vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

219 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, Xxristos

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1440 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 00:03 »
Γιάννη, μακάρι να ήταν όλοι σαν και σένα...
ΔΕΝ είναι, γι αυτό και τα... μέτρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2012, 00:28 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1441 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 00:12 »
Αγαπητέ Γιάννη, δε νομίζω ότι το ποστ του διαχειριστή σε αδικεί, διότι δε σε έχει βάλει καν σ΄αυτή την κατηγορία: Των κυνηγών κληρώσεων.
Οι συμμετοχές σου δεν έχουν διαγραφεί, παρά τον μικρό αριθμό μηνυμάτων σου, διότι - όπως παραθέτεις απόσπασμα του Atmos - είσαι στην κατηγορία των λίγων και ουσιαστικών μηνυμάτων.
Εριξα μια ματιά στα ποστ σου. Οπως λες κι εσύ, κυνηγός κληρώσεων δεν είσαι. Πέραν από κάποιες πρόσφατες κληρώσεις, δε βλέπω συμμετοχή σε άλλες που καθε μήνα γίνονται. Βλέπω ελάχιστα μεν, αλλά μεγάλα και ουσιαστικά ποστ. Στη λογική που ανέφερες. Οχι ανούσια ποστ. Είναι και δικιά μας λογική εξάλλου. Να γράφουμε μεν, όχι ανούσια δε.
Επίσης, μας πρόσφερες το θαυμάσιο φωτομοντάζ της Αγγελικής.

Σκέψου λοιπόν ότι αναφερόμαστε σε άτομα που γράφτηκαν την περασμένη βδομάδα και τα πρώτα ποστ τους ήταν σε 10 κληρώσεις. Και μετά δεν έγραψαν τίποτα.
ή άτομα που είναι γραμμένα καιρό, αλλά όλα τα μέχρι τώρα ποστ τους ήταν ελάχιστα κι αυτά με 10 λέξεις το καθένα. Ακόμη και σε άτομα που έκαναν διπλό λογαριασμό μόνο και μόνο γι΄αυτό.
Υπάρχει ουσιαστική διαφορά.

Πέραν τούτου, θα σου πρότεινα να βλέπεις το φόρουμ ως μέλος, διότι υπάρχουν πολλοί ενδιαφέροντες πίνακες που δεν είναι ορατοί σε επισκέπτες. Ανάμεσά τους κι αυτοί των καταστημάτων, που δημοσιεύουν συνέχεια προσφορές κι εκπτώσεις για τα μέλη του φόρουμ.

Καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1442 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 00:21 »
jandrew, κακώς θίγεσαι. Μπορεί τα μηνύματά σου να μην είναι πολλά αλλά τις λίγες φορές που χρειάστηκε να γράψεις, έγραψες μηνύματα με περιεχόμενο. Μιλάμε τώρα για περιπτώσεις που τα 15 μηνύματα είναι συμμετοχή σε κληρώσεις και 2-3 είναι "Μπράβο", "Όμορφο φαίνεται, πόσο να κάνει;" (κι ας έχει απαντηθεί δυο μηνύματα παραπάνω), "Συμφωνώ" κτλ. Άρα λοιπόν καμία σχέση.

EDIT: Με κάλυψαν οι συντονιστές μου. Το μήνυμά σου ήταν στο τέλος της σελίδας και δεν πρόσεξα ότι ακολουθούσαν κι άλλα.

Θα μπορούσε , όπως αποστέλλονται ειδοποιήσεις από τα εισερχόμενα πμ  με mail και το περιεχόμενο του μηνύματος ,  να γίνεται το ίδιο και με τα απεσταλμένα ;
Με αυτό τον τρόπο μέσω του outlook θα είναι εύκολη η διαχείριση των μηνυμάτων και χωρίς να υπάρχει πρόβλημα με τα όρια .

Δε γίνεται.  :(

Αποσυνδεδεμένος jandrew

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1443 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 01:02 »
Σε κάποια στιγμή διάβασα (ίσως φευγαλέα) την ανακοίνωση περί κληρώσεων και ενεργών μελών κλπ και αισθάνθηκα ότι βρισκόμουν στο εν λόγο τσουκάλι.. (με βάση τα στατιστικά μου).

Δεν μου άρεσε το εν λόγο τσουκάλι καθότι έβρισκα ότι με αδικούσε γι αυτό και το μακροσκελές αυτό κείμενο. Χαίρομαι που ξεκαθαρίστηκε το θέμα.

Και μια πρόταση για τη λειτουργία του forum με αφορμή τα παραπάνω μηνύματα.

Μήπως θα ήταν πιο σωστό σε περιπτώσεις που το θέμα "ξεφεύγει" και παίρνει τη μορφή αντιπαράθεσης (όπως αυτό που πριν λίγο έκανα) τα μηνύματα αυτά να μεταφέρονται σε κάποιο είδους chat ώστε να μπορούν να αναπτυχθούν οι διάφορες απόψεις χωρίς όμως να επισκιάζουν τα αρχικά θέματα??

Για παράδειγμα όπως στο συγκεκριμένο θέμα το μήνυμα μου καθώς και οι απαντήσεις σε αυτό μιας και είναι εκτός θέματος να μεταφέρονταν σε ένα γενικό όχι topic αλλά chat (στυλ google chat) και στο κεντρικό θέμα εκεί που γίνεται η αντιπαράθεση να υπάρχει παραπομπή στο chat

Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο καθότι μιλάμε για plugin που ΑΝ θα υπάρχει αλλά θα ήταν καλό κάτι τέτοιο για να μην φτάνουν αντίστοιχα topics 100 και βάλε σελίδες. Γιατί απλά κάτι τέτοια θέματα δεν διαβάζονται και μπορεί να περιέχουν χρήσιμες πληροφορίες.

Έχω ξεκινήσει να διαβάσω αντίστοιχα θέματα με πχ τον τάδε ατμοποιητή αλλά να τα παρατάω ή να πετάγομαι στο τέλος γιατί αποτελούνται από πάρα μα πάρα πολλές σελίδες και το κακό είναι πως σε πολλές από αυτές παρατηρείται το παραπάνω φαινόμενο των -μικρών σε διάρκεια- αντιπαραθέσεων. Το κακό είναι πως και το εν λόγο θέμα διογκώνεται και οι αντιπαραθέσεις δεν αναπτύσονται μιας και ο καθένας σκέφτεται μην βγει εκτός topic.

Είναι κομματάκι δύσκολο αυτό που προτείνω αλλά...









Αποσυνδεδεμένος ΑΓΝΟ

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1444 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 01:08 »
Θα ήθελα και θέματα που να βοηθούν στην διακοπή του ατμίσματος και πάσης φύσεως εισπνεόμενων.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1445 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 01:41 »
@ ΑΓΝΟ: Κάτι έχουμε συζητήσεις κατά καιρούς όπως εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=847.30

@ jandrew : Είχαμε δοκιμάσει διάφορα chat κατά καιρούς αλλά δε μας βγήκαν ούτε από πλευράς λογισμικού, ούτε αλλιώς. Εσύ σωστά το σκέφτεσαι αλλά αυτοί που ήθελαν να κάνουν αντιπαραθέσεις με κακούς σκοπούς, προτιμούσαν το φόρουμ από το chat. Είχαν βέβαια και την ανάλογη αντιμετώπιση.
Για κάπως πιο εξειδικευμένες και οφ τόπικ συζητήσεις υπάρχουν τα "Ανένταχτα θέματα η,κ." καθώς και τα "χαλαρά" θέματα όπου δεν απασχολείς και πολύ τους υπόλοιπους μιας και δεν βγαίνουν κάτω στα πρόσφατα θέματα.
Για την ώρα πορευόμαστε έτσι.


Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1446 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 01:46 »
Έχετε ποτέ σκευτεί να αλλάξετε το Λογισμικό του φορουμ σε κάποιο άλλο που δίνει πολύ περισσότερες δυνατότητες;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1447 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 01:47 »
Ούτε να το σκέφτομαι.

Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1448 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 01:52 »
το Μπράβο λόγο ειλικρίνιας του τι δουλειά έχει.

Τώρα σοβαρά, από τη μία το καταλαβαίνω απόλυτα, απο την άλλη με μια πολύ καλη προεργασία (στήσημο παραλληλου τεστ περιβάλλοντος και δοκιμή της μεταφοράς όλων των στοιχείων) δεν είναι και τραγικά δύσκολο.

Θα μπορούσε με χρήση τελευταίας έκδοσης vBulletin να πετάει !!! (εδώ βέβαια υπάρχει ένα κόστος αγοράς του Licence)

Υπάρχουν απειρα AddOns και Styles σε vBulletin και μπορεί να γίνει πολύ εύκολα και οτιδήποτε Custom.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1449 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 01:57 »
Και δουλειά έχει και έξοδα αλλά περισσότερο ότι δεν έχω πια την υπομονή να αρχίσω να μαθαίνω από την αρχή νέο λογισμικό, όσο απλό κι αν φαίνεται σ' εσένα. Έχω και μια ηλικία βλέπεις.  :))
Από την άλλη, το κάθε μέλος ζητάει διάφορες δυνατότητες και πολλές φορές έρχονται σε αντίφαση. Ικανοποιημένος δε θα μείνει ποτέ κανένας αλλά και πάλι δεν είναι και χάλια το SMF, σιγά σιγά το έχω προσαρμόσει εκεί που το ήθελα. Αν λείπουν και κάποια πράγματα... πάντα θα λείπουν.  8)

Αποσυνδεδεμένος jandrew

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1450 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 01:59 »
Επειδή έχω δουλέψει vbulletin.. έχει θέματα τα οποία δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί να αντιμετωπίσει για forum τέτοιου μεγέθους..

Νομίζω πως η συγκεκριμένη πλατφόρμα (SMF) είναι πολύ καλή.. τώρα από addons δεν ξέρω τι παίζει αλλά το στήσιμο (για το συγκεκριμένο) είναι πολύ καλό.

Άσε τον όγκο...

 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1451 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 02:01 »
Δεν έχει πρόβλημα το VB με τον όγκο. Αλλά και το SMF έχει ένα κάρο addons αλλά όσο το φορτώνεις, τόσο πιο δυσκίνητο γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος jandrew

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1452 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 02:06 »
Δεν έχει πρόβλημα το VB με τον όγκο.. εσύ θα έχεις πρόβλημα να περάσεις σε VB όλον αυτόν τον όγκο!!  :))

Βρε μια χαρά είναι που πας να μπλέξεις...

Αλλά να μην έχει chat..

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1453 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 02:08 »
 :)) :))

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1454 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 02:23 »
Ευχάριστη η ανακοίνωση του ΑΤΜΟΣ σχετικά με τους περαστικούς του ΦΟΡΟΥΜ.
Αυτό ήταν κάτι που με έτρωγε εδώ και μέρες μιας και θα μπορούσε, υποθετικά λέω ;)  , να έχω κι εγώ έναν ακόμη λογαριασμό, ή και ακόμη έναν, κ ο κ, τους οποίους θα χρησιμοποιούσα για να έχω μεγαλύτερη πιθανότητα κέρδους σε κληρώσεις.



Θα ήθελα να αναφέρω σχετικά με το σχόλιό μου, ότι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αναφερόμουν σε χρήστες που μπορεί να έχουν διπλούς λογαριασμούς, κι όχι σε χρήστες όπως ο jandrew πχ. εξάλλου ακόμη κι αν εμείς οι απλοί χρήστες δεν μπορούμε να δούμε κάποια πράγματα όπως εσείς οι διαχειριστές μπορούμε βλέποντας ακόμη και κάποια "λίγα" μυνήματά να καταλάβουμε τους σκοπούς κάποιων.
 Συγνώμη αν έθιξα κάποιον απλό ή νέο χρήστη με το σχόλιό μου!! :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115744 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824224 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507252 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8912 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154700 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243768 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294115 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1732 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762676 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3998 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem