vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

431 επισκέπτες, 6 χρήστες
thanos1071, Tem, Jorge, SEB, camber, manoslykos

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #2055 στις: Απριλίου 05, 2018, 08:03 »
Υποθέτω ότι αναφέρεται στα emoticon αξιολόγησης του post. Αν με στεναχωρεί το περιεχόμενο του post (πχ κάποιος έπαθε μια ζημιά) αν θέλω να πω ότι του συμπαρίσταμαι, δεν υπάρχει τέτοιο εικονίδιο. Η επιλογή του αναρωτιέμαι ή διαφωνώ αφορά την αντίδρασή μου στο ίδιο το post και όχι στο περιεχόμενο.

πχ πήρα μια καινούργια μπαταρία και άρχισε να βγάζει υγρά

1. αναρωτιέμαι (χμμμ): μήπως έκανες κάτι λάθος; (ουδέτερη αξιολόγηση)
2. διαφωνώ: δεν μπορεί μια καινούργια μπαταρία να βγάλει υγρά (αρνητική αξιολόγηση)

3. συμπαρίσταμαι: μπορεί να συμβεί και είναι λυπηρό που σου έτυχε (θετική αξιολόγηση)

Εναλλακτικά πρέπει να στείλεις νέο post που να λες το (3) πράγμα που επειδή είναι πιό βαβούρα από το απλό πάτημα ενός emoticon προσωπικά το βαριέμαι και δεν το κάνω.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #2056 στις: Απριλίου 05, 2018, 09:44 »
Δεν πειράζει να γράψουμε κι ένα post για συμπαράσταση ....

Μερικές φορές είναι δύσκολο, αλλά ίσως είναι προτιμότερο.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #2057 στις: Απριλίου 05, 2018, 09:46 »
Να διευκρινίσω, όποτε, (θεωρούσα ότι δεν χρειάζεται) ότι δεν προσυπογράφω το "βαριέμαι" του [member=20409]redortho[/member] ως ερμηνεία αυτού που πρότεινα. 

Δεν είναι η βαρεμάρα το θέμα. Το θέμα είναι ότι μερικές φορές τα λόγια περιττεύουν και, επιπλέον, ότι άμα το πράξει ο κάθε ένας θα χαθεί το αρχικό πόστ στο οποίο θα αναφέρονταν.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #2058 στις: Απριλίου 05, 2018, 09:50 »
Ναι μερικές φορές ίσως βοηθάει.  :yes:

Ας υπάρχει η φατσούλα και όποιος θέλει γράφει μια κουβέντα παραπάνω. 

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #2059 στις: Απριλίου 05, 2018, 10:31 »
Δεν "βαριέμαι". Απλά είναι κάτι σύντομο σε θέματα που δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος για νέα δημοσίευση.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #2060 στις: Απριλίου 05, 2018, 12:27 »
Καθόλου κακή ιδέα.

Έγινε!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #2061 στις: Απριλίου 11, 2018, 09:51 »
Μπορεί να είμαι λίγο υπερβολική, αλλά έχω την εντύπωση ότι οι φατσούλα "λυπάμαι" δεν έχει τοποθετηθεί με λογική σειρά.

Τι εννοώ:

Το "λυπάμαι" θα ήταν καλύτερα να μπει μετά το "χμμ" και πριν το "δε μου αρέσει" και νομίζω ότι δεν είναι απαραίτητο να έχει βαθμολογία (+1).

Δεν ξέρω αν μπερδεύει κι άλλους και αν βέβαια είναι δύσκολο να αλλάξει η σειρά.

[member=7454]Cruiser79[/member]

Θα μπορούσες να το δεις?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 11, 2018, 10:43 από ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #2062 στις: Απριλίου 11, 2018, 10:19 »
   Θα ήθελα να υπάρχει κάποιος τρόπος αξιολόγησης των διαχειριστών.
Είναι πιθανό να μην συμφωνούν όλοι με τις αποφάσεις τους ή με το στυλ τους γενικά.
Και νομίζω πως σε δημοκρατικά fora κανείς δεν έχει εκ Θεού εξουσία.
Όλοι κρινόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #2063 στις: Απριλίου 11, 2018, 10:42 »
Φοβάμαι ότι αν μπούμε σε τέτοιες διαδικασίες, κανένας δε θα δέχεται να γίινει "συντονιστής".

Στην πραγματικότητα πρόκειται για αγγαρεία, προσφέρεις χρόνο και κόπο και χαλάς και την

καρδιά σου, αν κάτι στραβώσει.


« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 11, 2018, 11:45 από ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #2064 στις: Απριλίου 11, 2018, 10:51 »
Δημόσια αξιολόγηση των διαχειριστών - συντονιστών δεν νομίζω να γίνεται σε κανένα δημοκρατικό ή μη φόρουμ. Στην δική μας περίπτωση θα ήταν αντίθετο στον λογικότατο κανόνα να μην υπάρχει δημόσια αντιπαράθεση με τους συντονιστές. Μυστική αξιολόγηση μπορεί ο καθένας να κάνει νομίζω και από τώρα στέλνοντας ένα mail στον Τρύφωνα ή στον ίδιο τον συντονιστή και λέγοντας του τις διαφωνίες του.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #2065 στις: Απριλίου 11, 2018, 11:15 »
Δηλαδή έχουν το αλάθητο κατ' εσάς !!!
Αυτοί και ο Ποντίφηξ  ;D

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #2066 στις: Απριλίου 11, 2018, 11:18 »
Κανείς δεν έχει το αλάθητο εκτός από εμένα αλλά με το που αρχίσουν να γίνονται κρίσεις πίσω από ένα πληκτρολόγιο θα χαθεί η μπάλα το πολύ σε 10 μηνύματα.
Αν κάποιος έχει πρόβλημα μπορεί να επικοινωνήσει με τον Τρύφωνα να το εκφρασει.
Είμαι σίγουρος ότι θα τον ακούσει θα το προσέξει και θα το συζητήσει.

AFK


Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #2067 στις: Απριλίου 11, 2018, 11:20 »
Φοβάμαι ότι αν μπούμε σε τέτοιες διαδικασίες, κανένας δε θα δέχεται να γίινει "διαχειριστής".

Στην πραγματικότητα πρόκειται για αγγαρεία, προσφέρεις χρόνο και κόπο και χαλάς και την

καρδιά σου, αν κάτι στραβώσει.
Εγώ πάλι, δε φοβάμαι καθόλου!!!  ;D ;D ;D ;D :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #2068 στις: Απριλίου 11, 2018, 11:24 »
Στα πλαίσια τής χρηστικότητας θα είχα προσωπικά να κάνω μια πρόταση που αφορά τη διάταξη τής σελίδας τού φόρουμ.

Με εξαίρεση λοιπόν την αρχή τής σελίδας όπου υπάρχουν οι ενότητες:
Πληροφορίες μέλους - Μέλη σε σύνδεση - Αναζήτηση και κάποια διαφήμιση ή ό,τι άλλο,

μετά, η από εκεί και κάτω σελίδα, μένει κενή/λευκή, με αποτέλεσμα το φόρουμ να είναι αναλογικά μικρό μέρος τής σελίδας.
Και επίσης, οι πληροφορίες τού προφίλ μέλους, θα μπορούσαν να μπουν στην κορυφή τού κάθε ποστ;
Αλλο τόσο χώρο κάθετο 'τρώει'.

Αυτό, γίνεται πολύ ενοχλητικό κάνοντας κουραστικές τις παρουσιάσεις νέων προϊόντων ή όπου αλλού δημοσιεύονται φωτογραφίες και αναγκαζόμαστε όλη την ώρα να σκρολάρουμε την οθόνη αριστερά - δεξιά συνεχώς.
Γιατί, όταν κάνουμε τη φωτογραφία προς τα αριστερά για να τη δούμε,
πριν από μια επόμενη φωτό, θα πρέπει πάλι να την 'επιστρέψουμε' εκεί που ήταν, επειδή ακολουθεί το κείμενο που έχει πάει και αυτό αριστερά και πάει ...σκρολάροντας!

Δεν γνωρίζω αν το συγκεκριμένο έχει προταθεί ξανά.
Είμαι δουλειά και δεν μπορώ τώρα να ψάξω.

Ευχαριστώ. :)


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #2069 στις: Απριλίου 11, 2018, 12:29 »
[member=12547]ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ[/member]

Θα το φτιάξω εντός ολίγου.

[member=13652]netsplit[/member]

Το αλάθητο δεν το έχει κανένας. Αυτό που πρέπει να καταλάβεις, είναι ότι το να διαφωνεί κάποιος με μια συντονιστική ενέργεια δεν σημαίνει ότι αυτή είναι και λάθος. Και σίγουρα, δεν είναι τα μέλη αρμόδια να κρίνουν κάτι τέτοιο. Μπορούν κάλιστα να εκφράσουν τις απόψεις τους με πμ αλλά μέχρι εκεί. Η δημόσια κριτική συντονιστικών πρακτικών απαγορεύεται από τους κανονισμούς και δεν μπορεί να απασχολεί το φόρουμ και τα μέλη του η άποψη του οποιουδήποτε όσον αφορά αυτές τις κινήσεις. Και αυτός είναι ένας κανονισμός ο οποίος δεν πρόκειται να αλλάξει.

[member=6999]gkon961[/member]

Δυστυχώς το μόνο που μπορεί να γίνει όσον αφορά αυτό που λες, είναι να είναι λίγο προσεκτικοί όσοι ανεβάζουν φωτογραφίες ενσωματωμένες στα ποστ, όσον αφορά το μέγεθος. Το ύψος και το πλάτος κάθε φωτό, μπορεί να ρυθμιστεί, είτε χρησιμοποιώντας το πλήκτρο ενσωμάτωσης (βγάζει προαιρετικά επιλογή για αναγραφή διαστάσεων) είτε χειροκίνητα στον BBCode της ενσωματωμένης φωτογραφίας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176647 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem