vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

189 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, Milarepa

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1950 στις: Αυγούστου 16, 2017, 14:25 »
Καλό αυτό, αλλά κάπως με ενοχλεί το concept κάνω κάτι παράτυπο και το καμαρώνω, κατηγορώντας παράλληλα τα τελωνεία ότι δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους. Κάθε αρνί απ' το μπατζάκι του κρέμεται που λένε, αλλά φοβάμαι μην ανοίξει η όρεξη του χασάπη ;)

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1951 στις: Αυγούστου 16, 2017, 15:19 »
Αν κάποιος δεν θέλει να τους ακολουθεί, δεν ανήκει στην ομάδα. Απλά.
Συ είπας.

Αν σε ενοχλεί, μην το διαβάζεις. Υπάρχουν πολλά άλλα θέματα προς ανάγνωση.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1952 στις: Αυγούστου 16, 2017, 15:24 »
Φοβάμαι ότι με παρανόησες. Δυστυχώς η απάντηση είναι μεγάλη και ΦΕΥΓΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ  :dance3: :dance3: :dance3: Θα τα διευκρινίσω μόλις μπορέσω. Απλώς τα πάντα στη ζωή δεν είναι άσπρα ή μαύρα...

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1953 στις: Αυγούστου 16, 2017, 15:45 »
εμένα πάλι με εκνευρίζει ο χαρακτήρας που διαμορφώνεται του "πειρατικού" που ειναι και το πιο σημαντικό. Μετά ειναι και η όλη η ανόητη ακολουθία που προκύπτει και η μετάφραση του νομιμου, του παράνομου και της ακροβασίας κατα το δοκούν και αναλόγως ποιουνου κόρη ή γιος ειναι κει χάμου (κατα τη γνωστη διαφήμιση, απο προπάππου Μεγαλοπολίτης ο ίδιος  ;D ) ο εκκινητής της συζήτησης ή αν πέτυχαν οι μπάμιες της μαμας. That's all
*Παλιά αυτά, τώρα μας τελείωσαν
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2017, 16:23 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1954 στις: Αυγούστου 16, 2017, 17:07 »
Υπάρχει νόμος που απαγορευει την εισαγωγή ατμιστικων προιοντων από το εξωτερικο από ιδιώτες μικροκαταναλωτές .
Από εκει και περα τι ψάχνουμε να αποδειξουμε? :)
Ας παρει ο καθενας μας τα ρισκα του, όπως και εγω εχω κανει ως τωρα και ας κανει ότι νομίζει...
Δεν υπαρχει όμως λογος , δεν μας συμφερει, να δημιουργουμε επι πλεον θορυβο, για το αυτονόητο.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1955 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 19:21 »

Πέρσι το καλοκαίρι που άλλαξε το σύστημα των αξιολογήσεων ήμουν ένας απ’ αυτούς που δήλωσαν την αντίθεση τους στο σχετικό νήμα που είχε ανοίξει. Υπήρχε όμως στο αρχικό ποστ του Λευτέρη (Atmos) μια κουβέντα που με έβρισκε μάλλον σύμφωνο. Έλεγε λοιπόν πως ένας από τους στόχους της αλλαγής ήταν να μετατραπεί το σύστημα των αξιολογήσεων σε μηνυματοκεντρικό, από χρηστοκεντρικό που ήταν μέχρι τότε. Έτσι σταμάτησε η αναγραφή του συνόλου των θετικών αξιολογήσεων κάθε μέλους στη σελίδα του προφίλ του. Αυτό το σύνολο όμως εξακολουθεί να είναι ορατό σε όλους, απλώς σε άλλο σημείο και με άλλον τρόπο. Και μάλιστα τώρα που μετρούν και οι αξιολογήσεις στα χαλαρά και τα άσχετα, το «σκορ» αυτό είναι ένα νούμερο χωρίς κανένα απολύτως νόημα γιατί μπορεί απλώς να αντανακλά το πόσο ωραία μουσική metal ή/και πόσο αστεία ανέκδοτα ποστάρει κάποιος (νομίζω πως έχει σημασία ότι αυτό το λεει ένας χρήστης που κατά βάση στα άσχετα του φόρουμ κολλάει τα ένσημά του). Μήπως λοιπόν ήρθε ο καιρός να καταργηθεί εντελώς αυτός ο περίεργος συνολικός «βαθμός» και το σύστημα αξιολόγησης να γίνει πραγματικά μηνυματοκεντρικό;

ΥΓ. Εξακολουθώ να αντιπαθώ σφόδρα τις αρνητικές αξιολογήσεις αλλά αυτή τη μάχη την έχω χάσει από καιρό και γι’ αυτό το βουλώνω...


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1956 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 19:55 »
[justify][member=13885]cpbaroque[/member], καλησπέρα, (κι αν σε κατάλαβα καλά γιατί τώρα μπήκα, διαφωνώ σε κάποια σημεία). Πώς το βλέπω εγώ. Ελάχιστο παράδειγμα, κάποια συγκεκριμένα μέλη, όπου δεν συμμετέχουν συχνά/καθημερινά σε νήματα, που όμως ακόμα και με 2, 3 αναρτήσεις τους δίνουν απίστευτο πλούτο γνώσεων στο φόρουμ, (π.χ. camber, microchip, SEB κ.ά.). Επίσης, μέλη όπου προσφέρουν με φειδώ εξίσου πολύτιμες πληροφορίες και γνώσεις, όπως εσύ για παράδειγμα, κάπως θα πρέπει να φαίνεται το πόσο πολύτιμα μέλη είναι. Πάντα μα πάντα λειτουργείς πυροσβεστικά, πάντα δίνεις θετικές, με λίγα λόγια, πάντα δίνεις άσχετα αν δεν βλέπουμε 5000 αναρτήσεις γιατί έκλασε ο χ επισκευάσιμος. Ε, λοιπόν, αν καλυφθεί αυτό το “ηθικό κενό” ώστε να φαίνεται το πόσο αξιόλογα μέλη είστε, τότε κι εγώ μαζί σου, να σβηστούν. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1957 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 19:57 »
και ω ναι δεν τον κατάλαβες καλά

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1958 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 19:58 »
είμαι από γήπεδο και ακόμα βουίζω.

(πείτε κάτι βρε παιδιά, φοβάμαι στο σκοτάδι).

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1959 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 20:01 »
Όπως είχε πει ένας φίλος -εκλεκτό μέλος του forum- γέλιο χρειαζόμαστε στη ζωή μας  :yes:

Και μουσική, θα προσθέσω.

Εξάλλου τα γελάκια δεν υπολογίζονται στο σύνολο.

ΟΜΩΣ: ποιος αλήθεια κοιτάει τα like?  :dontknow:

Και τι σημασία έχουν για το πρόσωπο που έχουμε σε αυτήν την κοινωνία?  :tongue_smilie:

ΥΓ: Μηνυματοκεντρικό? Θα αρχίσω να τσακώνομαι τότες  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1960 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 20:04 »
Εγώ είμαι like whore. Και μου αρέσουν και οι αρνητικές. Είναι κοπανόμαγνήτες.

Κοιτάω και αν μου έχουν βάλει αρνητικές συγκεκριμένα άτομα, ξέρω οτι είμαι σε καλό δρόμο.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1961 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 20:08 »
Αλλά ο cp αναφέρεται στο παλιό σύστημα που έχει αφήσει ακόμα σκουπίδια, όχι στο καινούργιο.

Γράψε λάθος, όχου.  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2017, 20:19 από modivin »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1962 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 20:14 »
θελει απλη αναλογικη ο ΣιΠις, αλλά ντρεπεται να το πει. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1963 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 20:17 »
Όχι, δεν αναφέρομαι στο παλιό. Το παλιό σύστημα είχε κάποια λογική γιατί το σύνολο των αξιολογήσεων αφορούσε ατμιστικά θέματα μόνο. Το νέο σύστημα όμως συμπεριλαμβάνει αξιολογήσεις σε ποστς στα μουσικά νήματα, στο τσατ, στο πάμε στοίχημα, σε διαγωνισμούς φωτογραφίας και διηγήματος, σε νήματα εικαστικά, πολιτιστικά, γαστρονομικά, αθλητικά, κουτσομπολίστικα και χιουμοριστικά. Γι' αυτό λέω ότι το σύνολο των αξιολογήσεων ενός χρήστη δεν δείχνει και τίποτα χρήσιμο τελικά και γι' αυτό λέω ότι ίσως είναι καλύτερα να μην υπάρχει καθόλου...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1964 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 20:19 »
Ακούμε λέμε  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115731 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824216 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507225 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8907 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154695 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243751 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294108 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1726 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762671 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1098 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3994 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem