vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

419 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, manoslykos

Twitter

Ηλεκτρονικά στα gg?

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 28, 2012, 11:10 »
Alex , χαιρομαι πολυ να ειμαι με καλοπιστους ανθρωπους.

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 28, 2012, 11:19 »
Alex στα mainstream variable ειτε τα Volt ρυθμιζεις ειτε τα Ampere ουσιαστικα Watt ρυθμιζεις (γιαυτο και ΙΜΗΟ η καλυτερη προσεγκιση ειναι συτη που καποιος μπορει να ρυθμιζει τα Watt).

W=R*I^2=(V^2)/R

Τα παλμοτροφοδοτικα τυπου vmax ειναι μια αλλη ιστορια.

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 28, 2012, 11:22 »
εγω πιστευω οτι τα gg  # επιτελους # θα πρεπει να αποκτησουν και ηλεκτρονικα μερη,γιατι εχουν μεινει αρκετα πισω σε τεχνολογια σε σχεση με αλλες μπαταριοθηκες!
για αυτο το λογω πιστευω οτι δεν ξαναβγηκε ουτε gg ουτε stealth ουτε τιποτα αλλα θα βγει ο πρωτεας!
εγω μολις επιασα το μινι προβαρι στα χερια μου αμεσως πουλησα το ggts!
αυτα που προσφερει το μινι παντα κατα την αποψη μου δεν συγκρινοντε σε καμια περιπτωση με αυτα που θα σου δωσει μια gg μπαταριοθηκη!
τα παραπανω τα βλεπουμε καθε μερα στις αγγελιες,που πουλειται και ενα ggts,και σε καλη τιμη βεβαια,ενω πριν λιγο καιρο παρακαλουσες και δεν εβρισκες!


Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 28, 2012, 11:28 »
Να καταθεσω και εγω την αποψη μου αφου πρωτα σας καλημερίσω!  :bye:
Τα VV ,VW και γενικα τα "μαραφέτια" με ηλεκτρονικα κυκλωματα κλπ. αναλογα με την ποιότητα κατασκευής τους εχουν και εναν βαθμό αξιοπιστίας...
Ενα υψηλης ποιοτητας κατασκευης μηχανικό mod οπως ειναι τα GG, προσφερει στον χρήστη του μια ασφάλεια και μια αξιοπιστία που κανενα ηλεκτρονικο mod δεν θα μπορεσει να προσφερει ποτέ...
Συνεπως θεωρώ λανθασμενη την άποψη οτι θα καταληξουν μουσειακα κομμάτια στην βιτρινα...
Εγώ προσωπικά όποιο VV και αν εχω πάνω μου, κουβαλάω πάντα μαζί μου και το μηχανικό μου cube για αυτον ακριβώς τον λόγο....  :yes:
Τέλος,μπορεί το VV mod να εχει αντικειμενικα πολύ περισσότερες δυνατότητες αλλά τα αναθεματισμένα τα μηχανικά είναι κατα κανόνα πολύ πιο όμορφα...  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2012, 11:35 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 28, 2012, 11:30 »
Ηλεκτρονικός δεν είμαι φίλε μου, αλλά έχω δοκιμάσει πάρα πολλές υλοποιήσεις το τελευταίο δίμηνο.
Οι περισσότεροι ατμοποιητες παίζουν συνήθως όπου και να τους βάλεις, κανα δύο που είναι πολύ απαιτητικοί σε ρεύμα όμως φαίνεται να παίζουν καλύτερα από άποψη γεύσης και ατμού όταν ρυθμίζονται Α, τα οποία προφανώς και επηρεάζουν τα W, ίσως η υλοποιήση του box για ρύθμισει Α να ήταν καλύτερη απο την άλλη για W, το επομενο σιγουρο ειναι οτι στο προβαρι τους εχασα τελειως, θέλαν άλλο σεταπ.
Οι ίδιοι ατμοποιητές τώρα δείχνουν μια ιδιαίτερη προτίμηση σε παλμοτροφοδοτικά, δεν μπορώ να σου αναλύσω το λόγο, πάντως μιλάμε για στησίματα μηχανικών μοντ και απευθείας κούμπωμα στο ηλεκτρονικό χωρίς αλλαγές.
Εμπειρικά τελείως αυτό που γράφω πάντως.


@arnokouros
Εξακολουθούν και πωλούνται ggts καινούργια.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 28, 2012, 11:31 »
Πιστεύω πως στο ερώτημα που τίθεται στη ψηφοφορία έπρεπε να το σκεφτεί ο κατασκευαστής.
Τι πάει να πει να ακολουθείς τη τεχνολογία?! Δε το καταλαβαίνω αυτό... πραγματικά.
Υπάρχουν, πολύ απλά, δυο κατηγορίες η/τ στα mods, ηλεκτρονικά και τα μηχανικά.
Ο εκάστοτε κατασκευαστής με βάση αυτό που φτιάχνει απευθύνεται σε μια εκ των δύο αυτών κατηγοριών.
Δε χρειάζεται να ακολουθήσει καμία εξέλιξη πάνω στα ηλεκτρονικά κάποιος που φτιάχνει μηχανικά mods.
Το μόνο που χρειάζεται είναι να ενδιαφερθεί, να ψαχτεί και να αναβαθμίζει το προϊόν του όσο περισσότερο γίνεται και είναι εφικτό.
Δεν είδα ποτέ κανείς κατασκευαστής των precise, megalondon, κλπ να ασχολείται με ηλεκτρονικά εκτός απ τα test αν μπορούν να δεχθούν το "kick", ως εκεί όμως.
Ο κόσμος που επιλέγει να πάρει μηχανικό mod το κάνει από άποψη αισθητικής αλλά και λόγο λειτουργίας εφόρου ζωής.
Έτσι και τα GG προϊόντα έχουν αυτή τη ταυτότητα και λογικά έτσι πρέπει να παραμείνουν.(προσωπική μου άποψη)
Δε μπορείς να τα θες και να τα έχεις όλα.
Προσωπικά πιστεύω πως είναι η αρχή του τέλους... (βλέπε Πηνελόπη= Οδυσσέας junior τίποτα καινούργιο και πρωτοποριακό)


Υ.Γ.> Επειδή αναφέρθηκες σε μένα προσωπικά Αλέξη, να σου πω πως δεν ήμουν γάτος αλλά μ@κ@5ς που δε πήρα γραμμή το σκηνικό της αρπαχτής και δεν έκατσα στα αυγά μου με το Provari... Επίσης, πήρα μια φορά στη μισή τιμή ένα GGTS και το χτυπάτε συνέχεια, ενώ δε κοιτάτε που χάρη σε εμένα παίρνατε πράγματα σε τιμές κόστους επειδή είχα τα @@ και φώναζα... Όπως και δεν ήμουν "φανατισμένος". Ούτε τελικά είμαι εγώ ο "κωλοτούμπας", αλλά και να ήμουν με ξεπεράσατε αρκετοί...

Over and out.

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 28, 2012, 11:37 »
Κρύβε λόγια Βαγγέλη, διαβάζουν και άνθρωποι που δεν ξέρουν τι έχει γίνει παλιότερα.
Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα προϊόντα, εξακολουθώ να τα θεωρώ κορυφή, αλλά οι καιροί αλλάζουν, προστίθενται καινούργιες επιλογές και δεν υπάρχει λόγος να μένει κάποιος κολλημένος.

Αποσυνδεδεμένος cpag

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 28, 2012, 14:36 »
Πάντως εμένα που μου αρέσουν κατασκευαστικά, εμφανισιακά και χρηστικά τα μηχανικά οτιδήποτε βγει σαν προσθήκη που σου προσφέρει το boost όποτε εσει το γουστάρεις είναι καλοδεχούμενο και δεν χαλάει καμιά φιλοσοφία. Όταν θα βγει ηλεκτρονικό mod αδιάβροχο και να αντέχει σε αντίξοες συνθήκες χωρίς να σε τρώει το άγχος τότε θα παρατήσω εντελώς τα μηχανικά.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 28, 2012, 14:44 »
Θα συμφωνησω με τον φιλο πιο πανω.
Μιλαμε παντα για προσθηκη που σαν επιλογη δεν νομιζω να χαλαει κανεναν , το αντιθετο μαλιστα.
Το καλυτερο μακραν μηχανικο mod με επιλογη και για ηλεκτρονικο κομματι , ειναι ετη φωτος μπροστα απο οτιδηποτε αλλο κυκλοφορει.
Μονο να βγει συντομα γιατι δεν αντεχω αλλο  :)

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 28, 2012, 14:49 »
Αυτο ειναι ολο το θεμα, η επιλογη  ;)  Οταν βγει θα μπορεις να επιλεξεις αν θα ειναι μηχανικο ή ηλεκτρονικο το mod σου ανα πασα στιγμη. Αν και πιστευω οτι με αυτα που θα κανει δεν θα το λειτουργει κανει μηχανικα.
Επισης δεν θα σε "αφηνει" ποτε γιατι αν παει κατι στραβα με τα ηλεκτρονικα και για καποιο λογο δεν λειτουργει θα μπορεις να ατμιζεις μηχανικα ;)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 28, 2012, 19:03 »
Αν εισαι γκατζετακιας ή εχεις τετοιες τασεις , ειναι λογικο να θελεις να παραμεινει το GG ως εχει .
Αν ομως θεωρεις τον εαυτο σου απλα εξαρτημενο στη νικοτινη , θελεις ενα εργαλειο που να κανει οσο πιο πολλα μπορει .
Και βουνο και θαλασσα !!
εξελισσεσαι ή μπαινεις στο μουσειο για να σε καμαρωνουν οι επομενες γενιες.

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 28, 2012, 19:22 »
Ούτως η άλλως ο Οδυσσέας από εδώ και πέρα για μένα θα παίζει επάνω σε vmax μιας και δεν τον οδηγεί σωστά ούτε το provari αλλά ούτε και άλλα μηχανικά μοντ χωρίς τροποποιήσεις σε τροφοδοσία ρεύματος και αέρα.

Αυτό ξαναπές το...τεράστια η διαφορά σε σχέση με μηχανικό ή VV. Το είδα και δεν το πίστευα

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 28, 2012, 19:22 »
Πάντως εμένα που μου αρέσουν κατασκευαστικά, εμφανισιακά και χρηστικά τα μηχανικά οτιδήποτε βγει σαν προσθήκη που σου προσφέρει το boost όποτε εσει το γουστάρεις είναι καλοδεχούμενο και δεν χαλάει καμιά φιλοσοφία. Όταν θα βγει ηλεκτρονικό mod αδιάβροχο και να αντέχει σε αντίξοες συνθήκες χωρίς να σε τρώει το άγχος τότε θα παρατήσω εντελώς τα μηχανικά.
γι' αυτο ακριβος το λογο δεν εχω παρει VV(εχω αλλα δεν το παιρνω στη δουλεια)
και πιστευω οτι το ηλεκτρονικο κομματι του GG θα ειναι στοιβαρο και αξιοπιστο οπως και το μηχανικο
Αν εισαι γκατζετακιας ή εχεις τετοιες τασεις , ειναι λογικο να θελεις να παραμεινει το GG ως εχει .
Αν ομως θεωρεις τον εαυτο σου απλα εξαρτημενο στη νικοτινη , θελεις ενα εργαλειο που να κανει οσο πιο πολλα μπορει .
Και βουνο και θαλασσα !!
εξελισσεσαι ή μπαινεις στο μουσειο για να σε καμαρωνουν οι επομενες γενιες.

καλος το Νασσο

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 28, 2012, 19:24 »
Μα αυτός είναι και ο σκοπός,γιατι πάνω απο όλα και απο οποιαδήποτε προτίμηση έχουμε είμαστε ατμιστες,και θελουμε ένα αξιόπιστο Mod στον αγώνα μας κατα του τσιγάρου,και να μας προσφέρει τις ανέσεις ενός VV και τη στιβαροτητα ενός μηχανικού ,τώρα αν ο Θανάσης καταφέρει να τα παντρέψει και να μου προσφέρει το απόλυτο ατμισμα γιατι να το αρνηθω;;
Δεν θέλω να έχω το GG στη βιτρίνα και να ατμιζω με το VMax η το Provari ,θέλω να ατμιζω με το GG γιατι το γουστάρω και δεν με έχει αφήσει μέχρι τώρα ποτε στα κρύα του λουτρου ;)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 28, 2012, 19:49 »
Καλώς ή κακώς οι ατμοποιητές του Θανάση λόγω του πόλου-καρφί με την εγκοπή - αεραγωγό, δεν παίζουν ικανοποιητικά στο Προβάρι.
Οπότε το πλέον συμβατό μοντ με αυτούς δηλ το GGTS, όταν γίνει VV θα είναι η απόλυτη λύση...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem