vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

410 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, manoslykos, lounik, Tem

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1425 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 00:19 »
Γειά σας και χρόνια πολλά
Απασχολώ το topic για τις κληρώσεις
Γίνεται ψιλοχαμός από κληρώσεις και δώρα, μπαίνουμε αν πέσουμε πάνω τους, μετά όμως ξεχνιούνται αυτά και δεν έχουμε ιδέα που ήταν για να τα παρακολουθούμε (άλλες είναι σε διάφορες ενότητες, άλλες σε κατασκευαστές, άλλες σε καταστήματα και πάει λέγοντας). Χάνονται επίσης από τον συγκεντρωτικό πίνακα του "Προτάσεις - Νέα - Ενδιαφέροντα" με το πέρας της διάρκειας, και άιντε να θυμάσαι που είχες βάλει το όνομά σου

Ερώτηση λοιπόν
Μετά από την κλήρωση, ενημερώνει κανείς τα μέλη αν έχουν κερδίσει κάτι ή υποτίθεται οτι τα μέλη θα πρέπει να ενημερώνονται για τη πορεία της κάθε κλήρωσης που έβαλαν το όνομά τους;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1426 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 01:00 »
Ως φόρουμ δεν τα ενημερώνουμε.
Καλή ιδέα είναι να κρατηθεί ένα αρχείο των ληγμένων κληρώσεων και θα το κάνουμε.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1427 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 01:14 »
by the way, Atmos χρόνια πολλά και καλή πρωτοχρονιά  :D

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1428 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 02:16 »
Επίσης χρόνια πολλά, ArXoS.  :)

Έτοιμο και το θέμα και στο εξής θα το ενημερώνουμε:

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΗΞΕΙ

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1429 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 11:42 »
και αν μπει μόνιμα κάτω στις κληρώσεις να φαίνεται ακόμη καλύτερα  ;)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1430 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 11:50 »
Αλλά βρε παιδιά και αυτό το provvari..   500 και μηνύματα και ακόμη δεν έληξε. :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:


Να μπαίνουν οι περισσότεροι συμμετέχοντες νάγραφαν και κανά άλλο μήνυμα αλλού πουθενά εκτός από
τις κληρώσεις. :yes: :yes: :yes:

Τέλος πάντων χρονιάρες μέρες  να μη βγαίνω καιπολύ οφτόπιτς.. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1431 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 13:02 »
Δε βγαίνεις. Εχει γίνει ήδη θέμα αυτό που λες


Συναντάμε τελευταία το φαινόμενο κάποιοι να εγγράφονται στο φόρουμ μας στις 12:00 και στις 12:05 να έχουν ποστάρει σε 10 θέματα κληρώσεων για συμμετοχή. Χρόνος παραμονής στο φόρουμ 5 λεπτά!! Επίσης υπάρχει και το άλλο φαινόμενο κάποιοι να έχουν χρόνο ή και παραπάνω στο φόρουμ και να εμφανίζονται μόνο όταν υπάρχουν κληρώσεις. Μέσα σε ένα έτος ο χρόνος παραμονής τους στο φόρουμ δεν ξεπερνάει την ώρα, όσο χρόνο χρειαζόταν δηλαδή για να δηλώσουν συμμετοχή στις κατά καιρούς κληρώσεις.

Θέλουμε να πληροφορήσουμε τα παραπάνω μέλη ότι κάτι τέτοιο δεν είναι αποδεκτό. Οι κληρώσεις που γίνονται στο φόρουμ είναι εκεί για τα ενεργά μέλη του φόρουμ και όχι για τον κάθε περαστικό ή τους κυνηγούς κληρώσεων. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται και υπάρχει πιθανότητα και αποκλεισμού του μέλους από το φόρουμ.

Επίσης δεν νοείται κάποιος που εγγράφηκε μετά την ανακοίνωση μιας κλήρωσης να δηλώνει συμμετοχή σ' αυτήν.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1432 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 13:56 »
Μπήκε κάτω στις κληρώσεις και η παραπομπή στο μήνυμα με τις κληρώσεις που έχουν λήξει.  ;)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1433 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 15:37 »
Ευχάριστη η ανακοίνωση του ΑΤΜΟΣ σχετικά με τους περαστικούς του ΦΟΡΟΥΜ.
Αυτό ήταν κάτι που με έτρωγε εδώ και μέρες μιας και θα μπορούσε, υποθετικά λέω ;) [size=78%], να έχω κι εγώ έναν ακόμη λογαριασμό, ή και ακόμη έναν, κ ο κ, τους οποίους θα χρησιμοποιούσα για να έχω μεγαλύτερη πιθανότητα κέρδους σε κληρώσεις.[/size]


 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:


Τα σέβη μου στον papoys  ;) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 26, 2012, 16:12 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1434 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 18:17 »
Θα μπορούσε, αλλά η προσωπική μας ηθική είναι πάνω από κανονισμούς.
Αν μάθαινα ότι κάποιος έκανε κάτι τέτοιο, πραγματικά θα ντρεπόμουν για λογαριασμό του.
Οτι σκοπούς κι αν εξυπηρετεί ένας διπλός λογαριασμός, σίγουρα καλοί δεν είναι. Κατ΄αρχήν, είναι εξαπάτηση όλων των άλλων μελών.
Εχουμε ταλαιπωρηθεί αρκετά στο παρελθόν από άτομα με διπλούς λογαριασμούς, που τους χρησιμοποιούσαν για να στήσουν καυγάδες, να δυσφημίσουν μέλη ή να εξαπολύσουν προσωπικές επιθέσεις. Ακόμη και για να υμνήσουν τον ίδιο τους τον εαυτό.
Νομίζω ότι αυτές οι πρακτικές και οι μικροπρέπειες δεν αρμόζουν ούτε στο φόρουμ, ούτε στα μέλη του.
Μας αποδίδω περισσότερη αξία!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1435 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 18:58 »
Υπάρχουν και μέλη που δεν είναι διπλοί λογαριασμοί. Αλλά όταν βλέπεις ένα μέλος να είναι ένα χρόνο στο φόρουμ και να έχει σύνολο 24 ώρες παρουσίας (υπάρχουν και πολύ χειρότερα στατιστικά) και όλα τα μηνύματά του σχεδόν να είναι σε κληρώσεις, ε, δεν το λες και "ενεργό μέλος" με δύο ώρες το μήνα!
Και δεν μπορώ να ακούω ότι συνδέεται κάποιος χωρίς να κάνει login γιατί οι κληρώσεις στους πίνακες εμπόρων δεν είναι προσιτές στους μη εγγεγραμμένους. Στο κάτω κάτω όταν νιώθεις μέλος ενός φόρουμ, συνδέεσαι για να μπεις αλλιώς είσαι... επισκέπτης.

Από την άλλη πάλι υπάρχουν και μέλη που έχουν ένα μήνα στο φόρουμ με 5 μόνο μηνύματα αλλά είναι μηνύματα ουσίας, λαμβάνουν μέρος σε συζητήσεις κανονικά καταθέτοντας απόψεις, βοηθώντας όπου μπορούν, κάνοντας σωστές ερωτήσεις κτλ. και δε γράφουν απλά μηνύματα των 2-3 λέξεων.

Ο διαχειριστής και οι συντονιστές βλέπουν κι άλλα πράγματα που δεν βλέπουν τα υπόλοιπα μέλη τα οποία δημιουργούν μια ιδέα για το προφίλ του μέλους. Λαμβάνοντας αυτά υπόψιν, πράττουμε αναλόγως. Και... (λυπάμαι γι' αυτό αλλά δε γίνεται αλλιώς) ....σ' όποιον αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1436 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 21:08 »
μια φορα που συμφωνω με την "εξουσια"... :o

ειμαι σοβαρα ε? :))

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1437 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 22:20 »
Και όμως Κώστα αυτό που λες για πλάκα δυστυχώς αρκετοί από εδώ μέσα το βλέπουν σαν πραγματικότητα και τους
έχει γίνει και έμμονη ιδέα μάλιστα. :yes: :yes:

Βλέπουν διαχειριστή και συντονιστές σαν μπαμπούλες  και έχουν σχηματίσει την εντύπωση ότι είναι τα αφεντικά που
θέλουν να μας κάνουν κουμάντο και να μας καθοδηγούν και τρέφουν μέσα τους ένα θυμό και μια εμπάθεια για αυτούς. :yes:

Όχι βρε παιδιά δεν είναι έτσι να κρατήσουν ένα φόρουμ σε αξιοπρέπεια προσπαθούν,πασχίζοντας να μαζέψουν
πολλές φορές τις βλακείες του ενός και του άλλου (πολλές φορές και εμένα) να μην με βγάζω απέξω. :) :)

Επίσης είναι κοντά μας πάντα να λύσουν κάθε μας απορία έστω και βλακώδη και όλοι μαζί να πετύχουμε το
σκοπό μας ο οποίος είναι να μείνουμε μακριά από το τσιγάρο.

Όσο για τα υπόλοιπα που γράφονται παραπάνω αν πράγματι αληθεύουν ας αναρωτηθούν τα μέλη που το
κάνουν για ποιό σκοπό βρίσκονται σε αυτό εδώ το φόρουμ.

Αν ο σκοπός τους είναι να κερδίσουν κάποιο δώρο ας συνεχίσουν να το κάνουν. :dontknow: :dontknow:
Μήπως όμως με αυτό χάσουν τον πραγματικό σκοπό που βρισκόμαστε όλοι μας εδώ.Αν κάποιος τόχει κάνει που
εγώ δεν θέλω να πιστέψω ότι τόχει κάνει ας το σκεφτεί καλά και να μην το ξανακάνει  :yes: :yes: :yes:

Edit..Θα μου πείτε ότι βρε papoys πολύ μελώ μας τα λες και βάζης και σάλτσες.
         Όχι δεν είναι έτσι.Τα λέω γιατί προσωπικά νοιώθω τυχερος που στο δρόμο μου βρέθηκε αυτό εδώ το
         φόρουμ το οποίο αρχικά με βοήθησε να απαλλαγώ από το τσιγάρο μετά από 37 χρόνια και στη συνέχεια
          με βοήθησε να απαλλαγώ και από το άτμισμα. :yes: :yes:
          Και αυτό το φόρουμ δεν θα υπήρχε αν δεν είχε συντονιστές και διαχειριστή. :respect: :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 26, 2012, 22:28 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1438 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 23:47 »
Θα μπορούσε , όπως αποστέλλονται ειδοποιήσεις από τα εισερχόμενα πμ  με mail και το περιεχόμενο του μηνύματος ,  να γίνεται το ίδιο και με τα απεσταλμένα ;
Με αυτό τον τρόπο μέσω του outlook θα είναι εύκολη η διαχείριση των μηνυμάτων και χωρίς να υπάρχει πρόβλημα με τα όρια .

Αποσυνδεδεμένος jandrew

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1439 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 23:56 »
Θα ήθελα αν δεν σας πειράζει να εκφράσω και την δική μου άποψη πάνω στο θέμα των "ενεργών" ή μη μελών μιας και θεωρώ πως θίγει αρκετά από τα μέλη συμπεριλαμβανομένου και εμένα.

Καταρχήν να αναφέρω πως το συγκεκριμένο forum βοήθησε σε ένα πολύ μεγάλο ποσοστό το πέρασμα από το κανονικό τσιγάρο σε ηλεκτρονικό με αποτέλεσμα ύστερα από περίπου ένα χρόνο να αισθάνομαι πλήρως απεξαρτητοποιημένος από την βλαβερή αυτή συνήθεια του τσιγάρου και ειλικρινά ευχαριστώ όλα τα μέλη για την συνεισφορά τους τόσο με τα άρθρα όσο και τις απόψεις τους κάτι για το οποίο θέλω να δώσω ιδιαίτερη έμφαση στο παρόν μήνυμα.

... Αλλά όταν βλέπεις ένα μέλος να είναι ένα χρόνο στο φόρουμ και να έχει σύνολο 24 ώρες παρουσίας... δεν το λες και "ενεργό μέλος" με δύο ώρες το μήνα!

Και δεν μπορώ να ακούω ότι συνδέεται κάποιος χωρίς να κάνει login......όταν νιώθεις μέλος ενός φόρουμ, συνδέεσαι για να μπεις αλλιώς είσαι... επισκέπτης.

Παρακολουθώ σχεδόν κάθε μέρα το συγκεκριμένο forum εδώ και περίπου ένα χρόνο, από τότε που ξεκίνησα το άτμισμα.. και ΟΧΙ δεν κάνω συχνά login.

Μπορεί να με αντιμετωπίζετε ως επισκέπτη αλλά θεωρώ πως ο κύριος σκοπός του συγκεκριμένου forum είναι στο να βοηθήσει κυρίως νέους ατμιστές στα πρώτα τους βήματα και σε συνέχεια έμπειρους στις επιλογές των ατμιστικών τους εργαλείων δίνοντας τους συμβουλές και τρόπους αντιμετώπισης διάφορων προβλημάτων ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΣΥΛΛΟΓΗ ΑΝΟΥΣΙΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ που αντί να βοηθούν κουράζουν τόσο τους χρήστες όσο και τους συντονιστές στην ομαλή διαχείριση του συγκεκριμένου forum.

Το forum περιέχει τόση πολύ (χρήσιμη αλλά ΠΟΛΥ) πληροφορία που το να βρείς αυτό που θέλεις καταντάει πολλές φορές αδύνατο.

Αυτός άλλωστε είναι και ο λόγος για τον οποίο δεν συνδέομαι συχνά.. Σέβομαι τον χώρο αυτό και αν δεν έχω να γράψω κάτι ουσιώδες προτιμώ να μην το κάνω για να μην καταντήσει ένα portal με ανούσιο περιεχόμενο.

Μέχρι πριν δυο εβδομάδες την έβγαζα με ένα απλό ovale elips.. πέραν από την γνώμη μου που κάποια στιγμή την κατέθεσα.. άντε και μια-δυο απορίες.. τι άλλο να γράψω? καταλαβαίνετε τι εννοώ.

Θεωρώ πως σε αυτήν την άποψη κινούνται αρκετά από τα "μη ενεργά μέλη" αλλά βρίσκω λίγο άδικη την στοχοποίηση τους.

Καταλαβαίνω πως το όλο θέμα γίνεται για τις κληρώσεις, ναι, έχετε δίκιο δεν είναι σωστό αλλά πολύ απλά θα μπορούσατε να θέσετε μερικούς (πέραν τους ισχύοντες) όρους. Όπως για παράδειγμα "αφορά μέλη με πάνω από 100 μην. bravo" κλπ κλπ.

Δεν ήμουν και εξακολουθώ να μην είμαι "των κληρώσεων" και φυσικά είμαι ενάντια στα παρατράγουδα των διπλών λογαριασμών και συναφών πρακτικών που αναφέθηκαν πιο πάνω, αλλά για το ότι έλαβα μέρος σε μερικές (και όχι όλες) κληρώσεις μην έχοντας τον απαιτούμενο αριθμό "ενεργού μέλους" να με κατηγοριοποιούν σε "περαστικό" και μη αποδεκτό μέλος της συγκεκριμένης κοινότητας όσο να 'ναι με θίγει.. 

Και όλο αυτό γιατί δεν είναι στο στυλ μου να γεμίζω forums με μονολεκτικά - ανούσια και γεμάτα φατσούλες μηνύματα μόνο και μόνο για να "ανέβω κλίμακα".

Από την άλλη πάλι υπάρχουν και μέλη που έχουν ένα μήνα στο φόρουμ με 5 μόνο μηνύματα αλλά είναι μηνύματα ουσίας, λαμβάνουν μέρος σε συζητήσεις κανονικά καταθέτοντας απόψεις, βοηθώντας όπου μπορούν, κάνοντας σωστές ερωτήσεις κτλ. και δε γράφουν απλά μηνύματα των 2-3 λέξεων.

Φίλε Atmos όπως πολύ καλά συμπλήρωσες νομίζω πως αυτή είναι η ουσία για ένα forum τέτοιας κλίμακας και ζητώ συγνώμη για το μακροσκελές αυτό μήνυμα αλλά για τον περίπου ένα χρόνο που παρακολουθώ αυτό το forum οι χαρακτηρισμοί "μη ενεργό μέλος", "επισκέπτης", "περαστικός" κλπ λόγο της συμμετοχής μου σε κάποιους διαγωνισμούς μπορώ να πω πως με πείραξαν.

Όπως επίσης και το παρακάτω με πειράζει.. δεν πληρώ (εγώ ή κάποιος άλλος) τις προϋποθέσεις για τις κληρώσεις? Μην με συμπεριλάβεις και αυτό είναι όλο, δεν είναι ανάγκη να γίνεσαι σκληρός απέναντι στα "μη ενεργά" μέλη. Μην βάζεις τους "κυνηγούς κληρώσεων" μαζί με τους λοιπούς αξιοσέβαστους επισκέπτες στο ίδιο τσουκάλι.

Και... σ' όποιον αρέσει.

Φιλικα,

Γιάννης

ΥΣ. Μάλλον θα πρέπει να μεταφερθεί κάπου αλλού το μήνυμα γιατί δεν πρέπει να το έγραψα σε σωστό topic.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176669 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem