vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

143 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, grag, camber

Twitter

Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος Tanker

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Cisco HH357/306
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 25, 2012, 18:44 »
Δεν νομίζω να υπάρχει χτύπημα με αυτό τον συνδιασμό.

Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 25, 2012, 20:42 »
Papoys για άλλο λέμε  :)) :)) :))

Tanker για πιο συνδυασμό λες ?  :hmmm:
Δεν νομίζω να υπάρχει χτύπημα με αυτό τον συνδιασμό.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #47 στις: Αυγούστου 02, 2012, 14:09 »
Διαγραφη Μηνυματων που αφορουν κανονισμο του φορουμ

Κανονισμοί για τους εμπόρους

Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 07:29 »
Υπάρχουν υγρά που περιέχουν την μέντα σαν επίγευση με αποτέλεσμα να έχουν
καλύτερο "χτύπημα" από άλλα.
Έτσι δεν φαίνεται αισθητά η έλλειψη νικοτίνης που πιο πολύ φαντάζει να καλύπτεται
από την περισσότερη PG και την γεύση :)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 08:42 »
Η δική μου γνώμη μετά από 2 μήνες που είμαι σε μηδενική νικοτίνη χτύπημα χωρίς νικοτίνη δεν υπάρχει ούτε
με pg ούτε με vg. :nope: :nope:

Γιαυτό το λόγο κάποιος  όταν αποφασίσει να ατμίζει μηδενική νικοτίνη πρέπει να ξέρει ότι δεν θά έχει και
χτύπημα. :yes: :yes:

Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 08:48 »
Αν βάλεις υγρό με βάση μέντας και περισσότερη Pg και ανεβάσεις και τα volts σε vv
θα δεις πως υπάρχει "χτύπημα" και μάλιστα ικανοποιητικό  8) 8)

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 16:53 »
Δηλαδή να βάζουμε μέντα στη βάση μας και μετά ότι άρωμα θέλουμε? Όσα ταιριάζουν δηλαδή.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 17:03 »
Υπάρχει χτύπημα στην μέντα το έχω δοκιμάσει και εγω αρκετα καλο κόλπο ώστε να πέσουμε λίγο στα mg της νικοτινης.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 17:44 »
Εξυπακούεται ότι με σκέτη βάση και άρωμα δεν υπάρχει χτύπημα.

Η μέντα είναι κουραστική και πιθανόν ερεθιστική για το λαιμό σε πολύωρη χρήση και σε καμιά περίπτωση δεν προσομοιώνει υγρά με υψηλές περιεκτικότητες σε νικοτίνη, πχ 18ρια.

Για το χτύπημα χωρίς νικοτίνη υπάρχει και το flash
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=212
που μιμείται το χτύπημα της νικοτίνης.
Δες κι εδώ από ελληνικό μαγαζί http://www.funstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=434
Ετοιμη ατμιστική βάση, όπου προσθέτεις μόνο το άρωμα της αρεσκείας σου.

Δες κι εδώ τι λέει χρήστης
είναι το Flash της flavourart,  http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=212
το οποίο είναι εξέλιξη ενος παλιότερου που είχαν νομίζω Qhit το έλεγαν.
Το qHit είχε κτυπημα πολύ ισχυρό, το οποίο δεν το καταλάβαινες αμέσως, μετά απο λίγο όμως ποναγε ο λαιμός.
Ειχα δοκιμάσει 1 σταγόνα στη γλώσα και ήταν καυτερό σαν tabasco, δεν ξερω μηπως ήταν εκχύλισμα απο καποιο καυτερό φυτό.
Το flash είναι πιο απαλό, αλλά μου μοιάζει σαν αραιωμενο QHit.
Eιναι έτοιμο υγρό, δεν το αραιώνεις και έχει μια πολύ ελαφριά ακαθόριστη γεύση.
Το κτύπημα δεν μοιάζει με αυτό της νικοτίνης, πιο πολύ σαν κάψιμο το νιώθεις


Για το flash δεν υπάρχουν στοιχεία για τη χημική του σύσταση και είμαι πολύ επιφυλακτική σε μια χημική ουσία που δε γνωρίζω μακροπρόθεσμα τι επιπτωσεις έχει.

Καμιά φορά τα θέλουμε όλα, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε.
Και απεξάρτηση από τη νικοτίνη και χτύπημα.



Αποσυνδεδεμένος boogie76

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 18:09 »
Σε ενα μαγαζι στο αιγαλαιο που ειναι και επισημος αντιπροσωπος γνησιων flavourart μου ειπαν (και μου εδειξαν) δυο νεα υγρα απο την flavourart με χτυπημα αλλα χωρις νικοτινη.
Προς το παρον μονο δυο γευσεις διαθεσιμες
 
 
sorry..μολις τωρα ειδα πως εχει ηδη αναφερθει...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 18:15 από boogie76 »

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #55 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 18:10 »
εννοείς με ένα συστατικό το flash?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #56 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 18:34 »
Μην ξεχνάμε κάτι όμως.
Ακόμα και αν βρεθεί κάτι που να προσωμοιώνει το χτύπημα, χωρίς να υπάρχει νικοτίνη, η στέρησή της δέν θα περάσει απαρατήρητη απο τον οργανισμό.
που σημαίνει, οτι τα συμπτώματα πιθανόν να είναι τα ίδια με το αν έκοβε κανείς την νικοτίνη μαχαίρι. Πέραν της σίγουρα αυξημένης κατανάλωσης.
Οπότε αν το ζητούμενο είναι να ρίξουμε την νικοτίνη για κάποιο λόγο, καλύτερη θα ήταν η αγορά ενός -πιθανά- επισκευάσιμου που να φημίζεται για το χτύπημά του, ή που ώς επισκευάσιμος είναι ρυθμιζόμενο, ή ενος εργοστασιακού που να εχει καλές κριτικές σε αυτόν τον τομέα.
Απο κεί και πέρα, η κλασσική μέθοδος της μείωσης σιγά σιγά.
Το χτύπημα ΔΕΝ θα ξεγελάσει τον οργανισμό για την νικοτίνη που στερείται.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #57 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 19:07 »
Θα μου επιτρέψεις να εκφέρω μια θεωρία ότι ούτε και ο επισκευάσιμος θα το κάνει.
Οπως είπες, ο οργανισμός δεν ξεγελιέται, άρα το κατέβασμα των mg με τον επισκευάσιμο έχει να κάνει μόνο με το πόση νικοτίνη τον ποτίζουμε.
Ο οργανισμός στο τέλος απορροφάει αυτή που χρειάζεται.
Τεχνικά δεν μπορώ να το εξηγήσω, αλλά πιθανολογώ ότι ο τρόπος που ατμοποιεί καλύτερα ο επισκευάσιμος, επιτρέπει στον οργανισμό να παίρνει τη νικοτίνη που χρειάζεται από αραιότερο μείγμα.
Εξάλλου, έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι ο τρόπος ακριβώς που προσλαμβάνουμε τη νικοτίνη από τον ατμό και η συνολική ποσότητας αυτής δεν έχουν ερευνηθεί ακόμη με ακρίβεια.

Μπορεί να σφάλλω, αλλά έχω αυτή την εντύπωση.

ΥΓ. Οχι μόνο με τους επισκευάσιμους, αλλά κυρίως με τις μπαταριοθήκες έχω δει αναφορές. Καρτοτανκ σε εγκο με 18ρι να γίνεται 12ρι ή και λιγότερο μόλις μπαίνει ΣΕΒομοντάκι ή πρόβαρι ή ...κλπκλπ

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #58 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 21:54 »
Μα συμφωνώ! Οποιοδήποτε τέτοιου είδους "upgrade" και να κανεις, αποτελέσματα θα έχεις!!!
Ο επισκευάσιμος, ή ναι, και τα βόλτ βέβαια, είναι για να εχεις το ίδιο χτύπημα με λιγότερη νικοτίνη!
Απο κεί και πέρα όμως, φυσικά και ο οργανισμός δεν ξεγελιέται!
Θα σου ζητήσει όσα χρειάζεται.
ΜΟΝΟ η σταδιακή μείωση θα τον κανει να συνηθίζει σε λιγότερο.

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #59 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2012, 03:36 »
Ενδιαφέρον αυτό περι μέντας, αλλά πόσο γρήγορα το συνηθίζεις; Θυμάμαι τα μενθόλ τα τσιγάρα που παρόλο που ήταν υπέροχα, κατέληξαν να είναι ενδιάμεσα στα κανονικά, αλλιώς δεν καταλάβαινα τίποτα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246313 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572242 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8070 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326874 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8635 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298058 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827676 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511825 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios