vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, mathimatikos1966, maprix, antiklitos140, camber, mfk, manoslykos

Twitter

Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #525 στις: Νοεμβρίου 23, 2014, 17:15 »
Ναι το γνωριζω και τα λεει πολυ απλα και κατανοητα ...  :yes: :yes:


Μηλαει οτι ειχε πονους στο στηθος πονοκεφαλους και γενικα δεν ενιωθε καλα σαν να ειχε προβληματα καρδιας .. πηγε στο νοσοκομειο οπου εκανε εξετασεις και δεν βρηκαν κανενα προβλημα , γυρισε στο σπιτι του και συνεχιστηκαν αυτα τα προβληματα χωρις να ξερει απο τι ... καποια στιγμη εντελως τυχαια σε μια παρουσιαση (show)   αντι να χρησιμοποιησσει βαμβακι για καποιο λογο χρησιμοποιησε παλι σιλικα φυτιλια και για ενα διαστημα εκανε προβες με αυτο πριν το show  και διαπιστωσε οτι τα προβληματα του εξαφανιστηκαν ... το ειπε στην γυναικα του και ειπε θα χρησιμοποιησει παλι βαμβακι να δει τι θα γινει και οπως και εγινε ηρθαν παλι τα προβληματα που αντιμετωπισε πριν .. οποτε απο τοτε σταματησε να χρησιμοποιει βαμβακι και ειπε δεν ξερει απο τι ειναι αυτο γιατι αλεργιειες με βαμβακερα δεν εχει (ρουχα αξεσουαρ κτλ) .. ισως αντιδρα ο οργανισμος του οταν το ατμιζει .. οποτε  γυρισε παλι στα φυτιλια
 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2014, 17:23 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #526 στις: Νοεμβρίου 23, 2014, 22:32 »
Ρε παιδιά και εγώ ενώ είμαι υγιέστατος 32 χρόνων με γυμναστική έχω αρχίσει να πιστεύω πως με ενοχλεί ,έχω ένα σφύριγμα στην αναπνοή ίσως να φταίει αυτό από αύριο θα το κόψω να δω...

Σε ευχαριστώ Κώστας44 για την επεξήγηση

Galaxy Note 3

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #527 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 11:23 »
Βρηκα αυτο και δεν ξερω αν ειναι στο σωστο νημα ...   
http://dimisphere.com/the-end-of-cotton-a-more-detailed-analysis/ Μιλάει για το βαμβακι που ειχε καποιες παρενεργειες  σε αυτον ( ειναι φοβερος reviewer  και μου αρεσει ο τροπος που παρουσιαζει τα πραγματα καθε φορα) εχει ηχητικο ντοκουμεντο


το Youtube  καναλι του ειναι εδω
https://www.youtube.com/user/VapinGreek/videos
το εχω αναφαιρει αυτο και σε πιο παλιο ποστ.......
το προβλημα του δημητρη δεν ηταν το βαμβακι αλλα ο τροπος που εκανε το στησιμο.....
αν βαλεις λιγο βαμβακι αναμεσα στην αντισαστη και το υγρο αρχιζει να τζιτζιριζει έντονα τοτε εχει τα αποτλεσματα που ανφερει στην εκπομπη

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #528 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 11:42 »
αυτο ακριβως μου συμβαινει οταν φτιαχνω αντιστασεις για τον ντριπερ του Λεο.
Με biowick χρησιμοποιω μια καρφιτσα ενδιαμεσα και τυλιγω το συρμα γυρω απο το biowick.
οποτε λογικα αφηνει πολυ κενο απ το συρμα και εχω αυτα τα αποτελεσματα.
Αυτο που αναφερει ενας συνατμιστης πιο πανω ισχυει για το biowick δηλαδη : οτι σε διαμετρο 2.4mm περναει ανετα απο μεσα το biowick ως εχει?

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #529 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 15:20 »
Εγω που νιωθω ενα φουσκωμα στην κοιλια εδω και δεκα μερες;;Μπορει να μην εχω φαει τιποτα και νιω8ω την κοιλια-στομαχι πολυ βαρυ..Χρησιμοποιω βαμβακι εδω και ενα μηνα περιπου..Δεν εχω αλλο συμπτωμα..Μπορει να φταει και το βαμβακι...Υπαρει περιπτωση επειδη αλλαξα απο 60pg/40vg σε 50pg/50vg τα υγρα μου να μου δημιουργηθηκε αυτο το προβλημα;;

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #530 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 15:35 »
 Δεν νομίζω να φταίει το βαμβάκι σε κάτι τέτοιο ή αυτή η μικρή αλλαγή που έκανες στις αναλογίες.
 Για τα φουσκώματα , τις ξινίλες , τα σφυρίγματα και άλλα τέτοια συμπτώματα οι αιτίες μπορεί να είναι χίλιες δυο από τι φάγαμε , τι ήπιαμε , πως κοιμηθήκαμε ,αν κρυώσαμε και πολλά άλλα αν.....
 

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #531 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 19:53 »
Εγω που νιωθω ενα φουσκωμα στην κοιλια εδω και δεκα μερες;;Μπορει να μην εχω φαει τιποτα και νιω8ω την κοιλια-στομαχι πολυ βαρυ..Χρησιμοποιω βαμβακι εδω και ενα μηνα περιπου..Δεν εχω αλλο συμπτωμα..Μπορει να φταει και το βαμβακι...Υπαρει περιπτωση επειδη αλλαξα απο 60pg/40vg σε 50pg/50vg τα υγρα μου να μου δημιουργηθηκε αυτο το προβλημα;;
Το έχω πάθει πριν 3 -4 χρόνια και με  είχε πράξει η τότε μάρκα υγρού  που έκανα.

Δεν νομίζω να φταίει το βαμβάκι σε κάτι τέτοιο ή αυτή η μικρή αλλαγή που έκανες στις αναλογίες.
 Για τα φουσκώματα , τις ξινίλες , τα σφυρίγματα και άλλα τέτοια συμπτώματα οι αιτίες μπορεί να είναι χίλιες δυο από τι φάγαμε , τι ήπιαμε , πως κοιμηθήκαμε ,αν κρυώσαμε και πολλά άλλα αν.....

Φίλε μου μπορεί να φταίει οτιδήποτε σωστά τα λες αλλά αν είμαστε όλη μέρα με ένα μαραφέτι στο στόμα και όταν με αυτό κάνουμε αλλαγές σε γεύσεις, φυτιλια κτλ
Είναι ποιο πιθανό να φταίει αυτό. ...
Τώρα αν δεν μπορεί κάποιος να καταλάβει αν έχει κρυώσει η αν τα συμπτώματα είναι σε μορφή αλλεργίας δεν ξέρω  εγώ πάντως που έχω σφύριγμα περίεργο συγκεκριμένη χρονική στιγμή μέσα στην μέρα είναι αλλεργικό και ψάχνω να δω τι ακριβώς είναι αυτό στο ατμισμα που μου το δημιουργεί. ..

Όπως επίσης πριν 8 μήνες μου δημιούργησε αλλεργία το τριμπεκα ξαφνικά ενώ το ατμιζα 1 χρόνο και να είναι καλά όταν είχα περιγράψει το ένοιωθα η petra  μου έλυσε το μυστήριο και όταν άλλαξα υγρό την άλλη μέρα μια χαρά ο λαιμός μου.
Galaxy Note 3

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #532 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 21:07 »
μια απλη ερωτηση .. πως καταλαβαινεις οτι εχει γευση βαμβακιλα οταν ατμιζεις  .. εβαλα σημερα στον καιφον μου ενα οργανικο βαμβακι αυτο  πριν εβαζα cotton pads .. αλλα δεν βγαζει ασκημη γευση .. .. το λεω γιατι παιρνω μια γευση πιο υποτονικη απο τα pads  αλλα επειδη κανω ιδιο υγρο παντα με κατεβασμενη νικοτινη ...  το λεω μηπως και την συνηθησα με καποιο τροπο

η βαμβακιλα ειναι ασκημη γευση .. ?  λεω επειδη ακομα δεν εχω την εμπειρια απο αυτο ... καμενο δεν βγαζει παντως

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #533 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 21:30 »
Προσωπικά καταλαβαίνω τη βαμβακίλα σαν να έχω βάλει μια κάλτσα στο στόμα...


Ελπίζω να είμαι κατανοητός... :D

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #534 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 21:40 »
οχι δεν παιρνω τοσο ασκημη γευση αλλα παιρνω μια περιεργη παραξενη γευση  :hmmm: που δεν μπορώ να την προσδιορίσω παντως δεν ειναι το υγρο μου

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #535 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 00:57 »
Είναι μια γεύση υφάσματος. Clothy, που λεν και στο χωριό μου. Το πιο κοντινό είναι όντως αυτό που αναφέρει ο clark. Είναι αρκετά παρόμοιο με τη μυρωδιά της φρεσκοπλυμένης βαμβακερής κάλτσας. Την επόμενη φορά που θα αλλάξεις βαμβάκι στον καυφούν κάνε το εξής. Στήσε κανονικά βάλε το κυλινδράκι και ρίξε στην αντίσταση λίγη σκέτη βάση, ίσα για να ποτίσει καλά το βαμβάκι. Μετά βάλε την καμινάδα (μόνο την καμινάδα, χωρίς το τανκ ή το drip tip) και κάνε μερικές τζούρες. Βαμβακίλα στο φουλ για 5-6 τζούρες.  :D

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #536 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 01:11 »
Κωστα, τι βαμβακι χρησιμοποιουσες πριν? Βλεπω γραφεις "pads". Απλα οργανικα cotton pads ή γιαπωνεζικα pads?
Γιατι αν χρησιμοποιουσες γιαπωνεζικα, βαμβακιλα δεν εχουν, απο την πρωτη τζουρα δινουν κανονικα τη γευση.
Αρα αυτο το διαφορετικο που νιωθεις τωρα στις πρωτες τζουρες, ειναι η λεγομενη "βαμβακιλα".

Ενα "κολπακι" για οσους ενοχλουνται απο τις πρωτες "βαμβακερες" τζουρες που δινει το οργανικο ειναι να σεταρετε την νεα αντισταση πριν πατε για υπνο.
Το πρωι που θα ξυπνησετε, η πρωτη τζουρα που θα παρετε με τη νεα αντισταση θα δωσει αρκετα λιγοτερη βαμβακιλα απ' οτι αν ατμιζατε αμεσως μετα την κατασκευη της.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #537 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 01:23 »

χρησιμοποιω muji pads  και δεν εχουν αυτην την γευση
την βαμβακιλα την πηρα απο οργανικο βαμβακι σε μπαλες .. .. το δοκιμασα σημερα .. και δεν με αρεσε ./. με τα pads  δεν πηρα τετοια γευση και γιαυτο μου φανηκε παραξενο .. δεν ηταν ασκημη αλλα ηταν οντως αυτο που λετε   "γεύση υφάσματος"  ...  το αλλαξα αμεσως με pads  και μετα απο καποιες τζουρες ηρθε η κανονικη γευση ./..

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #538 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 10:37 »
Προσωπικά χρησιμοποιώ απλό βαμβάκι, άβραστο κιόλας. Πάντα όταν αλλάζω βαμβάκι, ατμίζω περίπου ένα ml σκέτη βάση, 50/50 κατά προτίμηση καθώς είναι πιο λεπτόρρευστη, και μετά βάζω υγρό με άρωμα. Η βαμβακίλα που παίρνω εγώ, είναι κάτι σαν καβουρντισμένο/καμμένο βαμβάκι, αλλά μετά από ένα ml εξαφανίζεται.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #539 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 14:14 »
Δεν φοβάσαι τα χημικά της επεξεργασίας του? :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499285 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy