vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

454 επισκέπτες, 9 χρήστες
Sergios, azografos, dvelev, I.P, Buliwyf, george kotsopoulos, goran, ThioVag, Jorge

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #600 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 20:38 »
10 θέματα?!  :confused1:
Μη κάτσω να τα ποστάρω ένα-ένα και βγουν τουλάχιστον 100,έτσι?!  ::) :angel:
Τα ρουχαλάκια μου τα θέλω ως έχουν,δε τα σκίζω. ;D (πλακίτσα)
Αλλά και όταν "χτυπιόμουν",μιλούσα ώστε να υπάρχει μέτρο και όχι ανεξέλεκτα.
Δε συνεχίζω γι αυτό το θέμα...
 απλώς ζήτησα να υπάρχει με μέτρο.
Που πίστευα πως μπορούσε να διασφαλιστεί μέσω των κανονισμών,ομάδας συντνισμού και τιμωριών.
Αν τώρα η διαχείρηση πιστεύει πως δε μπορεί να υπάρξει ούτε μετρημένα και ορθά δεκτόν.
 :) :bye:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #601 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 20:41 »
Έχω απαντήσει εδώ σχετικά: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,695.msg198180.html#msg198180

Στο ερώτημα που θέτεις στο σχετικό θέμα,απαντώ αυτό :

Να υπάρχει κανονισμός προς τα μέλη να μην παρακαλάνε για αγορά μιας ιδιοκατασκευής.
Μπορούν κάλλιστα να το πράξουν άτυπα,αν θέλουν,μέσω π.μ.,κλπ.
Έχει παραγίνει το κακό!
 ;) :bye:

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #602 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 20:43 »
Μένουν για ένα διάστημα ώστε να φαίνεται αν κάποιοι εμφανίζονται συχνά πουλώντας το ίδιο προϊόν συνέχεια.


μπορεί πρόσθετα να μπει ένα sub forum σε κάθε κατηγορία αγγελιών με τις διεκπεραιωμένες έτσι ώστε να μην είναι όλες μαζί ενεργές και μη

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #603 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 20:54 »
Δεν έχω σκοπό να γίνω ντετέκτιβ, Βαγγέλη. Αν κάποιος κάνει μια μόντα και λέει "παιδιά κοιτάξτε τι έφτιαξα" και πετάγονται 10 και του λένε "φτιάξε μου κι εμένα μία", εγώ θα ψάχνω να βρω αν τον πλήρωσαν, αν το κάνει για την ψυχή της μάνας του; αν θέλουν να του δώσουν μόνοι τους χρήματα; αν βαριούνται να ασχοληθούν μόνοι τους και προτιμάνε τα έτοιμα;
Η μόνη λύση θα ήταν να απαγορέψουμε τη δημοσίευση ιδιοκατασκευών. Το βρίσκεις λογικό;
Αυτό γίνεται σε όλα τα φόρουμ με η.τ. του κόσμου. Αν κάτι τέτοιο σε ενοχλεί προσωπικά, υπάρχει και δυνατότητα ignore topics τώρα, ξέρεις: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5979.0.html

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #604 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 20:56 »
Λευτέρη το μόνο που μπορώ να σου ευχηθώ είναι...καλή υπομονή από εδώ και στο εξής...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #605 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 20:57 »

μπορεί πρόσθετα να μπει ένα sub forum σε κάθε κατηγορία αγγελιών με τις διεκπεραιωμένες έτσι ώστε να μην είναι όλες μαζί ενεργές και μη

Ήδη έγινε διαχωρισμός πωλήσεων - ζητήσεων κτλ. σε subboards. Θα χαθούμε στους υποπίνακες μετά. Άσε που χρειάζεται παραπέρα δουλειά. Το λουκετάκι δίπλα σε κάθε αγγελία σημαίνει ότι έληξε. Είναι πολύ εύκολο να εντοπιστεί. Ας κάνουν λίγο κόπο και οι αναγνώστες.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #606 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 21:04 »
Eιναι αλλο να εχει φτιαξει κανεις 10 κομματια και αλλο να εχει φτιαξει 100, και αλλο  να φτιαχνει συνεχεια. Ετσι ο Θανάσης δεν θα έπρεπε να ειναι ο πρωτος που θα επρεπε να θεωρείται εμπορος? Και μετα ο Καλλιτέχνης. Αλλα χρειάζεσαι και τις γνωσεις τους σε ενα φόρουμ, δεν θες να τους περιορίσεις. Και ο αλλος που φτιαχνει μια μοντα και πουλαει και δεκα η εκατο κομματια μηπως εγινε και πλουσιος? Και εγω και εσυ που το πηραμε και ειμαστε ευχαριστημενοι να μην το πουμε και σε αλλους? Να μην τον βοηθησουμε? αυτο δεν ειναι ολο το θεμα εδω? Το να βοηθαμε? Για να μαθουμε μπηκαμε και μαθαινουμε συνεχεια γιατι καποιος θελει να βοηθησει! και προσπαθουμε να ανταποδωσουμε αυτη τη βοηθεια. Για μενα ειτε βοηθησω καποιον με κατι που ξερω ειτε παροτρυνω να δημιουργησω ακομα εναν ευχαριστημενο πελατη καποιου που εχει φτιαξει μια ωραια μοντα ειναι το ιδιο.

edit ειναι τελεσίδικο το να μην χρησιμοποιουμε τελικα το θεμα chat ως τέτοιο? Γιατι εμενα και νομιζω κανεναν το κανονικο τσατ δεν βολεευει, και τελικα αυτο μαλλον διωχνει παρα φερνει κοσμο! Το να μην παρχει κανενα τελικα μερος που να μπορεις να κανεις χαβαλε με την ανεση σου! και το λεω αυτο οντας πολυ υπερ του να μην υπαρχουν πολλα θεματα παρα μονο πεντεξι ασχετα με το ΗΤ.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #607 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 21:14 »
Άνοιξα έναν υποπίνακα όπου μπορούν να δημιουργηθούν θέματα ανά πόλη.
Όσο για chat, κάνε την αρχή στο καινούργιο που άνοιξε κάτω.  :)

Δοκιμαστικά. Αν μας δημιουργήσει πρόβλημα, επανερχόμαστε στο παλιό.

EDIT
Άκυρο, θέλει ψάξιμο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2012, 22:00 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #608 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 21:18 »
Δεν έχω σκοπό να γίνω ντετέκτιβ, Βαγγέλη. Αν κάποιος κάνει μια μόντα και λέει "παιδιά κοιτάξτε τι έφτιαξα" και πετάγονται 10 και του λένε "φτιάξε μου κι εμένα μία", εγώ θα ψάχνω να βρω αν τον πλήρωσαν, αν το κάνει για την ψυχή της μάνας του; αν θέλουν να του δώσουν μόνοι τους χρήματα; αν βαριούνται να ασχοληθούν μόνοι τους και προτιμάνε τα έτοιμα;
Η μόνη λύση θα ήταν να απαγορέψουμε τη δημοσίευση ιδιοκατασκευών. Το βρίσκεις λογικό;
Αυτό γίνεται σε όλα τα φόρουμ με η.τ. του κόσμου. Αν κάτι τέτοιο σε ενοχλεί προσωπικά, υπάρχει και δυνατότητα ignore topics τώρα, ξέρεις: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5979.0.html

Αν θες μπορώ να αναφέρω και ονόματα πολλών που είναι κατασκευαστές-έμποροι χωρίς να χρειάζεται να είμαι ή να κάνω τον ντεντέκτιβ.(μη κρυβόμαστε πίσω απ το δάχτυλό μας)
Μιας και οι περισσότεροι το γνωστοποιούν οι ίδιοι.
Δεν είπα ούτε να απαγορευθούν αλλά ούτε να γίνουν ban.
Απλώς είπα πως καλό θα ήταν να μεταφερθούν στους κατασκευαστές γιατί εκεί απλά ανοίκουν.
Που είναι το κακό,σε αυτό?!
Μιλάω πάντα για το καλό του συνόλου,και οχι προσωπικά,για τέτοια θέματα μιας και γράφουμε αλλά και μας διαβάζουν δημόσια.
Προσωπικά ξέρω τις δυνατότητες που έχω και τι πρέπει να κάνω.(αυτό έχω αρχίσει και κάνω,σιγά-σιγά παύω να ασχολούμαι)
 :) :bye:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #609 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 21:57 »
Δυστυχώς δεν μας κάνει. Το mod είναι: "Hiding posts from recent posts". Εγώ όμως κάτω έχω ένα μπλοκ από το Tiny Portal το οποίο έχει τα τελευταία θέματα (όχι τα τελευταία post). Θα έπρεπε να υπάρχει ένα "Hiding posts from recent topics" αλλά δε βρήκα κάτι τέτοιο.

Το άλλο για αγνόηση θεμάτων στα μη αναγνωσμένα μπήκε και λειτουργεί.  :thumpup: Οδηγίες εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5979.msg198693.html#msg198693

Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Εμείς θέλουμε να μην εμφανίζονται στα recent, μηνύματα από όλα τα topics από τον πίνακα χ. Αυτό γράφει πως το κάνει.

This modification allows the categories, boards and topics of your choices to be removed from the recent post lists shown in Info center.

Just go to
Administration Center » Modification Settings » Recent Posts Setting
and put the ids of categories, boards and topics you want to remove from recent posts list.

For example if you want to remove category 1 and 2 from the list, just put the category ids like

1,2 (just have a comma in between and don't leave any space).

Same goes for boards and topics also.


- Note: This mod only hides the items in the recent post listing that is shown on the board index.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #610 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 22:04 »
Το recent posts είναι ένας πίνακας που σου δείχνει τα τελευταία Post που γίνονται αλλά διαφέρει από το recent topics.
Εκείνο σου δείχνει π.χ.
Atmos: Προτασεις για την βελτιωση της λειτουργιας του Φορουμ. NEW
Parpen: Προτασεις για την βελτιωση της λειτουργιας του Φορουμ. NEW
Atmos: Προτασεις για την βελτιωση της λειτουργιας του Φορουμ. NEW
Parpen: Προτασεις για την βελτιωση της λειτουργιας του Φορουμ. NEW

Δεν το έχω ενεργοποιημένο γιατί αν ένα θέμα είναι πολύ ενεργό, σου δείχνει 10 σειρές με νέα ποστ από το ίδιο θέμα. Εγώ χρησιμοποιώ άλλο module που δείχνει μόνο τα τελευταία θέματα. Είναι διαφορετικό.
Αυτό το module δεν επηρεάζεται από το mod.  :-\

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #611 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 22:26 »
Επειδη το εργο το εχω ξαναδει,
μολις βρω χρονο και ορεξη θα σας το περιγραψω.
Ειναι παντως πολυ πιο ευκολο να δημιουργησεις κατι καλο,
απο το να το διατηρησεις.
Και δεν θα ηθελα να επαληθευθη το εργο, γιατι αφορα την υγεια μας
και επειδη με βοηθησε και μενα να πεταξω το  τσιγαρο.
Παντα υπαρχει η μεση λυση,
γιατι η υπερβολικη αυστηροτητα φερνει αντιδραση,
ειναι μπουμερανγκ.

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #612 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 22:52 »
Παντα υπαρχει η μεση λυση,
γιατι η υπερβολικη αυστηροτητα φερνει αντιδραση,
ειναι μπουμερανγκ.

Σε αυτο συμφωνω και εγω! Προσωπικα θεωρω το φορουμ ενα απο τα πιο "αυστηρα συντονιζομενο" οσον αφορα τα off topic απο οσα εχω δει παγκοσμιως. Ειναι φυσικα δικαιωμα των εκαστοτε διαχειριστων αλλα απλα λεω τη γνωμη μου ως "εμπειρο" μελος φορουμ σε διεθνη κυριως φορουμ.
Ειδικα τωρα με τη μοντα "ignore topics" δε καταλαβαινω προς τι η αυστηροτητα στα "χαλαρα θεματα". Επισης, συμφωνα παντα με τη δικη μου προσωπικη αποψη, εκεινος που ενοχλειται απο τη συχνοτητα μηνυματων που δεν τον αφορουν, μπορει καλλιστα να "παρακολουθει" μηνυματα μεσω e-mail και να ερχεται στο φορουμ μονον οταν υπαρχουν απαντησεις στα νηματα που τον ενδιαφερουν. Ειναι παραλογο, παλι κατα τη προσωπικη μου αποψη, να ζηταει ενα μελος, η ποιοτητα, η ποσοτητα και η θεματολογια ενος φορουμ να συμπιπτει με τις δικες του αποψεις. Εκ των πραγματων δε γινεται αφου το "ατμισμα" αφορα μεριδες της κοινωνιας μας τετοιες, που μπορει να απεχουν μεταξυ τους κοινωνικα, οικονομικα, πολιτισμικα, αισθητικα. Κατα τη προσωπικη μου αποψη, απο τη στιγμη που υπαρχει πινακας "ασχετα με το η.τ.", οχι ενα, οχι δεκα αλλα και 100 νηματα με θεματολογια "κοιταξτε τις κωλοτουμπες που εκανε ο σκυλος μου χτες το βραδυ" να υπαρξουν, τα μελη που ανοιγουν αυτα τα νηματα ειναι εντος των πλαισιων του πινακα.
Απο εκει και περα, και αν ειναι εμφανες οτι καποια μελη μονιμως αποσυντονιζουν το φορουμ, σε αλλα θεματα σοβαρα, καλυτερο ειναι να γινεται συσταση απο τους διαχειριστες μεσω π.μ. παρα να "διαγραφεται" το παραμικρο αστειακι σε ενα review ας πουμε ενος προιοντος ως off topic. Οπως επισης πολλες φορες, διαβαζοντας πληροφοριες για ενα προιον, αναγκαζομαι να μεταπηδω απο νημα σε νημα γιατι "εδω ειναι το επισημο νημα για τον A2 - δειτε στο link για τη πατεντα του ταδε χρηστη για τον A2" που μεταφερθηκε αλλου (παραδειγμα φερνω, δε μιλαω για κατι συγκεκριμενο αυτη τη στιγμη, αλλα μου τυχαινει αυτο)
 Ξαναλεω βεβαια, οτι ολα αυτα αποτελουν προσωπικη μου αποψη και τα θεωρω, για εμενα, δευτερευουσης σημασιας δηλαδη ειτε ετσι ειτε αλλιως δεν με εμποδιζουν να χειριζομαι το φορουμ και να παιρνω τις πληροφοριες που θελω.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #613 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 22:59 »
Το recent posts είναι ένας πίνακας που σου δείχνει τα τελευταία Post που γίνονται αλλά διαφέρει από το recent topics.
Εκείνο σου δείχνει π.χ.
Atmos: Προτασεις για την βελτιωση της λειτουργιας του Φορουμ. NEW
Parpen: Προτασεις για την βελτιωση της λειτουργιας του Φορουμ. NEW
Atmos: Προτασεις για την βελτιωση της λειτουργιας του Φορουμ. NEW
Parpen: Προτασεις για την βελτιωση της λειτουργιας του Φορουμ. NEW

Δεν το έχω ενεργοποιημένο γιατί αν ένα θέμα είναι πολύ ενεργό, σου δείχνει 10 σειρές με νέα ποστ από το ίδιο θέμα. Εγώ χρησιμοποιώ άλλο module που δείχνει μόνο τα τελευταία θέματα. Είναι διαφορετικό.
Αυτό το module δεν επηρεάζεται από το mod.  :-\

Μάλιστα. Αυτό που χρησιμοποιείς εσύ, είναι του Tiny portal, ενώ το recent post, είναι της smf.
Θα κάνω μια προσπάθεια μήπως βρω κάτι.

Κάτι βρήκα
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=654

και αν καταλαβαίνω καλά, είναι παραμετροποιήσιμο από τον χρήστη, από ποιους πίνακες θα επιλέξει να εμφανίζονται topics.
Νομίζω όμως πως πιάνει στο recent post που έχει ενσωματωμένη η smf στο info center στο κάτω μέρος του  forum και όχι στο mod του Tiny portal
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2012, 23:12 από parpen »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #614 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 23:54 »
Αν θες μπορώ να αναφέρω και ονόματα πολλών που είναι κατασκευαστές-έμποροι χωρίς να χρειάζεται να είμαι ή να κάνω τον ντεντέκτιβ.(μη κρυβόμαστε πίσω απ το δάχτυλό μας)

Προσωπικά ξέρω τις δυνατότητες που έχω και τι πρέπει να κάνω.(αυτό έχω αρχίσει και κάνω,σιγά-σιγά παύω να ασχολούμαι)
 :) :bye:

Βρε φιλαράκι αφού τους ξέρεις γιατί δεν κάνεις κάτι πολύ απλό?
Μην διαβάζεις τα θέματά τους... 8)
Δεν νομίζω να είναι δύσκολο? :nope:

Όσο για το τελευταίο... :hmmm: εφάρμοσέ το

Το ''πάντα φιλικά'' είναι αυτονόητο μεταξύ μας νομίζω :yes: :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem