "αυλικοί" είναι χαρακτηρισμός που έχει ειπωθεί πάνω απο μία φορά σε ΟΛΕΣ τις ομαδικές απο κάποιον που ειναι απ έξω. Ακόμα και όχι κακοπροαίρετα, αυτός που μπαίνει και βλέπει τα τετελεσμένα, αυτην την εντύπωση αποκομίζει, βλέποντας ανθρώπους, αγνώστους βασικά αλλα που εχουν μιλήσει ώρες για την ομαδική τους, εχουν γίνει παρέα, και τα λένε.
θα επρεπε ολοι οσοι λαβαμε μερος ποτε σε ομαδική να σηκώσουμε μπαϊράκι επειδή κάποιος χρησιμοποίησε κακό, -πλήν κλασικό- χαρακτηρισμό?
Και εξάλλου, ο χαρακτηρισμός δεν ειναι καν υβριστικος και δεν απευθυνεται σε κανέναν συγκεκριμένα.
Αλλα του Ποσειδώνα είναι.
και αυτός ειναι ο κανόνας και για αυτό τιμωρήθηκε.
Υπάρχουν κάποια μέτρα και σταθμά που δέν γίνονται παντα αντιληπτά.


Νομιζω οτι για τετοια θεματα λειτουργικα του φορουμ, το καλυτερο ειναι εσεις που ειστε Συντονιστες να αποφασισετε. Εσεις αποφασιζετε...γιατι αλλιως δεν προκειται να βγει ακρη με +7,000 ατομα


μα αυτό δεν γίνεται?

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Άποψή μου ότι για κανέναν από τους δύο δεν έπρεπε να επιβληθεί ποινή...ας σβήνονταν τα επίμαχα ποσταρίσματα και τέλος

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
φίλε μου διαφωνώ.
Η λεξη ΑΥΛΙΚΌΊ έχει ρίξει κυβερνήσεις κ την θεωρώ κάπως.
ΜΠορεί να κάνω κ λάθος όμως.
Από την άλλη επίσης, με χαλάει ότι ο χαρακτηρισμός πιάνει κ άτομα που δεν είχαν καμμία σχέση με την ομαδική, αλλά υποστήριξαν το παιδί που την έκανε, κ την έκανε κ ΣΩΣΤΑ...
τες-πα.... ότι είχα να πω το είπα.
θεωρώ άδικο τον αποκλεισμό του Ποσειδώνα, κ μόνον αυτό!

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
στο φόρουμ που είμαι συντονιστής εδώ και 3 χρόνια με 2000 μέλη εκ των οποίων ενεργά τα 700+ δεν έχω μπανάρει κανέναν ούτε για μία μέρα...μάλλον αυτό θα φταίει    είμαι κατά των ποινών γενικά, όταν κάποιος αποδεδειγμένα δεν κάνει για το φόρουμ δια παντός αποβολή και τέλος

Αν βάλω στη ζυγαριά τα κακά λογάκια έχεις δίκιο...

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας

 βλέποντας ανθρώπους, αγνώστους βασικά αλλα που εχουν μιλήσει ώρες για την ομαδική τους, εχουν γίνει παρέα, και τα λένε.
θα επρεπε ολοι οσοι λαβαμε μερος ποτε σε ομαδική να σηκώσουμε μπαϊράκι επειδή κάποιος χρησιμοποίησε κακό, -πλήν κλασικό- χαρακτηρισμό?


εχουν γινει παρεα? τα λενε?
που και πως εγιναν παρεα, και που τα ειπανε? :confused1:
ενα δημοσιο νημα ειναι, ανοικτη συζυτηση και νομιζω ακομα και σε επισκεπτες,
ποιον εμποδιζει να πει τα δικα του (ακομα και εκ των υστερων) τοσα και αλλα τοσα επιπλεον απο τον καθενα?
Πως σε ενα ανοικτο δημοσιο βημα που ο καθενας λεει την αποψη του εχουν γινει μια ιδιοτυπη παρεα που ενδεχομενα αποκλειει καποιους?

Σορρυ αλλα ακομα και οταν ειχε τεθει θεμα αποκλεισμου της φιλης απο την θεσσαλονικη λογω λιγων μηνυματων, εγω προσωπικα εκανα παρεμβαση και την δεχτηκα μια χαρα να πει οτι προβληματισμο ειχε και ενταχτηκε μια χαρα στη ολη παρεα.


Συνεπως οποιος θελει να ριξει τον οβολο του παντα υπαρχει χωρος για να το κανει.
Για τους περιεργους, ειμαστε κομπλε, μια αλλη φορα.....

Σας μερσω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Στο θεμα μας παρακαλω!
Αν θεωρει καποιος οτι ενα forum μπορει να γινει chatroom κανει μεγα λαθος.
Ειμαστε υπερ των chatroom και για αυτο το λογο, ακριβως για να ικανοποιηθουν και αυτοι που θελουν να πουν κατι "εδω και τωρα" , δημιουργηθηκαν και τα αντιστοιχα νηματα .
Δεν ειναι προταση λοιπον το να μην εφαρμοζονται οι κανονες.


Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα και απο εμενα! επεστρεψα μετα απο μια ημερα αποκλεισμο κατι το οποιο θεωρω αδικο.... οσοι με γνωριζουν ξερουν τι ανθρωπος και χαρακτηρας ειμαι , σε καμια περιπτωση ομως δεν θα αφησω κανενα να με φιμωσει οποιος και να ειναι αυτος, αυτο που γινεται εδω μεσα το στηριζω γιατι με εχει βοηθησει αμετρητες φορες , οπως επισης σεβομαι την διαχειριση και τον συντονισμο αλλά υπαρχουν και ορια.... παρακατω θα αναλυσω,

καποτε τα βαλατε με τον καλαφαν οτι πουλαει συνεχεια και κανει εμποριο, τις τελευταιες μερες εδω μεσα γινονται πληστηριασμοι στην ψυχρα και δεν μιλαει κανεις.....επισης ο νεος συντονιστης ομεγα εχει την δυναμη να διαγραφει ασυστολα οτι δεν του αρεσει.... σας αρεσει ολο αυτο? απευθυνομαι απο τον διαχειριστη εως το νεοτερο μελος.... σας αρεσει η εικονα του φορουμ ? οσο και να αγαπαω αυτο το φορουμ να ξερετε οτι οσα δεν μου αρεσουν θα τα λεω οποιο και να ειναι το κοστος , αναθεωρηστε γιατι δεν παμε καλα και ειλικρινα υπαρχουν ανθρωποι εδω μεσα που αφιερωνουν πολυ απο τον χρονο τους για να λειτουργησει σωστα ολο αυτο σεβαστειτε τους...

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Αν καταλάβεις προς ποια κατεύθυνση πηγαίνει το forum η εικόνα του είναι μια χαρά  :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Φίλε Crypton, ποτέ δεν υπάρχει περίπτωση το οποιοδήποτε φόρουμ να αρέσει σε όλους. Αν όλοι ακολουθούσαν τη δική σου τακτική, δε θα συζητούσαμε θέματα που αφορούν τη θεματολογία του φόρουμ αλλά το τι αρέσει και τι δεν αρέσει στον καθένα. Το να θέλεις το φόρουμ να ακολουθήσει τις δικές σου απόψεις για το πώς θα έπρεπε να είναι, δεν είναι εφικτό.
Αν έχεις κάποια προβλήματα με τις ενέργειες κάποιου συντονιστή, στείλε του ΠΜ και ρώτησέ τον για τις ενέργειές του. Και οι συντονιστές άνθρωποι είναι και συζητάνε το θέμα.

Και όταν γυρίζεις από έναν αποκλεισμό της μιας μέρας, που είναι απλά μια προειδοποίηση, ΔΕΝ συνεχίζεις με το ίδιο μοτίβο, αλλιώς σημαίνει ότι δεν κατάλαβες αρκετά πράγματα. Το φόρουμ έχει πολλή δουλειά για να καθόμαστε να ασχολούμαστε με τις αμφισβητήσεις του καθενός που, επειδή τις θεωρεί δίκαιες ο ίδιος, προσπαθεί να βρει και υποστηρικτές με τα μηνύματά του. Σίγουρα θα υπάρχουν, όπως θα υπάρχουν και άλλοι τόσοι αντίθετοι ή με άλλες χίλιες διαφορετικές γνώμες αλλά αυτό δεν οδηγεί πουθενά.
Σταμάτησέ το εδώ. Αν δεν σου αρέσει το φόρουμ, απλά δε συμμετέχεις.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Λευτερη εγω εχω μαθει στην ζωη μου οταν κατι δεν μου αρεσει και συμμετεχω σε αυτο να προσπαθω να το κανω καλυτερο και οχι να το βαζω στα ποδια....το πως μεταφραζεις εσυ τις καταστασεις  ειναι η δικη σου αποψη και ειναι σεβαστη , ομως θα ακουγεται και η δικια μου.....

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Παίζει κι ο τρόπος ρόλο. Άλλο η πρόταση, κι άλλο η ετυμηγορία.
"Έχουμε γίνει μπάχαλο" "Σας αρέσει το φόρουμ έτσι;" κτλ. Αυτές είναι προτροπές για αντίδραση και από άλλους, όχι προτάσεις. Και σε λεπτά θέματα το συζητάς με τον κάθε συντονιστή ή μ΄εμένα. Δεν σε καλύπτουμε; Αποχωρείς ή υποχωρείς και συμβιώνεις. Εκτός αν νομίζεις ότι με τις ενέργειες που ανέφερα παραπάνω θα εξαναγκάσεις το φόρουμ να κινηθεί στις γραμμές που νομίζεις εσύ σωστές. Δεν γίνεται έτσι.
Νομίζεις ότι εμείς δεν κάνουμε υποχωρήσεις; Είμαστε οι δικτάτορες που κάνουμε ό,τι μας γουστάρει; Αν έχεις αυτή την εντύπωση, είναι πολύ λάθος.
Έχουμε συζητήσει στο παρελθόν θέματα και τα έχουμε λύσει καλύτερα χωρίς να δίνουμε αυτή την εικόνα στο φόρουμ, αν θυμάσαι.
Ας το λήξουμε το θέμα εδώ.

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Aν και μαλλον ειναι αδυνατον αυτο που θα πω,
μπας και υπαρχει κανενας τροπος στα μηνυματα να ξερουμε αν ο παραληπτης το εχει διαβασει η οχι;
Κατι σαν:
- Δεν έχει διαβάσει ακόμα το τελευταίο σου μήνυμα 
- Έχει διαβάσει το τελευταίο σου μήνυμα 


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Όχι, δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Αποσυνδεδεμένος brokuna

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Be cool, Be excellent!
 Πάντως εγω σίγουρα θα ήθελα search στο topic

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem