vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, lagoudakis

Twitter

Clearomizer crystal 2.0 (τύπου C4+ με αποσπώμενη και ανταλλάξιμη κεφαλή φιτιλιού-αντίστασης)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
γιαννη με μπερδεψες παραπανω τα νορμαλ ειναι τα μακρυα?
και να "ποτιζονται" τι πειραζει..;

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
το ποιοτικο μακρυ φιτιλι υπερτερει εναντι του κοντου ειδικα οταν το υγρο ειναι στα τελειωματα

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Εχω διαπιστώσει ότι oi CE4+ με κοντό φιτίλι έχουν καλύτερη συμπεριφορά σε σχέση με τους αντίστοιχους με μακρύ φιτίλι. Ισως είναι τυχαίο αλλά είναι γεγονός ότι έχει αναφερθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα στο σχετικό νήμα που αφορά τους CE4+. Δεν είμαι βέβαια σε θέση να γνωρίζω με βεβαιότητα αν ισχύει το ίδιο και με τους crystal.

Αχιλλέα τα νορμάλ είναι αυτά που ακουμπούν στα πλαϊνά της δεξαμενής tube  8)
Τα μακριά είναι τα ... άλλα  ;)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
το ποιοτικο μακρυ φιτιλι υπερτερει εναντι του κοντου ειδικα οταν το υγρο ειναι στα τελειωματα

μα με το κοντο και εφοσον ειναι πανω το φυτιλακι μολις παει στο 1,2μλ παλι "εκτος" ειναι..

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
ξαναδιαβσε τι ειπα αδερφε..
οπως και..το κοντο φιτιλι μολις αρχισει και πιασει μαυριλα στις ακρες..αρχιζει και χαιρεταει....
με τα μακρια αυτο δεν γινεται διοτι υπαρχει μεγαλυτερη επιφανεια τροφοδοτησης με υγρο και η θερμοκρασια μοιραζεται ποιο ομοιομορφα

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
οκ. αρα με λιγα λογια το μακρυ κραταει παραπανω (παντα σχετικα βεβαια ειναι αυτα)

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
το μακρυ φιτιλι ειναι η καλυτερη επιλογη...ακαταπαυστη τροφοδοτηση ανεξαρτητος ποσοτητας υγρου
το προβλημα ειναι η διαφορα στη ποιοτητα του φιτιλιου στους εργοστασιακους με αποτελεσμα πολλες φορες να μην εχει σημασια εαν εχει κοντα η μακρια φιτιλια αλλα καθαρα να ειναι θεμα τυχης εαν θα δουλεψει σωστα


@οσοι τον δουλεψετε σε ego ...αυστηρα επιλεξτε την 1.8 ωμ αντισταση
εχω ακουσει τα καλυτερα!!!!!!! :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 01, 2012, 01:15 από poseidonas7 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
γιαννη αυτο το ανταλλακτικο
http://www.health007.net/resistance-head-for-ce4-clearomizer-v3-p-656.html

με αυτο..
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1125&products_id=8079

τι διαφορα εχουν..;

στο health007 αν παρεις ενα κρυσταλ και 10 ανταλακτικα τα 10 ανταλακτικα κανουν μολις 11$ !! + 4,23$ το καρυσταλ

Μια βασικότατη αν ατμίζεις με ego και σε ενδιαφέρει το χτύπημα, είναι η αντίσταση.
Στο 007 είναι στα 2,5 ομ
στην καμπίνα κατεβαίνει ως τα 1.8 ομ

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
ναι το ειδα αυτο αλλα στα 2.5 που ειμαι τωρα εχω χτυπημα με σκετη vg (τουλαχιστον μου αρκει αυτο που εχω)
εχουν και ενα μειον τα χαμηλοτερα .. μικροτερη ζωη!

προς στο παρον η "καμπινα" δενε χει σχεδον τιποτα διαθεσιμο γιατι το κανουν αυτο δεν μπορω να το καταλαβω η γιατι αργουν τοσο να ξαναβγαλουν στοκ

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
επιτελους οι κινεζοι βγαλαν ενα τανκ της προκοπης
οταν επιτελους επιλεξουν να τοποθετουν σταθερα και ενα φιτιλι της προκοπης
τοτε θα  μιλαμε για τεραστιο βημα στους ατμοποιητες εμποριου
και σιγουρα θα βλεπουμε  ολλο και περισοτερους να μενουν στον ατμο...

Εχω διαπιστώσει ότι oi CE4+ με κοντό φιτίλι έχουν καλύτερη συμπεριφορά σε σχέση με τους αντίστοιχους με μακρύ φιτίλι. Ισως είναι τυχαίο αλλά είναι γεγονός ότι έχει αναφερθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα στο σχετικό νήμα που αφορά τους CE4+. Δεν είμαι βέβαια σε θέση να γνωρίζω με βεβαιότητα αν ισχύει το ίδιο και με τους crystal.
Ο ce4+ V2 crystal 2.0 είναι βελτιωμένος ce4+ πλήρης αποσυναρμολογούμενος και η αντίσταση με τα φιτίλια αν σου χαλάσουν ή για λόγους υγιεινής κάθε 15 μέρες μπορείς να τον αλλάζεις με κόστος 2 €.
Τώρα όπως λέει και ο Θέμης συμφωνώ απόλυτα και μάλιστα παρατήρησα πως κάποιες αντιστάσεις ανταλλακτικές έχουν λίγο μακρύτερο φιτίλι από άλλες. Το ιδανικότερο είναι να εφάπτονται άνετα στο tube.
Το κόστος είναι τέτοιο και απαντώ και στον Αχιλλέα παραπάνω που μπορείς να αγοράσεις από Ελλάδα έναν και εν συνεχεία μόνο κεφαλές για να τις αλλάζεις.
Δεν κερδίζεις και πολλά να παραγγείλεις από το εξωτερικό ένα κομμάτι με 2 € ή λιγότερο διαφορά.
Παίρνεις από εδώ σχεδόν όλα τα καταστήματα πλέον τον έχουν με 6-7 € και τις αντιστάσεις από 2 έως 3 €.
Από ότι έχω δει στο φόρουμ πολλά καταστήματα τον προσφέρουν και με έκπτωση μελών οπότε και η τιμή του γίνεται πιο δελεαστική. Κάπου είδα και πολλά χρώματα που ανάλογα την μπαταρία του καθενός θα "δένει" πιο όμορφα.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
προσωπικα για μενα οπως ειπα και παραπανω με vg απο ατμος και με 2.4 μια χαρα ειναι το χτυπημα που νοιωθω μου αρκει.
προτιμω να παρω αντισταση με μεγαλυτερη διαρκεια ζωης απο το να εχω ελαχιστα παραπανω χτυπημα.

το μονο που δεν λεω να καταλαβω ειναι με το μικρο και το μεγαλο "κορδονι"
αν πχ κοψω το μεγαλο δεν γιενται μικρο.;

λετε οτι το μικρο ειναι καλυτερο αλλα τα περισσοτερα μαγαζια πουλανε με μεγαλο.
τεσπα. εγω πιστευω πως γινεται καλυτερη "κυκλοφορια" με το μεγαλο.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
το μακρυ φιτιλι ειναι η καλυτερη επιλογη...ακαταπαυστη τροφοδοτηση ανεξαρτητος ποσοτητας υγρου
το προβλημα ειναι η διαφορα στη ποιοτητα του φιτιλιου στους εργοστασιακους με αποτελεσμα πολλες φορες να μην εχει σημασια εαν εχει κοντα η μακρια φιτιλια αλλα καθαρα να ειναι θεμα τυχης εαν θα δουλεψει σωστα


@οσοι τον δουλεψετε σε ego ...αυστηρα επιλεξτε την 1.8 ωμ αντισταση
εχω ακουσει τα καλυτερα!!!!!!! :thumpup:
όντως η 2.4 σε εγκο μπαταρία ψιλοξεψυχισμένη δεν έχει καθόλου καλή παραγωγή ατμού και μηδαμινό χτύπημα. για να δουλέψει καλά χρειάζεται περίπου 4 με 4.3 βολτ. το τεστ έγινε σήμερα σε άπειρο σχετικά ατμιστή ο οποίος είχε μια 650 εγκο, και το σκ το πέρασε καταριόντας τον ατμοποιητή. με το που τον τέσταρε σε πιο υψηλά βολτ σε τουίστ, είδε τη διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
τα παραλες μηπως?
γιατι εμενα εχει μια χαρα ατμο με 2.4 σε απλη μπαταρια?
βεβαια οταν τον βαζω στην vv ego με 4.2 εχει λειγο παραπανω ατμο αλλα οχι τρελα πραγματα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499093 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy