vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

356 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, camber, manoslykos, ZoeM

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος spitha

  • *
  • 41
  • Φύλο: Γυναίκα
    • MyFilms-In
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1815 στις: Ιουνίου 09, 2016, 23:57 »
ας το καλο...
γιαυτο του εχετε δωσει τοσα μπραβο;
:eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1816 στις: Ιουνίου 10, 2016, 00:12 »
[justify]Να πω κι εγώ μία λεπτομέρεια. Υπάρχει κι η φωτεινή πλευρά της ζωής. Μπορεί να είναι πάντα στην πρώτη γραμμή η όποια επιβράβευση, οτιδήποτε αξίζει το μπράβο μας. Όλα τ' άλλα μόνο στο χαριτωμένο παρελθόν καταλήγουν, πάντα, είναι νόμος.[/justify]

[justify]Το τρολ είναι κατά βάση ένα χαριτωμένο ζωάκι μπροστά στα πληκτρολόγια σχολιαρόπαιδων, τίποτα περισσότερο. Αν μιλήσουμε πιο συγκεκριμένα, εδώ στο φόρουμ, φαινόμενα απλής καθημερινής έκφρασης, βρίσκουν άνετο χώρο, αυτό πιστεύω είναι φυσιολογικό κι έτσι πρέπει να είναι, όχι αποστειρωμένο, όχι δήθεν, όχι κάτι που δεν είναι και θέλει να δείχνει.[/justify]

[justify]Όλοι έχουμε εκνευριστεί κάπου, κάπως. Όλοι έχουμε κακές μέρες, όλοι έχουμε συμπάθειες κι αντιπάθειες. Όμως, ένα μεγάλο όμως. Μιλάνε ενήλικες μεταξύ τους, στο Διαδίκτυο, καθημερινά, πολλές ώρες. Ειδικά τα πιο έμπειρα μέλη ή οι πιο περπατημένοι ιντερνετικά γνωρίζουν τη γλώσσα. Δεν πιστεύω πως πρέπει να τους προστατεύσω με υπενθυμίσεις, εξάλλου δεν είναι και δική μας δουλειά ο Συντονισμός ή η φύλαξη ενός φόρουμ.[/justify]

[justify]Άρα, το δικό μου σκεπτικό: όχι μόνο τουφεκιές, όχι προστασίες ή φύλακες αγγέλους, όχι πλαστικά όχι σκουπίδια σε θάλασσες και ακτές. Να έχω το θάρρος να στο λέω.[/justify]

Αν πω: κάποιοι από εσάς είναι μ@λάκες, αγνοήστε τους οι φυσιολογικοί. Είναι καλύτερο;  

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1817 στις: Ιουνίου 10, 2016, 00:44 »
 JoeBarTeam
Αν πω: κάποιοι από εσάς είναι μ@λάκες, αγνοήστε τους οι φυσιολογικοί. Είναι καλύτερο; 
Εγώ πχ σαν γνωστός τις πάσης ,σαν μη φυσιολογικό άτομο μου είναι σχεδόν αδύνατον να μην απαντήσω άμεσα σε μια πρόκληση.Αν είναι real .......Αν είναι διαδικτυακή την επομένη πάω για καινούργιο πληκτρολόγιο ,ποντίκι ,κλπ.και αν με πουν #$%*ακα το μόνο που μπορώ να απαντήσω είναι η αλήθεια μου.Δηλαδή πως είναι αδύνατον να είμαι φυσικός @#$ακας καθότι όταν ήμουν μικρός με πάτησε ένα τρολ(ευ) και δυστυχώς με ευνούχισε οπότε γιοκο τσοκο .Τώρα για το πνευματικόν της υπόθεσης εεε τσερω.Το βλήμα που μου πέρασε  από τον εγκέφαλο σε μια άσκηση σε απόβαση στο Βόλο είπαν πως με άφησε παντελώς ηλίθιο οπότε εεε καταλαβαίνω. .

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1818 στις: Ιουνίου 10, 2016, 01:58 »
εγω θα πρότεινα την δημιουργία ξεχωριστου νήματος με θέμα: "Εδώ βγάλτε τα μάτια σας" και να μεταφέρονταν εκεί όλες οι διενέξεις επί προσωπικού....όχι αυτές επι του θέματος....  ;)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1819 στις: Ιουνίου 10, 2016, 04:50 »
Προσωπικά δε γουστάρω  εκείνα τα τρολ τα οποία πίσω από το μανδύα της σοβαρότητας και του ειδικού (δε θέλω να βάλω άλλους τίτλους)  :hmmm: 
τριγυρνούν ανάμεσά μας  σε τούτο και στο κάθε φόρουμ και ο μόνος σκοπός τους είναι να  κατευθύνουν αφελείς 
εκεί που θέλουν αυτοί.Όχι μόνο το καταφέρνουν αλλά σε πολλές περιπτώσεις παίρνουν και τις ευχαριστίες των αφελών.

Επίσης δε γουστάρω ρε παιδί μου και μου τι δίνει να βγαίνουν κάποιοι από αυτούς και να δίνουν μαθήματα στο μικρό τσίπ (ακόμη
περιμένω να ποστάρης στο νέο  νήμα ποιοτικά έντεχνα) ;D  

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1820 στις: Ιουνίου 10, 2016, 17:22 »
Κάποιοι άσχετοι λένε ότι αυτή είναι η τεράστια η ακατανίκητη η υπερπαντωνόλων δύναμη των τρολς.
Θεωρούμε κάποιους απτούς άλλους, αφελείς.
Και αν ήταν και κάνας άσχετος ψυχότετοιος στην παρέα, θα μας έλεγε τι σόι γνώμη έχουμε για την πάρτι μας, για να κάνουμε τέτοιες υποθέσεις.
Ευτυχώς δεν έχουμε αποτέτοιο, γιατί θα μας στεναχώραγε ο άσχετος.

Το ποιόν αυτού του μικροπέστον της συμφοράς, δεν θα το σχολιάσω εδώ, θα τον πετύχω όμως σε καμιά ατμοπαρτουσυνεύρεση, που θα μου πάει... :fight_knuppel:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1821 στις: Ιουνίου 10, 2016, 19:53 »
Καλή η συζήτηση για τα συμπαθή μας αλλά να δούμε και καμία πρόταση για τη λειτουργία του φόρουμ!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1822 στις: Ιουνίου 10, 2016, 22:42 »
[justify]@Cruiser79, βεβαίως και υπάρχουν προτάσεις για τη βελτίωση της λειτουργία του φόρουμ! [/justify]
[justify]Ένα μικρό παράδειγμα, που ήδη λειτουργεί αλλά με άλλη μορφή. Πιστεύω πως μπορεί να γίνει και πιο όμορφο: Το κίνητρο και η επιβράβευση. Βλέπω π.χ. πολλά αξιόλογα μέλη που έχουν ήδη αφήσει πολύτιμο υλικό, έχουν δώσει χρόνο, μεράκι, αγάπη για το άτμισμα και το φόρουμ. Υπάρχουν ήδη αξιολογότατα παλιά μέλη, πολλά μέλη μάλιστα, που έχουν αφήσει κυριολεκτικά πλούτο. Μπορεί όλο αυτό να συνεχιστεί ακόμα περισσότερο.[/justify]

Αντί να τσουβαλιάζουμε κόσμο ως αόρατα τρολ και χωρίς, ορισμένοι, να έχουν καν το σθένος να τους το πουν “ναι, αγαπητέ, εσύ με ενοχλείς γι' αυτό κι αυτό”, είναι πολύ καλύτερο να είμαστε θετικοί ως άνθρωποι. Ας δοθεί κίνητρο σε νέα αξιόλογα μέλη, μπορώ να πω αμέτρητα νέα μέλη, υπέροχα μέλη που μπορούν να δώσουν σπουδαία πράγματα στο φόρουμ. Ας επιβραβευτούν γι' αυτό. Π.χ. με κάποιο ξεχωριστό παρωνύμιο ίσως, να έχουν ένα παραπάνω εργαλείο ή χώρο ευθύνης (μαζί με τους Συντονιστές βέβαια). Βλέπω σπουδαία παιδιά και δεν έχω λόγια για το ήθος τους και την όλη διαδρομή τους εδώ. Μπορούν κυριολεκτικά ν' απογειώσουν το φόρουμ. Αν με ρωτήσουν μπορώ να πω γι' αυτά τα θαυμάσια μέλη.

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1823 στις: Ιουνίου 14, 2016, 03:18 »
Θα μπορούσε να υπάρξει κάποιο κουμπί ωστε να αποθηκεύεις ποστ και να τα βρίσκεις εύκολα μετά απο το προφίλ σου;
Μου φαίνεται χρήσιμο καθώς πχ ψάχνοντας για συνταγές DYI βρίσκεις διάφορες που σε ενδιαφέρουν και θα ήταν χρήσιμο να μπορείς να τις ξανα βρείς ευκολα και γρήγορα. Θα μου πείτε κράτα προσωπικό αρχείο, και εγώ μαζί σας. ωστόσο το βρίσκω πιο ευχάριστο όλα να γίνονται με ένα κουμπί :P

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1824 στις: Ιουνίου 14, 2016, 03:23 »
@JoeBarTeam
Dully Noted :thumpup:
@remi0s
Ποστ όχι, ολόκληρα θέματα μόνο. Αλλιώς, χειροκίνητα, φτιάχνεις ένα αρχείο word και αποθηκεύεις λινκ και περιγραφή. Αρκεί φυσικά να μην βρίσκονται μετά από μηνύματα που διαγράφονται γιατί σε αυτή τη φάση μπερδεύεται το σύμπαν...

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1825 στις: Ιουνίου 14, 2016, 03:27 »
Cruiser μόνο με μεταφορά σε άλλο θέμα μπερδεύεται λίγο (το σώζεις αν αλλάξεις το topic= στο λινκ με το νούμερο του νέου νήματος που πήγε).
Το κάθε ποστ παίρνει μοναδικό νούμερο και ισχύει όσα αν σβήσεις αν μείνει ανέπαφο αυτό  :yes:

remios Αν ήταν κάθε ποστ που ήθελε ο καθένας θα επιβαρυνόταν κατά πολύ η βάση δεδομένων της σελίδας και θα δημιουργούνταν άλλα προβλήματα πιθανότατα τότε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2016, 03:36 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1826 στις: Ιουνίου 14, 2016, 03:37 »
@JoeBarTeam
Dully Noted :thumpup:
@remi0s
Ποστ όχι, ολόκληρα θέματα μόνο. Αλλιώς, χειροκίνητα, φτιάχνεις ένα αρχείο word και αποθηκεύεις λινκ και περιγραφή. Αρκεί φυσικά να μην βρίσκονται μετά από μηνύματα που διαγράφονται γιατί σε αυτή τη φάση μπερδεύεται το σύμπαν...
το γνωρίζω οτι δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή η  δυνατότητα, πρόταση για να υπάρξει έκανα.
εκτός αν εννοείς οτι δεν μπορεί να υλοποιηθεί. :respect:


remios Αν ήταν κάθε ποστ που ήθελε ο καθένας θα επιβαρυνόταν κατά πολύ η βάση δεδομένων της σελίδας και θα δημιουργούνταν άλλα προβλήματα πιθανότατα τότε.
δεν το είχα σκεφτεί αυτό και ίσως να ισχύει! δεν γνωρίζω ένα redirect link πόσο μπορεί να επιβαρύνει τον server, οπότε ίσως έχεις δίκιο..

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2016, 03:44 από remi0s »

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1827 στις: Ιουνίου 14, 2016, 09:28 »
remios... Είναι περισσότερο τεχνικά αυτά τα θέματα, και δεν ξέρω και τόσα πολλά απ' αυτά. Ότι έχω μάθει μόνο στην πάροδο των χρόνων... Αλλά με απλά λόγια... 
Η κάθε βάση φορουμ-σελίδας υποστηρίζει κάποια άτομα να είναι συνδεδεμένη σ' αυτήν και να ζητάνε διάφορα.
Με κάποιο πρόσθετο για να κρατάς κάθε θέμα, θα επιβαρυνόταν κατά πολύ αυτή η λειτουργία και μπορεί να οδηγηθείς σε καταστάσεις... "Η σελίδα δεν είναι προσβάσιμη... Συνέβη κάποιο σφάλμα κλπ" 

Αποσυνδεδεμένος Moonman

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1828 στις: Ιουνίου 14, 2016, 10:39 »
Στο θέμα των αγγελιών που πρέπει να χρις κάνει 50 ποστ πιστεύω 20 έστω 30 να ειναι αρκετά , πχ εγω είμαι νέος στο ηλεκτρονικό τσιγάρο και ψάχνω να βρω κατι πιο οικονομικό και θέλω τον χρόνο μου για να ψάχνω τα 50 ποστ για να ειναι σχετικά και να μην φάω μπαν θέλει και αυτό άλλον τοσο χρόνο όποτε καταλαβαίνετε..

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1829 στις: Ιουνίου 14, 2016, 11:53 »
Συμφωνώ με τον μισοφέγγαρο από πάνω.
Ας μπεί -αν γίνεται- ένα ελάχιστο όριο λογκαρίσματος του λογαριασμού.
Τα 50 μηνύματα -σε νέο χρήστη του η.τ. όχι του forum- δεν μαζεύονται χωρίς τρολάρισμα.

Παράδειγμα: Κάθομαι και διαβάζω όλο το νήμα που αναφέρεται ο eleaf gs-air (επίτηδες διαλέγω κάτι φτηνό)
και βλέπω τι ωραίος που είναι και ψήνομαι. Στο νήμα, μετά απο 350 σελίδες...δεν έχω να προσθέσω κάτι. Γιατί να μην μπορώ να δω στις αγγελίες αν υπάρχει κάποιος διαθέσιμος;

Και πλαν μπι ο Αντώνης:
Ο νέος (καλή ώρα) να μπορεί να δεί τις αγγελίες και να μείνει το όριο των 50 δημοσιεύσεων για να μπορεί κάποιος να σηκώσει την αγγελία του.
(τα πετάω έτσι, δεν ξέρω αν γίνεται)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem