vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

140 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, aragiannis, dvelev

Twitter

Clearomizer crystal 2.0 (τύπου C4+ με αποσπώμενη και ανταλλάξιμη κεφαλή φιτιλιού-αντίστασης)

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
βγαλτε την κεφαλη του ce4...τον μεταλικο κωνο που βρισκετε μεσα στην καμπανα βαλτε τον αναποδα...εμφανισιακα θα ειναι σαν την κεφαλη του βιβι..
η αποδοση θα βελτιωθει αισθητα!!!!!...


@καπου εδω μεσα το διαβασα απο εναν χρηστη..το εκανα πετυχε και ο παλιος μου κρυσταλ βγηκε απο το ντουλαπι ..

Αποσυνδεδεμένος Tosman12

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα μόλις δοκίμασα τον C4 V2 κλάσης ανώτερος από τον απλό , ο απλός καλή γεύση , αρκετός ατμός χτύπημα καλό και η τζούρα ακριβώς όπως την ήθελα . Όλα αυτά που είπα ++ από τον C4V2 με τις διαφορές ότι στον απλό σε κάποιες τζούρες ήταν λες και έκανε 'διακοπή' και δεν τραβούσε καλά και ότι ο V2 είναι επισκευάσιμος με την έννοια ότι αλλάζεις φυτιλοαντίσταση .
Τους ατμοποιητές τους αγόρασα από ένα κατάστημα Ovale .
Και οι τιμές τους 3,5 ευρώ ο απλός και 5 ο V2 ( φυτιλόαντιστασεις για V2 οι 5 7,5 ευρώ)
Πάρα πολύ καλές τιμές για αυτά που δίνουν!!!
Υ.Γ. Αν το θεωρήσετε off topic απλά μεταφέρετε το στο κατάλληλο νήμα ( δεν βρήκα κάπου αλλού συγκριτικό αυτόν τον 2)




Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ κ 1,5 εβδομάδα είμαι με Medicre SMOKEMASTER C4++
1) δουλεύει πολύ καλά
2)Μου έχει πέσει πάρα πολλές φορές(τα κλασικά εγκεφαλικά που ανοίγουν τα δάχτυλα...) κανένα σπάσιμο-ράγισμα
3) τον αγοράζεις κατευθείαν με αντίσταση 1,8 ωμ (στην περίπτωση που σπάσει δεν μένεις με καβάτζα ατμοποιητές των 2,4ωμ)
4) 5€


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
ειπα να ποσταρω μερικες φωτογραφιες απο το "μακαρονι" γυρω απο την αντισταση σε μια αρκετα χρησιμοποιημενη κεφαλη και μετα απο 3 dry burnings για να δειτε πως γινεται..



Το καψιμο στο μακαρονι (παρολο που ειναι αντοχης το υλικο αυτο) φαινεται αρκετα στην μια ακρη του. Εμενα να σας πω, δεν μου αρεσε που το ειδα αυτο..... Δεν ξερω, τι μπορει να σημαινει αυτο γιατι χημικος δεν ειμαι, απλα το παραθετω και προσωπικα εχω τις επιφυλαξεις μου πλεον... και θα αλλαζω πιο ευκολα κεφαλη.. (μπορει να ειναι και η ιδεα μου..αλλα φυλαγε τα ρουχα σου που λενε ;) )

PS: Φανταζομαι του papoy πως θα ειναι... ::)
παππου... προσεχε, ειδικα αν κανεις και καψιματα να αναστησεις την κεφαλη... μην το παρακανεις...  ;)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Εγω το αφαιρω απο την πρωτη μερα και φτιαχνω την δικη μου αντισταση για το λογο οτι και εμενα δεν μου αρεσε οταν το ειχα δει, ετσι απλα  8)

Του papoys δεν θα ξεκόλλαγε από το tube θα είχε γίνει ένα με το σιλικονάκι και φιτίλια
αντιστάσεις  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Οντως, επισης να πω οτι ειναι το μονο σημειο που με χαλαει και μονο με την εμφανιση του. Κατα τα αλλα εινε απαιχτος ο Clearomizer. Φυσικα δικη μου γνωμη αν και κατοχος αρκετων επισκευασιμων.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
και εμενα με χαλασε οταν το ειδα...
δεν ειχα μπει στον κοπο να ανοιξω κεφαλη πιο πριν, αλλα οταν το ειδα κολλησα λιγο γιαυτο το ποσταρα.

και ο ατμο, οντως απαιχτος ;)

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Όποιος το αφαιρεί όπως κάνει ο Γιάννης (Vrs5), να προσέχει να μην ακουμπήσει η αντίσταση στο σιδερένιο τοίχωμα και βραχυκυκλώσει ο άτμο.
Εγώ το κεντράρω πριν χρησιμοποιήσω κάθε κεφαλή και δεν κάνω καθόλου dry burning.
Πετάω μια κεφαλή την εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος Nicko

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά, συγγνώη αν υπάρχει ήδη η απάντηση της ερώτησης που θα κάνω αλλά με ένα search δεν τη βρήκα. Χρησιμοποιώ έναν CE4 v2 με αντίσταση 2.8Ω. Αυτό που μου αφήνει είναι "ωμός" ατμός. Εννοώ, σίγουρα κρύος αλλά και η γεύση είναι κάπως ψόφια. Δε συνέβαινε το ίδιο με την αντίσταση των 2.4Ω. Απ' όσο ξέρω η μεγάλη αντίσταση δίνει περισσότερη γεύση ενώ η μικρή περισσότερο ατμό. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η έντονη γεύση και όχι τόσο το τρελό ντουμάνι.
Τον χρησιμοποιώ σε ego-c μπαταρία. Μήπως είναι μεγάλη η αντίσταση για τη μπαταρία μου; Ευχαριστώ.

Νίκος

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας

Για μια μπαταρια ego η αντισταση των 2,8ωμ ειναι πολυ μεγαλη.
Οσο μεγαλωνει η αντισταση τοσο πρεπει να μεγαλωνουν και τα V που ατμιζουμε.
Εγω με ego μπαταρια στην αρχη χρησιμοποιουσα αντισταση των 2,4ωμ και ειχα καλη αποδοση γευσης αλλα οχι τοσο εντονο "χτυπημα".
Οταν κατεβηκα στην αντισταση των 1,8ωμ το χτυπημα βελτιωθηκε αισθητα αλλα η γευση αλλοιωθηκε ελαφρα.
Θα σου προτεινα να μην χρησιμοποιεις αντιστασεις ανω των 2,4ωμ με ego μπαταριες (και τα 2,4ωμ πολλα ειναι).

Έτσι ακριβώς όπως τα λες, είναι αρκετά τα Ohms για μια eGo μπαταρία και θα παίρνεις
λίγο ατμό και καθόλου σχεδόν "χτύπημα".
Θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις αντίσταση με μικρότερα Ohms στα 1,8 δηλαδή.
επίσης να προσπαθείς να έχεις την μπαταρία σου φορτισμένη όσο το δυνατόν  :)

Αποσυνδεδεμένος Nicko

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Επειδή δίνω περισσότερη σημασία στη γεύση, παρά στη χτύπημα, θα κατέβω στα 2.4 που με είχαν αφήσει ευχαριστημένο. Το 1.8 μάλλον θα μειώσει τη γεύση πιστεύω κι εγώ. Γηράσκω αεί διδασκόμενος... :)

Τον χρησιμοποιώ σε ego-c μπαταρία. Μήπως είναι μεγάλη η αντίσταση για τη μπαταρία μου; Ευχαριστώ.
Το 1.8 Ohm δεν θα σου μειώσει την γεύση μιας που λες πως χρησιμοποιείς eGo μπαταρία απεναντίας θα σε ευχαριστήσει πιο πολύ με τον πλούσιο ατμό με μοναδική συνέπεια να μειώνεται ο χρόνος αποφόρτισης της μπαταρίας σου.  :)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
mεταλικο drip tip γγια τον v2 - v3 ?
στο health007 ειδα ss για τον vivi nova υπαρχει κατι παρομοιο για αυτο που λεω?

ειδα στο healthcabin αλλα ειναι αλουμινιου για σπειρωμα ego

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499215 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy