vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

105 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, Sergios, chkontog, JohnDag, treloneritis

Twitter

Clearomizer crystal 2.0 (τύπου C4+ με αποσπώμενη και ανταλλάξιμη κεφαλή φιτιλιού-αντίστασης)

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Πάω πάσο γιατί δεν το μπορώ το ξύλο  :laugh1: , αλλά... θα ήθελα να διαβάσω και την άποψη και κανενός άλλου συμφορουμίτη  :hmmm: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
εγώ πάλι μπουρδουκλώθηκα χειρότερα...αυτός είναι προτιμότερος για βεβε για ο νοβα?

Και οι δυο πολύ αξιόπιστοι για εργοστασιακοί ατμοποιητές.
Εσύ αν δεν κάνω λάθος έχεις Provari οπότε η απάντηση είναι και οι δυο.
Πιο ωραία "δένει" σε provari ο Vivi Nova  :yes:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
και οι δυο ειναι οκ για VV (δεν σε νοιαζει καν τι αντιστασης κεφαλη θα βαλεις αφου εχεις VV)
Απο εκει και περα, αναλογα τι VV εχεις ταιριαξε και το μεγεθος... πχ σε ενα λεπτο VV ή box, γνωμη μου ειναι οτι ο νοβα δεν ταιριαζει... Σε τυπου προβατο ειναι απο την αλλη πολυ ωραιος... Αναποδα για τον crystal (αν και τωρα crystal σε provari εχω)...

Οσον αφορα αποδοση και γευση.. φαινεται να ειναι στα ιδια...

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια για τους φίλους  του κρύου  ατμού προτεινετε  το συγκεκριμένο άτμο? Σκέφτομαι να  πάρω έναν από τη healthcabin  μαζί με μια twist μπαταρία. Τι αντισταση να προτιμήσω για να μην έχω θερμό ατμό? Με προβλημάτισε ο Tem που  στο νήμα που  άνοιξε  για τον 2.4ml eGo CC (Coil Changeable) Clearomizer (παρόμοια κατασκευή με τον ego vision V3) διαπίστωσε θερμό ατμό... Τι λέτε? :bye:

Ο  vision V3 είναι άλλος  :yes: καλύτερα να πας στο νήμα του Vivi Nova εδώ
Αλλά και ο 2.4ml eGo CC είναι άλλος ... τα χεις μάλλον μπερδέψει  :)) :)) λογικό  :hmmm:
Ο ce4+ V2 crystal έχει κρύο ατμό μόνο αν οι τζούρες σου είναι αραιά αν είναι στιλ "πιπίλα"
είναι ζεστός ο ατμός που βγάζει  :yes:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξερω αν ειμαι στην κατηγορια "πιπιλα" αλλα εμενα ζεστο μου βγαζει...... οπως τον θελω....
Για φαν του κρυου ατμου δεν θα το συνιστουσα...

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Ισως τα εχω μπερδεψει αλλά  οι  φώτο και η περιγραφή  του crystal σ' αυτό  το νήμα είναι  ολοιδια  με του vision  V3 της healthcabin.  Kαι  πιο πάνω καποια παιδια  είπαν για τη healthcabin και  τις κεφαλες που  πουλά για αυτόν  τον  άτμο... Ο CC  είναι άλλος σίγουρα αφού έχει και  μεγαλύτερη  χωρητικότητα.  Ο  Vision  V3 δεν  εντασσεται όμως  σ'αυτούς που  συζητάμε εδώ? :hmmm: :bye:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Ο ιδιος ειναι.

Γιάννη αδιάβαστος, με τον κηδεμονα σου αυριο  ;D

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Πέστα Πολυκράτη :)) Urahara στα πόσα Ωμ και volt τον χρησιμοποιείς κι  έχεις θερμό ατμό?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Ο ιδιος ειναι.

Γιάννη αδιάβαστος, με τον κηδεμονα σου αυριο  ;D

ο v3 με τον vivi nova ειναι ιδιοι εννοεις,ετσι...?
ο crystal με τον v3 ειναι διαφορετικος αν εμπιστευτουμε τον συμφορουμιστη μας και τις φωτο του:

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11657.msg442054.html#msg442054

Edit:
Πέστα Πολυκράτη :)) Urahara στα πόσα Ωμ και volt τον χρησιμοποιείς κι  έχεις θερμό ατμό?

Ενταξει... τωρα ειμαι λιγο ψηλα στα βατ... 4βολτ με προβαρι και 1,8Ωμ αντισταση...
αλλα και με EGO ζεστο τον παιρνω... ειναι που η αντισταση ειναι σχετικα ψηλα..

Για να βάλουμε λίγο τάξη εδώ: η κάθε εταιρεία ονομάζει όπως θέλει τους ατμοποιητές.
Είδαμε και πάθαμε σχεδόν όλοι μας να βάλουμε μια ταξή σε αυτούς και τώρα να
ξαναμπερδευόμαστε? Μπορεί οπτικά να είναι ίδιος όμως έχει μακριά φιτίλια Πολυκράτη ;)

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Τhanx urahara!
 Oπότε η  διαφορά εκτός απ'το όνομα είναι και στο μήκος των φυτιλιών :thumpup: Αυτό μπορεί να επηρεασει θετικά ή  αρνητικά τη θερμοκρασία του  ατμού? :confused1:

Ο  vivi  nova  γιατί συγκρίνεται  αμεσα με τον  VISION V3?  H  Healthcabin λέει πως δε μπορεί να χρησιμοποιηθούν  οι  κεφαλές του στο V3 ούτε  το  ανάποδο... :hmmm: Σόρυ που κουράζω τέτοια ώρα :bye:   

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Εννοω ο περι ου το νημα εδω (Crystal 2.0) me ton Vision V3 της Healthcabin ειναι ο ιδιος.

Ο vivi nova (όποιας βερσιον) ειναι άλλος.

V2 κοντά, V3 μακριά φιτίλια, αλλά σαν vision είναι και ο Vivi Nova


V = version ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 18, 2012, 01:54 από Giannis Pap »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8822 1114576 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:03
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823517 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506493 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8815 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154350 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568286 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243379 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293666 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1602 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762330 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3913 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem