vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

134 επισκέπτες, 3 χρήστες
takoulas, pngtszs1976, manoslykos

Twitter

Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #60 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2012, 07:01 »
Προσωπικά έχω δοκιμάσει από Atmos Lab, το Mint και Peppermint με πολύ καλές εντυπώσεις ακόμη και σε 0νική. Κανονικά κάνω υγρά 16mg αλλά όσο αφορά χτύπημα η διαφορά στα 0mg είναι ελάχιστα αισθητή. Η χρήση της 0νικής γίνεται σε επισκευάσιμο οπότε δεν ξέρω πόσο καλά αποτελέσματα έχει σε ατμοποιητή εμπορίου. Θα δοκιμάσω όμως και σε carto και θα ενημερώσω ανάλογα.


Θα συμφωνήσω με την Petra ότι σε κάποιο σημείο ίσως γίνει κουραστική σας γεύση. Για ερεθισμό στον λαιμό δεν έχω προσέξει κάτι.


Επίσης σε 0νική που έχω φτιάξει χθες και ατμίζω τώρα, στα 10μλ 4 Green Apple, 6 Mint, είναι όλα τα λεφτά. :yes:

Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #61 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 05:08 »
Ενδιαφέρον αυτό περι μέντας, αλλά πόσο γρήγορα το συνηθίζεις; Θυμάμαι τα μενθόλ τα τσιγάρα που παρόλο που ήταν υπέροχα, κατέληξαν να είναι ενδιάμεσα στα κανονικά, αλλιώς δεν καταλάβαινα τίποτα.
Η μέντα έχει αυτό το κάψιμο στο λαιμό που σου δίνει την ψευδαίσθηση του "χτυπήματος"
Η αλήθεια είναι πως σε μπουχτίσει η γεύση της ενώ μερικές φορές σου "παγώνει" τον λαιμό.
Υπάρχουν εταιρείες που τη χρησιμοποιούν σαν βάση σε υγρά και δεν είναι απαραίτητα μέντα.
Θεωρώ ιδανικότερο αυτό τον συνδυασμό προκειμένου να έχει κάποιος "χτύπημα"  :)

Αποσυνδεδεμένος persefoni

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #62 στις: Οκτωβρίου 04, 2012, 04:07 »
Αγορασα και γω ενα τετοιο υγρο Steam απο την γειτονια και ο ιδιοκτητης μου ελεγε ποση ωρα οτι αυτα τα υγρα δεν εχουν νικοτινη αλλα δινουν την αισθηση οτι εχουν. Οτι δινουν το χτυπημα και καποιος ο οποιος δε θελει νικοτινη  η καποιος που θελει να κοψει την νικοτινη θα ξεγελαστει με αυτα τα υγρα. Λοιπον δοκιμασα και πραγματι εχουν πολυ χτυπημα και ειναι βαρια. Τον ρωτησα πως γινετε αυτο και μου πε πως βαζουν μεσα αλλα υποκαταστατα για να χεις το χτυπημα οπως πχ. πιπερια. Μου ειπε οτι υπαρχουν ελαφρια, μεσαια και βαρια αλλα εμενα το μπουκαλακι που μου δωσε δεν αναφερει τιποτα επανω. Και στο site που κοιταξα δεν αναφερεται τιποτα απο αυτα που μου πε ο καταστηματαρχης. Ακομη δεν ξεκινησα να το ατμιζω αλλα απο αυτα που ειπατε μετανιωσα ηδη που το αγορασα .

Αποσυνδεδεμένος Κωστης

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #63 στις: Οκτωβρίου 05, 2012, 02:35 »
Για το κτύπημα παίζει ρόλο μόνο το ποσοστό σε PG του υγρού, τα Ω τις αντίστασις, το ποσοστο νικοτινισ και τα volt τις μπαταρίας η έχει να κάνει και με  παραμέτρους οπος πχ η διατομή του σύρματος η το μέγεθος του θαλάμου ατμοποίησης η και κάτι άλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 05, 2012, 10:52 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 05, 2012, 11:44 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 06, 2012, 21:10 »
ώστε αυτά είναι τα υγρά που ακούω κατά καιρούς πως δεν έχουν νικοτίνη....μάλιστα...απ όσο βλέπω κανένα νέο επί του θέματος δεν υπάρχει...

(μόνο ο παππούς είναι πάλι οφ τόπιτς!  ;D )

Αποσυνδεδεμένος Βαπόρι

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 15:40 »
Αγορασα και γω ενα τετοιο υγρο Steam απο την γειτονια και ο ιδιοκτητης μου ελεγε ποση ωρα οτι αυτα τα υγρα δεν εχουν νικοτινη αλλα δινουν την αισθηση οτι εχουν. Οτι δινουν το χτυπημα και καποιος ο οποιος δε θελει νικοτινη  η καποιος που θελει να κοψει την νικοτινη θα ξεγελαστει με αυτα τα υγρα. Λοιπον δοκιμασα και πραγματι εχουν πολυ χτυπημα και ειναι βαρια. Τον ρωτησα πως γινετε αυτο και μου πε πως βαζουν μεσα αλλα υποκαταστατα για να χεις το χτυπημα οπως πχ. πιπερια. Μου ειπε οτι υπαρχουν ελαφρια, μεσαια και βαρια αλλα εμενα το μπουκαλακι που μου δωσε δεν αναφερει τιποτα επανω. Και στο site που κοιταξα δεν αναφερεται τιποτα απο αυτα που μου πε ο καταστηματαρχης. Ακομη δεν ξεκινησα να το ατμιζω αλλα απο αυτα που ειπατε μετανιωσα ηδη που το αγορασα .
Πιπεριά !!!!????? :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 15:45 »
Να θυμήσουμε ότι το θέμα αφορά χτύπημα ΧΩΡΙΣ νικοτίνη

Αποσυνδεδεμένος Ντινάκι

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 18:12 »
Τι θα πει χτύπημα ρε παιδιά; :confused1: Το ακούω παντου αλλά δεν καταλαβαίνω :-[
εννοείτε το πόσο βαρύ είναι ένα υγρό δηλαδή με πολύ νικοτίνη;


Συγνώμη τώρα διάβασα το http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2739.msg71367.html#msg71367  :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2012, 18:42 από Ντινάκι »

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 18:16 »
αυτο που νιωθεις στο λαιμο σου οταν τραβας μια τζουρα..... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Βαπόρι

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 09, 2012, 11:07 »
Σαν να καταπίνεις "φουντούκι"  ;) !!!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 17:13 »
Αγορασα και γω ενα τετοιο υγρο Steam απο την γειτονια και ο ιδιοκτητης μου ελεγε ποση ωρα οτι αυτα τα υγρα δεν εχουν νικοτινη αλλα δινουν την αισθηση οτι εχουν. Οτι δινουν το χτυπημα και καποιος ο οποιος δε θελει νικοτινη  η καποιος που θελει να κοψει την νικοτινη θα ξεγελαστει με αυτα τα υγρα. Λοιπον δοκιμασα και πραγματι εχουν πολυ χτυπημα και ειναι βαρια. Τον ρωτησα πως γινετε αυτο και μου πε πως βαζουν μεσα αλλα υποκαταστατα για να χεις το χτυπημα οπως πχ. πιπερια. Μου ειπε οτι υπαρχουν ελαφρια, μεσαια και βαρια αλλα εμενα το μπουκαλακι που μου δωσε δεν αναφερει τιποτα επανω. Και στο site που κοιταξα δεν αναφερεται τιποτα απο αυτα που μου πε ο καταστηματαρχης. Ακομη δεν ξεκινησα να το ατμιζω αλλα απο αυτα που ειπατε μετανιωσα ηδη που το αγορασα .


Τουλάχιστον, εσένα δε σε πέρασε για χαζή. Σου ξεκαθάρισε ότι και κάτι ... άλλο περιέχει το υγρό.
Εμένα με πήρε στο ψιλό ο πωλητής του steam στο carrefour της Πυλαίας-Καλαμαριάς, αυτό που στεγάζεται σε πάγκο. Μου ξεκαθάρισε ότι το γράφει και στο μπουκαλάκι: μόνο ΦΥΤΙΚΗ γλυκερίνη, άρωμα και νεράκι. Του είπα ότι πρέπει να έχει ή νικοτίνη και να μην το γράφει, ή flash ή κάτι άλλο και μου απάντησε επί λέξη: Αυτά είναι νέας τεχνολογίας υγρά και δε χρειάζονται κάτι άλλο. Εσύ έχεις μείνει πολύ πίσω


Και καλής ποιότητας να είναι βέβαια, μόνο που περιέχουν συστατικά που οι ίδιοι τα κρύβουν, νομίζω ότι ισχύει το αυτονόητο. Αγοράζετε με 1000% δική σας ευθύνη. Από την άλλη τι να πω.... μετά από τόσο διάβασμα στο φόρουμ και πάλι ίσως να έχω μείνει όντως πίσω  :)) :))  Και να είναι αυτός μπροστά με τη vg που χτυπάει σαν 18ρα νικοτίνη  :yes:

Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 16:47 »
πριν μια βδομάδα ξεκίνησα το άτμισμα και το πρώτο υγρό που δοκίμασα ήταν αυτό του καρφούρ (με γεύση βιρτζίνια).. ωραία γεύση, δυνατό χτύπημα, 0 νικοτίνη..


πήρα υγρά να φτιάξω κάτι παρόμοιο, αλλά αυτά που φτιάχνω δεν έχουν χτύπημα...


μήπως βάζουν άλλη βάση; διότι το υγρό τους είναι και πιο παχύρευστο από τις βάσεις που κυκλοφορούν..
μήπως βάζουν PEG400 (πολυαιθυλενογλυκόλη);


κι όμως, στα συστατικά γράφουν γλυκερίνη, απεσταγμένο νερό, γεύσεις..




« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2013, 16:52 από tolisfoto »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 16:52 »
δεν αναγραφει τι βαζουν μεσα? δεν μπορει να ειναι μονο PG/VG/αρωμα παντως..
υπαρχει και κατι ακομη

Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 16:54 »
σε κάποια από τις γεύσεις, ίσως, είναι το μυστικό..


ίσως κανένα εκχύλισμα καυτερής πιπεριάς;;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246299 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572237 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1927 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326874 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8635 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298054 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827672 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511824 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios